Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    147
Beeen 🖐🏻 hayır bi de beyaz tenliyim ama çizgim çıktı. Hem göbek deliğimin hemen altından kasığımın altına kadar hem de kaburgalarımın bitişinden göbek deliğimin 2 parmak üstüne kadar çizgi çıktı 😁
Doğumdan sonra gecıyor bır ben demı çıkmadı 😀😀😀

Tetanozda ikinci dozu olucakmısınız ?
Ya ben dün doktora bunu sormayı unuttum şimdi ben olsam mı olmasam mı doktora da üç hafta sonra gidicem bi daha o zaman sorsam sıkıntı olur mu ki ? Çünkü daha geçtiğimiz sene doğum yaptım o zaman iki tane zaten vurulmuştum şimdi gerek olur mu ki ?

Ya ben dün doktora bunu sormayı unuttum şimdi ben olsam mı olmasam mı doktora da üç hafta sonra gidicem bi daha o zaman sorsam sıkıntı olur mu ki ? Çünkü daha geçtiğimiz sene doğum yaptım o zaman iki tane zaten vurulmuştum şimdi gerek olur mu ki ?
sağlık ocağı daha önce ki senelerde 2 kez olduğum için 1 tane yeter dedi bana.

Sağlık ocağı beni ikinci için çağırdı 10 gün sonra normalde gitmem gerek doktorum yapalım demişti ama pek de istemiyorum. Aslında doğru olan yaptırmak 3 dozu hatta sonra 5 yıl birdaha yaptırmıyorsun.

bana Dozların tamamlanmıştır istersen vurulmana gerek yok dedi. Ama tercih senin tek doz olabilirsin olursanda bogmacalı yapalım dedi.

Kızlar bimde hışırtılı kitap falan bir sürü bebiş oyuncağı vs vardı. Yakın olanlar uğrasalar iyi olur

Eklentiler

• IMG_0751.jpeg
    IMG_0751.jpeg
    85,2 KB · Görüntüleme: 40
Kızlar bimde hışırtılı kitap falan bir sürü bebiş oyuncağı vs vardı. Yakın olanlar uğrasalar iyi olur
Bizim buradaki bim şok a101 e hiiiiç birşey gelmiyor geçen hepsini tek tek aradım müşteri hizmetlerini söyledim. ne kadar işe yarar bilmiyorum ama sinir oluyorum birde cama kağıt yapıştırıyolar gelecek diye yazık.

Kızlar tetanoz aşısının 6. saatinden bildiriyorum uyku yapıyormuş :uykucu: İş yerinde gözlerimi açamıyorum Allahtan cuma olmuşum yarın bir güzel dinlenirim:KK69:

Kızlar selam bugün 18+5 olduk doktor kontrolünden geldim. Doktorum ayrıntılı ultrasonu kontrollerinde kendi yapacağını söylemişti bugün biraz detaylı organ taraması yaptı. Bebeğin beyninde tek taraflı koroid pleksus kisti olduğunu söyledi. Telaş yapma sayısı tek ve 10 mm den az genelde 28. Haftadan sonra kayboluyor dedi. Genetik test yaptırmalı mıyız dedim hayır gerek görmüyorum dedi. Biraz telaş yaptım ama bakındığım kadarıyla internete genelde kaybolmuş ya da doğumlar sağlıklı olmuş başına gelen duyan var mı? Sizlerle de paylaşmak istedim

Kızlar selam bugün 18+5 olduk doktor kontrolünden geldim. Doktorum ayrıntılı ultrasonu kontrollerinde kendi yapacağını söylemişti bugün biraz detaylı organ taraması yaptı. Bebeğin beyninde tek taraflı koroid pleksus kisti olduğunu söyledi. Telaş yapma sayısı tek ve 10 mm den az genelde 28. Haftadan sonra kayboluyor dedi. Genetik test yaptırmalı mıyız dedim hayır gerek görmüyorum dedi. Biraz telaş yaptım ama bakındığım kadarıyla internete genelde kaybolmuş ya da doğumlar sağlıklı olmuş başına gelen duyan var mı? Sizlerle de paylaşmak istedim
Canım o kist değil de mesela benim de 20. haftamın başında gittiğim için ayrıntılıya perinatolog beyinde 20.hafta itibariyle yavaş yavaş kapanması gereken 4. ventrikül diye bir yapının henüz açık olduğunu ama endişelenmemem gerektiğini zira genelde 22 itibariyle bu açıklığın beyin büyüdükçe kapandığını belirterek 23. haftaya yeni bir kontrol verdi. Ben hem kendi doktoruma hem de kardeşim tıp öğrencisi ordaki doktora sordurdum, önemsemediler bile kapanıyor dediler. Ben de güvendim ve internetten bakmadım bile. Sen de bakma, güzel olacak her şey öyle düşün, ki baktığın kadarıyla bile genelde bebekte görülen kistik yapıların çoğunlukla kaybolduğunu okumuşsundur. Kalbini ferah tut, analığıma bazen ben de yeniliyorum ama pozitif bir tutumla geçirelim bugünleri sonra da inşallah haftalar sonra müjdeleşiriz :KK200::KK200:

X