Eyyy Kadın! Yorulma ve Daha Çok Çalış!

3 çocuk. Biri 9 diğerleri 3 yaşında ikiz. Hiç bir sıkıntım yok. Eşim elinden geldiğince(!) yardımcı. Çocuklarım saglikli akıllı çok şükür. Kreşe gidiyorlar. Maddi olarak da ne kadar sukretsem az. Zengin değilsek de fakir de değiliz.
Beni 1 saat kesmez 2-3 güne ihtiyacım var. En azından oturup bir roman bitireyim kafama göre uyuyup uyanayim. Canımın istediği şeyi oturup izleyeyim...

Ben cidden çok yorgun hissediyorum. Mutlu ama yorgunum. Bir iki saatle doyamayacak şekilde... Yoksa arkadaşlarımla da bulunuyorum. Yürüyüşe de gidiyorum... Ama tüm iki gün ayhh dertsiz tasasız...
Mesela ben bir şey sorsam size.. sadece 9 yaşındaki çocuğunuz olsaydı bu kadar yorulma durumu olur muydu? Benim psikolojim bozukta tek çocuk olsa daha mı az yorulurum diye bir hesap ediyorum o yüzden sormak istedim

Yeşil pasaportunuz varmış birkaç gün gidin hava alın 2-3 günden hiçbir şey olmaz. Gelirken hediye alırsınız onlara ♥️ Bu kadar da çocuğa bağımlı olunmamalı ben olmadım. Üstelik bebek benimki.

Bu arada vitamin tavsiyesi varsa alırım pert haldeyim bebekle 🤣
Ben de değilim ya. Bırakıp gidebilirim 🤣 arkadaşlarımla rahat bulusurum sırf evde çocuklarla bunalmamak için çalışmaya ara bile vermedim annem kayınvalidem ilk yılı idare ettik. Ama ev yine bana kalıyor. Çamaşır, bulaşık, yemek.. es yardım etse de böyle yine yuk ben de...

Mesela ben bir şey sorsam size.. sadece 9 yaşındaki çocuğunuz olsaydı bu kadar yorulma durumu olur muydu? Benim psikolojim bozukta tek çocuk olsa daha mı az yorulurum diye bir hesap ediyorum o yüzden sormak istedim
Daha az yorulurdum kesinlikle ve kesinlikle ama bu kadar büyük mutluluklarım da olmazdı. İkiz harika birşey 🥰

Ben de değilim ya. Bırakıp gidebilirim 🤣 arkadaşlarımla rahat bulusurum sırf evde çocuklarla bunalmamak için çalışmaya ara bile vermedim annem kayınvalidem ilk yılı idare ettik. Ama ev yine bana kalıyor. Çamaşır, bulaşık, yemek.. es yardım etse de böyle yine yuk ben de...
Şimdi bakarlar mı bir kaç gün anne kv falan? Evetse gidin ciddiyim çok iyi gelir 2-3 günden hiçbir seycik olmaz

Bugünde derdim bu sevgili hanımlar...

Tüm toplumun baskisi, yılgınlık...
Vitamin reklamı, yorulan anne ve sonra vitamin alıp daha çok hoplayıp zıplayan anne...
Harıl harıl işte çalışan kadın,
Eve gelip evde çalışan kadın,
Çocuğunun okuluna çalışan kadın,
Çocuğun evdeki ihtiyacına çalışan kadın,

Ya hu ne biçim iş bu kadınlık.

Kendimi gece şarj olan, sabah tıkır tıkır çalışmaya başlayan motor gibi hissediyorum.

Böyle herşeyi herkesi bırakıp kaçıp gidesim var ya.

Bazen acaba iki gece nezarete atılacak ufak bir suç var mıdır, yapsam da alsa götürseler de iki gün sonra salsalar, diye düşündüğüm oluyor.

Çocukla oynarken burnuma çarptı yanlışlıkla, bayıldım sinire mi geldi neyse, aklımdan saniyelik geçen şey allahim çok şükür bayılıp biraz uzancam oldu, kalkınca çocukları doyurdum...

Kızlar ya sizce kaçsam, yeşil pasaportta var, gidip üç gün sonra dönsem çok kızarlar mi 😅 yoksa her an bir suç işleyip nezareti talep edebilirim 😅

Kaçan kızlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.
Güçlü kadın olacağız diye yorgun kadın oluyoruz çoğu zaman oysa bazen sadece kadın olmak istiyorsun ...

Şimdi bakarlar mı bir kaç gün anne kv falan? Evetse gidin ciddiyim çok iyi gelir 2-3 günden hiçbir seycik olmaz
Ay valla hayatta kalsinlar iki üç gün kim bakar çok umurumda degil aslında 😅 ama kaçarak gitme kismindayim ben yoksa ayarlamak mümkün değil. Havaalanına gidip yurtdışına ilk uçak modundayim yani 🤣

Vitamin reklamı, yorulan anne ve sonra vitamin alıp daha çok hoplayıp zıplayan anne...

Kendimi gece şarj olan, sabah tıkır tıkır çalışmaya başlayan motor gibi hissediyorum.

Bazen acaba iki gece nezarete atılacak ufak bir suç var mıdır, yapsam da alsa götürseler de iki gün sonra salsalar, diye düşündüğüm oluyor.

Çocukla oynarken burnuma çarptı yanlışlıkla, bayıldım sinire mi geldi neyse, aklımdan saniyelik geçen şey allahim çok şükür bayılıp biraz uzancam oldu, kalkınca çocukları doyurdum...

Kızlar ya sizce kaçsam, yeşil pasaportta var, gidip üç gün sonra dönsem çok kızarlar mi 😅 yoksa her an bir suç işleyip nezareti talep edebilirim 😅

Teşekkürler.
Bu erkeklerin tembelliğinden kadınlarında maddi manevi sömürülmesinden kadın hem para kazansın hem analık yapsın hem mutfakta aşçı yatakta... Sokakta... Bla bla
Kendi ayakları üzerinde duramayan kadınlara da kendi ayaklarım üzerimde duracam diye yırtınıp aslında daha da ezilen kadınlara da sanırım bu ülkede kaderimiz bu arada narkozla uyutulmamiz lazım 😅😅

Ay valla hayatta kalsinlar iki üç gün kim bakar çok umurumda degil aslında 😅 ama kaçarak gitme kismindayim ben yoksa ayarlamak mümkün değil. Havaalanına gidip yurtdışına ilk uçak modundayim yani 🤣
Geçen gün eşimin teyzesine gittik ne zaman geçiyor ya bak ne güzel evlendirmiş kurtulmuşsun dedim de ne kurtulması torunlara bakıyoruz mesai gibi bak dedi 🤣 ondan da yırtamadık valla püü ben evlenince geçer sanıyordum 😅

Teşekkürler.
Siz yanlış adamı baba etmişsiniz.

Teşekkürler.
Tüm bunları bekar 2 çocuklu anne olarak yapıyorum maddi manevi tüm yük bende,Kendime yine de ufak ufak alanlar yaratmaya çalisiyorum kafayı siyirmamak icin

Arkadaşım ameliyat oldu,doktor lokal anestezi ile yapalım demiş,benim 2 çocuklu arkadaşım olmaz ben dinlenmeye geliyorum,narkozu seviyorum diyerek genel anestezi aldı.😄 2 gün dinlenirim bari dedi hastanede.
Söyleyeceklerim bu kadar.
Yemin ederim aklıma geldi bugün 1ve 3 yaşlarında oğullarım ergen kızım varken ameliyat olsam azıcık uyuyabilir miyim acaba diye düşünüyordum. Tövbe est. Sonra kendime kızdım ne acayip şeyler düşünüyorum diye ama valla aklıma geliyor ağlanacak halim var 🙈

Eşimle birlikte yemek yemek, biseyler icmek sohbet etmek gezmek benim için de harika ama bunlari yaşamak icin asiri yorucu bir koşturmacada kalmiyorum, kalmamaliyim.
Hekresin mutlukuk anlayisi farkli, benim mutluluk anlayişim biraz da konfor iceriyor. Kendimi yipratmayi sevmiyorum, fazla yük ve sorumluluk alarak mutluluktan ucmaya devam edecek enerjiyi bulamayabilirdim muhtemelen. 😄😄😄
Çocuk var mı sizde 🙂

Daha once boyle bi konu daha acmistiniz diye hatırlıyorum.

Esinizle sorumlulukları paylasmalisiniz. Elinden gelenin cok daha fazlasiniz yapabilir.
Mesela babalar cocuklarla kudurarak oynuyor enerjisini attiriyor, parka götürebilir, odev yaptirabilir, evi toplayabilir vs vs.

Teşekkürler.
E 2 günlük kaçamak yapın yok mu ailede bakacak çocuğa

Mesele kendime zaman bulamamak değil. Akşamları haftada bir dışarı cikarim arkadaşlarımla 11-12 gibi gelirim, sorun olmaz. Eşim ilgilenir. Haftasonu bir gün alıp çocuklarla dışarı çıkar. Ama ben ne zaman tuvalete gitsem ikizler de geliyor. 3 yıldır WC de 3 kişiyim. E buna adam ne yapsın. Oyun oynatıyor, kitap okuyor o arada ben WC kalksam ikisi de anneeeeooo diye bana geliyor 😭 sürekli birileri anne anne anne diyor. Çok şükür varlar ama iki gün ya, iki gün istiyorum kaldığım yerden devam edeceğim. Kaçıp gitsem iki güne dönsem kaldığım yerden devam etsem ... Kötü birşey mi bu off...

X