Eyyy Kadın! Yorulma ve Daha Çok Çalış!

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
2.797
5.306
34
Bugünde derdim bu sevgili hanımlar...

Tüm toplumun baskisi, yılgınlık...
Vitamin reklamı, yorulan anne ve sonra vitamin alıp daha çok hoplayıp zıplayan anne...
Harıl harıl işte çalışan kadın,
Eve gelip evde çalışan kadın,
Çocuğunun okuluna çalışan kadın,
Çocuğun evdeki ihtiyacına çalışan kadın,

Ya hu ne biçim iş bu kadınlık.

Kendimi gece şarj olan, sabah tıkır tıkır çalışmaya başlayan motor gibi hissediyorum.

Böyle herşeyi herkesi bırakıp kaçıp gidesim var ya.

Bazen acaba iki gece nezarete atılacak ufak bir suç var mıdır, yapsam da alsa götürseler de iki gün sonra salsalar, diye düşündüğüm oluyor.

Çocukla oynarken burnuma çarptı yanlışlıkla, bayıldım sinire mi geldi neyse, aklımdan saniyelik geçen şey allahim çok şükür bayılıp biraz uzancam oldu, kalkınca çocukları doyurdum...

Kızlar ya sizce kaçsam, yeşil pasaportta var, gidip üç gün sonra dönsem çok kızarlar mi 😅 yoksa her an bir suç işleyip nezareti talep edebilirim 😅

Kaçan kızlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Kaç çocuk var? Evi biraz salsanız? Ben güzellik salonundan abidik gubidik bir paket satın almıştım iş çıkışı 1 saat yatıyordum :KK70:
3 çocuk. Biri 9 diğerleri 3 yaşında ikiz. Hiç bir sıkıntım yok. Eşim elinden geldiğince(!) yardımcı. Çocuklarım saglikli akıllı çok şükür. Kreşe gidiyorlar. Maddi olarak da ne kadar sukretsem az. Zengin değilsek de fakir de değiliz.
Beni 1 saat kesmez 2-3 güne ihtiyacım var. En azından oturup bir roman bitireyim kafama göre uyuyup uyanayim. Canımın istediği şeyi oturup izleyeyim...

Ben cidden çok yorgun hissediyorum. Mutlu ama yorgunum. Bir iki saatle doyamayacak şekilde... Yoksa arkadaşlarımla da bulunuyorum. Yürüyüşe de gidiyorum... Ama tüm iki gün ayhh dertsiz tasasız...

Bugünde derdim bu sevgili hanımlar...

Tüm toplumun baskisi, yılgınlık...
Vitamin reklamı, yorulan anne ve sonra vitamin alıp daha çok hoplayıp zıplayan anne...
Harıl harıl işte çalışan kadın,
Eve gelip evde çalışan kadın,
Çocuğunun okuluna çalışan kadın,
Çocuğun evdeki ihtiyacına çalışan kadın,

Ya hu ne biçim iş bu kadınlık.

Kendimi gece şarj olan, sabah tıkır tıkır çalışmaya başlayan motor gibi hissediyorum.

Böyle herşeyi herkesi bırakıp kaçıp gidesim var ya.

Bazen acaba iki gece nezarete atılacak ufak bir suç var mıdır, yapsam da alsa götürseler de iki gün sonra salsalar, diye düşündüğüm oluyor.

Çocukla oynarken burnuma çarptı yanlışlıkla, bayıldım sinire mi geldi neyse, aklımdan saniyelik geçen şey allahim çok şükür bayılıp biraz uzancam oldu, kalkınca çocukları doyurdum...

Kızlar ya sizce kaçsam, yeşil pasaportta var, gidip üç gün sonra dönsem çok kızarlar mi 😅 yoksa her an bir suç işleyip nezareti talep edebilirim 😅

Kaçan kızlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.
Henüz daha çocuk olmamasına rağmen aynı duyguları yaşadım sizinle 10 yil ayni firmada toplamda 22 yıllık çalışma hayatımı 2023 Aralık ayında sonlandirdim.
Artık nöronlarimi daha az çalıştırdigim , daha yavaş, daha kaygısız bir hayata geçiş yaptım.

Ama siz hep esitlikten yanaydiniz neden is hayatindan ciktiniz ki diye soranlara da işte şimdi eşimle eşit olduk , çalışırken esit degilmisiz diyorum. O dışarıda çalışsın ben evde , artık öyle güçlü kadınım yok kariyer de yaparım cocuk da kafasını bitirdim.
Darısı tüm kadınlara inşallah

3 çocuk. Biri 9 diğerleri 3 yaşında ikiz. Hiç bir sıkıntım yok. Eşim elinden geldiğince(!) yardımcı. Çocuklarım saglikli akıllı çok şükür. Kreşe gidiyorlar. Maddi olarak da ne kadar sukretsem az. Zengin değilsek de fakir de değiliz.
Beni 1 saat kesmez 2-3 güne ihtiyacım var. En azından oturup bir roman bitireyim kafama göre uyuyup uyanayim. Canımın istediği şeyi oturup izleyeyim...

Ben cidden çok yorgun hissediyorum. Mutlu ama yorgunum. Bir iki saatle doyamayacak şekilde... Yoksa arkadaşlarımla da bulunuyorum. Yürüyüşe de gidiyorum... Ama tüm iki gün ayhh dertsiz tasasız...
Allah kolaylık versin, iki 3 yaş düşünemedim bende 1 tane var “delirtiyor” :KK70: hafta içi 2 gün izin alıp çocuklar okuldayken yatacaksınız başka yolu yok. 🤷🏻‍♀️

Gürültü ailesi diye bir çizgi film var. Ailenin 11 çocuğu var. Anne birikmiş trafik cezası yüzünden kamu hizmeti cezası oluyor. Kadın işini bitirdikten sonra eve gitmeyip keyif çatıyordu. En son da kasten ceza almaya çalışıyor ve nezarete düşüyordu. Harika bölümdü ya. Tam da aynısını yapsam mı acaba diye düşündürmüştü beni😬
Sistem kadına çok yükleniyor. Eşler sorumluluk paylaşsalar da yetmiyor ya. Aman ne bileyim. Ben de bezdim mesela. Kalabalık kaldıramıyorum, sürekli mutsuzum, baş ağrısı ataklarım çok arttı.

Ben baştan kendimi kaçmak isteyecegim duruma sokmuyorum hiç. 🙄
Amacim mutlu olmak ona göre yaşamaya calisip, ona göre tercihler yapiyorum.
Rahatim elimde olmayan nedenlerle bozulsa bile düzeltirim sonra yine rahatima odaklanirim. 😀

Mutsuz değilim ki. Yorgunum. 😅

Çocuklarla oyun oynayayım, bogusayim, güzel yemekler yapayım yiyelim, eşimle sohbet edeyim birşeyler içelim bunlar harika şeyler. Mutluyum.

Aşırı yoruldum sadece. Mesela şu mesajı yazarken kaç kez çocukların ugrasina maruz kaldım.. bu beni mutsuz etmiyor. Yoruyor. E bı de iki gün rahat edeyim ayy moduna giriyorum.

Kacarsam kimse polisi, mugeyi aramasın. Üç güne en geç gelirim diye sinyaller yolluyorum etrafıma 🤣

Henüz daha çocuk olmamasına rağmen aynı duyguları yaşadım sizinle 10 yil ayni firmada toplamda 22 yıllık çalışma hayatımı 2023 Aralık ayında sonlandirdim.
Artık nöronlarimi daha az çalıştırdigim , daha yavaş, daha kaygısız bir hayata geçiş yaptım.

Ama siz hep esitlikten yanaydiniz neden is hayatindan ciktiniz ki diye soranlara da işte şimdi eşimle eşit olduk , çalışırken esit degilmisiz diyorum. O dışarıda çalışsın ben evde , artık öyle güçlü kadınım yok kariyer de yaparım cocuk da kafasını bitirdim.
Darısı tüm kadınlara inşallah
Ay ben işte dinleniyorum, bırakamam 🤣

Gelecekten bildiriyorum daha zaman var, çocuklar biraz daha buyumeli,biraz sabır.Tabi ki o zaman başka dertleri oluyor.ama hafta sonları geç kalkıyorum büyük oğlum kardeşlerine kahvaltıyı hazırlıyor .Sonra ben eşimle kendime hazırlıyorum.Yuk biraz azalıyor evde herkes bir işin ucundan tutuyor.Guzel günler yakın az sabır 😘

Mutsuz değilim ki. Yorgunum. 😅

Çocuklarla oyun oynayayım, bogusayim, güzel yemekler yapayım yiyelim, eşimle sohbet edeyim birşeyler içelim bunlar harika şeyler. Mutluyum.

Aşırı yoruldum sadece. Mesela şu mesajı yazarken kaç kez çocukların ugrasina maruz kaldım.. bu beni mutsuz etmiyor. Yoruyor. E bı de iki gün rahat edeyim ayy moduna giriyorum.

Kacarsam kimse polisi, mugeyi aramasın. Üç güne en geç gelirim diye sinyaller yolluyorum etrafıma 🤣

Eşimle birlikte yemek yemek, biseyler icmek sohbet etmek gezmek benim için de harika ama bunlari yaşamak icin asiri yorucu bir koşturmacada kalmiyorum, kalmamaliyim.
Hekresin mutlukuk anlayisi farkli, benim mutluluk anlayişim biraz da konfor iceriyor. Kendimi yipratmayi sevmiyorum, fazla yük ve sorumluluk alarak mutluluktan ucmaya devam edecek enerjiyi bulamayabilirdim muhtemelen. 😄😄😄

Haftasonu iki gece anneniz veya kayinvalideniz size gelsin. Eşinizle birlikte çocuklara baksın. Siz de yakın bir yere kafa dinlemeye kaçın.

Ay beni geçen sene acil akciğer sintigrafisine aldılar. 24 saat kimseye özellikle çocuklara yaklaşmayacaksın dediler. Çocuklar eşimleydi onlar gelmeden benim bi misafir odam var oraya bilgisayar kitap abur cubur yemek falan koydum kapıyı kapattım. Ertesi gün eşim sabah aldı çocukları çıktı. Ulan dedim keşke 48 saat deseydim :KK70:

Yeşil pasaportunuz varmış birkaç gün gidin hava alın 2-3 günden hiçbir şey olmaz. Gelirken hediye alırsınız onlara ♥️ Bu kadar da çocuğa bağımlı olunmamalı ben olmadım. Üstelik bebek benimki.

Bu arada vitamin tavsiyesi varsa alırım pert haldeyim bebekle 🤣

Akşam yine gelecekler ama 🤣 iyiki de gelecekler tabi ki de.. akşamı olmayan bir gün istiyorum 😅
Hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum ya kafanı dinlersin en azından. Ben şimdi parka bisiklet sürmeye gönderdim babasıyla :KK70:

Gürültü ailesi diye bir çizgi film var. Ailenin 11 çocuğu var. Anne birikmiş trafik cezası yüzünden kamu hizmeti cezası oluyor. Kadın işini bitirdikten sonra eve gitmeyip keyif çatıyordu. En son da kasten ceza almaya çalışıyor ve nezarete düşüyordu. Harika bölümdü ya. Tam da aynısını yapsam mı acaba diye düşündürmüştü beni😬
Sistem kadına çok yükleniyor. Eşler sorumluluk paylaşsalar da yetmiyor ya. Aman ne bileyim. Ben de bezdim mesela. Kalabalık kaldıramıyorum, sürekli mutsuzum, baş ağrısı ataklarım çok arttı.
Ay izliyecegim bunu ya. Hayallerim resmen 🤣

Kendimi Sultan filmindeki Türkan Şoray gibi hissediyorum 🤣 bizim ev öyle resmen. Yapma, dur, elleme, aman yavrum, canım oğlum, tatlı kızım derken ... Şimdi üçünü de bahcedeki kediye yemek vermeye gönderdim. 5 dk rahatım 🤣

X