Ablamın yakın arkadaşı ile yaşadıklarım

Senin ablam cokmu yumuşak birisi, o kimki kardeşine böyle laf soyluyo üstelik hamileyken seni kiskanmis olma ihtimali varmi
Ablam da naziktir ama onlar çocukluktan beri arkadaş olduğu için ablam ona hiç lafını esirgemez yanlışına yanlış der. Hatta bu kişi yeri gelir anlamdan çekinir ona bazı şeyleri anlatmaktan imtina eder. Bu kişi laftan anlayan biri değil ablam çok iyi tanıyor onu. Ablama çok bağlı çok düşkün. Beni değil ama ablamı herkesten kıskanıyor olabilir

Sebep bu olmasin?
Bilemiyorum açıkçası sebeple de ilgilenmiyorum. Daha detay anlatsam burda varya neler neler yazılır o kişiyle ilgili. Zaten bizim çok bir samimiyetimiz yoktu özellikle haberlesip buluşmayızama ortak çok alanımız var denk geliyoruz bir yerlerde.

Kötülemek değil de dedikodunu yapmış belli ki sonuçta kardeşler arasinda da cekememezlik vs olabiliyor.
Yoksa arkadaşı bu kadar rahat rahat konuşamazdi diye dusunuyorum.
Ay yok ablam benim birtanedir diyelim ki cekemedi gidip ona anlatmaz aslında çok iyi tanıyor arkadaşını. Benim hakkımı da yerde bıraktığını sanmıyorum. Sadece o kişi %50 beni %50 kendini haksız buluyormuş(!) Ablam da böyle düşünüyorsa ona çok kızar ve kırılırım. Ki öyle bir şey söylemedi yanlış anlaşılmasın. O da beni haklı buluyor. Evi terketmek istememi fevri bir hareket olarak buldu. Ben de bunun neresi hata diyorum. Ona onun davrandığı gibi davran sakin sakin söyleyeceklerini söyle diyor. Sanmam benim dedikodumu yapmaz

Bence aramayin.Olaylar zaman asimina ugramis,tekrar polemik yaratmak anlamsiz.Siz de unutun gitsin,takinti yapmayin.

Ay yok ablam benim birtanedir diyelim ki cekemedi gidip ona anlatmaz aslında çok iyi tanıyor arkadaşını. Benim hakkımı da yerde bıraktığını sanmıyorum. Sadece o kişi %50 beni %50 kendini haksız buluyormuş(!) Ablam da böyle düşünüyorsa ona çok kızar ve kırılırım. Ki öyle bir şey söylemedi yanlış anlaşılmasın. O da beni haklı buluyor. Evi terketmek istememi fevri bir hareket olarak buldu. Ben de bunun neresi hata diyorum. Ona onun davrandığı gibi davran sakin sakin söyleyeceklerini söyle diyor. Sanmam benim dedikodumu yapmaz

Benim evime misafir gelen yakin arkadaşım tutup aile üyelerinden birine böyle saygiszliklar yapsa, sen de onun gibi davran demem o arkadaşın yaptığı büyük saygısızlık gidiyor olsa o arkadasi geri dondurmezdim. Ablanız bir garipmiş o zaman ne diyeyim.

Ablam da naziktir ama onlar çocukluktan beri arkadaş olduğu için ablam ona hiç lafını esirgemez yanlışına yanlış der. Hatta bu kişi yeri gelir anlamdan çekinir ona bazı şeyleri anlatmaktan imtina eder. Bu kişi laftan anlayan biri değil ablam çok iyi tanıyor onu. Ablama çok bağlı çok düşkün. Beni değil ama ablamı herkesten kıskanıyor olabilir

Manyak ya bu kadar yapiskanlikda mide bulandirici , kusura bakma ama kendisi aileden değil arkadaşı bile olsa bu şekilde seninle konuşmaya iyi olmasa bile hakkı yok, öz kardesinin de böyle davranmaya misafirlikde gene hakkı yok laflari terbiyesizce , ablanla konuşmani öneririm ben bu kişiyle konuscaksan yalnız olma bence sen hassas dönemindesin konuşmasıni bilmeden konuşursa zarara uğrayan sen olursun ablan yanindayken gülerek arkadaşım bana bundan bahsetti sen hala orda mıydın de , kusura bakma alindiysan ama ailelelerin kendi aralarında vakit geçirmeye ihtiyaci oluyor diye yabancısim kızım sen diye imada bulun gülerek ama , çok kendini açıklama kendini bişey sanmasın basitçe şöyle yabancımis gibi kibarlık yapma bence diğerlerinin dedikleride mantıklı geldi ,ablan bekarsa belki kiskaniyodur seni, ablana bu konuyu açtığında yanında olmazsa kıskaniyordur belki , konusmalisin bebeğin varken bunla ugrastina göre .yani lohusalikda çok rahatsiz oldum senin arkadaşının böyle uğraştırmaya hakkı yok tasmasini tut de bence

Bunu yapabilmeyi çok istiyorum

Sen sanırım naziksin biraz hadi o sırada çevap vermedin diyelim sonra cevap ver barışma sırasında kız yani illa anında şöylemek zorunda değilsin sen öyle zayıf değilsin bence tepki vermişsin pratik yap böyle tipler üstünde gereksiz tavır aldigini düşünüyosan etrafında doğrulama acaba onlarda benim gibi dusunuyomu diye rahatsizmisin o kişiden basir bi şeysede şöyle Lafini dene bence

Sizi kıskanmış gibi hissettim. Bence hiç muhattap bile olmayın kendini bişi zanneder. Ama tekrar sözel bişeyler derse durmayın verin cevabını. Terbiyesizmiş

Bence o şaka yapmış siz gereksiz ciddiye alıp laf sokmak istemişsiniz. O da dumura uğrayınca altta kalmamış. İstemiyosanız görüşmezsiniz olur biter sizle bi bağı yok sonuçta.

Bilemiyorum açıkçası sebeple de ilgilenmiyorum. Daha detay anlatsam burda varya neler neler yazılır o kişiyle ilgili. Zaten bizim çok bir samimiyetimiz yoktu özellikle haberlesip buluşmayızama ortak çok alanımız var denk geliyoruz bir yerlerde.
Bir insan insana durduk yere satasıyorsa sebebi kiskancliktir net

Bence o şaka yapmış siz gereksiz ciddiye alıp laf sokmak istemişsiniz. O da dumura uğrayınca altta kalmamış. İstemiyosanız görüşmezsiniz olur biter sizle bi bağı yok sonuçta.
Şaka demeyelim de şaka süsü altında söylenmiş gerçekler diyelim :)

Ses tonundan, o an gelişen olaylar dizisinden, lafın gelişinden ve gidişinden anlaşılabilir şaka olup olmadığı, siz rahat olun

Merhaba. Canımı sıkan bir konu var ve canımı sıkan kişi ile bu konuyu konuşacağım. Biraz öfkeliyim bu öfkemi yenip konuşmam lazım fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdi olayı anlatmaya geçiyorum

Öncelikle şu bilgiyi vereyim bu kişi ablamın çok yakın arkadaşı ben 28 yaşındayım ve kendimi bildim bileli hayatımızda olan bir insan.

Olay 8 ay öncesine dayanıyor. 8 ay önce doğum yaptım. İlk bebeğim. Doğumdan 10 gün önce suyum geldi doğum başladı zannederek heyecanlandım korktum. Ablamı aradım böyle böyle diye hemen geliyorum dedi ve geldi evlerimiz çok yakın ve onun arabası var bizim aracımız yok. Eşimde geldi. Biz apar topar hastaneye gittik. Annem de geldi hastaneye. Birkaç bir şey yapıldı doktor eve gönderdi kendimi takip etmemi söyledi. Neyse dönüşte ablam bize gidelim yemek yeriz dedi. Hep birlikte ablamlara doğru geçtik. ( ablam o gün bahsi geçen arkadaşını ve başka bir arkadaşını davet etmiş, biz hastanedeyken onlar ablamın evindelerdi, çok yakın arkadaşlar) .Eşim yolda bizim evin önünde indi doğum başladı sandığımız için yanimzda eşyaları götürmüştük onları eve bırakmak için ve ablama gelirken de yiyecek bir şeyler almak için indi.

Ablama geldik. Hemen mutfakta yemek telaşı başladı birkaç şey hazırdı. Bahsi geçen kişi bana doğurmadın mı dedi. Yok daha zamanı var galiba dedim. "Biz 2 haftadır bu günü bekliyoruz buluşmak için bula bula bu günü mü buldun" dedi ben de mahcup hissediyorum planlarını bozdum diye ve bunu da hissettirdim ona. Sürekli böyle söylemeye devam etti. Aldırmadım, önemsemedim. (Keşke onemseyip ağzının payını verseymişim) daha sonra ben de hazırlığa yardım etmeye koyuldum. Masayı hazırlıyoruz bir yandan. O sırada "kimseyi beklemeyelim yaaa çok acıktım" dedi. Dışarıda olan kişi eşim onun geleceği biliniyor. Bu sırada erkek kardeşim de doğum yapacağımı düşünüp geldi. Ben de dedim ki "kimseyi beklemiyoruz yemekler hazır değil pişince oturalım hemen ben de çok acıktım" dedim. Bu sefer "ben insan sevmiyorum" demeye başladı. Benim artık burda tepem attı. Ben de "ben de ablamın evi deyim olmamam gereken bir yerde değilim " dedim. Gitmek istedim hazırlandım çıkıyordum bir şekilde girdim içeri. Bu defa o gitmek istedi ablam ikna etmeye çalıştı ve o tam merdivenden incekken eşim apartmana girince o da içeri girdi. İçeri girince bizi barıştirmak istediler neyse dedim hakkını helal et vs sarıldık masaya oturduk. Ben eşime tabak hazırlayıp koltuğa oturttum. Bu kişi diyor ki eşime "sende gel ya niye gelmiyorsun" ben de yok yok o koltukta daha rahat eder dedim eşime de tartışmayı caktirmak istemiyorum.

gün böyle bitti kendi evimize de geldik ben eşime bile anlatmadım olayı, kardeşim söyledi ben geldiğimde bir şey oluyordu ne oldu diye sorunca anlattım.

bu olay kapandı ve 10 gün sonra ben doğum yaptım doğumun üzerinden biraz zaman geçince beni aramadığını hayırlı olsun denediğini farkettim. Bir baktım her yerden silmiş beni.

Geçen hafta da benim çok yakın arkadaşım bir konu için bu kişiyi aramış bu da benden bahsedip "burası benim ablamın evi dedi bana" diye anlatmış. Olayın öncesi sonrası yok. Sadece bu kadar var.

Ona o kadar kızgınım ki. Kendinde hata bulamayıp benim lafımı kıvırıp benim arkadaşıma anlatması çok aşağılık.

Şimdi ben bu kişiyle konuşmak istiyorum. Sinirli olduğum için kendimi kaybetmekten korkuyorum. Ne yaptığını anlasın istiyorum. Hoş pek anlayacak biri değil. Ben şimdi ona yükselirsem senelerce anlatır durur orda burda mağdur edebiyatı yapar.
Nasil konuşayım yüz yüze mi arayıpta mı mesajla mı ? Siz ne düşünüyorsunuz
belli bi yerden sonrasını okumadım , suç ablanızda , hadi ablan hata etti çağırdı gitmeyin . orda insanlar toplanmış konuşacak sohbet edecek eşinizizn ne işi var . ertesi günü gidin . ama arkdaşının verdiğ tepki hoş değil.

Ayy benim kiz kardeşime laf sokmaya çalışacak. Bide değer verdiğim insana dalga geçecek 100 senelik dostum olsa lafı sokardım. O akşamı onun yüzüne bakmam kendini ne sanıyor o hadsiz. bosverin yaa aylar geçmiş takmayın.

belli bi yerden sonrasını okumadım , suç ablanızda , hadi ablan hata etti çağırdı gitmeyin . orda insanlar toplanmış konuşacak sohbet edecek eşinizizn ne işi var . ertesi günü gidin . ama arkdaşının verdiğ tepki hoş değil.
Siz ertesi gün gidersiniz

Şimdilik umursamayın, size sonra ay buna öı takıldım lohusa kafası vb gibi yakıştırmalar yaparlar daha çok canınız sıkılır. Yeniden karşılaşırsınız illa ki o zmn lafı itersiniz bi şekilde.
Gereksiz insanları önemseyip şımartmayın derim. Bir avazda doğurun inşallah🌸

X