2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Bide kizlar bebegim 2ay 25gunluk yuzustu kafasini cok iyi kaldirmiyor. Boynunuda daha cokta saglam durmuyor ne yapa bilirim acaba normalmi yoksa?

Ikıskı neymiş korunma neymıs en son ne zaman başbaşa kaldıgımızı hatırlamıylrum bıle oturma odasınds otururken bıle aramıza 3 öküz sıgar sadce eve şu gelcek şunu getır bnu gotır adamınn da bana dedıgı ne yecez ne istıyon 😀
En iyi korunma yöntemi 😁

Rota aşısı yaptıran var mı ? Yan etkisi oldu mu? Bazıları önermiyor siz ne düşünüyorsunuz
Bana sorarsan ben yaptırmadım günü geçti zaten. Biraz soruşturdum ne yaptırın ne de yaptırmayın diyorlar ortada bi aşı. Ebe okula giden çocuğun yoksa hastalık riski düşer dedi. Bebeklik dönemi geçtikten sonra çocuklukta daha kolay atlatılıyormuş. Ben de çok aşılardan çekindiğim ve zorunlu olmadığı için yaptırmama kararı aldım. Tamamen kendi kararım tabi ama yaptıracaksan taze olmasına dikkat etmen ve bekletmeden yaptırman gerekiyormuş canım sadece hastaneler yapıyormuş bu arada.

Kizlr merhabanasilsiniz coktandir ugramiyodum buraya bebisleriniz nasil tum mesajlari okuyamadjm bizdede bazi gelismeler var . Sac dokulmesi mesela bebegim resmen kel kaldi en son muayeneye gittigimizde 2ay 22gunluktu boyu 58sm kilosu 6450 gramdi galiba boyu az uzamis sizlerde nasil
benim bebeğim de kel kaldı 🤣zaten azdı olan da gitti :)

Rota aşısı yaptıran var mı ? Yan etkisi oldu mu? Bazıları önermiyor siz ne düşünüyorsunuz
Ben yaptırmayı düşünüyordum antibiyotik kullandığımızdan aşı vakitlerinde sarkmalar oldu bugün doktora sordum 3 ay 8 günlük bebeğim vaktini kaçırmışız yaptıramayacağım maalesef

Tam 3 aylıkken yaptıracağız rota aşısını günü mü kaçmış oluyor ki

Kızlar merhaba, nurse harveys gaz damlasını ne kadarlıkken kullandınız? Bebeğim 10 günlük. Kullanılır mı acaba. Karnı bu saatlerde sertleşiyor her gün😢
Bizim Doktorumuz verdiğinde 1 aylık olmasına 4 gün kalaydı. 1 aylık olunca kullanmaya başlayın demisti. Ama bizde ise yaramadı sadece iki gün kullandık kusmasini çok arttirinca bıraktık iyi gelmiyor diye.

Merhaba, bizimde doktorumuz 10 günlükken gaz damlasına başladı. Nurse harveys veya sab simplex al dedi bende sab simplex aldım memnun kaldım.
Merhaba bende simdi Sab simplexe geçtim mecbur kalimca ama bu damlayı bırakınca uyku sorunu yaşadıklarını okumuştum alışkanlık yapıyor gibisinden. Ecz da aynı şeyi söyledi. Siz sürekli kullanıyor musunuz bırakıp böyle farkettiginiz gün oldu mu

Bizim Doktorumuz verdiğinde 1 aylık olmasına 4 gün kalaydı. 1 aylık olunca kullanmaya başlayın demisti. Ama bizde ise yaramadı sadece iki gün kullandık kusmasini çok arttirinca bıraktık iyi gelmiyor diye.
Kizim tam iki aylik gectigimiz hafta relactaz gaz damlasi verdi birhaftadir cok huzurlu uyuyor . Daha oncesi uyutamiyordum agliyordu surekli. Bugun kontrole gittigimde bir ay boyunca kullan bir hafta ilacsiz dene bebek huzurlu mu degilse 2 ay daha devam et 5. Ay kontrole gel dedi

X