🧮📖1. Sınıf anneleri 🖇️2023-2024📎📚

Önce nasıl gidiyor diye sorup anlatınca da benimkide yapıyor benimkide şöyle okuyor aa onu benimki sular seller gibi okuyor kıyaslamalarından gına geldi bana artık soranlarada anlatmama kararı aldım hep bir sidik yarışı
Biz de kimse kimseyi tanimadigi icin muhabbet olmuyor 🤣 t bitti ü deler şuan ama anaokul oldugu icin yavas yavas bol tekrarli gidiyor.

Biz dün ş harfine geçtik okurken değil de yazarken b,d,g harfini hatirlamiyor o_O okuması da yavasladi
Harfler çoğaldıkça yazma yada okumada harf karışıklığı olabilir dedi bizim öğretmen
Bir harfin yanlış sanki baştan oku yada yaz diye destek vermemizi istedi

Devlet olamaz diye düşünüyorum ben de okul öncesi öğretmeniyim ve müfredatta asla böyle bir kazanım yok olamaz yasak bir kere
Çocuk branşı sınıf öğretmeni olan öğretmenden okuma yazma öğrenir,öğrenmeli.
Evet isim farkındalığı için isim yazdiriliyor sadece sayılar öğretiliyor birde müfredat gereği
Özel anaokulları öğretiyor ama

Harfler çoğaldıkça yazma yada okumada harf karışıklığı olabilir dedi bizim öğretmen
Bir harfin yanlış sanki baştan oku yada yaz diye destek vermemizi istedi
Bende acaba az okumamı yaptırıyorum diyorum ama doğru okuyor okurken bakalım dikteye önem vereyim bu ara

Devlet olamaz diye düşünüyorum ben de okul öncesi öğretmeniyim ve müfredatta asla böyle bir kazanım yok olamaz yasak bir kere
Çocuk branşı sınıf öğretmeni olan öğretmenden okuma yazma öğrenir,öğrenmeli.
Benim kızım da özel anaokuluna gitti. Sadece isim farkındalığı vardı. Müfredat işlendi. Ben de ilk defa burda duydum. Erken okuma yazma olayını. Özel okul da olsa müfredattaki kazanımlar işlenmeli diye biliyorum ben de.

Herkese merhaba. Benim oğlum da 2017 doğumlu 1.sınıfa gidiyor. Anaokulunda öğrendikleri için ritmik okuma ve yazıların aynısını alt satıra yazma ile başlayıp okuduğunu anlama ile devam ettiler. Matematik olarak yoğunluğunuz nasıl? Biz toplamaya geçtik. Haftada 4 gün ödev oluyor 1 gün olmuyor. Veli whatsapp grubu çok kötüydü daha ilk günlerden bir kaç kişi diğer çocuklara atıfta bulunuyordu sakin olsunlar tarzında. Pek kimse muhattap olmayınca devamı gelmedi şükür. Okul çıkışlarında hala çok dedikodu yapan var kaçıyorum artık 🙈

X