Zuzu ile keyf-i alem

ayy ben yemeği unuttum, sahi nasıl geçti? saçını ne yaptın merak ettim

yemekte hep hoca takımı vardı işte iki asistan vardı diğerleri hep yurt dışında zaten. Yemekler fena değildi çatlayasıya yedim. Hatta fotograf makinesi de götürdüm milleti çektim durdum :) Saçıma düz fön çektirdim

dur resim ekleyim

Bilmiyorum sinirlenmene gerek yok canım ama :) Son karar tabiki senin ben sadece fikrimi söyledim, bana abartı geliyor
Eski deterjanla yenisi arasında ne fark var ki?

niye sinirleyim kıs :)
farkı söyliyeyim hangi marka olursa olsun tüm deterjanlar bir süre sonra renkli çamaşırları solduruyor. içinde çamaşır suyu var.
eskiden mintax vardı, vim vardı, şimdi nerde? olsalar bile içerikleri değişti.
tamek meyve suları vardı, meysu tadını hatırlıyorum. (kahve cam şişede)
şimdi var tadı farklı.
eskiden büyük tenekelerde vitam,ona yağları vardı yemeklere koyardık. lezzet verirdi.
eskiden yediğin herşeyin tadını alırdın ve damağında kalırdı
şimdi ancak köyde yediğim şeyler lezzetli geliyor bana.
bebek sabunu şampuanında çok marka var piyasada ama ben sebamed kullanıyorum diğerleri piyasa malı.
eskiden blendaxın uzun mavi şişede şampuanı vardı süperdi sen hatırlamazsın belki.
daha bir çok örnek var canım. yaş olarak eskiyi daha iyi hatırlıyorum ve yaşadım.

benim annem aksine, evde bahçeliydi, git düş kalk çamura bat... gelince antrede üstümüzü çıkarıp küvete sokardı bizi hepsi bu
Bir tek çocuk şampuanı vardı, bunun dışında deterjansa deterjan, okulda kreşte ne yemek varsa o. Ben de çok hasta olurum ama hep ya şekerim düşer ya tansiyonum, grip nezle şu bu hiç yok. Ve ingilterede burdaki gibi çok sebze meyve yok, olanda inanılmaz pahalı, çok sağlıklı da beslenmedik çocukken açıkçası

lojmanlardaki dönemimiz güzel geçti site içinde çok rahatlıkla oynayabiliyordum bir de hep aynı yaşta arkadaşlarım vardı. Bahçe dışına çıkmak yasaktı akşam ezanı okunurken de girmem lazımdı. ama dondurma yine yasaktı :)

Canım ben o bahsettiklerinin hiç birini bilmiyorum, belki yaşım yetmiyor belki ingilterede yoktu, yani hep bu kötü diye nitelendirdiklerinle büyüdük biz zaten
bir çok doktor ısrarla söylüyor bebeğinize bakın ama çok pimpirikli olmayın diye. yine de karar senin ama sonradan sen pişman olacaksın gibi geliyor bana
yeme içmeye gelince, o açıdan hiç yüzüm gülmedi zaten tanesi 4 lira civarı olunca insan elma bile yemeden büyüyor :)

ben küçükken çikolatayla beslendim desem yeridir
ama dondurma pek sevmezdim, hala da çikolatayı tercih ederim ben
ben de gideyim kahvaltı edeyim bari

ben küçükken çikolatayla beslendim desem yeridir
ama dondurma pek sevmezdim, hala da çikolatayı tercih ederim ben
ben de gideyim kahvaltı edeyim bari

sen kahvaltını et ben de yemek sipariş edeyim. Hani yasaklar cazip olur ya o misal benim de çocukluktaki dondurma aşkım. Rsim ekledim

resimlerine de baktım kuzum, bluzun kolları şahane
arada bir böyle şeyler iyi oluyor ohh ye iç gel saçına da fön çektirmekle iyi yapmışsın

valla doktorlar ne diyeceğini şaşırıyor. deterjanlar adikkat edin diye bas bas bağıran kendileri.
meyveleri sebzeleri hormonsuz yiyin, dışardan aldığınız şekerli şeyler mısır şurubundan yapılıyor diyen kendileri.
çok pimpirikli biri değilim. sadece biberonunu ve kaşıklarını emziğini sabunla yıkıyorum. çünkü hepsinde slikon var deterjan kolay temizlenmez. kullanım talimatında da öyle yazıyor. onun dışında kasesi deterjanla yıkanıyor.
çamaşırlarında yumoşu bitmişti. kendime aldığım yumoşu koydum. bişey olmadı alerji kabarıklık filan.
ama yinede kendi deterjanını kullanıyorum.

sende şimdi ye meyveyi burda hem bol hem ucuz.

hmm tamam o zaman meloşum, seni de anlıyorum canından can, aklın çıkıyor bir şey olacak diye
haklısın
ama bazıları var, herşeyi ayrı bebeğin. Mesela sen diğer yumoşla yıkamışsın, bazıları asla yıkamıyor, ben öylelerine anlam veremiyorum
mısır şurubu da artık gofretlerde vs herşeyde var ben de pek yememeye özen gösteriyorum ama olmuyor. Hani ülker kırmızı gofret var ya, biz tatilde gelince hep ondan yerdik, bana da şimdi o hiç lezzetli gelmiyor, özellikle abur cuburda çok sağlıksız şeyler varmış, zaten abur cubur normalde de sağlıksız, yeterki onlardan uzak tut biraz daha büyüyünce.

falına bakıym mi zuzu eğer türk gayfesi içiyosan

bebeğin zaten herşeyinin ayrı olması lazım. ben deneme amaçlı kullandım. alınca devam ettim.
evet herşeyde var bende pek yemiyorum. zaten dışarda tatlı vs. yiyeceksem belli yerlerden yerim.
ülkerin çikolatalı gofreti benim vazgeçilmezimdi. ama şimdi yemiyorum pek.
bide popkek severim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…