Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Aynı markayı kızımda kullandım gerçekten mükemmel

doğurduğum günün gecesi kendimden iğrendim öyle bir ter bir koku bide kan kokusu birleşince bayılcam sandım oda bile kokuyor gibi geldi benim yüzümden. Şuan günde 2 duş alıyorum
Ben bebek hemsireligi yaparken sezaryenden gelen hastalar olunca maske takardim bebegi emzirttirirken falan. Cidden sezaryenden cikanlar cok kötü kokuyor. O yüzden eşimi sıkı sıkı tembihledim bi sise kolonya islak mendil al gelir gelmez odaya yanima kimse girmeden benim her yerimi guzelce sil diye. O da neden diyor. Anlarsin odaya ciktigimda nedenini dedim 🤣🤣

Bende akşam olsun iki çocukta uyusun biraz dinleneyim diye saat sayıyorum😂😂 ilk duşu uyanır uyanmaz sabah kızım uyurken yapıyorum ikinciyi gün içinde çok kokarsam yada akşam alıyorum
Biz gece 5-6 gibi uyandıktan sonra bir daha uyuyamıyoruz. 😅 Kahvaltı derken tekrar emme vakti geliyor zaman nasıl geçiyor anlamıyorum😅

Kızlar merhaba 35+3 ten 😀 35. Hafta kontrolünde doktorumuz 2 kilo 220 gram dedi biraz geriden geliyor dedi. 20 Mayıs için gün verdi aslında ne yalan söyleyeyim içimden hep 20 Mayıs geçti 2 gün farkla ikizler olmasını istemiyordum 😀

Kızlar merhaba 35+3 ten 😀 35. Hafta kontrolünde doktorumuz 2 kilo 220 gram dedi biraz geriden geliyor dedi. 20 Mayıs için gün verdi aslında ne yalan söyleyeyim içimden hep 20 Mayıs geçti 2 gün farkla ikizler olmasını istemiyordum 😀
Bebeğin gelişimi daha önemli canım burcu kafana çok takma. Hayırlısı sağlıkla dünyaya gelsin bebiş🥰

Canım neden üzülüp ağladın doktorun ne güzel bilgilendirmiş seni işte, doğum travması yaşamandan çok daha iyi, hayırlısı böyleymiş üzme kendini 🌸
Ne bileyim böyle hazırlamıştım kendimi normal doğuma sezeryandan daha çok korkuyorum aslında o yüzden heralde biran sinirim boşaldı🥹😢 hayırlısı böyleymiş demekki

Doktorun çok güzel anlatmış, sezeryan bence korkulacak bişey değil asla ..böyle olması gerekiyormuş böyle olmuş ...Rabbim kolaylastirsin inşallah..
Amin canım inşallah sezeryandan daha korkuyordum sanırım o yüzden bir an duygulandım, ama herşeyden önemlisi bebeğin sağlıklı doğması😊 Rabbim hepimizin doğumunu kolaylaştırsın inşallah 🙏🏼

Ne güzel..Rabbim size bağışlasın..kendine gelince hikayeni ögrenmek isteriz..

Doktorun çok güzel anlatmış, sezeryan bence korkulacak bişey değil asla ..böyle olması gerekiyormuş böyle olmuş ...Rabbim kolaylastirsin inşallah..

Benimde hee yerim şiş,çok su içiyorum ama böyle,tuz tüketimine çok dikkat edemiyorum galiba..ama tansiyonum iyi o yönden rahatım...
Ben aşırı tuzsuz besleniyorum . Ama uzun zamandır , çok su içtiğim de oluyor , gün içerisinde içmediğimde . Hiç böyle olmamıştım . Önceki hamileliğimde emzirme döneminde ödem oldu , üstüne bu bebişe hamile kalınca daha da şiştim . Ellerim çok uyuşuyor . Uyurken zorluk çekiyorum ve ayak yanması çok çok kötü bir durum 🥹

Kaç çıktı canım değeri ?
Canım 14 cıktı bır gece kaldık mavi ısıkta kaldı 8 e düştü cıkardılar sonrada azaldı suan cok az yuzunde kaldı doktor beslenmeyle alakalı olmayadabılır dedı erken doğum zayıf doğum ve aramızdakı kan uyusmazlıgı durumuda sarılık yaparmıs doktor oyle bıseyler demıstı😅

Benim bebiste de sarilik baslamisti sali gunu 11di yarin birdaha kontrole goturucem ve benim bebegim de cok zor uyaniyor uyaninca da cok az emip uyuyor ne yapacagimi sasirdim. Siz nasil gecirdiniz, önerin var mi?
Canım bız bı gece mavı ısıkta kaldı onun altındayken sayısız kaka yaptı sarılığı kakayla atarmıs cok şükür o günden sonra da cok zorlanmadım doktor zorlandıgın an uyurken agzına mama ver bır yudum ıcse o kar dedı kan sekerı dustugu için uyanmıyormuş ve birde çene kasları zayıf oldugu için memede uyuyormus doktor 10 gün emzır uzerıne mama ver iki yudum içse o kar demişti gercekten işe yaradı bırde emzık verdım emzıkte ccene kasları gelısıyormus

Kizlar bebeğim bir haftada 280 gram almış ama karın cevresi bir buçuk hafta geride kilosu da bir hafta geride seker için de diyete diyete devam dedi karin cevresi geriliği benim çok canımı sıktı:KK43:
Sıkma canını 1 haftayı doktorlar önemsemiyor benim de geride ama doktor bana sen 3.5 kilo bebek doğuramazsın bu bebek minyon demişti senin de çyledir belki

Kizlar benim bebek gazdan kendini paraladi ya.altinada yapiyir kac kez ama her yapişi olay🥴 masajlarida denedim ama..kolik mi acaba😔
Doktor sık emzırmenın gaz yaptıgını soyledı uyandırıp sık sık emzırıyorsan canım ondan olabılır bana sarılık gectıkten sonra bırak uyusun 2 3 saat dedi yarın gaz yapar gaz oluncada sureklı emmek ıster sen yorulursun demıstı

Canım 14 cıktı bır gece kaldık mavi ısıkta kaldı 8 e düştü cıkardılar sonrada azaldı suan cok az yuzunde kaldı doktor beslenmeyle alakalı olmayadabılır dedı erken doğum zayıf doğum ve aramızdakı kan uyusmazlıgı durumuda sarılık yaparmıs doktor oyle bıseyler demıstı😅
Benimde hamileliğimde daha belli oluyor , bebek ile anne kan uyuşmazlığımız var . Yüksek seviyelerde oluyor ama net kaç olduğunu anne stres yapmasın diye söylemiyorlar. Güzel beslenmeyle hepsi atlattı çok şükür . Ne güzel seninki de bir gecede bayağı toparlamış 🥰

Kızlar bugün 3 kez bi memeden emzirdikten sonra diğer tarafın tişörtün ıslak olduğunu gördüm süt akıyor diğer memeden. Acaba tam boşaltamıyor memeyi ondan filan mı göğüs pedi mi koymak lazım
Ay canım yok süt ilk geldıgı zaman cok gelıyor bebıste az emıyor doktor gunde 6 7 kakalı bez degıstırıyorsan doyuypr anlamındadır dedı onu takip et

Benimde hamileliğimde daha belli oluyor , bebek ile anne kan uyuşmazlığımız var . Yüksek seviyelerde oluyor ama net kaç olduğunu anne stres yapmasın diye söylemiyorlar. Güzel beslenmeyle hepsi atlattı çok şükür . Ne güzel seninki de bir gecede bayağı toparlamış 🥰
Evet canım sureklı mama verdım sureklı elımde mamayla gezdım mavı ısıktan da alamadım sutumu sağıp verdım çok şükür canım sende atlatmısın

Kizlar bebeğim bir haftada 280 gram almış ama karın cevresi bir buçuk hafta geride kilosu da bir hafta geride seker için de diyete diyete devam dedi karin cevresi geriliği benim çok canımı sıktı:KK43:
Eğer sağlığında bir problem yoksa kilosunu hiç dert etme canım , herkesin bebeği farklı oluyor . Ben arkadaşımla aynı zamanda doğum yaptım , benimki 3800 iken onunki 2500 g doğdu . Şimdi bıcır bıcır benim kızdan daha uzun boylu bir kız 🥰

Ayy kızlar sıze yazmayı unutuyorum sureklı sezeryan olanlar eğilerek yurumeyın sureklı dık ve gerılerek yuruyun bana yenıdoğanda calısam kuzenım soylemıstı nasıl yurursen oyle kalırsın dıye aman dıkkat edın

X