1 ayda 6 kilo verdim ve hala devam ediyorum :)

twince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2013
320
99
Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. Evli ve çocuksuzum, çalışmıyorum yani hareketsiz bir hayat...
Yaşım 25, Boyum 1,61 ve 84,7 kilo ile diyete başladım.
Bugün spordan gelince iç çamaşırlarımla tartıldım ve tam 77.9 kiloyum :) Yani 1 ayda tam 6 kilo vermişim...
Ben 8 yaşıma kadar çok zayıf bir çocuktum. Daha sonra ailemin bir bakkal dükkanı açması ile cipsler, çikolatalar... aklınıza gelebilecek her türlü abur cuburu yedim üstelik yemeğin üstüne... Ve 8 yaşımdan sonra hiç zayıf halimi hatırlamıyorum diyebilirim.
Ortaokul dönemlerinde 60 kilo gelirken, lise çağlarımda 70 kiloya kadar yükseldim. Eylül 2007 de evlenirken 73 kiloydum ve 5-6 yıl içinde 10 kilo daha almışım.

Ayrıca bende Polikistik Over ve hormon bozukluğu hastalığı var. Polikistik Over hastalığına sahip olanlar genellikle kilolu oluyorlar bu konuda çok araştırma yaptım... Fakat hastalıkmı kilo yapıyor yoksa kilomu hastalık yapıyor tam bilinmiyor. Bilinen gerçeklerden biriside Polikistik Hastaları zor kilo verir ve eğer kilo verdikten sonra yediklerine dikkat etmezlerse çok çabuk kilo alırlar. Zaten genelde de böyledir aslında. Eğer sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsak diyet sonrası zayıfladıktan sonra ömür boyu yediğimize içtiğimize dikkat etmemiz gerekir...

Bugüne kadar birçok diyet denemesi yaptım fakat en uzun süreni 1 ay oldu ve verdiğim kiloları da aynı hızla geri aldım. Fakat bu sefer çok kararlıyım hedeflediğim kiloya düşene dek diyetten vazgeçmeyeceğim. Çünkü artık bıktım usandım öncelikle her rahatsızlandığımda doktora gidince doktordan zayıflaman şart sözlerini duymaktan ve kıyafet almak için girdiğim mağazalarda vitrinde beğendiğim kıyafeti sorduğumda malesef büyük bedeni yok sözlerini duymaktan!

Zayıflamak için bu sefer çok kararlıyım çünkü aslında çokta geçerli bir sebebim var. 6 yıldır çocuk sahibi olamadım ve Polikistik Over rahatsızlığının yanın sıra birde kilolarım... Doktor bana Tüp Bebek tedavisi uygulayacağını söyledi ve hemen peşinden söylediği ilk söz hemen kilo veriyorsun!... işte böyle başladım ben 1 ay öncesinde arkadaşlar... Ben zaten kadınlar klübünü yıllardır takip ederdim sevinçlerinizi üzüntülerinizi okur ve size yazmadan eşlik ederdim aslında :)

Kendimden yeterince bahsettim, diyet ile ilgili birçok şey araştırdım. Şimdi neler yaptığımı anlatayım bu 1 ay içinde ve bundan sonrada yaptıklarımı adım adım yazmaya devam etcem inşallah. Umarım benim gibi kilolu olan arkadaşların derdine derman olurum...

Ben tek bir diyete bağlı kalmadım. Sürekli diyetimi değiştirdim. Bu şekilde her yeni diyet programında sanki diyete yeni başlıyormuşum gibi hissettim ve motive oldum. Arada kaçamaklarım bile oldu bu 1 ay boyunca buna rağmen tam 6 kilo verdim. Diyetimin ilk haftası ilk birkaç gün 15 dk evimin 3 katlı merdivenlerini inip çıktım ve evde egzersiz yapmaya çalıştım. Birkaç gün sonra merdivenleri yarım saat çıkmaya başladım. İlk 2 gün bacaklarım hamladığı için biraz ağrı oldu ama 2 günden sonra geçti ve alıştım. Merdiven çıkmayı denerseniz ne kadar ter attığınıza inanamayacaksınız...

İlk olarak aslında çok bilinen Lahana Çorbası diyeti ile başladım ben diyetime bu uygulamayı tam iki hafta sürdürdüm. Diyetimin ilk başında bu çorba ile vucüdumu yeniledim resmen ve toksinlerden arındırdım. Lahana çorbası diyeti ile diyete başlamak hem hızlı sonuç verdiği için motivasyonum daha da arttı. Bu şekilde başlamak bana çok mantıklı geldi.

BİLİNMESİ GEREKENLER;

Hiçbir iş yapmadan günlük bir insanın yaktığı kalori 30* kilosudur.

Günlük yaktığınız kaloriden fazlasını alırsanız bunlar kilo olarak geri döner

1 KİLO = YAKLAŞIK 8000 KALORİDİR.

1 Porsiyon yaklaşık 2 kepçedir.

1 Porsiyon lahana çorbası yaklaşık 50 kaloridir.

Günlük yediğinizi, içtiğinizi not alın.

Yediğiniz besinlerin kalorilerini araştırın. Kalori hesabını bilirseniz kilolarınızı dengede tutabilirsiniz :)

Kaçamak yaparsanız zaten kendinizi suçlu hissedersiniz. Kendinizi cezalandırın bu sayede kaçamaklarınız azalır

Mesela 1 kaçamak yaptıysanız sonrasında bırakın karnınız guruldasın biraz :) ve kaçamağın farkına varıp ben ne yaptım diye üzülürseniz biraz hareket edin mesela biraz yürüyüş yada egzersiz yapın. Ve aklınız başına geldiğinde hemen kaçamaktan sonra bol su için.

Bir gün fazla kaçırdınız yada kaçamak yaptınız ya diyetim bozuldu deyip sakın bırakmayın, ertesi gün kaldığınız yerden devam edin.
Diyete pazartesi cumartesim başlıyorum demeyin. Hemen o anda başlayın. Diyete başlayacağınız zaman sevdiğiniz yiyeceklerden sanki bir daha o yemekten ömür boyu yemeyecekmiş gibi yemeyin. Arada bir yiyeceksiniz merak etmeyin.

Günde en az 45 dk tempolu yürüyüş yada egzersiz yapın. Fazlasını yapmak yararınıza olur :)

Tüm diyetimiz boyunca mümkün mertebe yağı, abur cuburu, ekmeği, şekeri ... hayatımızdan çıkartcağız.

Günde en az 1,5 litre su içilecek (Ben şu an 4 Lt su tüketiyorum çaylar hariç)

Öğünleri kesinlikle atlamıyoruz, öğün atlayan kilo veremez... Ara öğünler çok çok önemli. Ana öğünden sonraki ara
öğün bizi ana öğüne kadar tok tutacaktır.

Güne aç karna 1 bardak sıcak rezene çayı ile başlıyoruz,
Peşinden geceden ıslattığımız 3 kuru kayısılı bir bardak suyu içiyoruz ve kayısıları yiyoruz.
Hemen peşinden yarım lt su içerseniz günlük su ihtiyacımızın yarım litresini
karşılamış oluruz. Yarım saat yada 1 saat sonra kahvaltı.
Her ana öğün yemeğinin peşinden hemen yeşil çay içiyoruz. Bu şekilde günde 3 Bardak içmiş oluyoruz.

Gece yatmadan birkaç saat önce Melisa Çayı içiyoruz. Vücudu rahatlatır, güzel bir uyku çekmenizi sağlar.
Hemen yatmadan 5 dk öncede ılık yada sıcak 1 bardak suyun içine bir yemek kaşığı elma sirkesini koyup bir güzel
içiyoruz. Her gün böyle devam edin...

Ben bu 1 ay boyunca hiç aç kalmadım. Yemeden zor zayıflanır zaten. Bilindiği gibi az ve sık yemek metabolizmamızın fazla çalışmasını sağlar. Her birşey yediğinizde içtiğinizde metabolizma sürekli çalışır ve bu da kalori harcamak demektir. ve devam edelim. :)

Bu çorba diyeti ile ilgili bilgiler mutlaka burada paylaşılmıştır fakat ben tekrar yazayım.

HIZLI YAĞ YAKMA DİYETİ: LAHANA ÇORBASI

Bu diyet; Çok kilolu kalp hastalarının ameliyattan evvel çabuk kilo vermeleri için… Kurallara uyulduğunda mükemmel ve sağlıklı hızlıbir diyet.
Bu diyet hızlı bir yağ yakma diyetidir. Aldığınızdan fazla kalori bu diyetle yakılır.

Vücuda zararlı maddelerden arındırıp daha sağlıklı hissetmenizi sağlar. Vücuttaki yağları yakma amaçlı olduğundan KESıNLıKLE ALKOL ALINMAYACAK. Diyet bittikten 24 saat sonra alkol alınabilir. Aldığınız ilaçlar varsa bu diyete mani değildir.

Yağ yakıcı çorba bu diyetin anahtarıdır. Ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo verirsiniz. Diyete tam uyarsanız haftada 4.5 ila 8 kilo arası kilo verirsiniz.
Sadece belirtilen yiyeceklerin belirtilen günlerde yenmesi gerekir. Bir haftada 6.5-7 kg verirseniz, diyete 2 gün ara verin. Daha sonra tekrar başlayabilirsiniz.

Diyette değilseniz çorbayı içmeyin.

Bu çorba her acıktığınızda yenebilir.

Istediğiniz zaman, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Ne kadar çok yerseniz, o kadar çok kilo kaybedersiniz.

Çok uzun bir süre bu çorba yenirse, beslenme bozukluğuna yol açar. Bu yüzden diyette belirtildiği gibi diğer yiyeceklerle beraber yenmesi gerekir.

7. günün sonunda; aldatmaca yapmadıysanız 4.5 ila 8 kg arasıvermip olacaksınız.
Et verilen günde muhakkak yenilmeli, yüksek proteine gerek var.

GAZLI İÇECEKLER (MADEN SODASI DAHıL) YASAK. BOL SU için.

Yağsız süt, sadece önerilen günde içilecek. Çay ve Kahveye koymayın.

YEşiL YAPRAKLI SEBZELER, SALATA,LAHANA, BROKOLİ, ISPANAK ÇOK İYİ….
GREYFURT ÇOK İİİ…

Patates gününde (2.GÜN ) doğranmamış soğan, domates, tereyağı, biber, ve tuz ilave edebilirsin.
En kötü gün 2. gündür.

BUNDAN SONRA KİLO vermeye başladığınızda motivasyonunuz artacaktır.
Devam edin.

YAĞ YAKICI DİYET ÇORBASI TARİFİ
2 Adet Orta Boy Kuru Soğan
2-3 Adet Orta Boy Domates
1 Orta Boy Lahananın Yarısı
2 Yeşil Biber
1 Demet Maydanoz
1 Tablet Tavuk Bulyon Suyu
6-7 Adet Büyük Yeşil Taze Soğan
Biraz Pul Biber
Biraz Kara Biber
Çok Az Tuzot Baharat karışımı eklenebilir.

Aslında tarifte tuz yok diyor ama hiç tuzsuz çekilmiyor. Biraz tuz eklenebilir. Ama çok tuzlu yiyenler için kesinlikle önerim lütfen biraz tuz. Çorbaya yağ koymadım. Yağlardan kurtulmak istiyorsak yağsız beslenmeliyiz değilmi :)

Öncelikle yarım lahanayı kıvırcık doğrar gibi doğrayın yapraklarını. Tarifte belirtilen Kuru Soğan, yeşil biber, maydonoz, yeşil soğan küçük kestikten sonra, tencerenin dibine hafif su
ekleyerek güzelce kavurun ve bunlar kavrulduktan sonra domatesleri ekleyin. Bu sebzeleri blanderda çırparak da yapabilirsiniz. Domateslerle birlikte hepsim hakkın rahmetine kavuşunca doğradığınız lahanayı ekleyin birazda öyle kavrulsun ve sonrada sebzelerin hepsini örtecek kadar su koyun. Arkasından 1 Adet Tavuk Bulyonu da ekleyip karıştırın. Hepsi pişmeye 15 dk kala tuzu, pul biberi, karabiberi ekleyin damak tadınıza göre. ve en son yemeği ocaktan almadan 5-10 dk önce biraz tuzot ekleyin. Sebzeler iyice yumuşayıncaya kadar pişirin.

Bu çorba hakkında birçok yorum okudum tadı berbat falan demişler. Ama inanılmaz lezzetli oldu bu şekilde :) Ben bu çorbayı 2 günde bir yaptım. Ve her içmek istediğimde ısıttım, sıcak tükkettim. Çorbayı içerken içine birkaç damla limon da sıkabilirsiniz.

Şimdi gelelim günlük Plana;

1. GÜN
ÇORBA VE MEYVE GÜNÜ

* Her türlü Meyveyi yiyebilirsiniz (Muz Hariç)
* Çorbayı Her acıktığında istediğin zaman ye.

İçecek Olarak;

Tatlandırıcısız,

*Çay
*Kahve (Sütsüz, Şekersiz, Türk Kahvesi)
*Bol Su

* En az 3 Tabak çorba iç 5 e kadar yolu var :KK66:

1.GÜN BEN NE YEMİŞİM;

1 Porsiyon (2 kepçe) Lahana Çorbası (kahvaltı)
1 Elma (kuşluk)
1 Portakal (kuşluk)
2 Mandalina (öğle)
1 Porsiyondan fazla Lahana Çorbası (öğle)
1 Porsiyon Lahana Çorbası (akşam)
1 Mandalina (gece)

TOPLAM = YAKLAŞIK 600 KALORİ

2. GÜN
ÇORBA VE SEBZE GÜNÜ

Her türlü sebzeyi yiyebilirsiniz.
( Ispanak yemeği, Tere, Roka, Maydonoz, Salata yapın... vs. )

Kuru Fasulye, Bezelye ve Mısırdan uzak durun.

Akşam yemeğinde ödül olarak bir haşlanmış veya fırında kızartılmış;
patates (Üstüne minik bir parça tereyağı konulabilir). Biraz tuz ekilebilir.

Bugün hiç meyve yemeyin.

İçecek Olarak;

Tatlandırıcısız,

*Çay
*Bol Su

2.GÜN BEN NE YEMİŞİM;

2 Porsiyon (4 kepçe) Lahana Çorbası (Kahvaltı)
Yarım Salatalık (Kahvaltı)
Bol Yeşilliklerden Salata (Öğlen)
Bol Yeşilliklerden Salata (Akşam)
1 Porsiyon Lahana Çorbası (Akşam)
Fırında 1 Adet Patates
3 Kaşık Ispanak Yemeği

TOPLAM = YAKLAŞIK 500 KALORİ

3. GÜN
ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ

İstediğiniz kadar,
*çorba,
*meyve (muz hariç)
*sebze yiyebilirsiniz.

İçecek Olarak;

Tatlandırıcısız,

*Çay
*Bol Su

Eğer tam olarak uygularsanız : 2.5-3 kg vermiş olmalısınız.

4. GÜN
ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ ( Muz ve yağsız süt dahil )

Muz ve yağsız süt bugün serbest.
Çorbayla beraber en çok 3 muz ve istediğiniz kadar yağsız süt içebilirsiniz.
Muz ve süt vücudunuza yüksek karbonhidrat sağlayacak.
Tatlı ihtiyacınızı azaltmak için bugün, vücudunuzun potasyum, karbonhidrat, protein ve calcium ihtiyacı olacak. :
İstediğiniz kadar, çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. ( EN ÇOK 3 MUZ )

İçecek Olarak;

Tatlandırıcısız,

*Çay
*Bol Su

4.GÜN BEN NE YEMİŞİM;

Bugün listedekiler dışında gece biraz pilav ve birkaç köfte yiyerek diyetimi biraz bozdum... Çok pişman oldum
ama kaldığım yerden devam.
Aman siz bozmayın devam :)

5. GÜN
ET, DOMATES VE ÇORBA GÜNÜ

Bugün kırmızı et (SIğIR eti ) ve domates yiyebilirsiniz.
(300-600 gr et : 4 biftek ) Ve istediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz.

Bugün vücudunuzu ürik asitten temizlemek için 6-8 bardak su için.
Bugün çorbayı sadece bir kere için.

İçecek Olarak;

Tatlandırıcısız,

*Çay
*Bol Su

6. GÜN
ET, YEşiL YAPRAKLI SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ

ıstediğiniz kadar et(2-3 parça) ve sebze(istediğın kadar) yiyebilirsiniz. ( ben bugün haşlanmış tavuk yedim )
Patates yok.
Çorba en az bir kez içilecek.

İçecek Olarak;

Tatlandırıcısız,

*Çay
*Bol Su

7. GÜN
KEPEKLİ PiRiNÇ, MEYVE SUYU, SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ

Kepekli pirinç,
tatlandırılmamış meyve suları ve istediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz.

Pirinç çorbaya konulabilir veya sebzeye karıştırılabilir.

İçecek Olarak;

Tatlandırıcısız,

*Çay
*Bol Su

ŞİMDİ 2 GÜN ARA VERİN BU DİYETE. Bu 2 GÜNDE OLABİLDİĞİNCE YAĞSIZ YEMEKLER TÜKETMEYE ÇALIŞIN. EKMEK GÜNDE 3 DİLİMDEN
FAZLA YEMEYİN BU 2 GÜN BOYUNCA... KOLADAN ŞEKERDEN HAMURİŞLERİNDEN HALA UZAK DURUYORUZ. BU 2 GÜN İÇİNDE BİR BARDAK
LİGHT KOLA İÇİLEBİLİR MESELA.

2. HAFTA İLK HAFTA UYGULADIĞIMIZN LİSTENİN AYNISINI YAPIN... Ve Ben bu 2. Haftanın başlamasıyla birlikte sabah kalkıp aç karna rezene çayımı içtim ve peşinden geceden ıslattığım 3 kayısılı suyumu içip kayısıları yedim. Bunu ömür boyu yapmayı düşünüyorum aç karna kayısılı su ve rezene çayı...

Bu hafta günde 1 saat tempolu yürüyüş ve arkasından 30 dk parktaki spor aletleriyle egzersiz yaptım. Hiç bırakmadan, yağmur çamur demeden... Spor diyete büyük destek oluyor, hem sıkılaşıyor vücut hem de zayıflatıyor. Artık günde 2 lt su içmeye başlamıştım.

Buradan sonrasını da yazmaya devam etcem. Herkese kolay gelsin, ve diyetli günlerinizde başarılı bol zayıf günler :KK66:

2 haftalık Lahana Çorbası diyetini bitirdikten sonra, 1 gün ara verdim. Bu bir günlük arada Sabah ve öğlen karnımın
gurultusunu geçirecek kadar yemek yedim ve sonra akşam kendimi ödüllendirdim
1 Porsiyon iskender yedim dışarıda. Yanında light kola :)

Daha sonra 10 Günlük farklı bir diyet listesi buldum ve onu uyguladım. Öncelikle şunu belirteyim tekrar benim
bütün diyet programım kesinlikle aç kalmamaya dayalı. Yemeyi seviyorum, bu yüzden kalorisi az şeylerden fazla
fazla bile yiyorum. Hatta ben diyet yapmadığım normal zamanlarda bile bu kadar yemiyordum sanırım :)
Bu 10 günlük diyette 2 kilo vermeyi hedefliyoruz.

Kahvaltıda kendinize büyük bir servis tabağı hazırlayın. Yemeniz gerekenler bu tabakta olsun.
Aslında bu her öğün için geçerlidir. Önünüzde yemeniz gereken menüden başka hiçbirşey olmasın.
Mesela kahvaltıda maydonoz yemek isterseniz maydonozu ayrı tabağa koyun sofranız
zengin görünsün önce gözünüz doysun :) Ben diyette ekmek yazan yerlerdeki ekmeği de yememeye özen gösterdim.
Eğer karnımız doyuyorsa ekmeksiz yemeyebiliriz. Tercih Sizin

SABAH KALKINCA AÇ KARNA REZENE ÇAYI, GECEDEN ISLATTIĞIMIZ KURU KAYISILARIMIZ İLE SUYU...

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
1. GÜN

*KAHVALTI* (10:00)

3 Adet Çeri Domates
1 Kibrit Kutusu Peynir
2 Zeytin
2 Adet Tüp Üstünde Közlenmiş Yeşil Biber
Yarım Demet Maydonoz

* KUŞLUK * (12:00)

1 ELMA

*ÖĞLEN*

1 Porsiyon Sebzeli Tavuk yemeği
Bol Salata
1 Dilim Ekmek

*İKİNDİ*

Şekersiz Çay,
Bir Kibrit Kutusu Peynir,
1 Dilim Ekmek,
1 Portakal

(Misafirlikteyseniz bunların yerine 1 dilim kek veya bir dilim börek yenilebilir)

( BEN SADECE PORTAKALI YEDİM)

*AKŞAM*

1 Porsiyon Mercimek Çorbası
4 Kaşık Pırasa Yemeği
1 Çay Bardağı Yoğurt

* GECE *

1 Fincan süt, Yarım Muz

Not: Pırasa yemeğindeki soğanı falan su ile kavurdum yemeğe yağ koymadım. Aynı şekilde yağı hiç kullanmamaya
özen gösteriyorum.

SEBZELİ TAVUK

1 çay bardağı bezelye
1 küçük patates
1 domates 1-2 adet sivri biber
2 diş sarımsak
karabiber, kekik, çok az tuz

Önce tavuklar, domates ve sarımsak biraz çevrilir. Diğer malzemeler eklenir. Sebzelerin pişeceği kadar su ekle.

SABAH KALKINCA AÇ KARNA REZENE ÇAYI, GECEDEN ISLATTIĞIMIZ KURU KAYISILARIMIZ İLE SUYU...

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
2. GÜN

5 Kaşık Nesfit bir kaseye doldurun üstünü örtecek kadar süt ekleyin.
Doymazsanız yanında 1 adet mevsim meyvesi yiyebilirsiniz.

1 Küçük Portakal

*ÖĞLEN*

Üstüne 1 Yumurta Kırdığım Ispanak Kavurması yemeği 3 ila 5 yemek kaşığı yada doymazsanız 1 porsiyon ( 2 kepçe)
1 dilim ekmek
1 kase yoğurt (200 gr.)

*İKİNDİ*

2 Adet, Galeta
1 Fincan Türk Kahvesi

*AKŞAM*

1 Porsiyon Hazır Domates Çorbası ( Dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz)
4 Adet Köfte (yağsız dana eti ile yapılmış)
Yağsız bol salata yaptım.

* GECE *

1 Elma

Not: Tatlı krizlerine girdiğimde çikolata yerine günde 1 kase süt ile hazırladığım nesfit yemeyi tercih ettim. Fakat bir gün yiyorsam ertesi gün yememeye gayret ettim.

SABAH KALKINCA AÇ KARNA REZENE ÇAYI, GECEDEN ISLATTIĞIMIZ KURU KAYISILARIMIZ İLE SUYU... YARIM LİTRE SUYUMU DA İÇİP
BU 10 GÜNLÜK DİYETE BAŞLAĞDIĞIM İLK GÜNDEN İTİBAREN ARTIK SABAH YÜRÜYÜŞ PARKINA GİDİP YAKLAŞIK 1 SAAT TEMPOLU YÜRÜDÜM
VE YARIM SAAT TE PARKTAKİ SPOR ALETLERİ İLE EGZERSİZ YAPTIM. SPOR SONRASI 10 GİBİ EVDE OLUYORUM. ÇAYLARIM ŞEKERSİZ
HERGÜN KAHVATIDA BİR BÜYÜK KULPLU BARDAK SALLAMA SİYAH ÇAY İÇİYORUM.

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
3. GÜN

Şekersiz Çay
Bir kibrit kutusu peynir
2 zeytin
1 dilim ekmek
Domates
Maydonoz

1 Fincan Türk Kahvesi şekersiz,
Yanında 2 adet Kuru İncir

*ÖĞLEN*

1 adet patates ile 1 Porsiyon patates salatası yağsız yapılcak, biraz tuz eklenebilir, baharat sınırsız.

*İKİNDİ*

2 Adet galete
1 Portakal

*AKŞAM*

1 Porsiyon Balık fırında kızartılmış olabilir. (300 - 350 gr)

1 dilim ekmek ( malum balık ekmeksiz gitmiyor)

Bol salata

* GECE *

1 kase sütlü tatlı, yada bunun yerine 1 kase nesfit yenilebilir.

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
4. GÜN

Bir kibrit kutusu peynir
3 galeta
1 portakal
yeşillik

1 Elma

*ÖĞLEN*

Yarım Çay Bardağı yoğurt ,
1 parça haşlanmış tavuk göğsü derisiz
doymazsanız yanında bol yeşil salata

*İKİNDİ*

1 Portakal

*AKŞAM*

1 Porsiyon Ispanak Yemeği
Yarım Çay Bardağı yoğurt
1 Dilim Ekmek

* GECE *

1 Adet herhangi bir mevsim meyvesi

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
5. GÜN

3 Çeri Domates
Şekersiz Çay
Yarım Salatalık
2 Zeytin
2 Adet Tüpte közlediğim Çarliston Biber
1 Kibrit Kutusu Peynir
Bol Maydonoz

1 Küçük Portakal

*ÖĞLEN*

5 yemek kaşığı makarna salatası
Doymazsanız yanında 1 Porsiyon Çorba

*İKİNDİ*

1 Fincan Türk kahvesi (Şekersiz)
Yarım Muz

*AKŞAM*

5-6 yemek Kaşığı pırasa yemeği
Bol Mevsim Salatası

* GECE *

Makarna Salatası Tarifi

5-6 yemek kaşığı olacak kadar boncuk makarnayı haşlıyoruz. Lezzetli olması için yarım tavuk suyu tableti koyabilirsiniz haşlama suyuna.
Biraz tuz ekleyin. makarna haşlanınca suyunu süzün

1 yemek kaşığı mayonez, 3-4 yemek kaşığı yoğurtu karıştırıyoruz 1 garnitürün çeyreğini de içine ekliyoruz.
2 salata turşusunu da ufak küp halinde doğrayın. 1 kaç diş sarımsak dövün ve bunlara ekleyip karıştırın.

Son düzenleme:
6. GÜN

3 Çeri Domates
Şekersiz Çay
1 Haşlanmış Yumurta
2 Zeytin
1 Adet Tüpte közlediğim Çarliston Biber
1 Kibrit Kutusu Peynir

1 Fincan Türk Kahvesi - Yarım avuç Kuru Üzüm

*ÖĞLEN*

Herhangi bir Çorba 1 Porsiyon (BEN YARMALI YEŞİL MERCİMEKLİ YOPURTLU BİR ÇORBA YEDİM)
Lahana kapuska 1 Porsiyon (Evde Olan Sebze yemeğinden yiyebilirsiniz)

*İKİNDİ*

5-6 Adet diyet bisküvi - yada 3 tane mercimek köftesi

*AKŞAM*

Izgara Balık
yanında bol salata karışımı
1 dilim ekmek

* GECE *

------------------------------------------------------

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
7. GÜN

1 Domates
Şekersiz Çay
2 Közlenmiş Biber
2 Zeytin
1 Kibrit Kutusu Peynir
Biraz Maydonoz

1 Elma

*ÖĞLEN*

1 Mandalina, 1 Salata ( Akşam Kadıköyde İskender ziyafeti olduğundan az yedim) :)

*İKİNDİ*

2 kuru İncir

*AKŞAM*

1 porsiyon iskender sosunu ve yağının olabildiğince az olmasını söyledim garsona :)
1 kutu diyet kola
yarım porsiyon künefe

* GECE *

1 Kase sütle hazırlanmış Nesfit, yada 1 adet meyve...

Bugün kendimizi fazlasıyla ödüllendirdik :) Akşam eve gelince 1 saat yürüyüş yaptım.

Son düzenleme:
toğin hayırlı olsun canım inşallah hedeflerine kısa zaman da ulaşırsın am pko biraz çaba ve emek harcamak hiç yılmamak gerek bende pko luyum aynı zaman da proloktin fsh hormonlarım yüksek ama hiç yılmadım 6 ayda 10 kg hatta 12 vermiştim azcık saldım hop 67 kg çıktım ama şimdi yine 65 kg arasıyım şimdi
sağlık ve düzenli beslenmeyi hayatıma soktum ve 60 kg doğru yol aldım ve olacağım
sakın pes etme eninde sonunda gidecek yağ kütlelerimiz

toğin hayırlı olsun canım inşallah hedeflerine kısa zaman da ulaşırsın am pko biraz çaba ve emek harcamak hiç yılmamak gerek bende pko luyum aynı zaman da proloktin fsh hormonlarım yüksek ama hiç yılmadım 6 ayda 10 kg hatta 12 vermiştim azcık saldım hop 67 kg çıktım ama şimdi yine 65 kg arasıyım şimdi
sağlık ve düzenli beslenmeyi hayatıma soktum ve 60 kg doğru yol aldım ve olacağım
sakın pes etme eninde sonunda gidecek yağ kütlelerimiz

Teşekkür ederim Yasemin. Bu sefer bırakmak yok hergün buraya da yazcam inşallah hedefime ulaşana kadar devam Allah ın izniyle :) Çok dikkat etmek lazım çok... Hedefim 7 ay içinde bu şekilde diyet ve spora devam ederek tartıda 50 li kiloları görmek... Ayrıca sana da geçmiş olsun :KK66:

seni hergün takip edeceğim

ümidini hiç yitirme allah gönlüne göre versin canım

doktorlar bana senin çocuğun olmaz dediler şimdi 10 yaşında bir tane oğlum var

seni hergün takip edeceğim

ümidini hiç yitirme allah gönlüne göre versin canım

doktorlar bana senin çocuğun olmaz dediler şimdi 10 yaşında bir tane oğlum var

Ayy çok sevindim ya. Allah bağışlasın maşallah inşallah darısı hem benim, hemde tüm çocuk sahibi olmak isteyenlerin başına. Gerçi bizimki biraz ümitsiz vaka gibi görünüyor hem bende sorun var hemde eşimde ama Allahtan ümit kesilmez... Ben elimden geleni yapayım önce kilolarımdan kurtulayımda gerisi Allah a kalmış :KK66: Umudu kaybetmemek lazım...

başaracağız arkadaşım sende bu azim olduktan sonra...

topiğin hayırlı olsun

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
8. GÜN

Aslında diyet kahvaltım fix 1 gün maydonoz yersem ertesi gün yemiyorum.
Genelde hep 1 Domates 1 kibrit kutusu peyniri ufak ufak parçalıyorum.
1 yada 2 közlenmiş çarliston biber çok seviyorum.sanki et kadar lezzetli oluyor benim için
3 günde bir haşlanmış yumurta ekleyebilirsiniz... Fakat yumurta yediğiniz gün kahvaltı listenizden
1 şeyi çıkartın.
2 zeytin, yarım salatalık gibi...

1 Adet mevsim Meyvesi (Portakal yada Mandalina, Elma gibi)
Muzdu az tüketmeye çalışıyorum. 1 MUZ 100 KALORİ :)

*ÖĞLEN*

1 Adet Mayonezsiz Hamburger
1 Ayran

(Ben 1 porsiyon kırmızı mercimek çorbası ve salata yedim) mayonezsiz olması hamburgeri masum kılmıyor bence
sonuçta ekmek ve yağda kızartılmış et var :)

*İKİNDİ*

2 kuru İncir

*AKŞAM*

1 Kase Nesfit,
1 Elma
1 Portakal

yada bunun yerine

Brokoli salata üstüne biraz yoğurt ve sarımsak soslu
bir parça haşlanmış tavuk göğüs derisiz
yiyebilirsiniz

Her karnınız guruldamaya başladığınızda meyve yiyebilirsiniz. Hem tatlı ihtiyacını karşılamış olursunuz.

--------------------------------------------------------

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
9. GÜN

1 yada 2 közlenmiş çarliston biber çok seviyorum.sanki et kadar lezzetli oluyor benim için
3 günde bir haşlanmış yumurta ekleyebilirsiniz... Fakat yumurta yediğiniz gün kahvaltı listenizden
1 şeyi çıkartın.

*ÖĞLEN*

Yumurtalı Ispanak Kavurması Yemeği (6 Yemek Kaşığı)
Ezogelin Çorba

*İKİNDİ*

1 galete yanında 1 fincan Türk Kahvesi

*AKŞAM*

1 Porsiyon Tavuk haşlama
1 Kase yoğurt

yada yoğurt yerine 1 porsiyon çorba içebilirsiniz

*GECE*

1 KASE NESFİT SÜTLE HAZIRLADIM

Not: Artık mümkün olduğunca akşamları yemek sonrası da yürüyüşe çıkıyorum.

------------------------------------------------------------

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
10. GÜN

1 şeyi çıkartın.

*ÖĞLEN*

Evdeki herhangi bir sebze yemeğinden (4 Yemek Kaşığı)
Ezogelin Çorba 1 porsiyon

*İKİNDİ*

Peynir 1 kibrit kutusu büyüklüğünde,
domates
salatalık

*AKŞAM*

1 porsiyon yayla çorbası
1 dilim ekmek
1 adet dolma biber
1 kaşık pilav - bir but tavuk ( Bu yemekte misafirlikteydim :) Biraz fazla kaçırdım ama sporla ertesi gün telafi ettim.)

*GECE*

1 Portakal

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
8. GÜN

1 şeyi çıkartın.

Muzdu az tüketmeye çalışıyorum. 1 MUZ 100 KALORİ :)

*ÖĞLEN*

1 Adet Mayonezsiz Hamburger
1 Ayran

(Ben 1 porsiyon kırmızı mercimek çorbası ve salata yedim) mayonezsiz olması hamburgeri masum kılmıyor bence
sonuçta ekmek ve yağda kızartılmış et var :)

*İKİNDİ*

2 kuru İncir

*AKŞAM*

1 Kase Nesfit,
1 Elma
1 Portakal

yada bunun yerine

Brokoli salata üstüne biraz yoğurt ve sarımsak soslu
bir parça haşlanmış tavuk göğüs derisiz
yiyebilirsiniz

Her karnınız guruldamaya başladığınızda meyve yiyebilirsiniz. Hem tatlı ihtiyacını karşılamış olursunuz.

--------------------------------------------------------

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
9. GÜN

1 şeyi çıkartın.

*ÖĞLEN*

Yumurtalı Ispanak Kavurması Yemeği (6 Yemek Kaşığı)
Ezogelin Çorba

*İKİNDİ*

1 galete yanında 1 fincan Türk Kahvesi

*AKŞAM*

1 Porsiyon Tavuk haşlama
1 Kase yoğurt

yada yoğurt yerine 1 porsiyon çorba içebilirsiniz

*GECE*

1 KASE NESFİT SÜTLE HAZIRLADIM

Not: Artık mümkün olduğunca akşamları yemek sonrası da yürüyüşe çıkıyorum.

------------------------------------------------------------

10 GÜNLÜK DİYET PROGRAMI
10. GÜN

1 şeyi çıkartın.

*ÖĞLEN*

Evdeki herhangi bir sebze yemeğinden (4 Yemek Kaşığı)
Ezogelin Çorba 1 porsiyon

*İKİNDİ*

Peynir 1 kibrit kutusu büyüklüğünde,
domates
salatalık

*AKŞAM*

1 porsiyon yayla çorbası
1 dilim ekmek
1 adet dolma biber
1 kaşık pilav - bir but tavuk ( Bu yemekte misafirlikteydim :) Biraz fazla kaçırdım ama sporla ertesi gün telafi ettim.)

*GECE*

1 Portakal

azmine hayran kaldım.. harikaasın valla.. tebrik edyorum senii. benimde vermem gereken 3 kg ım kaldı ama 15 günüm kaldı ayrıca.. bana sanş dile vereyim

Son düzenleme:
Şİmdiki hedefim kendime yine araştırıp bulduğum 1 AYLIK BİR DİYET PROGRAMI

1. GÜN
*KAHVALTI*

1 domates,
Yarım salatalık
3 kaşık patates salatası
Bir kibrit kutusu peynir
yine her zamanki gibi bir bardak şekersiz siyah çay
bir avuç maydonoz

BUGÜN YATILI MİSAFİRLİKTE KALDIĞIMDAN BRUNCH OLARAK YAPTIM KAHVALTIMI

EVE GELİRKEN 1 AVUÇ KURU ÜZÜM YEDİM SADECE

*AKŞAM*
1 Porsiyon Ayşe Kadın fasulye yemeği (5-6 yemek kaşığı)
4 kaşık bulgur pilavı
cacık

*GECE*
1 Elma
1 Muz
Biton sütlü nesfit yedim biraz bozuldu diyet ama yarın tam gaz devam :)

Sporum yine tam ve içtiğim su çaylar hariç 3 lt.

1 AYLIK BİR DİYET PROGRAMI
2. GÜN

*KAHVALTI*
Tabak aynı :)
yarım demet maydonoz
1 domates
yarım salata
2 zeytin
1 kibrit kutusu peynir

*KUŞLUK*

1 Portakal

*ÖĞLEN*

1 Porsiyon Tel Şehriyeli Çorba
Yoğurtlu - Sarımsaklı Brokoli Salata

*İKİNDİ*

1 Elma

*AKŞAM*

1 Pors. Şehriye çorba
1 Palamut balık
2 dilim Ekmek
Biraz Salata karışımı

*GECE*

1 Kivi

FIRINDA PALAMUT BALIK TARİFİ

Önce palamutun kuyruk ve baş kısmını kesiyoruz. İçinin pisliğini temizleyip kan pıhtılarını falan güzelce yıkıyoruz. Balığın boyundan biraz büyük alümünyum folyo kesiyoruz. Folyoya birkaç damla yağ damlatıp mutfak peçetesi yardımıyla yağlıyoruz.
sonra folyonun üstüne yuvarlak dilimlenmiş 3 parça domatesi uzunca koyuyoruz. biraz tuz serpiyoruz ve üstüne balığı yerleştiriyoruz. Balığa da biraz tuz serpip üstüne yuvarlak halka şeklinde kestiğimiz soğanları koyuyoruz. ve onunda üstüne sarımsak dilimleri koyuyoruz. en üste yine yuvarlak dilimlediğimiz limon parçalarını koyup alüminyum folyomuzu sıkıca kapatıyoruz kenarlarından. tepsiyi yağlayıp alüminyum folyoyu koyun. Ve fırına sürün.
Kaç derecede piştiğini ve ne kadar zamanda piştiğini takip etmedim ama pişme süresi yarım saat olması lazım :) siz bakarsınız

NOT: BUGÜN KAÇAMAK YOK
SPOR : SABAH YÜRÜYÜŞ TEMPOLU 1 SAAT VE YARIM SAAT PARKTAKİ SPOR ALETLERİNDE EGZERSİZ...
BİRMİLYONCUDAN ATLAMA İPİ ALDIM BUGÜN ÇOCUKLUK GÜNLERİME GERİ DÖNCEM BOL HAREKET ŞART HEM EVDE DE GÜZEL SPOR :)
BUGÜN 300 KERE İP ATLADIM

ÇAYLAR HARİÇ 4 LT SU - KAÇAMAK YOK...

azmine hayran kaldım.. harikaasın valla.. tebrik edyorum senii. benimde vermem gereken 3 kg ım kaldı ama 15 günüm kaldı ayrıca.. bana sanş dile vereyim

:) Çok teşekkür ederim vermen gereken sadece 3 kilocuk :) verirsin... spor yaparsan bol hareket edersen hemencik gider. Keşke benimde o kadarcık kalsa yolum uzun ama yola devam hedefim en fazla 7 ayda kurtulmak bu fazla kilolardan... Bol şans dilerim verirsin sen ya 3 kilo nedirki :KK66:

:) Çok teşekkür ederim vermen gereken sadece 3 kilocuk :) verirsin... spor yaparsan bol hareket edersen hemencik gider. Keşke benimde o kadarcık kalsa yolum uzun ama yola devam hedefim en fazla 7 ayda kurtulmak bu fazla kilolardan... Bol şans dilerim verirsin sen ya 3 kilo nedirki :KK66:

inşallah canım verririm. diyet yapamadım ömrüm boyunca. 1-2-3 günlük süren diyetlerimi saymazsak ilk diyetim bu .12 günde 2kg verdim. amacım bir ayda 5 kg dı. sabahtan akşama kadar işteyim. eve geldiğimde spor yapıyorum. en az spor yaptığım gün 30 dak hafif tempoda koşuyorum. bazen yürüyüş bazen aerobik bazen plates yapıyorum. diyetimede dkkat ediyorum. eğer 60 kg olursam bende devam edeceğim diyete.. 57-58 olana kadar

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

3.GÜN

*KAHVALTI*

yarım demet maydonoz
1 domates
1 salata
2 zeytin
1 kibrit kutusu peynir

*KUŞLUK*

1 Portakal

*ÖĞLEN*

1 Porsiyon Herhangi bir Çorba
Bol mevsim salatası
1 kase sütle hazırlanmış nesfit

*İKİNDİ*

2 galeta - 1 fincan Türk Kahvesi

*AKŞAM*

5 Kaşık patlıcan yemeği 0 yağ ile pişirilmiş
1 porsiyon dünden kalan şehriye çorbası

*GECE*

Bimden aldığım Kazandibi :) ödül...
Sizde 1 porsiyon sütlü herhangi bir tatlı yiyebilirsiniz

NOT: SABAH YÜRÜYÜŞ 1 SAAT VE YARIM SAAT EGZERSİZ
İP ATLAMA : 300 KERE
KAÇAMAK YOK...

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

4.GÜN

*KAHVALTI*

1 Portakal
1 Közlenmiş Çarliston Biber
1 - 2 adet galete

*KUŞLUK*

1 Elma

*ÖĞLEN*

3 Yemek kaşığı patlıcan yemeği
Bol yeşil salata

*İKİNDİ*

1 Avuç Kuru Üzüm

*AKŞAM*

1 tavuk göğsü haşlanmış
1 Porsiyon yoğurt

*GECE*

1 Meyve
Tatlı krizine girerseniz bir kase sütlü nesfit...

NOT: Sabah 1 saat tempolu yürüyüş yarım saat egzersiz... sular tam 4 litre içildi :KK66:

Son düzenleme:
X