2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Sağolasın canım ben de şimdi ekledim sepete eşim Amazon’dan da bakalım dedi bakim hangisini alırsa artık ☺️
Kızlar dün gece o kadar zorlandım ki, eşim gec geldi, benım kız durmadan içli içli agladı, ben de dayanamadım ağlamaya basladım, ben ağlamaya baslayınca, aralıksız aglayan çocuk bir anda sustu, gülmeye basladı bana.. Sizce bundan ne anlamalıyım.. 🤦‍♀️
sana nazlanmak istemiş ama sonra da kıyamamış 🥰
Havuç ve avokadoyu sevdi 😍🙏🏽 bir de patates başlamıştım 4. Gün ama onu sevmedi, onu bir daha 1-2 hafta sonra deniicem, onun yerine Salı günü tatlı patates düşünüyorum eklemeye 😍 benim bebeğim mamayı da az içmeye başladı, en azından dedim mama yesin öğlen, içim rahat etsin 🙏🏽
oyyyy iştahı sevdikleri bol olsun yarasın inşallah 🥰
Beni de alın başlarken 😅
Gel anacım geeelll bayram sonuna başlayalım kız hepimiz bakalım ne serüvenler bekliyor bizi 😀
Kızlar bebeğimin dogru emdigini nasıl anlayabilirim. Suan uyurken emiyor🙏🏼 ama çenesiyle tak tak mı yapıyor içine çekiyor mu acaba.
Tak tak yeterli mi ? Yutkunma sesi duyulmuyor
bence aç olunca uyumuyorlar emiyor bayaa bayaa yutuyorda doyduysa oyalanıyor keyif yapıyor gibi düşünüyorum ben.hepten doyarsa ağzından ucu çıkınca geri almıyor zaten.
Benim kız markette durmadi bugun napcamizi sasirdik öyle ağladi ki kucagimda disariya ciktim susmadi, resmen eve gelmedik arabayla tur attik susunca geldik ay cok zordu napcamizi sasirdik esimle.ne emzik aliyor ne susuyor deli gibi bagirdi susmadan gözünden de yas geliyor bir de.huy mu degistirdi ya 😒pusette duran bebek durmadi 😐
Dişi mi çıkıyor acaba?

Sağolasın canım ben de şimdi ekledim sepete eşim Amazon’dan da bakalım dedi bakim hangisini alırsa artık ☺️

sana nazlanmak istemiş ama sonra da kıyamamış 🥰

oyyyy iştahı sevdikleri bol olsun yarasın inşallah 🥰

Gel anacım geeelll bayram sonuna başlayalım kız hepimiz bakalım ne serüvenler bekliyor bizi 😀

bence aç olunca uyumuyorlar emiyor bayaa bayaa yutuyorda doyduysa oyalanıyor keyif yapıyor gibi düşünüyorum ben.hepten doyarsa ağzından ucu çıkınca geri almıyor zaten.

Dişi mi çıkıyor acaba?
Bilmiyorum ki agzini da acamiyorum izin vermiyor

Ek gıdaya başlayanlar fikir verebilir mi ilk 3 gün yoğurt şimdi havuçtayız sonra ne yapalım
Patates, kabak, tatlı patates, avokado, brokoli, balkabagi bunlar sindirmesi kolay sebzeler 😊 avokado meyve tabi ama tatlı olmadığı için onunla da devam edebilirsin, benim bebegim çok sevdi 😍🧿🙏🏽

Pütürlü şeyler yediren anneler, bugün ikindi öğünümüze meyve ekliyoruz. Cam rendede rendeleyip az buhara tutmam gerekiyor. Denemek için yaptım ama sanki bu çok pütürlü oldu, tutamaz boğazına takılır diye korkuyorum su an. Ya da bundan önce verdiklerim pürüzsüz sayılırdı, o yüzden mi gözüme böyle geliyor acaba?
Arkadaşlar, hiç mi yok aranızda pütürlü şeyler yediren, cam rendeye geçen? Ses verin analar:KK55:

Yoğurt ne kadar verdiniz kızlar, ne kadar süt mama yerine geçiyor?
İlk gün 1-2 yemek kaşığı, 2. Gün 3-4 yemek
Kaşığı, 3. Gün 1 çay bardağı kadar canım… bu her yeni gıdada geçerli 😊 ama tabi yanında ilk verdiğim gıdalar alerji vs yapmadıysa onlardanda bir kaç kaşık verebilirsin yanında…

Ben her gidayi 1. Gun 1 çay kasigi 2.gün 1 tatli kasigi 3. Gun 1 yemek kasigi seklinde verdim. Dokto dedi. Ayrica ek gida 9.aya kadar asla doymak icin verilmeyecek dedi.
Bana da bi doktor istediği kadar ver dedi 😅 o da değişiyo 😅 diğeri de bir kaç kaşık dedi… ben problem yaşamadım şimdiye kadar 🙏🏽

X