Eltim ve kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dugun tarihi alinmisti. 6 ay önce. Nasil degistirelim ki? Bizimi bekliyordu salon? Kardesi gelemicek diye dugüne onun gelecegi tarihe aldik. Geldikten 10 gün somrada dugun vardi.
İyi tamam da tam tersi de olabilirdi. Pandemi kapamalarında insanlar sevdiklerinin cenazesine gidemedi; o ortamda kimsenin önceliği de düğün değildi.

Kendi kendinizi doldura doldura bugüne gelmişsiniz. Neticede de attığınız iftira nedeni ile artık ne söyleseniz kıymeti olmayacak, dikkate alınmayacak. Bundan sonra nasıl mutlu ve huzurlu bir evliliğiniz olabilir; bilemiyorum.

Ne deseniz haklisiniz. Inanin asla pisman degilim soyledigim laf için. Canim cok yandı. Cok kirildım. Kendimi ifade edemiyorum artık. Kendime cok kiziyorum zaten.

Bu konuda maalesef katilamayacagim. Evli ve cocuklu bir kadina böyle bir iftirayi atmak cok büyük bir vebal. Davanizda genel olarak hakli olsaniz bile böyle bir davranis sizi herkesin gözünden düsürür. Insanlari bu kadar ciddiye alarak sadece kendinizi üzersiniz böyle. Kimse kusura bakmasin ama elti kim? Ben bazi öz akrabalarimla görüsmüyorum, cünkü onlar görüsmek istemediklerini belli ettiler bende bay bay dedim. Allah herkesi kendi yerinde rahat ettirsin.

Eşinizin ailesi yeni dünürlerinin de gelinlerinin de üzerine titriyor. Kimse bişeyi bişey yerine saymayacak, çünkü sizi ne önemseyen ne de sizden çekinen var. Bunu neden anlamıyorsunuz?

Beddua ve hakaret eden üyeye bence hayat tüyoları vermemek lazım, Şimdi canımlı konuşmaya dönmüş kendisi. Bir gidip geldim neler olmuş. 😆😆

Gözlerimden ve beynimden özür dileyerek tamamını okudum. Çok akraba var, çok entrika var, çok kaba saba davranış var, rezalet. Elti fenaysa siz de ona iftira atarak ondan daha fena olmuşsunuz. Ne meraklısınız elti kayın bilmem ne görüşmeye dert etmeye ya. Yok say gitsin. Kv kp görüşün diyorlarsa da siz karışmayın deyin kapansın konu. Dertsiz başınıza dert arıyorsunuz herhalde. Bir de ailede sorun çıkınca ana baba aramak var ilkokul çocuğu gibi, bi sürü konuda görüyorum. Ne diyeyim Allah akıl fikir versin.

Konularin basladigi yerler pandemi dönemi asla unutmam dugunum olmadı onlarin karismalari yuzunden..siz olsaniz unuturmusunuz? Evet gorusmekmi birdaha asla
Bir günde unutamazsınız tabiki ama ömrünüzü bu nefretle ve öfkeyle yaşayarak geçirmemelisiniz. Düğünden önemli şeyler var. Sağlık, huzur, aile ile geçirilen güzel zamanlar, sevdiklerinizin yanında olması, yeni insanlar tanımak, anılar biriktirmek, kaliteli yaşamak....

Ne anlami vardi ki? 6 yil beklediim ben esimi. Icimden gelmedi tekrardan. Bizim dugun salonu tutulmustu zaten gittik dugune de birsey yapamadik.
Kiz istediği tarihte yaptırmış siz yaptıramamışsınız eee bunda kızın ne suçu vardı? Siz en başından hasetlik çekmeye başlamışsınız zaten ben bu arada durduk yere geldiler bana sataştılar lafınıza da inanmıyorum. İğrenç bir iftira atıp pişmanlık duymayan bir insan en az o insanlar kadar kalitesizdir zaten

Konu sahibi, sanırım eltinlere kayınvalidengillere karşı elindeki tek şey kocan bu yüzden de onun kıskanılmasını ummuşsun içten içe. Öyle olmasını umuyorsundur muhtemelen ama kadın sevdiği adamdan çocuk bile yapmış senin bu kuruntularını ruhu bile duymaz. Üstelik ben böyle bir şey desem eşim eltimden şüphelenmez ama benden bi soğur yani böyle bir şey düşündüğüm için. Genel olarak durum ne bilmiyorum ama haklıyken ağır haksız duruma düşmüşsün geçmiş olsun

Ö

Bordo bereli olarak sonuna kadar okudum. :KK70:

Hata sizde sizinle görüşmek istemeyen insanların dibinden ayrılmamışsınız. Size çocuk göstermeyen insanlara takı almışsınız. Kınada dayak yemişsiniz hala konuşmaya devam etmişsiniz. KP hakaret etmiş yine de konuşmuşsunuz. Kendinize saygınız olsun ve kv kp dahil herkes ile mesafenizi koyun
Dayak mı 😨 kimden eltiden mi

Gözlerimden ve beynimden özür dileyerek tamamını okudum. Çok akraba var, çok entrika var, çok kaba saba davranış var, rezalet. Elti fenaysa siz de ona iftira atarak ondan daha fena olmuşsunuz. Ne meraklısınız elti kayın bilmem ne görüşmeye dert etmeye ya. Yok say gitsin. Kv kp görüşün diyorlarsa da siz karışmayın deyin kapansın konu. Dertsiz başınıza dert arıyorsunuz herhalde. Bir de ailede sorun çıkınca ana baba aramak var ilkokul çocuğu gibi, bi sürü konuda görüyorum. Ne diyeyim Allah akıl fikir versin.
Ne iftirası atmış ya okuyamadım

Oyle guzel bakiyorumki esimin yuzune tatile gidicez hatta sende gel gör istersen.

Namus sahibi ve bir şeyden habersiz mümin kadınlara (zina suçu) atanlar, dünyada ve ahirette lanetlenmişlerdir.. diyor sen daha tatile de git güzel güzel bak herkesin yüzüne pişman olma ablam be kocaan kurtarır seni. 😉

Canim inan benim umrumda degil hicbirisi ne derse desinler. Ben artik benlikten ciktim. Onlarin o cirkin kalplerini gördüm iş bitti benim icin. Kinada eltimin babasinn ustume yruudugnde bizi susturmalarna saysinlar orda kan cikardi. Bu az buz bir konu değil.

Durup dururken mi yürüyor bu adam? Telli-sefer oğulları gibi neyi paylasamıyorsunuz anlamadım yani. Bu kadar sorun yaşadığım insanların olduğu asla gitmem düğüne kinaya illa gitmem için kaos sevmem lazım, Kızilcik şerbeti Nilay gibi 😆 eşim gitsin onun ailesi ne de olsa.
Kate gibi soğukkanlı mesafeli olmak lazım.

Yazmış da yazmışsınız ama hala akıllanmamışsınız. Eş ailesi sorunu yoktur eş sorunu vardır. Kocam yapmadı kocam söylemedi kocam beni savundu... en komiğide şu; kocam emin olmak istiyor çünkü kestirip atacak. Kocam tavşan kaç tazı tut yapıyor denmiyor da adam yere göğe sığdırılmıyor.

Elti kim yahu, bırak görmeyi, varlığı bile beni ilgilendirmemeli. Hele çocuğu kocası dıdısı mıdısı. Benim bunlarla tek bağım evli olduğum adam. O yapacak ayarlamayı, hakedene had bildirmeyi. 6 senedir yaptıklarınızla kendinizi haklı görüyorsunuz ama kusura bakmayın enayilik yapmışsınız. Kaynanama ne sofralar kurdummuş. O sofrayı kendiliğimden bir kere kurarım, ikinciye de hak ediyor mu diye bakarım. Elti şöyle ben böyle...
Ne hallere düştüm, ben ben olmaktan çıktım ne rezillikler yaşadım... kendi eden kendi bulur. Kucağımda bebek karnımda bebek yallah deyip verdim eşimin eline eşyalarını. Sen kimsin anan baban kardeşin kim dedim. O zaman farketti yapılan saçmalıkları. O günden beri de eş ailesi benimle destursuz konuşamaz. Sen bilirsin sen nasıl istersene döndü iş. Koca önemli ama beni saydığı sevdiği değer verdiği ezdirmediği zaman önemli. Yoksa kocası batsın. Sizin aileniz veya kardeşinizin eşi bunları yapabiliyor mu kocanıza?

Kardeş, haklı mı yoksa mutlu mu olmak istiyorsunuz çünkü bazen ikisi aynı anda olmuyor. Ben de ilk başlarda haklı olmayı seçmiştim ama sonra baktım, benim de annem babam kardeşlerim var ne mecburiyetim var ki yenilerine, yaş geçiyor vakit kıymetli bunlarla mı uğraşıcam dedim ve mutlu olmaya karar verdim. İşim gücüm gelirim var kendime de çocuğuma da bakarım dedim. Sizin kocanız yaş kusura bakmayın, ipiyle kuyuua inilmez ama yine de siz bilirsiniz.

Ek olarak; eltiye attığınız iftirayla haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz. O da sizin için kocamda gözü var, o yüzden bunları yapıyor kıskanıyor dese ne hissedersiniz? En son cono kadınlarının kavgasında başkası adına utanmıştım.

Sonuna kadar okumayasamda konuyu az çok anladım
Eltiniz zengin k.valideniz ve kayinbiraderinizi parmağında oynatıyor sizde bu duruma bozuluyorsunuz haliyle
Yapmanız gereken onları dikkate almadan kendi hayatınıza odaklanmak...kendinize güvenin öncelikle... bulunduğu ortamlara gitmeyin denk gelirseniz ilgilenmeyin çocuğu seveceğim diye uğraşmayın..eşinizle ilgilenin ..dugundemisiniz dans edin mesela kahkahalarla eşinizle sohbet edin..bırakın onlar sizi izlesin ve sinir olsun..
Ha ben sizin yerinizde olsam ciddiye almam o ayrı gereksiz toksit insanlar sonucta

Bu konuda maalesef katilamayacagim. Evli ve cocuklu bir kadina böyle bir iftirayi atmak cok büyük bir vebal. Davanizda genel olarak hakli olsaniz bile böyle bir davranis sizi herkesin gözünden düsürür. Insanlari bu kadar ciddiye alarak sadece kendinizi üzersiniz böyle. Kimse kusura bakmasin ama elti kim? Ben bazi öz akrabalarimla görüsmüyorum, cünkü onlar görüsmek istemediklerini belli ettiler bende bay bay dedim. Allah herkesi kendi yerinde rahat ettirsin.
Umrumda bile değil herkesin artik hakkimda ne düşündüğümü
Kiz istediği tarihte yaptırmış siz yaptıramamışsınız eee bunda kızın ne suçu vardı? Siz en başından hasetlik çekmeye başlamışsınız zaten ben bu arada durduk yere geldiler bana sataştılar lafınıza da inanmıyorum. İğrenç bir iftira atıp pişmanlık duymayan bir insan en az o insanlar kadar kalitesizdir zaten
Napayim inanmiyorsaniz. Kurana el mi basayım? Nasıl tatmin olursunuz mesela

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X