Ablamın yakın arkadaşı ile yaşadıklarım

Bu kadarına ne gerek var ya karşıdaki insan hakaret etmemiş ki🤷 hem orası ablasının evi kovar gibi "ailece başbaşa kalmak istiyoruz" diyemez. Ablamın evi dahi olsa kimsenin evinde bunu deme hakkı göremem kendimde. En güzeli iletişim kurmaması.
Valla ben de laf yarıştırmam özellikle ev sahibi olarak ablam arkadaşı giderken peki sen bilirsin madem rahatsız oldun kardeşimden başka zaman gelirsin diye ağzının payını vermedikten hala onu geri içeri sokmaya çalışırken hiç uğraşmam. Bence asıl kabahatli abla burada.

Ablam tüm olaya şahitti. Orada bir şey söylemedi ama daha sonra konuşmuş ve arkadaşı da o senin kardeşin diye böyle söylüyorsun demiş. Arkadaşıma anlattığını ablama söyledim ve o da çok kızdı ona düşmez bunu anlatmak dedi.

Bu kişi ablamı paylaşamıyor. Neredeyse yakasını bırakmıyor diyebilirim
Sana Bi sır vereyim mi ablan arkadaşıyla çatır çatır senin dedikodunu yapıyor. Seni ona kötü anlatıyor. Arkadaşı sendense ablana kendini daha yakın sanıyor. Bu hakkı ablandan almış. Eminim ama ispatlayamam.

Valla ben de laf yarıştırmam özellikle ev sahibi olarak ablam arkadaşı giderken peki sen bilirsin madem rahatsız oldun kardeşimden başka zaman gelirsin diye ağzının payını vermedikten hala onu geri içeri sokmaya çalışırken hiç uğraşmam. Bence asıl kabahatli abla burada.
Bilmiyorum ablama kırıldığımı söyledim sen de hiçbir şey söylemedin dedim. Evimde misafirdi yapamazdım dedi. Daha sonra konuşmuşlar

Sana Bi sır vereyim mi ablan arkadaşıyla çatır çatır senin dedikodunu yapıyor. Seni ona kötü anlatıyor. Arkadaşı sendense ablana kendini daha yakın sanıyor. Bu hakkı ablandan almış. Eminim ama ispatlayamam.
Ablam mi beni kötü anlatiyor? Şunda haklı olabilirsiniz evet kendini benimle kiyasliyor olabilir yani ben ablasına daha yakınım gibi düşünüyor olabilir.

Off benimde öyle oldu işte🙊 herkese doğuma gidiyoruz diye haber vermiştik üstelik.....
Oluyor ya hamileliğin son zamanları 😂😂 Ben gitmedim hastaneye tatildeydik yarıda bırakmadım sancı bekledim ama arkadaşlarla gitmiştik o gün herkesin eli böğründe doğurmamı bekledi. 😂😂

Konuşmayın ayol ne diyeceksiniz ki bu saatten sonra? Her yerden silip hayatınıza hiç girmemiş gibi davranacaksınız.
Kendini haklı görüyor olmasını istemiyorum. Ben bunu bunu yaptım da böyle oldu desin istiyorum. Ama anlamayacak biliyorum. Sonra kendini haklı çıkarmaya çalışacak şeyler bulup aylarca dert yanacak vah bana bunu yaptı da böyle söyledi de vs. Hiç demeyecek ben ne yaptım da bunlar oluyor

Kendini haklı görüyor olmasını istemiyorum. Ben bunu bunu yaptım da böyle oldu desin istiyorum. Ama anlamayacak biliyorum. Sonra kendini haklı çıkarmaya çalışacak şeyler bulup aylarca dert yanacak vah bana bunu yaptı da böyle söyledi de vs. Hiç demeyecek ben ne yaptım da bunlar oluyor
İşte boşuna kendinizi yormuş olacaksınız. Aradan çok zaman geçmiş bir de. Bazi şeyler sıcağı sıcağına halloldu halloldu. Sonrasında ne yaparsanız yapın düzelmez. Mesela öyle ukala ukala konuştuğunda ağzının payını alsaydı bu konu kapanıp gidecekti. Ablaniz sonradan konuşmuş diyorsunuz da anında tepki vermedikten sonra günlerce konuşsun fayda etmez. Misafirdi ne deseydim demiş de misafir de misafirliğini bilsin. Hangimiz ev sahibinin kardeşi geldi diye ağız burun eğip tuhaf tuhaf konuşuyoruz ki mesela ?

Kesinlikle aynı fikirdeyim ablam ses çıkarmıyorsa ben kalkıp onun evinden kovamam zaten.

Aman boşver, enerjin varsa kalk evi derle toparla 😁 zamanın varsa git duş al dinlen biraz. Bir zaman sonra pişman olursun aman değerli zamanımı be saçma şeyler için harcamışım dersin . Olurda ilerde görüşürsen de önemseme , yok ağzının payını vereyim , yok şu lafı vurayım diye de uğraşma . İç huzur ve mutluluğu başkalarını kafaya takarak bulamazsın . 40 yaş civarında ne demek istediğimi anlarsın

Ablanın evi tabii..iyi canını yakmissin boşver kudursun..senin için önemli kişiler doğrusunu biliyor.Ama ablanın tavır yapması lazım o hamileyken kardeşimin dedikodusunu yapıyorsun diye ama bunu yapmıyor

Konusmayin hic gerek yok
Ben llsam ablamla konusurdum
Bana boyle davranan biriyle niye bu kadar yakin
En azindan kirildigimi soylerdim
Sen gorusmek istiyorsan gorus ama ben kirldim bil bunu derdim ablam bana ragmen gorusuyorsa da onla da mesafe koyardim
diger kisiyle hic muhatap olmazdim

Ben de böyle düşündüm konuyu ve detayları okuyunca. Ablasi konu sahibinin dedikodusunu o arkadaşa yapıyor o kadar bariz belli ki.

Merhaba. Canımı sıkan bir konu var ve canımı sıkan kişi ile bu konuyu konuşacağım. Biraz öfkeliyim bu öfkemi yenip konuşmam lazım fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdi olayı anlatmaya geçiyorum

Öncelikle şu bilgiyi vereyim bu kişi ablamın çok yakın arkadaşı ben 28 yaşındayım ve kendimi bildim bileli hayatımızda olan bir insan.

Olay 8 ay öncesine dayanıyor. 8 ay önce doğum yaptım. İlk bebeğim. Doğumdan 10 gün önce suyum geldi doğum başladı zannederek heyecanlandım korktum. Ablamı aradım böyle böyle diye hemen geliyorum dedi ve geldi evlerimiz çok yakın ve onun arabası var bizim aracımız yok. Eşimde geldi. Biz apar topar hastaneye gittik. Annem de geldi hastaneye. Birkaç bir şey yapıldı doktor eve gönderdi kendimi takip etmemi söyledi. Neyse dönüşte ablam bize gidelim yemek yeriz dedi. Hep birlikte ablamlara doğru geçtik. ( ablam o gün bahsi geçen arkadaşını ve başka bir arkadaşını davet etmiş, biz hastanedeyken onlar ablamın evindelerdi, çok yakın arkadaşlar) .Eşim yolda bizim evin önünde indi doğum başladı sandığımız için yanimzda eşyaları götürmüştük onları eve bırakmak için ve ablama gelirken de yiyecek bir şeyler almak için indi.

Ablama geldik. Hemen mutfakta yemek telaşı başladı birkaç şey hazırdı. Bahsi geçen kişi bana doğurmadın mı dedi. Yok daha zamanı var galiba dedim. "Biz 2 haftadır bu günü bekliyoruz buluşmak için bula bula bu günü mü buldun" dedi ben de mahcup hissediyorum planlarını bozdum diye ve bunu da hissettirdim ona. Sürekli böyle söylemeye devam etti. Aldırmadım, önemsemedim. (Keşke onemseyip ağzının payını verseymişim) daha sonra ben de hazırlığa yardım etmeye koyuldum. Masayı hazırlıyoruz bir yandan. O sırada "kimseyi beklemeyelim yaaa çok acıktım" dedi. Dışarıda olan kişi eşim onun geleceği biliniyor. Bu sırada erkek kardeşim de doğum yapacağımı düşünüp geldi. Ben de dedim ki "kimseyi beklemiyoruz yemekler hazır değil pişince oturalım hemen ben de çok acıktım" dedim. Bu sefer "ben insan sevmiyorum" demeye başladı. Benim artık burda tepem attı. Ben de "ben de ablamın evi deyim olmamam gereken bir yerde değilim " dedim. Gitmek istedim hazırlandım çıkıyordum bir şekilde girdim içeri. Bu defa o gitmek istedi ablam ikna etmeye çalıştı ve o tam merdivenden incekken eşim apartmana girince o da içeri girdi. İçeri girince bizi barıştirmak istediler neyse dedim hakkını helal et vs sarıldık masaya oturduk. Ben eşime tabak hazırlayıp koltuğa oturttum. Bu kişi diyor ki eşime "sende gel ya niye gelmiyorsun" ben de yok yok o koltukta daha rahat eder dedim eşime de tartışmayı caktirmak istemiyorum.

gün böyle bitti kendi evimize de geldik ben eşime bile anlatmadım olayı, kardeşim söyledi ben geldiğimde bir şey oluyordu ne oldu diye sorunca anlattım.

bu olay kapandı ve 10 gün sonra ben doğum yaptım doğumun üzerinden biraz zaman geçince beni aramadığını hayırlı olsun denediğini farkettim. Bir baktım her yerden silmiş beni.

Geçen hafta da benim çok yakın arkadaşım bir konu için bu kişiyi aramış bu da benden bahsedip "burası benim ablamın evi dedi bana" diye anlatmış. Olayın öncesi sonrası yok. Sadece bu kadar var.

Ona o kadar kızgınım ki. Kendinde hata bulamayıp benim lafımı kıvırıp benim arkadaşıma anlatması çok aşağılık.

Şimdi ben bu kişiyle konuşmak istiyorum. Sinirli olduğum için kendimi kaybetmekten korkuyorum. Ne yaptığını anlasın istiyorum. Hoş pek anlayacak biri değil. Ben şimdi ona yükselirsem senelerce anlatır durur orda burda mağdur edebiyatı yapar.
Nasil konuşayım yüz yüze mi arayıpta mı mesajla mı ? Siz ne düşünüyorsunuz
Bence yok gibi davranın, sizin değil ablanızın arkadaşı sonuçta düğün cenaze ya da farklı mevzularda bir araya gelince de konuşmak zorunda değilsiniz o sizin cemiyetinize katılacak sonuçta, anlatsanız da anlamaz böyle insanlar 🤷‍♀️ nerden biliyosun diye sormayın çooook çok iyi bilirim ben böylelerini. O terbiyesiz ile muhatap olup da hiç canınızı sıkmayın evladınız ile sağlıklı günler güzel anne 🙏

X