Eyyy Kadın! Yorulma ve Daha Çok Çalış!

Arkadas mesela sunu anlamiyorum,esim nezle oluyor aman cocuklar yanasmasin,onlara bulasmasin diye kendine o ilk zamanlarinda oldugunu gibi covidli muamelesi yapiyor,kendini odada karantinaya aliyor.Yerinden kalkmamacasina yatiyor.Ben nezle olunca cocuklarla agiz agiza burun burunayiz bir sey olmuyor.Son surat yemek,cocuklarla ilgilenme vs.Ne bir dinlenebilme ne bisey.
Dun gece oglum atesliydi.Neredeyse tüm gece uyanip uyanip kontrol ettim.Haliyle bugun ruh gibiydim.Okuldan gelip 2 saat uyumusum.Uyandim esim diyoki cocuklara odaya girmeyin anneniz uyusun biraz daha.Bunun kucuk hesabina dustum ve 1 saat daha uyuyo numarasi yapip telefonda takildim ya.🤣
Aynısını yaşadım genzi acıyor diye 1 hafta uzak durdu bebekten şimdi benim genzim acıyor bebekle ağız ağıza burun burunayız

Gürültü ailesi diye bir çizgi film var. Ailenin 11 çocuğu var. Anne birikmiş trafik cezası yüzünden kamu hizmeti cezası oluyor. Kadın işini bitirdikten sonra eve gitmeyip keyif çatıyordu. En son da kasten ceza almaya çalışıyor ve nezarete düşüyordu. Harika bölümdü ya. Tam da aynısını yapsam mı acaba diye düşündürmüştü beni😬
Sistem kadına çok yükleniyor. Eşler sorumluluk paylaşsalar da yetmiyor ya. Aman ne bileyim. Ben de bezdim mesela. Kalabalık kaldıramıyorum, sürekli mutsuzum, baş ağrısı ataklarım çok arttı.
Çünkü erkek ne kadar yardım etse dahi olmuyor, kadın gibi olmuyor. Benim eşim de yardımcı bir insandır ama mutfağı toparlasa fırın kalıyor, hadi hepsini yaptı, lavabo pis kalıyor hadi onu da temizledi fayanslari ıslak ıslak siliyor yani illa bir elim değecek o çıkınca. Çamaşır yıkar mesela hadi asar da ama katlama yerleştirme işi bana kalır. Bazen banyoda lavaboyu temizler, klozet bana kalır. Masadakileri mutfağa götürür ama masayı silmek bana kalır. Birçok kişi "Allah'tan belanı mi arıyorsun, adam yapıyor en azından" diyebilir 🤣 evet ama benim şikayetim zaten birşeyi de uçtan uca yapmaması, her işe illa benim el değdirme sorunsalım 🙄🙂

Yeşil pasaportunuz varmış birkaç gün gidin hava alın 2-3 günden hiçbir şey olmaz. Gelirken hediye alırsınız onlara ♥️ Bu kadar da çocuğa bağımlı olunmamalı ben olmadım. Üstelik bebek benimki.

Bu arada vitamin tavsiyesi varsa alırım pert haldeyim bebekle 🤣

Özelden vereyim mi? Bana da arkadaşım önerdi gerçekten o yorgunluğumu baya hafifletmişti 😬

Bu arada yorgunluk = kadın olmak bence. Oğlum 16 aylık, o doğduğundan beri inanılmaz yorgunum. Yorgunluktan kollarım ve bacaklarım ağrıyor. Asla enerjili/normal hissedemiyorum. Gece uykularım çok kalitesiz… ama sabır diyorum. Beklemekten başka çözüm yok. Emziren annelere özel bir vitamin var, bir dönem onu kullandım. Çok iyi gelmişti. Elimde başka destekler de var ama düzenli kullanım sağlayamıyorum. Düzenli tuvalete bile gidemiyorum ne yazık ki😅

Gece uykularım çok kalitesiz…
benimde öyleydi. Çocuklar özellikle 1 yaşına kadar çok sık uyandıkları için o geri uyusa da benim uykum bölündüğü için tekrar uyuyamıyordum. Doktor uyku ilacı verdi. 3 farklı ilaç denedim. Sonunda birine karar kıldım. İlacı aldığımın ertesi günü biraz sersem yapıyor ama en azından uykumu almış oluyorum. İşlerimi yapabiliyorum.

Bugünde derdim bu sevgili hanımlar...

Tüm toplumun baskisi, yılgınlık...
Vitamin reklamı, yorulan anne ve sonra vitamin alıp daha çok hoplayıp zıplayan anne...
Harıl harıl işte çalışan kadın,
Eve gelip evde çalışan kadın,
Çocuğunun okuluna çalışan kadın,
Çocuğun evdeki ihtiyacına çalışan kadın,

Ya hu ne biçim iş bu kadınlık.

Kendimi gece şarj olan, sabah tıkır tıkır çalışmaya başlayan motor gibi hissediyorum.

Böyle herşeyi herkesi bırakıp kaçıp gidesim var ya.

Bazen acaba iki gece nezarete atılacak ufak bir suç var mıdır, yapsam da alsa götürseler de iki gün sonra salsalar, diye düşündüğüm oluyor.

Çocukla oynarken burnuma çarptı yanlışlıkla, bayıldım sinire mi geldi neyse, aklımdan saniyelik geçen şey allahim çok şükür bayılıp biraz uzancam oldu, kalkınca çocukları doyurdum...

Kızlar ya sizce kaçsam, yeşil pasaportta var, gidip üç gün sonra dönsem çok kızarlar mi 😅 yoksa her an bir suç işleyip nezareti talep edebilirim 😅

Kaçan kızlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.
hafta sonu eşiniz çalışmıyorsa 1 gün komple kendisinin çocuklarla ilgilenmesini talep edin. zaten alıp oynatsa 2 dışarı çıkarsa gün biter. 1 günlük bir yere kaçın kaçabiliyorsanız ortamı değiştirin.

benimde öyleydi. Çocuklar özellikle 1 yaşına kadar çok sık uyandıkları için o geri uyusa da benim uykum bölündüğü için tekrar uyuyamıyordum. Doktor uyku ilacı verdi. 3 farklı ilaç denedim. Sonunda birine karar kıldım. İlacı aldığımın ertesi günü biraz sersem yapıyor ama en azından uykumu almış oluyorum. İşlerimi yapabiliyorum.

Benim uyuyamama problemim yok da çok sık uyanma gibi bir sıkıntım var ne yazık ki. Bunu da ilaç çözemez… gece hala yüz milyon kere kalktığı için uykunun hayrı olmuyor hiç 😢😢 eğer ortalama 6 kez falan kalkarsa o gün dinlenmiş oluyorum. 🤦🏼‍♀️ Öneriniz için teşekkür ederim gene de ☺️☺️

ben fiziksel olarak yorgunluğa çok takılmıyorum, idare ediyorum. uyuyorum dinleniyorum diye düşünüyorum.
zihnimin dolu olması sürekli bir şey düşünmek zorunda olmak. sürekli bir yere yetişmek. trafikte olmak.
çocuklar sağlıklı beslensinler diye hep yemek düşünmek. çok önemli bir rapor yazarken evde soğan kalmamıştı diye düşünmek.
zaten işim gereği zaman çok önemli ve sorumluluğu çok ağır. sürekli ajandayla anımsatıcıyla yaşamaktan bunaldım..
tatilde peşimi bırakan bir işim yok süreç işliyor.

2 gün yakın bir yerlere tatile gitmek için yapmam gereken organizasyonu düşünmek bile öff dedirtiyor. çünkü çocuklara kim bakacak?? anneanne mi babaanne mi ona göre de durum değişiyor.

1 -2 gün anneannede ya da babaannede kalabilirler mi?
biz geçen sene ilk defa ara tatilde 4 gün bırakmıştık. gerçi sonra bana sitem etti çocuklar herkes bir yere gitti biz evde müge anlı izledik diye. o yüzden bu sene yapamadım :)
ama 2 gün yapılabilir böyle bir imkan varsa.

3 çocuk. Biri 9 diğerleri 3 yaşında ikiz. Hiç bir sıkıntım yok. Eşim elinden geldiğince(!) yardımcı. Çocuklarım saglikli akıllı çok şükür. Kreşe gidiyorlar. Maddi olarak da ne kadar sukretsem az. Zengin değilsek de fakir de değiliz.
Beni 1 saat kesmez 2-3 güne ihtiyacım var. En azından oturup bir roman bitireyim kafama göre uyuyup uyanayim. Canımın istediği şeyi oturup izleyeyim...

Ben cidden çok yorgun hissediyorum. Mutlu ama yorgunum. Bir iki saatle doyamayacak şekilde... Yoksa arkadaşlarımla da bulunuyorum. Yürüyüşe de gidiyorum... Ama tüm iki gün ayhh dertsiz tasasız...
Annene veya kayinvalidene mi bi kac gün biraksaniz? Cok yorgunsun dinlenmek istiyorsun esinizle bu durumu derdini anlat sana yardimci olabilir dinlenmen icin belki?

Ay ben bu konuya bir güncelleme getireyim hasta olsam da yatsam diye düşüncelerden bahsedilmişti dünden beri çok fena hastayım bebeğime bakamıyorum annem bakıyor geldi ama uyumak ne mümkün acı ağrıdan sözlerimize lütfen dikkat edelim bebek bakarken daha az yoruluyormuşum sağlık çok önemli ağzımızdan çıkanlar oluyor :KK43:

Hafta sonu çocukları eşinize şutlasanız sinemaya yemeğe falan götürsün siz de rahatça dinlersiniz

Bugünde derdim bu sevgili hanımlar...

Tüm toplumun baskisi, yılgınlık...
Vitamin reklamı, yorulan anne ve sonra vitamin alıp daha çok hoplayıp zıplayan anne...
Harıl harıl işte çalışan kadın,
Eve gelip evde çalışan kadın,
Çocuğunun okuluna çalışan kadın,
Çocuğun evdeki ihtiyacına çalışan kadın,

Ya hu ne biçim iş bu kadınlık.

Kendimi gece şarj olan, sabah tıkır tıkır çalışmaya başlayan motor gibi hissediyorum.

Böyle herşeyi herkesi bırakıp kaçıp gidesim var ya.

Bazen acaba iki gece nezarete atılacak ufak bir suç var mıdır, yapsam da alsa götürseler de iki gün sonra salsalar, diye düşündüğüm oluyor.

Çocukla oynarken burnuma çarptı yanlışlıkla, bayıldım sinire mi geldi neyse, aklımdan saniyelik geçen şey allahim çok şükür bayılıp biraz uzancam oldu, kalkınca çocukları doyurdum...

Kızlar ya sizce kaçsam, yeşil pasaportta var, gidip üç gün sonra dönsem çok kızarlar mi 😅 yoksa her an bir suç işleyip nezareti talep edebilirim 😅

Kaçan kızlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.
Ayy kıyamam sana yaa yokmu annen kayınvaliden biraz yükünü hafifletse 🥰 kız bayıldığın yerde biraz uzancam dedin ya koptum orda valla 😂😂 Allah iyi etsin 😂😂 bende kızım ayakta sallanmak istediğinde ölü taklidi yapıyom 😂😂😂😂 eziyeti orda başlıyo ayaklarım tutmaz hale geliyo

X