2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    193
Bu da ikinci favorim.En sevdiğim pastalardan.Rusların Medovik dediği Ballı pasta.Çok lezzetli oluyor. mathildays mathildays katları böyle lavaş gibi pişen pastalarda kekin kabarmama derdi olmuyor,lavaşları hazırlayıp pişirmek vakit alıyor sadece.Bir az malzemesi para tutuyor ama,yine de almaktan çok daha ucuza geliyor,tadı da o kadar güzel ki,doyamıyorsun.Böyle pasta yapa bilirsin
Screenshot_20240515-174536_Gallery.jpg
Screenshot_20240515-174555_Gallery.jpg
Screenshot_20240515-174603_Gallery.jpg

Geceleri çok emen bebek gündüz iştahsız oluyormuş,sizde durumlar nasıl?

Kızlar,ben gece emmesini kesmek istiyorum.Sizde durumlar nasıl?Benim oğlum gece 2-3 defa uyanıyor,bazen 1inde, bazen 2sinde de emziriyorum.1 yaşında olunca artık gece emmesine ihtiyacı yok diyorlar.İştahı ile ilgili değil,sonraki zamanlar kesmek zor olur diye kesmek isterim.İyi yediği zamanlar da oluyor,kötü yediği de oluyor.Bir yanım da çocuğa kötülük yapma,emmek istiyorsa,emzir diyorSon zamanlar yemek yerken ayakta duruyor demiştim,şimdi etrafa da uzanıyor,masadakilere uzanıyor,alıp yere atmak istiyor,oynayarak yemek yiyor.Sizin çocuklar da böyle mi?
İştahı az gercekten. Ben de 2 yasına kadar gece emsin istiyorum ams bi yandan da ikimizin de uyku kalitesi çok düşüyor üstüne bir de emerken su gibi terleyip üşütüyor sürekli hasta. Yani kararsızım
Yenek konusunuda da aynı mama sandalyesinde durmuyor sürekli eliyle masada bir şeyleri işaret ediyor oyuncak istiyor.

İştahı az gercekten. Ben de 2 yasına kadar gece emsin istiyorum ams bi yandan da ikimizin de uyku kalitesi çok düşüyor üstüne bir de emerken su gibi terleyip üşütüyor sürekli hasta. Yani kararsızım
Yenek konusunuda da aynı mama sandalyesinde durmuyor sürekli eliyle masada bir şeyleri işaret ediyor oyuncak istiyor.
2 yaşına kadar gece emmese de olur.Uyku kalitesine göre en geç 1,5 yaşında kesmeliyiz bence.1 yaşdan sonra sabah ve akşam,arada da kendi isterse ya yemekden sonra bir az anne sütü vere biliriz.1 yaşında çocuğun gece emmeye ihtiyacı yok diyor uzmanlar.

ay ne güzel 😫😫bir bebeğin uykusu yerindeyse her şey halloluyor ya
Gündüz uykusu fena değilde geceleri yoruyor beni hep emmek istiyor
Geceleri çok emen bebek gündüz iştahsız oluyormuş,sizde durumlar nasıl?

Kızlar,ben gece emmesini kesmek istiyorum.Sizde durumlar nasıl?Benim oğlum gece 2-3 defa uyanıyor,bazen 1inde, bazen 2sinde de emziriyorum.1 yaşında olunca artık gece emmesine ihtiyacı yok diyorlar.İştahı ile ilgili değil,sonraki zamanlar kesmek zor olur diye kesmek isterim.İyi yediği zamanlar da oluyor,kötü yediği de oluyor.Bir yanım da çocuğa kötülük yapma,emmek istiyorsa,emzir diyorSon zamanlar yemek yerken ayakta duruyor demiştim,şimdi etrafa da uzanıyor,masadakilere uzanıyor,alıp yere atmak istiyor,oynayarak yemek yiyor.Sizin çocuklar da böyle mi?
Yok benim kızım nerdeyse sabaha kadar emiyor ama gündüz istahida güzel masallah
Ben pastacı tanıdığım var,ona yaptıracağım,daha önceleri de alıp memnun kalmıştım.Evde kendimiz yaptığımız pastalar daha lezzetli oluyor tabi,onların tadını hiç vermiyor.Doğum gününde misafirlerim olacak,pastayla uğraşamayacağım,hem de pahalı olmadığı için almak daha makul.
Keki hangi tavada yapıyorsunuz?Ben tencerede yapmıştım,iyi kabarmıştı,bir de tavada lavaş gibi yapılan var onu biliyorum.
Lavaş kadar ince değil ama kat olarak pisiriyorum, ger katı ayrı pisiriyorum, bi pastanın en büyük zorluğu pandispanyayi kesmektir, onunla uğraşmak istemiyorum
Benim bu zamana kadar yaptığım en güzel çıkan,en lezzetli pastam diye bilirim buna,2014 yılında yapmıştım, yesilcan86 yesilcan86 paylaşınca o günlere gittim
Eki Görüntüle 3428213 Eki Görüntüle 3428214
Gayet güzel görünüyor ellerine sağlık

Gündüz uykusu fena değilde geceleri yoruyor beni hep emmek istiyor

Yok benim kızım nerdeyse sabaha kadar emiyor ama gündüz istahida güzel masallah

Lavaş kadar ince değil ama kat olarak pisiriyorum, ger katı ayrı pisiriyorum, bi pastanın en büyük zorluğu pandispanyayi kesmektir, onunla uğraşmak istemiyorum

Gayet güzel görünüyor ellerine sağlık
Uyku eğitimi ile ilgili araştırdığımda böyle bir şey karşıma çıkmıştı:gündüz iştahı iyi,güzel yiyorsa,geceler alışkanlıktan emiyor,ya da gündüzler anneye olan ihtiyacı ödenmezse,gece uyanıp bunu ödemeye çalışıyor.Ben uyuduğunu gördüğümde memeyi ağzından çekiyorum,yoksa basen kendi bırakmıyor,görüyorum ki,emzik yerine kullanmaya başlamış.

X