Zuzu ile keyf-i alem

annem zor bir insan. ne dersen de kesinlikle ikna edemezsin. neden soğuk davranıyor bilmiyorum. 8 sene oluyor evleneli, çocuğumuzda oldu. evet maddi olarak zordayız ama huzurluyuz ve mutluyuz.
annem en ufak şeyi yalnış anlayıp surat yapıyor. daha öncede böyle yapmıştı. evlerimiz yakındı haftada 2 gün anneme giderdik. bazı saçma şeyleri bahane edince eşimi götürmemeye başladım. az görüştürdüm. şimdi mecburen bizde kalıyor. ufak bir örnek pazar oldu. oğluşum uyumayınca dedim arabasına koyayım aşağıda uyutayım. eşim dedi ben gideyim. o da çok yorgun temizlik yaptı, dışarı çıktık, bacağı ağrıyor diye kıyamadım. tam kapıdayız o diyor ben ineyim ben diyorum sen dinlen. tam o sırada kapıyı açtı annem asansörden çıkmış. bende giyiniyordum. eşimde beni görmeden açmış kapıyı. o anda annem geldi dedi aynı zamanda beni görünce geç içeri dedi. bende kaçtım. annemde sandı o gelince eşim geç dedi. bi baktım suratlı eşimle soğuk konuşuyor. allahım deli olamamak elde değil.

ya evet canım dediğin gibi 8 sene oldu yani bide bebeğinizde oldu artık böyle sorunlar olmaması lazım sen daha öncede bahsetmiştin annenin bu huylarından peki annenle konuştunmu anne neden böyle yapıyosun eşimi sevmiyormusun diye falan konuştunmu hiç o tarz

daha öncede bir konu yüzünden beni deli etmişti hatta konu bile açmıştım. herkes eşini sık görüştürme demişti. şimdi zaten akşam 1-2 saat görüyor annem. dün yemek yapmış. kendine göre. ben biraz yedim. benim kalan yemeğim vardı. makarna yapacaktım oğlan geç uyuyunca eşim geldi. tabi tek yemekle doymuyor. ben de üzüldüm ilave yapamadım diye. annem makarna yapabilirdi ama umrunda olmaz. bakıcı var hala yoruluyorum der. dolapta sebzeler çürür çöpe atarız. bugün eve gider gitmez tuğrayı mutfağa alıp yemek yapıcam.

ya neden böyle yapıyoki annen ya anlam veremiyorum bi türlü evet elinden geldiği kadarıyla az görüştürmek en mantılısı ama aynı evde olunca zor oluyo bu durum tabiki meloşum yaaa

konuşmamz mıyım defalarca anlatmaya çalıştım nuh diyor peygamber demiyor. tek dediği eşimi sevmiyor ve istemiyor. sebebide ailesi bize bişey yapmadı hepsi bu.
kıs nefret ettiğim kv. bile hem çocuğa baktılar, hem her akşam yemeğimiz vardı. bide bulaşıkları bana bırakmazdı. şimdi yorulmasın diye bulaşıkları ben yıkıyorum. hadi bizi geçtim oğluma daha 1 kutu mama almadı. babaannesi alsınmış. e böyle yaparsa tuğra onu sevmeyecek.

ya bide en gıcık olduğum şey ev sanki kendi evi gibi kural koymaya çalışıyor. düzen onun istediği gibi olsun istiyor. herşeye bir bahanesi var. onu öyle yapın bunu böyle yapın. eşim her sene salonun şeklini değiştirir, ona bile laf söyler. nasıl sağlam kaldım bilmiyorum.

ya aslında annen senin mutluluğunu düşünmesi lazım tamam sevmeyebilir ama seni düşünmesi lazım sen arada kalıyosun böyle yaa görmüyomu senin bu halini ama yaaa....

ne kadar kalıcak peki annen

hep diyorum ben mutluyum diye ama ona göre ben eziliyorum. alakası yok. ben gerçekten sevmesem bütün bunlara katlanmazdım. evet arada kalıyorum. tamam eşim 4x4 değil. hataları yalnışları var. bazılarını düzeltik beraber. ona kalsa ben çekiyorum herşeye tamam deyip alakası yok. kendi ailesinden gördüğünü bana yapıyor. babamıda istememişler, aynısını bana yapıyor.
şimdilik ben izne ayrılana kadar. sonra ne yaparız bilmiyorum. hoş o kalmaktan da memnun değil. en sonunda toplucam eşyamı gidicem kv. yanına. (yanına derken yaşadığı ilçeye)
eşim evlendiğimizde bana dediki kesinlikle yatağımızda kimsenin yatmasını istemiyorum. ama kalktı aneme verdik yatağımızı biz oğlanın odasında çekyatta yatıyoruz. sabah belim sırtım her yanım ağrıyor.

valla meloş el oğlu ne olursa olsun kocan diyebilirdi ben anneni istemiyorum diye yine şükret bebeğim ne yapıcaksın idare ediceksin böyle de annene yine anne lütfen ben huzursuz oluyorum de diyorum ama onada alınır şimdi annen ay ne kadar kötü bi durum yaaa

der tabiki, eskiden annemi savunabiliyordum eşime karşı ama şimdi savunacak bir yanı kalmadı. bazen annemi eleştiriyorum eşime. yani her ikimizde annemizi eleştiriyoruz.
onuda dedim, şimdi bişey demiyor ama surat yapması beni sinir ediyor. eşim gelince nasılsın anne diye soruyor yasrım ağız iyiyim der o kadar. zaten hiç sohbet etmez. çok nadir konuşur eşimle.
işte bu davranışları yüzünden abimin 2 çocuğu ne annemi ne beni arayıp soruyor. erkek olana 5 sene biz baktık ama anneannesini daha çok sevdi hep. resimde gördüğün kız yeğenim. annem göre annesi soğuttu bizden. ama kendide çocuğun kalbine giden yolu bilemedi.
bak tuğrada annem eve gidip gelince annemi görsün kaşlarını çatar soğuk soğuk bakar. ancak ertesi günü güler. babaannesine sürekli gülüyordu.

ya neden böyle yaparlar anlamamki bir anne kızının huzurunu mutluluğunu düşünür anneninde bunu yapması lazım eşini sevmese bile bak belki eşinde anneni sevmiyordur ama saygısında kusur etmiyo aferin eşine diorum ya sonuçta el oğlu meloş anneni istemiyorum evimde diyebilirdi bunlaı bile düşünmüyomu annen

işte böle canım ben ufak şeylerden mutlu olan bir insanım ama annem herşeyi sorun eder. bütün tersliklerde annemi gelir bulur. takıldığı şeyler çok boş. çevremde evli olan kaç tane arkadaşım boşandı. birinin evi eşyası herşeyi vardı. kocası bir işte tutunamıyordu. ayrıldı. diğeri bütün eşyası dört dörtlüktü. nikahlarında bütün salon ağzına kadar doldu. şahane bir araba gelin arabaları oldu. ama 2 senede boşandılar. daha birkaç kişi hepsinin eşyası düzgün mamaşları çok çok iyi. ama hepsi boşandı. ve annemde bu anlattıklarımı tanıyor. ama bizi kimse yıkamadı ve yıkamayacak.

canım benim bende öyle en ufak bir şeyde mutlu olurum burcumuzdan kaynaklanıyo.
ne yapacaksın meloşum anneni bu saatten sonra değiştiremessin huylarını bu şekilde kabul ediceksin ki ediyosun takmamaya gayret etm bitanem sen eşini ve çocuğunu düşün

düşünse böyle davranmaz. ona göre eşimin istemem gibi bir hakkı yok evin kirasını ben ödüyorum. oda o yüzden rahat. evet anneme kızıyor ama saygısızlık etmiyor. korkuyorum bir gün patlayacak. hep durduruyorum çünkü onunda bazı şeyler çok ağırına gidiyor. of of ben neler yaşadım bir anlatsam aklın şaşar. sırf annem burda yalnız kalmasın diye eşim etiler gibi bir yerde hemde ünlülerin kuaförü hakan köseyi bıraktı geldi buraya. ama anneme göre önemli değil. ben ist. gidicem diye hasta etti kendini. üzülmesin diye burda kaldık. geçende diyor gitseydin. :84:
evet kaldığıma pişmanım. bide aynı caddede oturuyorduk sonra taşındık. ona bile bozuldu. eşim uzağa götürmüş beni. hala söylenir çok uzak diye. hani diyorum ya çıldırmamak elde değil.

valla eşinde sabırlıymış canım sen eşini hep sakinleştir ne yapıcaksın bitanem annen sonuçta annen düşünmüyo sen düşünceksin bazı şeyleri kendin ve çocuğun eşin için.
peki eşin istanbula gidelim demiyormu

evet değişmiyor ama biraz ılımlı olması lazım. sonuçta ortada torun var. ben anamın evinden getirmedim onu. çıkışım yaklaşıor canım. senide üzdüm derdimle. o kadar dolmuşum ki anlatıverdim.

evet değişmiyor ama biraz ılımlı olması lazım. sonuçta ortada torun var. ben anamın evinden getirmedim onu. çıkışım yaklaşıor canım. senide üzdüm derdimle. o kadar dolmuşum ki anlatıverdim.

aşk olsun meloş olurmu öyle şey aksine mutlu oldum benle paylaştığın için sakın bir daha duymayayım istediğin zaman anlat rahatla içinde tutma.......

demez mi iş imkanı olsa bide taşınacak maddiyat bir dakika durmaz burda. onun mesleği burda çok basite alınıyor.. alışık değil burdaki insanlara. diyorum ya ünlülerin, sosyetenin kuaförü bilirsin hakan köseyi. bende tanışmıştım. orda burdakiler gibi pazarlık yok. emeğe saygı var. çalışma saatleri belli. çok güzel disiplini var. sadece ilk çalıştığı yer iyiydi o kadar.
tatili,sigortası,primi,resmi bayramlarda tatil. kafama tüküreyim niye buraya getirdiysem.

Son düzenleme:
X