1 ayda 6 kilo verdim ve hala devam ediyorum :)

Günaydıın :) desteğin için çok teşekkür ederim ahsen inşallah sizlerde yaptığınız diyet sonrası istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız. Neden iç çamaşırlarımla tartılıyorum söyleyim. Psikolojik olarak tartıda ne kadar eksik ve net rakam görürsem o kadar mutlu olurum diye düşünüyorum ve öyle de oluyor. Dediğin gibi üstümde kıyafet olsa 800 gram yada 1 kilo kadar farkeder. 800 gram eksik görmek benim motivasyonumu daha çok artırıyor :))

Verdiğin kilo için tebrik ederim canım, inanılmaz sevindim senin adına... Aynı dikkatle devam et mutlaka devamı gelecektir :)

Doğum günümü kutladığın içinde çoook teşekkür ederim. Bir yaş daha yaşlandık işte :) Hatırlıyorum da 18 yaşıma girdiğim zaman sevinçten havalara uçuyordum. Her biten gün ömürden gidiyor; ama yinede Rabbim hepimize sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler nasip etsin. Önemli olan yaşlandığımızda... oturduğumuz yerde, yüzümüzde kocaman bir tebessümle, hatırlayacağımız güzel bir ömür yaşamak. :KK54:

Twince dalginligima geldi..dogum gunun Kutlu olsun..yeni yas hediyen de:)

Günaydıın :) desteğin için çok teşekkür ederim ahsen inşallah sizlerde yaptığınız diyet sonrası istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız. Neden iç çamaşırlarımla tartılıyorum söyleyim. Psikolojik olarak tartıda ne kadar eksik ve net rakam görürsem o kadar mutlu olurum diye düşünüyorum ve öyle de oluyor. Dediğin gibi üstümde kıyafet olsa 800 gram yada 1 kilo kadar farkeder. 800 gram eksik görmek benim motivasyonumu daha çok artırıyor :))

Verdiğin kilo için tebrik ederim canım, inanılmaz sevindim senin adına... Aynı dikkatle devam et mutlaka devamı gelecektir :)

Doğum günümü kutladığın içinde çoook teşekkür ederim. Bir yaş daha yaşlandık işte :) Hatırlıyorum da 18 yaşıma girdiğim zaman sevinçten havalara uçuyordum. Her biten gün ömürden gidiyor; ama yinede Rabbim hepimize sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler nasip etsin. Önemli olan yaşlandığımızda... oturduğumuz yerde, yüzümüzde kocaman bir tebessümle, hatırlayacağımız güzel bir ömür yaşamak. :KK54:

evet canım umarım yaşlandığımızda da hala kilolarla uğraşmayızda kocaman gülümseyebiliriz.kilo sağlığımızıda bozuyor ben merdiven çıkamıyorum tıkanıp kalıyorum.insan kilolu olunca kendi bedenini taşıyamıyor yürürken bile nefessiz kalıyor.neyse vereceğiz inşallah ve tekrar almayacağız.
ben evlenince aldım.hani bekarken de çok zayıf değildim 65-70 arası gidip geliyordum şimdiki gibi 85-90 değil.o kilolara dönsem yeter bana.aslında 85i görmek çokda önemli değil 80lerin altına inince ben zayıflıyorum diyebileceğim çünkü 70 li rakamları yaklaşık 6 yıl önce gördüm.
ya arkadaşım böyle dertliğim kilolardan seninde başını şişirdim ama paylaşınca rahatlıyor insan.hakkını helal et.

doğum günün kutlu olsun canım:KK9::KK9:

Çoook teşekkür ederim arkadaşlar, doğum günümü kutladığınız için... inşallah seneye hepimiz kilolarımızdan tamamen kurtulmuş oluruz ve seneye bu zamanlar artık tek derdimiz sadece kilolarımızı korumak olur. :21:

Twinceeeee ani bir kararla Karatay diyeti yapmaya karar verdim. Rakamsal olarak düşmemek çok canımı sıkıyor artık. Menüyü yazıyorum.

PAZARTESİ

Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)
8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
4-5 adet gün kurusu kayısı
Şekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye
Salata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.
Bir su bardağı tuzsuz ayran
Arzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

SALI

Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir
2-3 adet çarliston yeşilbiber
5-6 adet minik domates
Şekersiz çay ya da süt
Bir (ince belli) çay bardağı fındık (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fındık mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Ara öğün (şart değil) (10.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Bol su ya da yeşil çay

Bir tabak zeytinyağlı barbunya ya da etli sebze yemeği
Lahana ya da karnabahar salatası (Çiğ ya da buğulanmış olabilir)
Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt

Bir orta boy elma ya da mevsim meyvesi
Bir kase yoğurt (Mümkünse evde mayalanmış veya geleneksel usulle üretilmiş. Kesinlikle diyet olmayacak)
Şekersiz çay ya da bir fincan Türk kahvesi
Nescafe olarak bilinen granül kahveler işlenmiş gıda oldukları için yasak
Balık ızgara (Fırında veya buğulama usulü de pişirilebilir)
Bir tabak pilaki
Roka, yeşil soğan, maydanoz ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

ÇARŞAMBA

Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
2-3 adet tatlı kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bitki çayı
Bir çay bardağı (ince belli) Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)
Tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış olmalı)
Bol su ya da bitki çayı
Bir bardak zeytinyağlı taze yeşil fasulye
3-4 adet ızgara köfte
1 kase yoğurt
Turp ve havuç rendelenerek hazırlanmış salata ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
Bol su veya ayran
Bir elma ya da armut
1 kase yoğurt
3-4 kalem kuzu pirzola ya da avuç içiniz kadar bonfile ızgara
Zeytinyağlı enginar ya da bir tabak taze bakla
Mevsim salatası ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
PERŞEMBE
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş peynirli omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
1-2 adet çarliston yeşilbiber ya da 1-2 adet salatalık
Taze maydanoz ve kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)
Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)
Taze limon eklenmiş bol su ya da bitki çayı
Öğle yemeği (12.00- 13.00)
Bir avuç kadar dana bonfile ya da 3-4 kalem kuzu pirzolası
Bir tabak zeytinyağlı pırasa
5-6 adet minik domates
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su
Bir ufak portakal veya mevsim meyvesi
Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)
Balık ızgara, kırmızı kuru soğan, dilimlenmiş turp ve roka
Buğulanmış Brüksel lahanası ve rendelenmiş havuç ya da lahana salatası
Bir tabak piyaz ya da zeytinyağlı barbunya

CUMA

Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir
Taze maydanoz, tatlı kırmızıbiber ve 1-2 adet salatalık
Şekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)
Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)
Bol taze limonlu su ya da bitki çayı
Bir porsiyon şiş kebap (Yanında pide, pilav ve patates yenilmeyecek)
Taze yeşilbiber, domates, turp, maydanoz, soğan ve sumak
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su ya da ayran
Bir elma ve avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış)
Taze limon eklenmiş su ya da şekersiz çay
3-4 kalem kuzu pirzolası
Mevsim salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Zeytinyağlı enginar ya da yoğurtlu semizotu salatası

CUMARTESİ

Kahvaltı (08.00-09.00)
Pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir ve taze maydanoz ya da nane ile birlikte
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)
Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı
Bir porsiyon bonfile ızgara
Taze yeşilbiber ve domates ya da kuru soğan
Yoğurt, semizotu ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı
Bol su veya ayran
Bir ufak boy portakal veya elma
Şekersiz yeşil çay
Balık ızgara
Dilimlenmiş beyaz turp
Bol roka, domates ve taze yeşil soğan ile hazırlanmış salata (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

PAZAR

Kahvaltı (08.00-09.00)
Peynirli omlet ya da pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Tatlı kırmızıbiber, domates ve salatalık
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)
Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı
Öğle yemeği (12.00-13.00)
Bir tabak kuru fasulye, bonfile veya biftek (bir avuç içi kadar) (Yanında pilav ve patates yenmeyecek)
Bir adet kuru soğan
Çoban salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Bol su
Bir avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmuş ve mümkünse yeni kırılmış)
Şekersiz çay
Balık ızgara
Taze yeşil soğan, bol roka ve domates
Közlenmiş taze kırmızıbiber
ÖNEMLİ NOT: Her gün akşam saat 19.00-20.00’den sonra meyve dahil hiçbir şey yenilmemeli; bol su, taze limon eklenmiş olarak içilebilir ve mümkünse yatmadan önce 30-40 dakika kadar yürüyüş yapılmalı.

Bunu yapmaya karar verdim, hatta gelirken az yağlı peynirimi, domatesimi, yeşilliklerimi aldım:)

Pael im,
Canım inşallah bu karatay diyeti, tartıda eksili rakamları görmene sebep olur. İnşallah işe yarar... Menüleri çok sağlam ve doyurucu görünüyor...

Canım çoook sıkkın ayak bileğim acıdığı için daha da kötü olmasın diye birkaç gün spora full ara vermek niyetindeyim. Ne yürüyüş ne egzersiz... hiçbirini yapmıycam... Ayağımı kaldırdığımda ayak bileğimdeki kemik sızlıyor... Nasıl geçecek hiçbir fikrim yok :KK43:

Doktora gidecek kadar kötü bir bir acı değil. Ama tempolu yürüyüş yapmama, ip atlamama engel olan bir acı. Bilemedim doktora gitsemmi acaba... Çünkü cidden spor ve egzersiz yapamamak bu diyetli günlerimde çook canımı sıktı. Moral bozukluğundan yemekleri bile çoook fazla kaçırıyorum :KK43:

Son düzenleme:
Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 2 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi. SPOR OLARAK : Bugün yerimden kıpırdamadım. Ayak bileğimin acısı bana ip bile atlatmıyor.
Birkaç gün böyle yatcam sanırm. Çok moralim bozuk

Yemekleri çok kaçırdım...

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

3. HAFTA

15.GÜN

*KAHVALTI*

1 Yemek KaşığI Sucuklu Yumurta
1 Kibrit Kutusu Peynir
1 Domates
2 Közlenmiş Çarliston Biber
2 Zeytin
Yarım Salata

*KUŞLUK*

Yarım Avuç Kuru Üzüm
3 Galete

*ÖĞLEN*

4 Yemek Kaşığı Pirinç Pilavı
2 Adet Köfte
1 Porsiyon Yoğurtlu Çorba
3 Dilim Ekmek
2 Yemek Kaşığı Karnıbahar

*İKİNDİ*

------------

*AKŞAM*

1 Porsiyon Nesfit Fruit

*GECE*

-----------

Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 2 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi. SPOR OLARAK : Bugün yerimden kıpırdamadım. Ayak bileğimin acısı bana ip bile atlatmıyor.
Birkaç gün böyle yatcam sanırm. Çok moralim bozuk

Yemekleri çok kaçırdım...

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

3. HAFTA

15.GÜN

*KAHVALTI*

1 Yemek KaşığI Sucuklu Yumurta
1 Kibrit Kutusu Peynir
1 Domates
2 Közlenmiş Çarliston Biber
2 Zeytin
Yarım Salata

*KUŞLUK*

Yarım Avuç Kuru Üzüm
3 Galete

*ÖĞLEN*

4 Yemek Kaşığı Pirinç Pilavı
2 Adet Köfte
1 Porsiyon Yoğurtlu Çorba
3 Dilim Ekmek
2 Yemek Kaşığı Karnıbahar

*İKİNDİ*

------------

*AKŞAM*

1 Porsiyon Nesfit Fruit

*GECE*

-----------
Günaydınnnnnnnnnnnnnnn Twince:)
Öncelikle sağlığın herşeyden çok önemli. Hiçbir şey yapamasan, oturduğun yerde karnını içine çek bırak. az ye ve diyetini uygula gerisi gelir:)

Pael im,
Canım inşallah bu karatay diyeti, tartıda eksili rakamları görmene sebep olur. İnşallah işe yarar... Menüleri çok sağlam ve doyurucu görünüyor...

Canım çoook sıkkın ayak bileğim acıdığı için daha da kötü olmasın diye birkaç gün spora full ara vermek niyetindeyim. Ne yürüyüş ne egzersiz... hiçbirini yapmıycam... Ayağımı kaldırdığımda ayak bileğimdeki kemik sızlıyor... Nasıl geçecek hiçbir fikrim yok :KK43:

Doktora gidecek kadar kötü bir bir acı değil. Ama tempolu yürüyüş yapmama, ip atlamama engel olan bir acı. Bilemedim doktora gitsemmi acaba... Çünkü cidden spor ve egzersiz yapamamak bu diyetli günlerimde çook canımı sıktı. Moral bozukluğundan yemekleri bile çoook fazla kaçırıyorum :KK43:

Canım öncelikle çok çok geçmiş olsun umarım bir an önce eski haline dönersin ama sakın spor yapamıyorum diye üzülme. Bir kaç gün spor yapmasan bile bir şey olmaz. Unutma eskiden hiç spor yapmıyordun. Spor hayatında yoktu ama artık bilinçlendin bir kaç kez aksatsan bir şey olmaz. Bence fiziksel hareketler yapamadığın bu günlerde biraz zihinsel hareketler yapabilirsin. İyi düşün, hayaller kur Allah'ın izniyle sahip olacağın bebişi düşün, güzel günleri düşün, hatırlayabildiğin kadar eski hatıraları hatırlamaya çalışş psikolojik olarak rahatla. Emin ol zihnini çalıştırman ayağın iyileştiğinde sana artı puan olarak dönecektir.:KK34:

Canım öncelikle çok çok geçmiş olsun umarım bir an önce eski haline dönersin ama sakın spor yapamıyorum diye üzülme. Bir kaç gün spor yapmasan bile bir şey olmaz. Unutma eskiden hiç spor yapmıyordun. Spor hayatında yoktu ama artık bilinçlendin bir kaç kez aksatsan bir şey olmaz. Bence fiziksel hareketler yapamadığın bu günlerde biraz zihinsel hareketler yapabilirsin. İyi düşün, hayaller kur Allah'ın izniyle sahip olacağın bebişi düşün, güzel günleri düşün, hatırlayabildiğin kadar eski hatıraları hatırlamaya çalışş psikolojik olarak rahatla. Emin ol zihnini çalıştırman ayağın iyileştiğinde sana artı puan olarak dönecektir.:KK34:

Teşekkürler Seçil, biraz olsun içimi rahatlattın canım. Zaten spor yapmayı çok istesemde biraz dinlenmekten başka çarem yok. Çünkü ayak bileğimi daha fazla zorlamak istemiyorum. Haklısın önceden hiç spor yapmıyordum ya... En azından şuanda bilinçli bir şekilde yediklerime de dikkat ederek, kilomu koruyabiliyorum.

Her zamanki gibi pozitif düşünmeye çalışıyorum, artık ne kadar başarılı olabilirsem :)) :KK42:

Sabah aç karna Rezene çayı içtim. 3 litre su içtim.
Sabah,Öğlen, Akşam Yeşil Çaylarımı içtim. SPOR OLARAK : Hiçbirşey yapmadım. Bol Bol Yattım,ayak bileğimin düzelmesi umuduyla. Bu sebepten sporda
yapamadığım için sanırım psikolojik olarak karnım hiç acıkmadı ve dün yediklerim fazlasıyla bugünde yetti.

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

3. HAFTA

16.GÜN

*KAHVALTI*

Yarım Paket Bisküvi

*KUŞLUK*

Hiçbirşey yemedim.

*ÖĞLEN*

Hiçbirşey yemedim.

*İKİNDİ*

1 Elma
1 Avuç Maydonoz

*AKŞAM*

1 Porsiyon Domates Çorbası
Bol Yeşil Salata

*GECE*

1 Fincan Türk Kahvesi ( Sütsüz Şekersiz )

2 Yemek Kaşığına 1 çay kaşığı Bal ekleyip yedim :)

Twince nerelerdesin,
forumda bulamıyorum seni:)

Oyhh canım benim yaa :) özledinmi benii. Sürekli girip bakıyorum tatlım... Tüm arkadaşlar takibimde...

Ah Pael im ahhh, ayağımın durumu ve sporsuz geçen günler son günlerde diyet programımdaki motivasyonumu kaybetmeme sebep oluyor. Çünkü sporsuz, hareketsiz olduktan sonra ne kadar yediklerime dikkat etsemde boşa kürek çekmişim gibi geliyor. Bugün kendimi biraz zorladım, sabah kalkıp erkenden yürüyüşe çıktım. Umduğum kadar acımadı ayağım ama tabiki biraz zorladı beni.

Beni burda ofline görsen bile, sen yaz canım. Saatte bir girip bakıyorum foruma ben :) Seni ve diğer arkadaşlarımı cevapsız yorumsuz bırakmam :KK66:

Öptüüüm :KK54:

geimiş olsun canım.ayağın için üzüldüm.inşallah en yakın zamanda düzelirsin.benimde moralim bozuk yediğim salamlar yüzünden sözde dikkar ediyorum ama sabah kahvaltılarında salamı götürüyorum üç gündür.ama söz verdim ağzıma bile sürmeyecem artık.bugün buranın pazarı ögle arasında çıkıp kendime bol bol yeşillik ve sebze alacağım belki şu senin lahana diyetine bile başlarım.
kahvaltıda bile yeşillik yiyeceğim ögle kalorili şeyler yok artık yasak

Oyhh canım benim yaa :) özledinmi benii. Sürekli girip bakıyorum tatlım... Tüm arkadaşlar takibimde...

Ah Pael im ahhh, ayağımın durumu ve sporsuz geçen günler son günlerde diyet programımdaki motivasyonumu kaybetmeme sebep oluyor. Çünkü sporsuz, hareketsiz olduktan sonra ne kadar yediklerime dikkat etsemde boşa kürek çekmişim gibi geliyor. Bugün kendimi biraz zorladım, sabah kalkıp erkenden yürüyüşe çıktım. Umduğum kadar acımadı ayağım ama tabiki biraz zorladı beni.

Beni burda ofline görsen bile, sen yaz canım. Saatte bir girip bakıyorum foruma ben :) Seni ve diğer arkadaşlarımı cevapsız yorumsuz bırakmam :KK66:

Öptüüüm :KK54:

Süpersin,:) Azimle spora devam etmene çok sevindim.
Ben de işte fırsat buldukça girip girip bakıyorum. bütün arkadaşların yazdıklarını hatta diğer diyet ve başarı öyküleri ile ilgili tüm topükleir okuyorum. Resmen kilo konusuna takıntılı hale geldim:)

twince çok geçmiş olsun:/ Sakın motivasyonunu bozma spor yapamadığın için. Azcıcık yiyorsun zaten, o kadar yemeyle hareket etmesende gider kilolar sen merak etme. Hem bende her gün yapamıyorum kursa gittiğim günler sporsuz kalıyorum malesef ama hiç sorun değil gerçekten. İyileşince telafi edersin:)

X