zorluk çekmeden fakirlik ve darlıktan kurtulmak için, “Ya Kerim 270 defa

• El-Kerim ism-i şerifi, zorluk çekmeden fakirlik ve darlıktan kurtulmak için, “Ya Kerim Celle Celalühü” diyerek 270 kere okunur.
  • El-Kerim ism-i şerifini uyumadan önce “Ya Kerim Celle Celalühü” diyerek çokça zikreden kalbinde neticesini bulur, kalbi rahatlar. Kerem sahibi affedici ve ahlakı güzel olur.
  • Saatine ve miktarına uyarak zikreden kimsede gam,keder,ve kasavet kalmaz.
  • Yatmadan önce zikreden halktan birilerinin yardımıyla Cenabı-Hakkın ikramına kavuşur. Fakırse zengin olur.
  • Zalimden zulüm gören zikrederse,çektiği zulümden kurtulur.Zalim kendisine zarar veremez.
  • Birisini seven zikrine devam ederse,sevdiğine kavuşur.
  • Bu ismin zikrine devam eden kimseyi Cenabı- Hak hatalarından koruyup ihsanlarda bulurur.
  • Bu ismin zikrine devam eden kimse hasta ise şifa bulur.
Merhaba tek bir şey söylemek istiyorum.. Biliyorum sizin için kötü bir yorum olabilir ama " zorluk çekmeden" demişsiniz.. Bunu yapıp çabalamadan kimse bir şeyden kurtulamaz.. Her şeyin bir zorluğu vardır.. Bir şeyler için çabalamdan bunu okuyarak nereye varmayı düşünüyorsunuz? Ha çaba sarf ederek bunu okursanız ona sözüm yok.. Elinizi açıp dua ederken gökten vahiy inmesini ve çabasız fakirlikten kurtulmayı bekleyemezsiniz.. Beni taşlayacak olanlara da sözüm yok.. Bu da benim fikrim..

Merhaba tek bir şey söylemek istiyorum.. Biliyorum sizin için kötü bir yorum olabilir ama " zorluk çekmeden" demişsiniz.. Bunu yapıp çabalamadan kimse bir şeyden kurtulamaz.. Her şeyin bir zorluğu vardır.. Bir şeyler için çabalamdan bunu okuyarak nereye varmayı düşünüyorsunuz? Ha çaba sarf ederek bunu okursanız ona sözüm yok.. Elinizi açıp dua ederken gökten vahiy inmesini ve çabasız fakirlikten kurtulmayı bekleyemezsiniz.. Beni taşlayacak olanlara da sözüm yok.. Bu da benim fikrim..
Nasilki elinizdeki tum mal varligini 1 gunde kaybetmeniz mumkun ise Rabbimin mucizeleri de buyuk. İcinizden ettiginiz bir dua bir esma nelere kadir bunu ancak icten gelerek okuyup, kendinizi manevi olarak teslim ettiginizde gorebilirsiniz.

En basitinden kendi yasadigimi anlatayim. Dogumdan sonra bebegimi buyutmek icin ise ara verdim, bu sirada da odememiz gereken ev kredi borcumuz vardi. Ev kredisi icin nisan ayi taksidine kadar yetecek kadar bir para ayirmistik kenara. Ben tekrar ise baslamak istedigimde hem piyasadaki durgunluk hem de is sartlarinin istedigim gibi olmamasi nedeni ile ise baslayamadim. Ev borcumuz agustos da bitecek. Nasil olacak bu is onumuzdeki aylar ne yapacagiz derken birden esime nisan ayinda yatacak prim verdiler. Verdikleri prim bizim ev borcumuzu kapatmaya yetiyor. Yani Rabbim ol deyince olmayacak hicbirsey yok. Yeterki inan. Ama teslimiyet en onemlisi olmayanda da hayir gozetmek lazim.

Ben cok guzel seyler yasadim, gordum dualarin gucu ile. Rabbim de daha guzel hayirli gunler gostersin insallah.

X