Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Kizlar aranizda tup bebek yaptiranlar ilaki vardir diye dusunuyorum doktorunuzla devam ediyor musunuz ve kacinci haftaya kadar devam edeceksiniz ben ankarada aygul hocaya gidiyorum harika bir doktor ama cok yogun gebelik tabikimde devam edecek miyim bilmiyorum acikcasi karar veremedim ?
Canım benim de tüp bebek daha önce ıkız erken doğum yaptığım için bu sefer tüp bebek doktorumla devam edıcem çok malıyetlı olacak evet ama içime sinecek en azından sana kalmış nasıl rahat edıyorsan o şekilde yap

Bekle istersen bi kaç gün daha sonra tekrar test yap. Belki geç döllenme olmuştur. Aa çok mutlu oldum adınıza . Zaten gecikmeden 1 hafta sonra test yapmak en doğrusu aslında merakımızdan hemen yapıyoruz. Bende gecikmeden 4 gün sonra yapmıştım. Birdeeee oğlumda testi yaptım negatif çıkınca çöpe attım. Eşim sabah uyandığında sabırsız beklememiştir bakim şu teste bir demiş baktık pozitif 😂😂😂 halbuki 3 dk beklemiştim 😂 10 dak beklemem gerekiyormuş. Testleri sabah uyandığınızda yaparsanız daha kesin sonuç alabilirsiniz
Teşekür ederim yorumunuz için fazlaca bi sabırsızlıgım var anlatamam uzun zamandır bekliyoruz cizgiyide bi görüp bi görmeyince sabrım tavan yaptı resmen eşimede paylasamıyprum hiçbirseyı hani gercekten varsa süpriz olsun diye suan aşırı şaşkınım ilk gebeliğimde 7 gun önce öğrenmiştim şimdi eger varsa bunuda 5 gun gecikmeyle olucak inşallah 💕

Kizlar aranizda tup bebek yaptiranlar ilaki vardir diye dusunuyorum doktorunuzla devam ediyor musunuz ve kacinci haftaya kadar devam edeceksiniz ben ankarada aygul hocaya gidiyorum harika bir doktor ama cok yogun gebelik tabikimde devam edecek miyim bilmiyorum acikcasi karar veremedim ?
Canım benimki de tüp bebek. Ankaradayım NovaArt'ta. Ben tüp bebek doktorumla devam etmeyi düşünüyorum. Aslında başka çok tatlı bir doktorum daha vardı ama tüp bebek olduğu için sadece tüp bebek doktoruma güvenebilirim gibi geliyor. Eski doktorum çok rahattı. Sanırım o rahatlık şuan istediğim birşey değil. Tüp bebek doktorum da aşırı yoğun, belki ilgi azlığı olacak, çok açıklama yapmıyor ama en azından işini iyi bilen riskli gebelikte uzman bir prof. Agucuk gugucuk yapıp insanı rahatlatmıyor ama alanında uzman. Aygül hoca bildiğim kadarıyla tatlı dilliymiş.

nursen6161 nursen6161 ouy maşallah 🧿😃 valla benim bir gebelik oldu herkes havaya uçtu. Sonra kalbi durdu herkes yıkıldı. İki ay geçti tekrar gebelik oluştu aaa bak boşuna üzülmüşüz dedi ailem falan onunda beta artmadı 😃 yine yıkıldılar. İki ay daha geçti hamileyim diye aradım kimsede gram sevinç olmadı üzülüyoruz bekleyelim hemen sevinmeyelim dediler 😂 şuan beklemede herkes haliyle sevinmenin bile en tedbirli hali ile ilerliyoruz…
Rabbim sağlıklı hayırlı evlat nasip eylesin canim benim
Bende 10+6 yım bugün önümüzdeki cuma gidicem 11+4 te yani en son kanamam olduğunda gittim 6+6 da çokkk merak ediyorumm😀
12+4 gibi gitsen cinsiyet öğrenirsin belki canim sabredebikirsen bikac gün daha bekle istersen

Canım benim dün 10-6ydı ama benim 12-7dir genelde, 10-6 olunca halsizleştim hafif başım döndü ayran falan içince düzeldi. Seninki de ondandır belki
Sanırım ya tuzlu şeyler yedim uzandım toparladım çok şükür kötü oluyor böyle olunda zaten halsizlik yorgunluk var 2.trimester güzel enerjik oluyor diyorlar bir an önce gelseydii

Teşekür ederim yorumunuz için fazlaca bi sabırsızlıgım var anlatamam uzun zamandır bekliyoruz cizgiyide bi görüp bi görmeyince sabrım tavan yaptı resmen eşimede paylasamıyprum hiçbirseyı hani gercekten varsa süpriz olsun diye suan aşırı şaşkınım ilk gebeliğimde 7 gun önce öğrenmiştim şimdi eger varsa bunuda 5 gun gecikmeyle olucak inşallah 💕
İnşallah ya. Sağlıkla gelsin inşallah 🤞🍀

Kızlaar benimde cinsiyeti tahmin eder misiniz ilk defa gördük kesede 6+6 dı

Eklentiler

• Screenshot_2024-05-19-23-49-37-57_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    Screenshot_2024-05-19-23-49-37-57_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    34,3 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2024-05-19-23-49-34-33_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    Screenshot_2024-05-19-23-49-34-33_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 33
Kızlar ikili veya üçlü testi yaptırmak hakkında ne düşünüyorsunuz?Sanırım down sendromu teşhisi için gerekliymiş.Ancak ben bebeğimi çok istedim Allah korusun böyle bir durum olsa dahi ondan ayrılmak istemem sizce yaptırmalı mıyım sizler ne yapacaksınız

Kızlar ikili veya üçlü testi yaptırmak hakkında ne düşünüyorsunuz?Sanırım down sendromu teşhisi için gerekliymiş.Ancak ben bebeğimi çok istedim Allah korusun böyle bir durum olsa dahi ondan ayrılmak istemem sizce yaptırmalı mıyım sizler ne yapacaksınız
Bir de yanlış oran durumu da söz konusuymuş hamileliğim zehir oldu yorumları da okudum sonunda sağlıklı olanlar tarafından yapılmıştı.Çok kararsız kaldım psikolojik olarak etkilemesinden de korkuyorum

Kaş bıyığı da ben usturayla alıyodum normal birkaç günde çıkıyodu, şimdi aynaya bakmasam yandık önünü alamıyoruz 😅
Hahahahah😂 hormonlar tavan tabiii😍 ama neden bende az anlamadım 😂
Rabbim sağlıklı hayırlı evlat nasip eylesin canim benim

12+4 gibi gitsen cinsiyet öğrenirsin belki canim sabredebikirsen bikac gün daha bekle istersen
Kuzum devlete gidiyorum😌 bi de çokkk arası oldu en son gidişimle sanırım bekleyemicem 🙈 doktor radyolojiye belki 1 hafta bekletil öyle yönlendirir ikili tarama için birde cumartesi kanamam oldu ya hafif ondan çok merak ediyorum ne oldu iyi mi bebeğim diye 😌

Kızlar , özellikle hamileliğinin başından beri vajinal akıntısı olanlar hiç vajinal akıntınızda artış ve ya azalma oldu mu? Bende kah artıyor kah azalıyor anlamadım, ama her gün oluyor vajinal akıntı, bazı arkadaşlarım var diyorlar hiç akıntı yaşamadım o ne falan😂
Benim hergün batıyor maalesef kendim bir atleti kesip küçük küçük bez haline getirdim onları koyuyorum her gün değiştirmek zorunda kalıyorum

ben ilk hamileligimde de kullandim simdi de gunluk ped kullaniyorum hic bir doktor demedi kullanma diye boyle birsey duymamistim bir sorun da yasamadim. Ilk hamileligim hele ki ne mantar oldum ne birsey hep gunluk ped kullanmistim akintim oluyordu cunku.
bana doktor sadece alkol sigara ve kabuklu deniz hayvanlarindan ve pastorize olmayan sut peynir vs uzak dur dedi onun disinda herseyi yedim acikcasi :) Yumurta konusunu da hic bilmiyorum dikkat etmemistim.

Ben de çok zor kavuştum az bir şey bile risk çıksa kendime stres yaparım biliyorum o yüzden yaptırmıycam ultrasonda zaten çoğu doktor tahmin ediyor o yüzden gerek yok bence

ben ilk hamileligimde de kullandim simdi de gunluk ped kullaniyorum hic bir doktor demedi kullanma diye boyle birsey duymamistim bir sorun da yasamadim. Ilk hamileligim hele ki ne mantar oldum ne birsey hep gunluk ped kullanmistim akintim oluyordu cunku.
bana doktor sadece alkol sigara ve kabuklu deniz hayvanlarindan ve pastorize olmayan sut peynir vs uzak dur dedi onun disinda herseyi yedim acikcasi :) Yumurta konusunu da hic bilmiyorum dikkat etmemistim.
Sadece hamilelik değil normal zamanda da önerilmiyor günlük ped içinde kimsayal birleşenler olduğu için vajinanın florasını bozuyor herkesde olacak diye bir şey yok belki siz bakteri yada mantar üremesi olarak hassas değilsinizdir ama yüzde yüz pamuklu kullanmak en sağlıklısı

Günaydın güzel anneler yarın 10.hafta bitecek karnım sivrilmeye başladığı için bol giyinmeye başladım yoksa ben söylemeden anlayacaklar hamile olduğumu :KK70: herkes kilo alıyorsun demeye başladı. İnsan kendi vücuduna hayret ediyor gerçekten.

Kızlar ben 52 kiloyum. 10.hafta doldu bugün. Benim karnım sertleşti ve biraz sivri gibi ama aşağıda. Dar şeyler giyince belli oluyor. Hamile şeyleri almıyorum en azından 13 hafta olsun diye… siz bişeyler almaya başladınız mı kendinize? Bebeğe son aya kadar hiçbir sey almayacagım:) bas ağrım şiddetle devam ediyor arada mide bulantısı ile. Salı kan vereceğim nipt için 10 gine sonuç gelecek dua edin nolur 🙏🏻🙏🏻 korku başladı 😃
Ben de bir şey almadım canım cumartesi kontrol var her şey yolundaysa en azından giyecek bir şeyler alıcam. Sonra benim de nipt. İnşallah sorunsuz atlatırsın :*

Başladı demek. Ya bizim Sat aynıymış benimde 25 Mart :) bende henüz kusma veya çok fazla bulantı gibi şeyler yok bugün kalp atışını duymaya gideceğim boyle bı korku var içimde 😔
Valla ne güzel rahat geçiriyorum diyordum 🥲 inşallah duyarsın canım ben geçen hafta duydum aklım onda hep, haber ver bize de 🧡

X