Ailemle tartıştım.

Hepiniz sağolun yorum yazan herkes en kötü en deli en hasta benim çocuğum sanrsnz hergun dayak yiyor eziliyor.vicdan azabı çekip bıraz kendime gelmek için içimi açtım bin pişman oldum.bi olayla ne annrligim kaldı ne başka bişey hepiniz çocuğuna bagrmadan kizmadan elinden kolundan tutup cekistrmeden kendinizi her daim iyi hissederek çocuk buyutuyorsunuz mukemmelsinz anladım teşekkür ederim gerçekten
Suç hiçbir zaman çocuğunuzda demedik ki hala alınganlık yapıyorsunuz. İnsanlar yaptığınız yanlışı eleştirdi. Geçmişin öfkesini ondan çıkarmışsınız. Ortamda sürekli sinirli ve alıngan takılmışsınız. Belki dedikleriniz de haklisiniz diğer çocuk yaramazsa sürekli sizden fedakarlık bekleniyor ama yapmak zorunda degilsiniz. Örn vereyim Çantayı mı istiyor VERME o ortamdan çantayı yok et arabaya at odaya koy. Agliyorsada annesi sakinleştirdi. Sizin hatanız hem veriyorsunuz hemde içten içe benim çocuğumu ayırıyorlar diyorsun.

Son düzenleme:
Ay kardeşlerim küçükken biz de 1 aylığına memlekete anneannem ve dedemin yanına kalmaya gitmiştik. Dayak manyağı oldu çocuklar. En son annemi eleştirdim diye (kardeşimi insan içinde aşağılayıp hakaret ediyordu) herkesin ortasında annem baya sert bi tokat yapıştırdı sonra havalı bi dönüş yaparak odadan çıktı :KK53: 15 yaşındaydım ağlamadım oturdum öyle halıyı izledim napim :KK53:

Kimse kimsede 1 ay kalmamalı. Gidin görün sonra dönün evinize. Evlilikte eşlerin zorunluluk olmadığı sürece 1 ay ayrı kalması da aşırı saçma zaten. Şu memleket ziyaretleri yasaklansın.

Çocuklar arasında ayrımcılık yapılması size belki çocukluğunuzu hatırlatıyor o yüzden böyle sert tepkiler veriyorsunuz. Sakinleşip daha mutlu bi anne olabilmek için birkaç seans psikolojik destek alsanız size çok faydası olur. Çünkü burada asıl eziyeti kendinize ediyorsunuz. Çocuğa zarar verip sonra çok suçluluk hissediyorsunuz aylar boyu.

Şimdiki anneler çocuklarını kollarından çekiştirmiyor, zorla şunu yap diye gücünü kullanıp fiziksel eziyet etmiyor (siz gücünüzü ayarlayamayıp çocuğun kafasını morartmışsınız) hatta bazıları sesini yükseltmemek için bile müthiş çaba gösteriyor. Hepsine çok özeniyorum. Annelik dışarıdan çok zor gözüküyor eminim yapması çook daha zordur. Ama bunu başaranlar var. Siz niye yapamıyorsunuz? Küçük çocuk gibi annem onu dedi, babam bunu yaptıların arkasına sığınmayın ve bu psikolojik sorunun üzerine giderek çözün.

Normalde ailemden uzakta yaşıyorum 1 çocuğum var memlekette bı ay kadar annemlerde kaldım çok rahattım ufak tefek şeyler dışında sorun yoktu ama bı iç huzursuzluğum vardı bu sefer sebebini bilmiyorum.erkek kardeşimin benim oğlumdan 9 ay küçük kızı var oğlum 3 yaşında,onlarda sürekli ben varım diye geldiler.yigenim asla paylaşmayan herşeye mizildanan o benim diyenn kenidisin olmayan şeyleri bile ağlayarak almaya çalışan bı çocuk benim oğlumda elindekini veren paylaşan bı çocuktu bu yüzden sürekli ufak ufak pürüzler çıktı ben daraldim belli etmeye çalıştım söyledim.o ağlıyor istiyor diye hep oğlumu ikna yoluna başvurdu annem kendince kayirmadgini düşünüyor bikac defa yükseldim hep oğluma kızdım bağırdım çocuğa suçsuz yere.kizinca bana kizdi annem bende ona annaneme kiziyosunya sen inşallah ondan daha beter olursun tepene çıkar kardesimde karisida torunlarinda dedim bende izliycem seni ozaman bana hiç gelme dedim ağladım girdim odaya yattım oğlumla neyse sonra bu olay tatliliga bağlandı baglanmasada öyle gibi oldu ama çok bişey değişmedi.sonra bayramda 3 gün ailemin yanına geldim yazlıktalardi kardeşim gelinimz falanda var otururken çocuklar bişey yiyorlardı babam oğlum yigenmn tabağından alıyor diye ona kızdı sesini yükseltti oğlumda tabağı masatan yere attı bende sinirlenip oğlumun kolndan tutup eğil topla onları çabuk derken kafasını yere çarptı çocuk ama aşırı sert davrandım çocuğa erkek kardeşim napiyosun sen çocuğa dedi elimden aldı ben söylenmeye başladım bu ailenin tek kötüsü benim ikiside çocuk ikisinede ayni davranin ozaman bu ne boyle diye bisuru şey söyledim ağlayarak içeri girdim.annem babama ne kayiriyosun niye bagrdin çocuğa dedi babam oglumm elindekini yesin dedim bişeymi dedim saçma sapan konuşup canımı sıkmayın falan diyordu duydum içerden.ama ben ağlıyorum sinirim bozuldu oğlumun kafası şişti morardı annem kızkardeşim falan ona bakıyorlardı babam içeri geldi ben kimi kayiriyorumm kizimmm dedi cevap vermedim ağlıyodum çünkü.erkek kardeşmler bı saat sonra bı bahane bayramlaşmaya gtcez deyip gittiler.annemle erkek kardeşimle hatta gelinimzle bile tatlıya bağlandı mevzu yada üstü bı şekil kapatıldı ama benim içim hala çok dolu.sadece babam o günden sonra benimle neredeyse hiç konuşmuyor çay veriymmi diyorum ver kızım yada susuyor benden istemiyor.oyle kapıdan içeri giriyor yanımdan geçiyor ben bişey demiyorum oda demiyor.oglumla eskisi gibi oynamıyor çok üzülüyorum nasıl düzelir bilmiyorum çok doldum
Asıl çocuğa zarar veren sensin. Biseyleri yedirememissin kizmissin cezayida çocuğuna kesmissin.

Normalde ailemden uzakta yaşıyorum 1 çocuğum var memlekette bı ay kadar annemlerde kaldım çok rahattım ufak tefek şeyler dışında sorun yoktu ama bı iç huzursuzluğum vardı bu sefer sebebini bilmiyorum.erkek kardeşimin benim oğlumdan 9 ay küçük kızı var oğlum 3 yaşında,onlarda sürekli ben varım diye geldiler.yigenim asla paylaşmayan herşeye mizildanan o benim diyenn kenidisin olmayan şeyleri bile ağlayarak almaya çalışan bı çocuk benim oğlumda elindekini veren paylaşan bı çocuktu bu yüzden sürekli ufak ufak pürüzler çıktı ben daraldim belli etmeye çalıştım söyledim.o ağlıyor istiyor diye hep oğlumu ikna yoluna başvurdu annem kendince kayirmadgini düşünüyor bikac defa yükseldim hep oğluma kızdım bağırdım çocuğa suçsuz yere.kizinca bana kizdi annem bende ona annaneme kiziyosunya sen inşallah ondan daha beter olursun tepene çıkar kardesimde karisida torunlarinda dedim bende izliycem seni ozaman bana hiç gelme dedim ağladım girdim odaya yattım oğlumla neyse sonra bu olay tatliliga bağlandı baglanmasada öyle gibi oldu ama çok bişey değişmedi.sonra bayramda 3 gün ailemin yanına geldim yazlıktalardi kardeşim gelinimz falanda var otururken çocuklar bişey yiyorlardı babam oğlum yigenmn tabağından alıyor diye ona kızdı sesini yükseltti oğlumda tabağı masatan yere attı bende sinirlenip oğlumun kolndan tutup eğil topla onları çabuk derken kafasını yere çarptı çocuk ama aşırı sert davrandım çocuğa erkek kardeşim napiyosun sen çocuğa dedi elimden aldı ben söylenmeye başladım bu ailenin tek kötüsü benim ikiside çocuk ikisinede ayni davranin ozaman bu ne boyle diye bisuru şey söyledim ağlayarak içeri girdim.annem babama ne kayiriyosun niye bagrdin çocuğa dedi babam oglumm elindekini yesin dedim bişeymi dedim saçma sapan konuşup canımı sıkmayın falan diyordu duydum içerden.ama ben ağlıyorum sinirim bozuldu oğlumun kafası şişti morardı annem kızkardeşim falan ona bakıyorlardı babam içeri geldi ben kimi kayiriyorumm kizimmm dedi cevap vermedim ağlıyodum çünkü.erkek kardeşmler bı saat sonra bı bahane bayramlaşmaya gtcez deyip gittiler.annemle erkek kardeşimle hatta gelinimzle bile tatlıya bağlandı mevzu yada üstü bı şekil kapatıldı ama benim içim hala çok dolu.sadece babam o günden sonra benimle neredeyse hiç konuşmuyor çay veriymmi diyorum ver kızım yada susuyor benden istemiyor.oyle kapıdan içeri giriyor yanımdan geçiyor ben bişey demiyorum oda demiyor.oglumla eskisi gibi oynamıyor çok üzülüyorum nasıl düzelir bilmiyorum çok doldum
Ya çocuklar arasında olur böyle problemler, çok yaş farkı da yokmuş. Birbirlerinin gözünü oymuyorlarsa biraz bırakın. Biraz oyuncak cekistirirler, biraz birbirlerini iterler ama orta yol bulurlar.
Bence siz çocuklar arasında olan şeye aşırı anlamlar yuklemissiniz . Beddua etmeler falan. Doğru demiyorum ama genelde büyük çocuğun yaşı küçük de olsa diğerine göre büyük olduğu için onun paylaşması yönünde tutum oluyor. Güzelce diyebilirsiniz. O da küçük, biraz kendi hallerine bırakalım. Sırayla oynasınlar vs.
Ailenize kızıp çocuğun hiçbir suçu yokken kötü davranmaniza diyecek söz yok zaten. Evde de eşinize kızıp çocuğa kızdığiniza yemin edebilirim ama ispatlyamam.
Son olarak babanızın çocuğa bağırarak kendi önünden ye dediğine inanmıyorum. Normal bir şekilde önünden ye, tabağından ye falan demiştir. Bence sizin olayları algılayış şekliniz farklı

Baba evi bile olsa 1 ay kalmak nedir ya.

oğlumda tabağı masatan yere attı bende sinirlenip oğlumun kolndan tutup eğil topla onları çabuk derken kafasını yere çarptı çocuk ama aşırı sert davrandım.. Bu yazıdan sonrasında asla sana hak veremiycem. Bu olaya kadar seni anlamaya çalıştım fakat yok yani. Bide üstüne sinirlendiğiniz için çocuğu oracıkta bırakıp ağlamak için başka yere gitmişsiniz. Çocukla aynı yaşta gibi davranıyorsunuz.. madem huzurunuz yok çocuğunuza ayrımcılık yapılıyor alirsin çocuğunu Allaha emanet deyip tatilini sonlandirirsin. Çocuğun kafası morarip sisecek duruma geliyor annenin şefkatine ihtiyacı varken siz bi köşede annenizin babanızın kardeş ve yegenizin tavrına ağlıyorsunuz.. once yapılanlar karşısında kendinize saygınız olsun neden duruyorsunuz.? Bende bekarken benzer şeylerle manipüle edildim evlendim ve bayramda bile gitmiyorum aileme.. önce kendinize çeki düzen verin sonra cocugunuzu herseye karşı koruyun. Bide bana ailenin ayrimciligindan daha farklı şeylerden dolayı dolmus olup bu şekilde yansitmaniz var gibi geliyor. İs cekirdek aile sosyal yaşantı artık her ne varsa.. ama ne olursa olsun 3 yasindaki bi bebeye bu halleri yaşatmaya hakkınız yok.

Çocuğunuza şiddet uygulamanız kabul edilemez elbette. Ama sistematik olduğunu sanmıyorum ki kendiniz de çok üzülmüşsünüz zaten. Hepimizin sabrı nazen taşabilir.
Sizin kaçırdığınız nokta şu ki çocuklar tam didişme yaşında. Yeğeniniz gayet normal. Aileniz sürekli yeğeninizin isteğini yerine getirerek doğru davranmıyor. Ama o neslin bildiği bu malesef. Siz güzelce dengeyi kurmalısınız.
Kuramıyorsanız da gitmeyin çok uzun sürelerde.
1 yıl sonra geçecek bu durum ve çocuklar daha iyi iletişim kurabilecekler. O zaman bol bol vakit geçirirsiniz.
Aynı şeyi kardeşimle yaşadığımız için biliyorum. Geçen sene beş gün bir aradalardı oğlum ve yeğenim, eziyet oldu bize.
Ama bu yıl birlikte çok güzel oyun kurdular.

Bilmiyorum fazlamı alınganlık yapıyorum.bi çocuk ikna oluyor diğeri ısrarla istiyor ağlıyor diye salıncaktan birini inidirp diğerini bindrmek normalmi?ee bu susmuyor napalim.cocugun sirtndaki çantayı bile kandirarakçıkartıp diğerine takmak..yada sebepsiz biri diğerini hep iterken cimciklerken vururken oğlm o küçük deyip hep birini aglatmak
İkiz bebeklerim var oğlum beşikte hiçbir şekilde uyumuyor, ağlıyor kızım daha uslu sessiz uyuyor sabaha kadar. Kucağımda yatıyor diye kızıma karşı vicdan azabı çekiyorum ama kucağa ikisi alınmıyor sıcaktan uyuyamıyorlar bu sefer. linç yer miyim bilmiyorum ama ben de oğlan için ağlarsa aglasin kızım da kucağımda yatsın diyemiyorum çünkü cidden çok ağlıyor. Yani demem o ki çocuklardan biri ağlayınca ister istemez sussun diye diğerinden farklı muamele yapıyoruz belki yanlıştır ama başka ne yapılabilir ki?

Bence babanızın gonlunu alin oyle gidin kendinizi anlatin neden yanlis anladiginizi ufade edin bi ozur dileyin biz deprem bölgesinde yaşıyoruz dakikalar içinde kaç insan vefat etti inanın herseyin boş olduğunu kimseyi üzmemek gerektiğini ufak şeyleri buyutmemek gerektiğini çok acı bir şekilde tecrübe ettim Bi tane arkadaşım öldü ve ben ona kusmustum hiç bir zaman helallik alma şansım yok bunun için çok üzüldüm keşke dedim ama çok geç Rabbım kimseye yaşatmasın böyle bir felaketi
Çok haklısınız babamla konuştum gercekten ölümlü dünya böyle kırgın gitmek istemedim sağolun.arkadadiniz içinde çok üzüldüm rabbim bütün depremde vefat edenlere rahmet eylesin inşallah

Yo ben gayet bağırır yeri gelince kızarım. Ama bu çocuğum yanlış bir davranışda bulunduğu içindir. Annem ve babam torun ayırıyor diye düşünüp çocuklarıma kızmam. Tepki aldığınız nokta bu. Öfkenizi ve hıncınızı çocuktan almanız.

Ayyy sizinde ne kıymetli torununuz var, benim oğlanı unutuyorsunuz der gülüp, şakayla konuşmak var. Tepkiniz çok abartılı.
Evet çok haklisiniz tepkim çok aşırı oldu kırgınlık kizgnlik psikolojik durum biraz karmaşıgim.

Çocuğunuza şiddet uygulamanız kabul edilemez elbette. Ama sistematik olduğunu sanmıyorum ki kendiniz de çok üzülmüşsünüz zaten. Hepimizin sabrı nazen taşabilir.
Sizin kaçırdığınız nokta şu ki çocuklar tam didişme yaşında. Yeğeniniz gayet normal. Aileniz sürekli yeğeninizin isteğini yerine getirerek doğru davranmıyor. Ama o neslin bildiği bu malesef. Siz güzelce dengeyi kurmalısınız.
Kuramıyorsanız da gitmeyin çok uzun sürelerde.
1 yıl sonra geçecek bu durum ve çocuklar daha iyi iletişim kurabilecekler. O zaman bol bol vakit geçirirsiniz.
Aynı şeyi kardeşimle yaşadığımız için biliyorum. Geçen sene beş gün bir aradalardı oğlum ve yeğenim, eziyet oldu bize.
Ama bu yıl birlikte çok güzel oyun kurdular.
Evet çok haklisiniz sanırım benimde Sabrimin taştigi zamanlardı ikisininde çocuk olduğunu farklı huylar olduğunu kabul etmem gerekirdi olmadı olamadı çok üzgünüm kendimi affedemiyorum

İkiz bebeklerim var oğlum beşikte hiçbir şekilde uyumuyor, ağlıyor kızım daha uslu sessiz uyuyor sabaha kadar. Kucağımda yatıyor diye kızıma karşı vicdan azabı çekiyorum ama kucağa ikisi alınmıyor sıcaktan uyuyamıyorlar bu sefer. linç yer miyim bilmiyorum ama ben de oğlan için ağlarsa aglasin kızım da kucağımda yatsın diyemiyorum çünkü cidden çok ağlıyor. Yani demem o ki çocuklardan biri ağlayınca ister istemez sussun diye diğerinden farklı muamele yapıyoruz belki yanlıştır ama başka ne yapılabilir ki?
Evet işte bu açıdan da bakmak lazım ama ben biraz daha bilinçli davranmalarını beklerken kendim daha beter yanlış yaptım patladım neyin birikmesiydi kimbilir.

Kusura bakmayın noktalama işaretleri şu sıralar dikkat edebilecegim son sey

Siz su an yazim kurallarina takildigimizi saniyor olabilirsiniz.
Kiziyor da olabilirsiniz.

Ama konusurken "nokta" kullanmayi bilmeyip, (!) Parantez ici unlem kullanmaya calisip, onu da yanlış yorumladiginiz icin baya cocugunuzu hirpalamissiniz hanimefendi.

Dogru okumak, dusunce dunyanizi da gelistirirdi.

Siz kimseyi dinlemeyip, sorunu ozumseyememissiniz. Sonuc, minik bir yavrunun kalbi kirilmis.

Simdi isterseniz bir tane paragrafa ayirmayin cümlelerinizi, biz de kale alip okumayiz ama dusuncelerinizi paragraflara ayirin ki bir daha o yavrunun gözünden yas akmasin.

Siz bizim düşüncemizi bosverin, cocugunuzun kalbini iyilestirin. Hala derdiniz yetiskin insanlarla olan tartismaniz... birakin aileniz hakli veya degil, onemli olan yavrunuz.

Ya çocuklar arasında olur böyle problemler, çok yaş farkı da yokmuş. Birbirlerinin gözünü oymuyorlarsa biraz bırakın. Biraz oyuncak cekistirirler, biraz birbirlerini iterler ama orta yol bulurlar.
Bence siz çocuklar arasında olan şeye aşırı anlamlar yuklemissiniz . Beddua etmeler falan. Doğru demiyorum ama genelde büyük çocuğun yaşı küçük de olsa diğerine göre büyük olduğu için onun paylaşması yönünde tutum oluyor. Güzelce diyebilirsiniz. O da küçük, biraz kendi hallerine bırakalım. Sırayla oynasınlar vs.
Ailenize kızıp çocuğun hiçbir suçu yokken kötü davranmaniza diyecek söz yok zaten. Evde de eşinize kızıp çocuğa kızdığiniza yemin edebilirim ama ispatlyamam.
Son olarak babanızın çocuğa bağırarak kendi önünden ye dediğine inanmıyorum. Normal bir şekilde önünden ye, tabağından ye falan demiştir. Bence sizin olayları algılayış şekliniz farklı
Evet düzenli olarak kime kızsam neye canım sikilsa çocuğuma bağırıyor dovuyorum eşime kızıp oğlumu itip kakiyorum.ispatlayip rahatladysanz ne mutlu bana.sagolun yorumunz için.

X