Çocuk Hastalıkları Otizm 3 yaş

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Anne_92

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2024
9
3
Slm arkadaşlar oğlum otizm tanısı aldı :KK43:( şu an 3 yaşına yeni girdi bir yandan normal gelişimde gösteriyor ama tabi eksiklikleri de çok aynı durumu yaşayan sonradan normale dönen normal bir yetişkin gibi olan çocuklar var mı ?

Otizm çok geniş bir spektrum. Her çocuk çok farklı. Önce bunun bilincinde olmalısınız ve önerilen destek eğitimleri almalısınız

Moralinizi bozmayın.erken yaşta tanı almış bu sizin için avantaj.0-6 yaş beyin gelisimi için çok önemli. Altın çağları bu zamanlar. Hemen özel eğitime başlayın. Diyete başlayın. Glutensiz kazeinsiz diyet yapın. İnstagrmda otizmbitti adlı sayfa var takviyelerle kadın oğlunu kurtarmış otizmden. Umutsuz olmayın en başından.
Benim oğlumda atipik otizm.ilerleme oluyor ama yavaş yavaş.her çocuğun etkilenmesi farklı oluyor

Moralinizi bozmayın.erken yaşta tanı almış bu sizin için avantaj.0-6 yaş beyin gelisimi için çok önemli. Altın çağları bu zamanlar. Hemen özel eğitime başlayın. Diyete başlayın. Glutensiz kazeinsiz diyet yapın. İnstagrmda otizmbitti adlı sayfa var takviyelerle kadın oğlunu kurtarmış otizmden. Umutsuz olmayın en başından.
Benim oğlumda atipik otizm.ilerleme oluyor ama yavaş yavaş.her çocuğun etkilenmesi farklı oluyor
Teşekkürler . Sizin oğlunuz kaç yaşında ve hangi belirtilerden anladınız biraz bilgi verebilir misiniz?

4 yaşında şimdi. 3 yaşındayken başladı. Tipik belirtiler ismine dönmeme, kendi etrafında dönmesi vs

Benim kızımda 7 aylık durmadan sallanıyor karın üstü bırakıncca uzanımca oturunca🥺

Daha önce herşey normalmiydi acaba ?
Göz teması ismine dönme komut alma daha önce varmıydı?
Merhaba.
Daha önce belki değildi sadece konuşması yoktu diğer herşey normaldi oyuncaklarıyla oynardı göz teması vardi.
2 yaştan sonra sürekli koşmaya basladi,çevreye ilgisi azaldı,duymuyormus gbi oldu seslenince bakmadı göz teması koptu gitti.
Hemen özel eğitime başladık bir senedir alıyoruz çok şükür göz teması var smdi ama hala konuşma yok.yakinda olur inşallah.
Ben otizmin asilarla ilgili olduğu düşüncesine çok yakınım. Çünkü 2 yaş açısında hemşireye bay bay yapan çocuk 2 yaştan sonra kapalı kutuya döndü. Ne duyuyordu bizi ne bakıyordu. Otizme yatkınlığı vardı asilarla tam tetikledi diye dusunuyorum

X