3 YASİNDAKİ KİZİMM

Anneyim arti kızım bu ara parka cikali sosyallesmeye basladi arkadas da edindim tamam mi oldu mu istedginiz
☺️Yanlış anlaşılma oldu sanırım üstünüze çok gittiler ben size yorum yapan bayan a mesaj atmıştım ağzı olan pardon eli olan yazıyoda sıkıntınızı bilmeden sanki karşılarında parçalanması gereken mahluk var gıdın enerjinizi başka şeylere harcayın burda harcaniyolar

☺️Yanlış anlaşılma oldu sanırım üstünüze çok gittiler ben size yorum yapan bayan a mesaj atmıştım ağzı olan pardon eli olan yazıyoda sıkıntınızı bilmeden sanki karşılarında parçalanması gereken mahluk var gıdın enerjinizi başka şeylere harcayın burda harcaniyolar
Çok sagolun allah razi olsun

Merak ettim anne misiniz ?
Değilim ama çocuklarla aramda iyi bir bağ var bulunduğum iş yerine çocuk gelse gezdirmek için beni çağırırlar bir çok yakınımın çocuğu her gün beni görüntülü arayıp ben kapatmadığım sürece konuşur 🤷‍♀️ kimseyle konuşmuyor dediğim çocuklarla bile iletişime geçebiliyorum. Tabi ki anneleri anlıyorum çocukları sokağa salmamalıyız ama ortası da mevcut belki anne iken görmesi zordur ama çocukları büyükler ile bıraksınlar demiyorum hatta yaşıtlar bile birbiri ile gözlem altında iken oynamalı çünkü çocuklar da birbirine zorbalık yapabiliyor ve çok daha acımasız olabiliyorlar 🥲

Merhaba duyu butunleme icin ne yaptiniz bilgi verirmisiniz
O zamanlarda yaşadığımız ilçede eegoterapi alacağımız bi yer yoktu,şehir dışında bir kaç defa aldıktan sonra online pedegog görüşmesi ile talimatlarını uyguladık.
Duyu bütünleme çok geniş yelpaze.
Benim kızımda oyun hamuruna dokunamama,çimli yerlerden korkup basamama,arabanın arka koltuğuna asla tek binememe,banyodan korkma,kaydiraga binememe, süpürge gibi elektronik eşyalardan korkma ve tüm bunlara aşırı bir tepki gösterme vardı.
Sihirli değnek gibi bir şey yok bu süreçte ama anne baba olarak çok ilgilendik,
Düşünün saç kurutma makinasından korktuğu için ilk 3 yıl havlu ile tek tek kurutuyordum saçlarını.
Çok fazla kıyafet takıntımız vardı.
Biz bol bol dışarıya çıkardık,ekranı bitirdik,kitap okuduk,hep birlikte oyun hamuru yaptık,beraber çok oyun oynadık.
En büyük iyileşme sürecini anne baba ile yani hep beraber yaptığımız etkinliklerde gördük.
Oyuncak elektrik süpürgesi,kurutma makinası gibi şeylerle eğitici oyunlar oynadık,oyun hamurları yola şekiller yaptık,asla dokunamazdı,sonra sonra bizden Cesaret alıp dokunmaya başladi.
Kaydıraktan biz kaydol o izledi,sonra kucağımızda bindi sonra kendisi bindi.
Zamanla sabırla ve kardeşi olduktan sonra çogu takıntı ve korkularımız bitmeye başladi.
Şimdi 6.5 yaşında.
Nerdeyse hiç birşeyimiz kalmadı.
Ufak tefek kaldı onlarıda zamanla aşacagimizi düşünüyorum

X