3 YASİNDAKİ KİZİMM

Sakura1011

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
713
643
Kizlar 3 yasinda kizim var kizim yolda giderken yanimizda araba yada motorsikler gecse korkuyor evin icinde de bazi seylerden korkuyorum diyor mesela çamaşır makinesi ya bu normal mi birde 2 bucuk yasindan itibaren konuşmaya basladi kendini ifade ediyor ama parka ciktigimizda cocuklarla oynamiyor konusmiuor yani iletisim kurmuyor yani parkta kimse olmasin o kadar iyi cocuklar oynarken uzaktan uzaktan bakiyor ben jadi kizim oyna diyorum 3 gasindaki anneler bi akil verin napayim ben kızımı kres yada oyun grubuna vercek durumum yok zaten benden ayrilmaz hic ayrilmadi gurbetteyiz ne arkadas ne komsu var tanisik

Çocuklar güvende hissettiklerinde korkmazlar. Dışarıya karşı olan kendi güvensizliğinizi istemsizce çocuğunuza yansıtmış olabilirsiniz. Oyunlara sizde katılın ve oyuna adapte olduğunda bir adım gerisinde durun. sonra bu mesafeyi arttırırsınız.
Haklisinz sağolun bilgi verdifnz icin

Bu arada benim de arkadasim yok hic disarda gorustugun komsu vardi cocuklari var kadinda kocama goz koymus kimseye guven olmuyor insanin arkadaslik yapasi da gelmiyor
Siz de böyle saçma bir korkuyla kendinizi yalnızlığa mahkum etmişsiniz. Kendinizin de korkuları var belli ki. Arkadaşlık kurarsam kocamı kaparlar diye yalnız kalmak da çok uç bir şey

Hangi şehirlerimiz bilmiyorum ama Büyükşehir Belediyelerinin kreşleri hem uygun hem güzel oluyor. Ben servisten dolayı yakınımızdaki özel bir kreşe verdim ama büyük katkısı oldu.

Siz de böyle saçma bir korkuyla kendinizi yalnızlığa mahkum etmişsiniz. Kendinizin de korkuları var belli ki. Arkadaşlık kurarsam kocamı kaparlar diye yalnız kalmak da çok uç bir şey
Ya ne alakasi var esimle bu durumun ben arkdaslik kurdum kadin utanmadn bana esimi anlatiyor boyle insanla arkadaslik nasıl kurayim ben

Bu arada benim de arkadasim yok hic disarda gorustugun komsu vardi cocuklari var kadinda kocama goz koymus kimseye guven olmuyor insanin arkadaslik yapasi da gelmiyor
Kocanıza göz mü koydu birileri yoksa gözü dışarda olan kocanız mı ?

Eşinizin telefonundaki uygulama görselinden dolayı eşinizden şüphe etmiştiniz 6 ay önce.

Eşiniz sizden sürekli bir şeyleri sakladığı için, eşinize güven duymuyor olabilirsiniz. Adam uzman çavuş ve çıplak maaşını dahi saklıyordu sizden; bu yüzden de konu açmıştınız geçtiğimiz günlerde.

Kocanıza göz mü koydu birileri yoksa gözü dışarda olan kocanız mı ?

Eşinizin telefonundaki uygulama görselinden dolayı eşinizden şüphe etmiştiniz 6 ay önce.

Eşiniz sizden sürekli bir şeyleri sakladığı için, eşinize güven duymuyor olabilirsiniz. Adam uzman çavuş ve çıplak maaşını dahi saklıyordu sizden; bu yüzden de konu açmıştınız geçtiğimiz günlerde.
Sanane ya benim esimin durumundan sanane kendi esinle olan sikintilarini baska uzerinden hakli cikarmaya çalışır senin gibileri esimle olan sorunum kimseyi ilgilendirmez ben burda kizimi soruyorum esimi değil

Babasi kotu gunler icin duruyor ya sabir bu erkekler evdemi saniyosunuz sabahtan aksama kadar cocuklarinin basinda
yoo sanmıyoruz. Babalar bir işe yaramayınca yol verip kendimiz bakıyoruz. Bakamayacağımız basit bir ihtiyacını bile karşılayamayacağımız çocuğu da doğurmuyoruz.

Sanane ya benim esimin durumundan sanane kendi esinle olan sikintilarini baska uzerinden hakli cikarmaya çalışır senin gibileri esimle olan sorunum kimseyi ilgilendirmez ben burda kizimi soruyorum esimi değil
Komşunuzun eşinize göz koyduğunu iddia eden sizsiniz. O zaman böyle bir mesaj yazmayıp; sadece kızınızla ilgili sorunuzu sormayı tercih edebilirdiniz.

Çocuğunuzun korkularının nedeni eşinizle ilişkiniz olmasın ? 🙄

yoo sanmıyoruz. Babalar bir işe yaramayınca yol verip kendimiz bakıyoruz. Bakamayacağımız basit bir ihtiyacını bile karşılayamayacağımız çocuğu da doğurmuyoruz.
Ya cocuguma bakamadigimi nerden ciakrdin kres olmazsa olmaz mi bu cocuklar icin sanki yemek icmek gibide bakamiyomusum cocuk dogurcakmisim senden mi izin alcam cocuk dogurmak icin

Ben bu duruma çok üzülüyorum. Çocuğu 3 yaşına kadar insan içine sokmayıp sosyalleştirmiyorlar sonra çocuğum böyle böyle. Acaba neden öyle korkması yabancılarla konuşmaması çok normal. Çocuk nasıl iletişim kuracağını bilmiyor hem kendi kurmamış hem ebeveynini iletişim kurarken gözlemlememiş. İleride çok zorluklar yaşayacak bir çocuk görüyorum.

Komşunuzun eşinize göz koyduğunu iddia eden sizsiniz. O zaman böyle bir mesaj yazmayıp; sadece kızınızla ilgili sorunuzu sormayı tercih edebilirdiniz.

Çocuğunuzun korkularının nedeni eşinizle ilişkiniz olmasın ? 🙄
Esimle biz çocuğun yaninda tartismayiz esimle kizimin arasida cok iyi

Ya cocuguma bakamadigimi nerden ciakrdin kres olmazsa olmaz mi bu cocuklar icin sanki yemek icmek gibide bakamiyomusum cocuk dogurcakmisim senden mi izin alcam cocuk dogurmak icin
Bu arada sosyal çevre yoksa çocuk için kreş zorunlu ya da oyun grubu akranlariyla iletişim halinde olmak çocukların gelişimi için çok önemli. Geçmişte mahalledeki çocuklarla beraber büyüyorlardı akranlari yine vardı şuan sizin de fark ettiğiniz gibi iletişim kurulmadigi için bu şekilde sonuçlar doğuruyor.

X