3 YASİNDAKİ KİZİMM

Bende ufacık bir ilçede görev yaptım,kızimı devletin ücretsiz kadın dinlenme evinin oyun parklarına götürdüm kapalı.
O Tarz yerlerde anaokulu 3 yaştan itibaren başlıyor.Bi araştırın

Hiç bir şeyden mahrum kalmadı yani.
Muhtemelen siz bilmiyorsunuz.İlla özel olacak diye birşey yok.Devletinde güzel imkanları var.

Duyu bütünleme olabilir.
ilk 3 yıl evde elektrik süpürgesi açamadim ben.
Her türlü sesten korkardım
Uzun süre banyo, denize girmekten kaydıraktan kaymaktan korkardı.
Şimdi zehir gibi geçti hepsi.
Ama sosyalligi kaldı.
Büyüklerle iletişimi çook iyi fakat oyun oynamayı sevmiyor,tek tük arkadaşi var.
Bı araştırın,biz çok uğraştık zamanında.
Ama tepkileri normal değil.
Ufak kızim 3 yaşında şuan bu tarz şeyler yaşamıyoruz
Merhaba duyu butunleme icin ne yaptiniz bilgi verirmisiniz

Nedense,çocuğu babasına benziyor dediği için bir de kargo mevzusundan dolayı kocama göz koydu diye konu açan bir abla geldi burda aklıma😁
Konu sahibi; çocuğu bir pedagog görsün bence.

Nedense,çocuğu babasına benziyor dediği için bir de kargo mevzusundan dolayı kocama göz koydu diye konu açan bir abla geldi burda aklıma😁
İsine bak burda beni esim uzerinden vuramazsin benim eski actigim konulara bakiyor bide ne merakli insanlarin acigini sikintisini yuze vurmaya allah sizin gibilerden herkesi korusun

İsine bak burda beni esim uzerinden vuramazsin benim eski actigim konulara bakiyor bide ne merakli insanlarin acigini sikintisini yuze vurmaya allah sizin gibilerden herkesi korusun
Neden kızdınız ki
En ufak sözden nem kapıp komşunuzun eşinize göz koyduğunu düşünüyorsunuz

Aynı tavırlarda kızınıza davranıyorsanız onu da bu tavrınız etkiliyor olabılır
O yüzden kimseyle konuşmuyor oynamıyor,konuşmaya korkuyordur

Merak etmeyin kim ne yapsın sizin kocanızı
Bulunmaz hint kumaşı sanki
Onu kaparlar diye dertlenmeyin arkadaş komşu edinin çocuğunuz ve kendiniz için

Neden kızdınız ki

Ya siz nerde yasiyonuz bu ulkede her gün kocadan kocaya kacan evliyken karisini yada kocasj i aldatan her gun post acan insanlar varken benim ne yasadigmi bilmeden nasil yorum yapiyorsunz icten ice merak ediyonz herhalde ne yasadi da boyle dusunuyor diye

Neden kızdınız ki

Bunu diyosunda haberlerde gormusundr komsusuyla sevgili olan kadin kocasini oldurdu diye her gun bu gibi olaylar bu ulkede yasaniyor onun icin cok merak ediyosn bir gun post acarim okursjn

Bu arada benim de arkadasim yok hic disarda gorustugun komsu vardi cocuklari var kadinda kocama goz koymus kimseye guven olmuyor insanin arkadaslik yapasi da gelmiyor

Sen ne diyon ya ne benzemesinden bahsediyosun

Allah seni de korusun abla.... Sakin ol bu ne sinir?
Başka üyeden bahsettim. Doğru oku. 😁
Emredersin bakayım..... Siz de kendinize bir psikolog randevusu bakın bence çok asabisiniz.

Ya siz nerde yasiyonuz bu ulkede her gün kocadan kocaya kacan evliyken karisini yada kocasj i aldatan her gun post acan insanlar varken benim ne yasadigmi bilmeden nasil yorum yapiyorsunz icten ice merak ediyonz herhalde ne yasadi da boyle dusunuyor diye
Etrafımda hiç kocadan kocaya kaçan kadın yok
Kocama göz koyan komşum yada arkadaşım da yok
Kocama göz koyan komşumla kaçacak yada aşk yaşayacak bir adamla evli değilim
Öyle olduğunu düşünsem kendimi ve çocuğumu arkadaşsız bırakmak yerine adamı boşarım

Niyeti bozuk olan erkek komşu mu bekleyecek telden bulur,iş arkadaşı bulur bulur da bulur yani

Hayatımı haberlere göre şekillendirmiyorum
Çünkü bu ülkede dışarda yürürken samuray kılıcıyla katledilen kadınlar var
Ehliyetsiz alkollü sürücüler tarafından öldürülen insanlar var
Öğretmenının babasının amcasının tacizine tecavüzüne uğrayan çocuklar var
Ne olduğu belli olmayan kimliksiz mülteciler var
Hatta ve hatta tecavüze uğrayan damacana var bizim ülkede

Bunlara göre hayatımı şekillendirseydim bi odada oğlumla hapis hayatı yaşamam gerekirdi

Bunları sizin ve kızınızın iyiliği için yazıyoruz
Yine diyorum eşiniz bulunmaz hint kumaşı değil
Ama kızınız sizin için bulunmaz hint kumaşı lütfen bunu yapmayın sosyalleşin beraber
Arkadaş edinin komşu edinin gezin tozun

Ayrıca o üye sen misin neden üstüne alındın? Kullanıcılığını pasifleştirmiş bahsettiğim kişi hay Allah'ım ya........

Ya hangi uyeden bahsediyosnz benim tek hesabim var
Kardeşim yazdıklarımı düzgün oku Allah aşkına.
Bir abla geldi aklıma demişim. Sen o üyesin dememişim demi?

Ben bu duruma çok üzülüyorum. Çocuğu 3 yaşına kadar insan içine sokmayıp sosyalleştirmiyorlar sonra çocuğum böyle böyle. Acaba neden öyle korkması yabancılarla konuşmaması çok normal. Çocuk nasıl iletişim kuracağını bilmiyor hem kendi kurmamış hem ebeveynini iletişim kurarken gözlemlememiş. İleride çok zorluklar yaşayacak bir çocuk görüyorum.
Merak ettim anne misiniz ?

X