2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Kızlar ben de doğurdum çok şükür
Boynunda kordon dolanması vardı.
Pazartesi kontrolde eline de kordon dolandigini öğrendik hareketi azalmisti.
Nst de kötüydü hemen sezeryan yapmam lazım dedi doktor
2 gün bekleyelim dedi
Çarşamba tekrar bakti sabah 7 den beri hareket hissetmiyorum dedim.
Hoca da sağ çıksın da küvezde kalsın diyorsun yani dedi evet dedim.Korkuyorum bisey olacak diye dedim
Hemen yatış yaptı zaten hazırlıklı gitmistik bavulumuzla.
Bu sabah da sezeryan oldum.
Kan gaz seviyesi sınırdaymış
Zaten rahim incelmis 4 5 güne dogardı dedi doktorum.
Çocuk doktoru da tam zamanında almissiniz hocam yoksa bebeği kaybedebilirdik demiş.
Çok şükür kurtulduk. Allah yüzümüze bakti diyor doktorum.
Küvezde şimdi bi doğunca gördüm uzaktan daha göremedim.
İlk solunumu sıkıntılıydı
Simdi solunumu iyi olmuş şükür 🙏🥰
Sağlıkla büyüt canım inşallah en kısa sürede kucağına da alırsın 🙏🏼

Kızlar ben de doğurdum çok şükür
Boynunda kordon dolanması vardı.
Pazartesi kontrolde eline de kordon dolandigini öğrendik hareketi azalmisti.
Nst de kötüydü hemen sezeryan yapmam lazım dedi doktor
2 gün bekleyelim dedi
Çarşamba tekrar bakti sabah 7 den beri hareket hissetmiyorum dedim.
Hoca da sağ çıksın da küvezde kalsın diyorsun yani dedi evet dedim.Korkuyorum bisey olacak diye dedim
Hemen yatış yaptı zaten hazırlıklı gitmistik bavulumuzla.
Bu sabah da sezeryan oldum.
Kan gaz seviyesi sınırdaymış
Zaten rahim incelmis 4 5 güne dogardı dedi doktorum.
Çocuk doktoru da tam zamanında almissiniz hocam yoksa bebeği kaybedebilirdik demiş.
Çok şükür kurtulduk. Allah yüzümüze bakti diyor doktorum.
Küvezde şimdi bi doğunca gördüm uzaktan daha göremedim.
İlk solunumu sıkıntılıydı
Simdi solunumu iyi olmuş şükür 🙏🥰
Çok sevindim sağlıkla kavuşmaniza 🙏🏻 inşallah hemen toparlanir kuvezden de bir an önce çıkar🙏🏻 Allah analı babalı büyütsün

Canım ilk 2 hafta sıkıntı diye biliyorum 18. Güne sarılık kalmamıştır bence artık bebişin büyüdüğü için uyumustur
Aynen öyle olmuş galiba canım bu saat oldu daha hala uyumadı çünkü. Kucaktaysa sıkıntı yok yatırınca zırlayıp duruyor. Sürekli pohpohlucan babası kılıklı 🤣
Sürekli Felak nas okuyorum ben 😅 kendim de güzel bir şey söylediğimde nazarım değmesin diye arkasına hemen Felak nas okuyorum
ay evet ya anne babanın nazarı daha çok değer derler. Kargaya yavrusu kuzgun gelirmiş bende baka baka bi hal oluyorum çocuğu nazara mı getiriyom nedir okuyom da ama 🤦🏻‍♀️

2 gündür adet sancısı çekiyorum dün geceden beri nerdeyse dayanılmaz oldu kasılma felan yok dün hiç uyumadım düzenli felan da değil şuanda da şiddetli çok acıyor canım doğuma kadar böyle olursa nasıl çekicem bilmiyorum 40. Haftada gelirse
Ben doktoruma arada kasıklarıma ağrı giriyor dediğimde çok iyi doğuma hazırlıyor demişti öyle deyince iyi o zaman oldum 😄Doğuma kadar aynı şiddet ve sıklıkta olmaz canım arada geçer rahatlatır sonra yine olur

Kızlar ben bebeğime yavaş yavaş silikon ucu bıraktırmaya çalışıyorum silikonla başlatıp sonra hemen çıkartıp göğsümu veriyorum. Kenarlardan topluyorum kahverengi alani direkt ağzına doğru veriyorum. Sağ memeyi emzirirken mesela sağ koluma yatiyor. Memeden ayrılınca sol kol ters oluyor. Emzirmeyle ilgili bilgilerde de alttan işaret parmağıyla destek üstte de baş parmak olmalı diyor ama o anda bebek kolumda yatıyor. Tekrar kavratmak zor oluyor nasıl bir yol izlemem gerek?

Aynen öyle olmuş galiba canım bu saat oldu daha hala uyumadı çünkü. Kucaktaysa sıkıntı yok yatırınca zırlayıp duruyor. Sürekli pohpohlucan babası kılıklı 🤣

ay evet ya anne babanın nazarı daha çok değer derler. Kargaya yavrusu kuzgun gelirmiş bende baka baka bi hal oluyorum çocuğu nazara mı getiriyom nedir okuyom da ama 🤦🏻‍♀️
Yüzüstü yatırınca kucakta hissi oluyor galiba sicramiyorlar😂 ama tehlikeli işte 🙄
Gece uykuya dalarken uyanıyor sırf bu sıçrama durumundan. Biz de artık geceleri sıkı kundak yapıyoruz uyuyor hemen. Öğlen de artık banyo yaptircam her gün. Banyodan sonra bayılıyor gibi oluyor 🤣 en güzel uyutma yöntemi sanırım🤣
Evet annem izleyip durma çocuğu nazar değdirceksin diye kızıyordu ben gelip gidip bakıyorum😂😂

Napayım benim de adet ağrısı gibi ağrım var 2 gündür nerdeyse ve çok canımı acıtmaya başladı dün sabah dayanılır seviyedeydi geceden beri çok zorluyor beni nasıl dayanıcam bilmiyorum çekiyorum ağrıyo 😞 diyorlar ya burda bol bol uyu 😂 hadi güzel haberlerle gel inşallah
Ben de dün son kozumu oynadım banyoyu çömelerek sildim baya oyalandım temizlikle sonra gece duş alıp yattım tam aşağısı kasıklarım ağrıdı heyecan yaptım uyuyamadım 2 ye kadar 😂 sabah uyandım bir şey yok 😂 ağrı kasılma vs heyecanlandırıyor beni artık 😂 Yerde çömelme hareketini bi dene derim ajdhshsh

Kızlar ben bebeğime yavaş yavaş silikon ucu bıraktırmaya çalışıyorum silikonla başlatıp sonra hemen çıkartıp göğsümu veriyorum. Kenarlardan topluyorum kahverengi alani direkt ağzına doğru veriyorum. Sağ memeyi emzirirken mesela sağ koluma yatiyor. Memeden ayrılınca sol kol ters oluyor. Emzirmeyle ilgili bilgilerde de alttan işaret parmağıyla destek üstte de baş parmak olmalı diyor ama o anda bebek kolumda yatıyor. Tekrar kavratmak zor oluyor nasıl bir yol izlemem gerek?
Canım ben bir yerde okudum silikon meme ucunu ufaktan kesin kesin emsin zamanla da ucu bırakırsınız diyordu

Canım ben bir yerde okudum silikon meme ucunu ufaktan kesin kesin emsin zamanla da ucu bırakırsınız diyordu
Evet onu görmüştüm ama yorumlarda olmadı uç da çöp oldu demişler. Benim bir tanesinin ucu yirtildi zaten. Vakumladigi için göğüs ucum o kesik yere geliyor aciyor. Bebişin de diline damagina bir şey olacak diye korkuyorum. Aslında alıyor artık göğsümü ama ben biraz tutturmakta zorlanıyorum bir kere çekince bir daha tutturmak zor oluyor gibi

Selam kızlar bebeğim 18 saat suni sancı sonrasında geldi suyu patlattı doktor çok acılıydı sezeryan olsaymışım dedim keşke ama iyiyim bugün çok minik ve süt vermeyi beceremiyorum herkes tepemde mememi izliyo gelmiyo sütüm stresten mama verin dedi doktor zayıf diye ama mamayı da kabul etmiyo ne yapacağımı bilmiyorum hemşireler yardım ediyordu hastanede bir şekilde ama ben beceremiyorum annem de yıllardır bebek bakmamış o da panik yapıyo yarın üzerine kv gelecek çok gerginim
Maşallah güle güle büyüt canım sağlıkla büyüsün bebişin inşallah 🥰 Sütü kafana takmamaya çalış düşündükçe stres yapma gelir inş o ten teması yap bol bol.Kv gelsin onlar ev işleriyle uğrassın ya da sen lavabo duştayken göz kulak olurlar o açıdan iyi olur olumlu tarafından bak takılma hiç 🙏🏼

Aman ben onlara bakmıyorum ya orta parmakla alttan işaret parmağımla da üstten tutuyorum burnunu kapatmasın diye ama memeyi sıkmıyorum sadece tutuyorum. Öbür türlüsü benim de tersime geliyor kolu dirsekten döndürmek gerekiyor havada kalıyor zor oluyor. Öyle de emiyor böyle de. Bakma sen onlara 😂😂

Son düzenleme:
Ben sağ memeyi verdim diyelim sağ kolumda yatırıyorum sol elimle kahverengi kısmı azıcık sıkıp ağzına veriyorum. Kucağımda da emzirme yastığı oluyor. Bazen de sağ memeyi verdim diyelim yine sol elime yatırıyorum sağ elimle yandan veriyorum . bebeğime doğru da mememi bastırıyorum.

Yüzüstü yatırınca kucakta hissi oluyor galiba sicramiyorlar😂 ama tehlikeli işte 🙄
Gece uykuya dalarken uyanıyor sırf bu sıçrama durumundan. Biz de artık geceleri sıkı kundak yapıyoruz uyuyor hemen. Öğlen de artık banyo yaptircam her gün. Banyodan sonra bayılıyor gibi oluyor 🤣 en güzel uyutma yöntemi sanırım🤣
Evet annem izleyip durma çocuğu nazar değdirceksin diye kızıyordu ben gelip gidip bakıyorum😂😂
Yüzüstü pozisyonda çok fazla tutuyorum ama gözümün önündeyken. Uyurken cesaret edemem hele gece hiç cesaret edemem bende. Banyo rutini uyku öncesi çok güzel oluyor ama biliyorsundur gerçi de hergün köpükleme su dök sadece. Vücut yağ dengesini henüz sağlayamıyolar kurur cildi nemlendirsende.
Nazar için bol dua bulmak lazım 😂😂

Benim doktor 2.hafta kullanmaya baslayabilirsin dedi ama benim göbeğim dümdüz hamile olmadan önceki gibi kaldı bende taksam mi bilmiyorum.. Bu arada sürekli kalkarken kasıyorum yürürken de öyle karnimi içime çekiyorum baya faydası oldu
Benim göbeğim kaldı resmen, annem de sağolsun süt olsun diye sürekli yediriyor bişeyler bende sütüm azya gerçekten işe yarar belki diye yiyorum ne yalan söyliym.
Ben artık sezeryan göbeğiyle devam edicem sanırımmm🥲

X