2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Benim göbeğim kaldı resmen, annem de sağolsun süt olsun diye sürekli yediriyor bişeyler bende sütüm azya gerçekten işe yarar belki diye yiyorum ne yalan söyliym.
Ben artık sezeryan göbeğiyle devam edicem sanırımmm🥲
Fazla aynı göbeklerimiz 🤣🤣 aynada bakınca ağır yaşamlar belgesellerindekilerin göbeklerine benzetiyorum ıyy kötü görünüyor 🤣

Ben sağ memeyi verdim diyelim sağ kolumda yatırıyorum sol elimle kahverengi kısmı azıcık sıkıp ağzına veriyorum. Kucağımda da emzirme yastığı oluyor. Bazen de sağ memeyi verdim diyelim yine sol elime yatırıyorum sağ elimle yandan veriyorum . bebeğime doğru da mememi bastırıyorum.
Yani sağ memeyi verirken sola yatirdiginda bebeğin vücudu sana değil de dışarıya doğru oluyor sanırım. Sağ tarafıma yatarken sol elim aramıza giriyor da onun göğsüne batıyor gibi oluyor memeden uzakta gibi kalıyor bu sefer

Yani bu tutma işlemini memenin tersi olan kolla yapiyosun dimi sağ emzirirken sol elle yapıyorsun 😅 o sıra bebişin gövdesi bağrıma basmisim gibi oluyor ya sol elim aramizda kalıp onun göğsüne batıyor gibi oluyor
Aynen sağ ile emzirirken solla tutuyorum memeyi. sağ kolumun üstünde bebek yatıyor zaten gövde çok yapışık olmuyor ama göğüsüne batmıyor yani

Yüzüstü pozisyonda çok fazla tutuyorum ama gözümün önündeyken. Uyurken cesaret edemem hele gece hiç cesaret edemem bende. Banyo rutini uyku öncesi çok güzel oluyor ama biliyorsundur gerçi de hergün köpükleme su dök sadece. Vücut yağ dengesini henüz sağlayamıyolar kurur cildi nemlendirsende.
Nazar için bol dua bulmak lazım 😂😂
Evet evet hep gözümün önünde yatırıyorum ben de . 2-3 güne bir banyo yaptırıyorduk o yüzden köpüklüyorduk da bugün sade suyla yıkarız artık 😁 masallahukane gibi bir dua vardı ismini yanlış telaffuz etmiş olabilirim. Kısa bir dua ama nazar için annem onu da okuyordu

Sol taraftan 2. Şekildeki gibi emzirebilirsiniz koltuk altına doğru o zaman belki istediğiniz
Pozisyonu yakalarsınız. Yani
İlla ters çevirip de bebeği
Sol koldan desteğe gerek olmayabilir. Koltuk altına doğru alarak bi deneyin isterseniz.

Aaa evet böyle olabilir işte en azından elim acitmaz vücudunu. Teşekkürler 🌸

Benim göbeğim kaldı resmen, annem de sağolsun süt olsun diye sürekli yediriyor bişeyler bende sütüm azya gerçekten işe yarar belki diye yiyorum ne yalan söyliym.
Ben artık sezeryan göbeğiyle devam edicem sanırımmm🥲
Benim 3 kilom kaldı hamilelik öncesi kilosu için. Ama asla 3 kilo gibi değil sanki 5-6 kilo. Göbeğim mayalı hamur gibi 😅 korse kullanıyorum. Basenlerim de büyümüş. Hamileyken göbekten ötürü bacaklar ince gozukuyormus meğer 😁 şimdi ne jeanlar oluyor(basen göbek) ne elbiseler oluyor(göğüs) çok kötü haldeyim.
Sütüm azaliyor gibi kapasitesi mi yetmiyor demiştim ya. Dün hoşaf içtim, sabah kahvaltı yapamadım bebek miz mizdi o ara hurma incir yedim. Akşam eşim kurudut koydu yanıma çerez gibi yedim. Önceki gün de maltana içmiştim. 2 gündür daha dikkatli olmaya başladım doldu tekrar. Özellikle hoşaf çok getiriyor sütü bence

Sezaryen sonrası 24. Gün, camış gibi yiyorum kızlar ya; inanılmaz acıkıyorum . Ama kanamam hala var sanırım ondan. Regl olunca da böyle tatlı yerdim . Kanamam bitince geçer mi bu tatlı isteği 😢😰
IMG_1239.jpeg

Yani sağ memeyi verirken sola yatirdiginda bebeğin vücudu sana değil de dışarıya doğru oluyor sanırım. Sağ tarafıma yatarken sol elim aramıza giriyor da onun göğsüne batıyor gibi oluyor memeden uzakta gibi kalıyor bu sefer
Hayır hayırr elin aşağıda olacak bebişin karnı sana hep değecek aşağıdan elle destekle dur görsel bulursam ekleyeceğimm

Ben bu iki yöntemle emziriyorum

Eklentiler

• IMG_0580.jpeg
    IMG_0580.jpeg
    50,2 KB · Görüntüleme: 49
Hastanedeyim kızlar 4 cm açıklık var sancım da var ama kafası hala yukarda. Bu sancı indirmez aşağı dedi doktor çok hafif suniyle desteklicem dedi şimdi suni sancı takıldı. Sancılar gidip geliyor çok heyecanlıyım ve gerginim bana dua edin🥹🙏🏻
Ayy doğurdun muuu 🤩🤩🤩 heyecanla bekliyoruz haberlerini

X