Zuzu ile keyf-i alem

geldim cemroş ama sen n erdesin?
canım tatilim uzun ama ben dönünce müdürüm izin kullanacak. o dönünce ben iznime devam edeceğim. çünkü ağustos ayında yoğun olacak işler. onun iş yerinde olması gerekiyor.

ayy ama bebil nolcak şimdi ayy kötü olmuş ://

şimdilik var görünüyor paşam mama istemezse burdayım.
valla ne olcak bende bilmiyorum kara kara düşünüyorum.

şimdilik var görünüyor paşam mama istemezse burdayım.
valla ne olcak bende bilmiyorum kara kara düşünüyorum.

cemroş anlat bakim nerde kalmıştık. en son kontun kızı size gelecekti. sorumluluk filan diyordun.

cemroş anlat bakim nerde kalmıştık. en son kontun kızı size gelecekti. sorumluluk filan diyordun.

he bak diyorum ki, başkasının çocuğuna bakamam ki.
neden dersen, ben ona ağzımı açsam ''kötü kalpli üvey anne'' olurum, halbuki herkesin kendi annesi de uyarır, kızar, bazı yasaklar koyar
ama ben ona hiç bişey diyemem, ama başına bişey gelse suclu ben olurum, bakmaya gelince ben annesiyim, kararlarına karışmaya gelince değilim, ben kim oluyorum ki?
bak aynen bu olcak işte

peki gitmeme şansın var mı?
yani aynen böyle açıklasan, ben bakıcı bulmadım bebek nolcak desen??

maalesef böyle bir şansım yok. çünkü izne çıkmadan konuştuk bana önceden söyledi temmuzun ortasına doğru gelebilirsin ona göre plan yap dedi. kabul etmek zorundayım başka seçenek yok. zorluk çıkartırsam işimden olabilirim. bizim iş yeri bebekmiş bakıcıymış umursamaz pek. süt izinlerimi kullanamadığımdan pay biç.

hımmm o kötüymüş yaa
süt izni ne ki meloş onu bile bilmyrm

haklısın başkasının çocuğunun sorumluluğunu almak kolay değil. başkası derken anne olarak dedim.
ama şu var bu durumda olan sen değilsin. ne annler var kendi çocuğu olmadığı halde onu evladı gibi benimseyen ve bakan. senin yaşın küçük olduğu için annelik değil ablalık yapabilirsin. oda 8 yaşındaydı sanırım. senin yapacağın ona sevgi ve ilgi göstermek. karınını doyurmak, bazı şeylerinde yardımcı olmak. uyarman gereken şeylerde kırmadan uyarırsın. sert olmadan yaparsın. ama karşılıklı sevgi saygı içinde olun. ciddi konularda babasıyla beraber konuşursunuz. o zaten yüreği yaralı bir çocuk. onu hırçınlaştırmakta sakin tutmakta elinizde.
kötü kalpli üvey anne olman için onu aç bırakman dövmen aşağılaman lazım. ona kızdın yada uyardın diye kimse sana üvey anne diyemez. kontla bunları konuş bence.

hımmm o kötüymüş yaa
süt izni ne ki meloş onu bile bilmyrm

canım çalışan annelerin bebeklerini emzirmesi için kullanılan izin ya günlük alınıyor yada haftada 1 gün hafta içi izinli oluyorsun. günlük saat olarak kullanıyorsun evin yakınsa öğlen eve gidiyorsun. yada sabah geç gelip akşam erken çıkıyorsun. iş yerine bağlı.
ben kullanamadığım için toplu kullanıyorum.

bence öyle değil, yarın arkadaşım gelsin mi dediğinde benim başka bi planım olsa müsait olmasam ve yarın olmaz desem bu bile batar işte, ben ona bakarım iyi güzel hoş da koskoca cocuk bu
bebek değilki direk bana alışsın, ben konta dedim istemiyorum hiç bir şekilde istemiyorum, ama kont da bunu tabiki kabul etmedi.
ben kendi bebeğimiz olsun dediğimde bana evde bi düzenimiz bile yok her gece dışardayız bu evde çocuk mu bakılır önce düzen oturtmalıyız diyen kendisiydi

bak canım o zaman şöyle birşey olması gerekiyor. onunla ilgilenecek bir bakıcısı olması lazım. dediğin gibi sen müsait değilim problemi ortadan kalkar. bakıcısı ona gelmesin demez. sende rahatça dışarı çıkarsın. zaten sen çalışmıyor musun? bu çocuk evde tek kalamayacağına göre bakıcısı olmak zorunda.
evet bebek farklı birşey. ama kızının size gelmesi biraz zorunluluk. kendini kontun yerine koy. problemli annesi olan bir evladın var çocuğunu kime verirsin? öyle söylemiş ama bu zorunlu bir durum. bence hemen olmaz diye set örme. bana kızma ama şöyle bir söz vardır. 40 tane eş bulursun ama bir tane evlat bulamazsın. benimde çocuğum olduğu için böyle söylüyorum. yoksa kontu haklı görüyor değilim. kendi çocuğumu düşünüyorum.
sen de kendine göre elbet haklısın ama o çocuğun bulunduğu durumu düşün. bana ne deme seninde ilerde evladın olacak.

o zaten bütün gün okulda oluyo
ben çalışıyorum ama nasıl olucak bilmiyorum, beni tanıyosun ben evde bakıcı yardımcı temizlikçi olursa deliririm, ben gitmem o eve o gelirse
kont bey kızıyla yaşasın

e tamam zaten fazla görmeyeceksin. cemroş kusura bakma ama burada yalnış yapıyorsun. ben bakamam diyorsun, bakıcı olmasın diyorsun. eve gitmem kızı gelirse diyorsun. kendini o çocuğun yerine koysana. lütfen bir an için o kız ol ve düşün. annen sorunlu baban sana sahip çıkmak istiyor ama yeni eşi seni istemiyor. ne düşündüğünü söyle bana.
kont ne yapsın bana söyler misin? bu kadar gaddar olma lütfen. hepimizi sınav dünyasındayız. sen böyle yaparsan belki rabbim sana ceza verecek. haksızlık yapıyorsun. anne olmadığın için bu duyguları anlaman zor ama sen çocukları çok seviyorsun. bak daha önce gece çalışıyor diye sorun oldu şimdi çocuk sorun oldu. bütün bunlar bir sınav böyle düşün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…