2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Ben yaptırmayı düşünüyordum antibiyotik kullandığımızdan aşı vakitlerinde sarkmalar oldu bugün doktora sordum 3 ay 8 günlük bebeğim vaktini kaçırmışız yaptıramayacağım maalesef
Bizim verem aşısı geç olduğu için (sağlık ocağı toplu çağırdı) arada zaman olması lazım dedi doktorumuz 3 aylık 12 günlükken falan çağırdı sorun olmaz ama 3,5 uğu geçirmeyelim dedi

Kizim tam iki aylik gectigimiz hafta relactaz gaz damlasi verdi birhaftadir cok huzurlu uyuyor . Daha oncesi uyutamiyordum agliyordu surekli. Bugun kontrole gittigimde bir ay boyunca kullan bir hafta ilacsiz dene bebek huzurlu mu degilse 2 ay daha devam et 5. Ay kontrole gel dedi
Relactaz i bende kullandım. 1 hafta kadar gündüz uykuları çok rahat geçmişti ama sonrasında huzursuzluk başladı. 1 şişe bitene kadar kullandım. Ardından hiç bi damla almadim. 20 gündür felan hiç bi damlayı kullanmıyorum. Hele Relactaz başlarda çok iyiymiş gibi geldi ama sonra verilen doz az gibi hep daha fazlasına ihtiyacı oldu bebeğin. Bağımlılık yapar gibi hep daha fazlası gerekiyordu rahat olabilmesi için. Günde 8 kereydi bizim kullaniminiz. Bi şeylerin ters gittiğini fark edince günden güne azaltarak şişeyi bitirdim. Simdi sadece demir ve d vit veriyorum başka bi sey kullanmıyorum. Bide kusma durumları bitti. Sanki damlalar yapiyodu o kusmalari. Bi yeri duzeltecez derken başka yerden fire verdiler hep

Bizim verem aşısı geç olduğu için (sağlık ocağı toplu çağırdı) arada zaman olması lazım dedi doktorumuz 3 aylık 12 günlükken falan çağırdı sorun olmaz ama 3,5 uğu geçirmeyelim dedi
Evet bende öyle biliyordum ancak doktor bugün yaptırma geç kaldın deyince yaptırmadım 23 ocak doğumlu kızım

Ben yaptırmayı düşünüyordum antibiyotik kullandığımızdan aşı vakitlerinde sarkmalar oldu bugün doktora sordum 3 ay 8 günlük bebeğim vaktini kaçırmışız yaptıramayacağım maalesef
3 ay 4 günlüktü biz yaptırdık ne zaman yaptırmak gerekiyormuş ki

Bakanlığın sisteminin gitmesi ve aşıları toplaması yüzünden tüm aşı takvimimiz 15 gün kadar sarktı. 2. Ay aşıları ile rota arasında en az 3 hafta olması gerekiyormuş. Rota için daha 15 günümüz var bakanlığın hatası yüzünden ben çocuğuma aşı yaptiramayacak mıyım şimdi ?

Bakanlığın sisteminin gitmesi ve aşıları toplaması yüzünden tüm aşı takvimimiz 15 gün kadar sarktı. 2. Ay aşıları ile rota arasında en az 3 hafta olması gerekiyormuş. Rota için daha 15 günümüz var bakanlığın hatası yüzünden ben çocuğuma aşı yaptiramayacak mıyım şimdi ?
2. Ay aşılarını yaptık biz 21.gün 8 Mayıs oluyor o şekilde rota ve menenjit aşısı yapacaklar

Doktor da tam böyle dedi arada en az 3 hafta olmalı dedi hesapladı 3.5 aylıkken falan olacak işte. Hayırlısı inşallah sorun olmaz gerçi olsa doktor söylerdi diye düşünüyorum

X