Zorba yaşıtlarınız oldu mu?

pymsf

Mutlu ol,çünkü kimse üzgün olmanı umursamıyor.
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2024
152
57
Merhaba.Ben bir dönem yaşadığım zorbalıkları aynı zamanda kendi hatalarımı da paylaşmak istiyorum.Üni de baska bir şehirde okumak icin bir akrabamla ev tuttuk.Akrabamla aynı köylüydük.Ama onlar şehirde yaşıyordu.Kız akraba olduğu için ailem bunda çekince görmedi.Ama ben hiç istemiyordum.Biraz zorla oldu.Hiç içime sinmemişti.Evi görmeye geldik,okul açılma zamanı da eve yerleştik.Kız ilk başta çok iyiydi.Ben yarı köyde büyüdüm,yemek zevkimiz benzer,sorun yaşamayız falan diyordu.Sonra kız gittikçe zorbalaşmaya başladı.Ben bir sabah kalorifer sızıntısından uyandırdım diye bağırıp çağırdı.Telefonuyla babasını aramıştı.Görüntülü konuşarak sıkıntıyı gidermeye çalışıyordu.Ben telefonunu tutarken elimden telefonu hızla çekti.Halbuki bana tut demişti.Eve yeni bir kız arkadaş almak isteyince ailem istemediği için bana cephe aldı.O hafta memleketten üni ye dönecektim.O zaman eve nasıl geldiğimi Allah bilir.Üç km yolu bacaklarım titreye titreye vardım.Apartmanın basamaklarında panik atak geçiriyorum sandım.Düşüp bayılacaktım az kalsın.O gün o anahtarla zangır zangır titreyen ellerimle kapıyı nasıl açtım hala hayret ediyorum.Bana nasıl davranacağını az çok tahmin edebildiğim için böyle oldum.Eve girdim.Surat beş karış.O arkadaşını uğurluyormuş.Yüzüme bile bakmadı.Kıza hadi gidelim deyip çantasını taşımasına yardım etti.Bir kaç gün benimle yemek yemedi.Kahvaltı yapmadı.Sonra eskisi gibi olmasa da yine konuşmaya başladı.Bunu atlattım.

Artık her şeyin suçlusunu ben ilan etmeye başladı.Kaloriferde sorun olduğu için ve ev sahibinin telefonu sadece onda olduğu için bizimkiler benle konuşurken ona ev sahibini ara da üşümeyin hasta olursunuz falan dedi.Ailesine bu durumu nasıl anlattıysa babasıyla telefonda konuşurken babası onlar hiç hayatlarında kaloriferli ev görmüş mü dedi bunu çok net duydum.

Bir gün ben ailemle telefonda konusurken kızı incitecek bir şey söylediler.Ben büyük hata yaptım ve ailemi bu konuda uyarmadım.Yine cephe aldı bana.Dışarıdan yemek söyledi.Bana vermedi.Benle yemek yemedi.İş anneme hakarete geldi.

Bir gün anahtarı iceride unutmuşum.Bana bağırıyor apartmanin önünde.Nerdeyse komşular cama çıkacak.O kadar yüksek sesle.Ben suçluluktan per perişanım.Komşulara yardım istemeye çıktık.Bana yüklenmeye basladı komşuların yanında.Bense tedirginim,sürekli özür diliyorum.

Bir kere türlü pişirdim.Köpek yalı gibi dedi.Artık psikoloğa gitmek istedim.Bu kez de vazgeçtim.Ben bitti dedikce çıkıyor.Bir dönem daha dayanamam deyip bir cesaret aileme ben yurda cikacağım dedim.Başvuru yaptım.Ona da soyledim.Birlikte ciktık.Memlekete giderken otogarda laptobu valizlerden kayıp yere düsmüs.Ben de valizlere gozkulak oluyordum.Geldi.Of ya düsmüş dedi.Ben gercekten gormedim düştüğunü.Düşmüs mü dedim.Bana ağzının içinden suratsızca yok düsmemiş dedi.Yine sustum.

Ondan sonra akrabalığı kesmemek istedim.Yine konuştum.Yurda memleketten birlikte gideriz dedim.Ama pek tınlamadi.Ben de sonra yemek sirasinda gorsem yuzumu cevirdim.Baska bir yerde görsem konuşmadim.Bir gün bir düğünde karşılaştık.Yanında nişanlısı vardı.Ben önce fark etmedim .Gelinle damadın videosunu çekerken arka kadrajdalardı,videoyu eve gidince izlerken fark ettim.Kız nişanlısına bir şey dedi.Sonra o da bana baktı.Degişik bir şekilde sırıttı.Geri dönüp kıza evet anlamında başını salladı.Ben ne yapmıs olabilirim ki bu kıza böyle irrite edici bir bakışa maruz kaldım.

Son düzenleme:
Ev arkadaşıyken bana sormadan pahalı ve sorunlu bir wi fi almiş.Halbuki haberim yok.Biz bir markayı konusmuştuk sadece.Sürekli arıza yaptı.Sürekli tamire para saydık.

zorbalığa karşı ne yapman gerektiği konusunda ikilemde kalmışsın. onun gibi olmaya çalışmışsın olmamış, kendin gibi olmaya çalışmışsın iyi niyettende anlamamış. en iyisi hayatından tamamen çıkar ve bir daha alma. böylelerini memnun edemezsin. en azından sen hatalarının farkındasın. bazı şeyleri zorlamamak lazım.

benim de sınıfta bi kız vardı ama muahbbetimiz yok. hani tek bir merhabam bile yok kızla ama yakın arkadasimla memleketleri aynı ve sohbetleri var. bu arada bana kimse zorbalık yapamaz sert mizacım zaten. kız görüş vs olarak da en nefret ettiğim tipti ve hep uzaktık birbirimizden. bir gün bi tartışma var sınıfta (ingilizce) dersin hocası da bana bayılıyordu. ben tartışmada değilim bu arada iki grıp tartışıyor, biz dinleyiciyiz. dersin sonuna yaklaştık ve hoca direkt bana dönüp “sen ne düsünüyorsun?” diye sordu. ben de söyledim fikrimi (konu da işte dil doğuştan mı gelir yoksa sonradan mı öğrenilir gibi bir seydi) uzun uzun konustum sonra tartışmadaki çocuklardan biri (bu kız bence bu cocuktan hoşlanıyordu) bana laf attı konuyla ilgili. ben de ona attım vs kahkahalar vs ders bitti. bu kızın yanında oturan başka bi arkadas ders arasında yanıma geldi ve dedi ki ben o çocukla atışmaya başlayınca bu kız demis ki “ay bu kız konusunca başıma ağrılar giriyoğğr” delirdim. mezun olana kadar burnundan getirdim sonra. hiçbir derste konusmasına izin vermedim hep önüne gectim, o cocuk da sonra başka bi arkadasımızla sevgili oldu bu tek basına kalmıştı sınıfta arkadası da yoktu kararkteri yüzünden. sonuc olarak ben onur öğrencisi olarak mezun oldum. o 4.sınıfta cocuk doğurup okul uzattı. simdi ne yapıyor bilmiyorum bu konuyu okuyana kadar da aklıma gelmemisti fesat kadın 🙄

benim de sınıfta bi kız vardı ama muahbbetimiz yok. hani tek bir merhabam bile yok kızla ama yakın arkadasimla memleketleri aynı ve sohbetleri var. bu arada bana kimse zorbalık yapamaz sert mizacım zaten. kız görüş vs olarak da en nefret ettiğim tipti ve hep uzaktık birbirimizden. bir gün bi tartışma var sınıfta (ingilizce) dersin hocası da bana bayılıyordu. ben tartışmada değilim bu arada iki grıp tartışıyor, biz dinleyiciyiz. dersin sonuna yaklaştık ve hoca direkt bana dönüp “sen ne düsünüyorsun?” diye sordu. ben de söyledim fikrimi (konu da işte dil doğuştan mı gelir yoksa sonradan mı öğrenilir gibi bir seydi) uzun uzun konustum sonra tartışmadaki çocuklardan biri (bu kız bence bu cocuktan hoşlanıyordu) bana laf attı konuyla ilgili. ben de ona attım vs kahkahalar vs ders bitti. bu kızın yanında oturan başka bi arkadas ders arasında yanıma geldi ve dedi ki ben o çocukla atışmaya başlayınca bu kız demis ki “ay bu kız konusunca başıma ağrılar giriyoğğr” delirdim. mezun olana kadar burnundan getirdim sonra. hiçbir derste konusmasına izin vermedim hep önüne gectim, o cocuk da sonra başka bi arkadasımızla sevgili oldu bu tek basına kalmıştı sınıfta arkadası da yoktu kararkteri yüzünden. sonuc olarak ben onur öğrencisi olarak mezun oldum. o 4.sınıfta cocuk doğurup okul uzattı. simdi ne yapıyor bilmiyorum bu konuyu okuyana kadar da aklıma gelmemisti fesat kadın 🙄
Ben de senin kadar cesur olabilseydim böyle olmazdı.

zorbalığa karşı ne yapman gerektiği konusunda ikilemde kalmışsın. onun gibi olmaya çalışmışsın olmamış, kendin gibi olmaya çalışmışsın iyi niyettende anlamamış. en iyisi hayatından tamamen çıkar ve bir daha alma. böylelerini memnun edemezsin. en azından sen hatalarının farkındasın. bazı şeyleri zorlamamak lazım.
Evet farkındayım.Kırılıp döküldükten sonra.Benden daha zor şeyler yasamis insanlar da vardir elbet.Ama şahsen ben hic bu kadar zorunu yasamamiştım hayatımda.

Evet farkındayım.Kırılıp döküldükten sonra.Benden daha zor şeyler yasamis insanlar da vardir elbet.Ama şahsen ben hic bu kadar zorunu yasamamiştım hayatımda.

zor zordur azı çoğu yoktur bana göre. kırgınlığınızı tamir edebilecek kişi o değil bunu beklemeyin ondan. siz nasıl özür dilediyseniz kaç kez bazı durumlarda, o da alttan alabilirdi ama almamış. seviyesine inmeyin ve muhattap olmayın.

zor zordur azı çoğu yoktur bana göre. kırgınlığınızı tamir edebilecek kişi o değil bunu beklemeyin ondan. siz nasıl özür dilediyseniz kaç kez bazı durumlarda, o da alttan alabilirdi ama almamış. seviyesine inmeyin ve muhattap olmayın.
Olmuyorum artık.Denk gelsem de konuşmuyorum.Zaten o da beni kendiyle denk görmüyor ya neyse.

Bana bu konuda tavsiye verebilir misin
sen bi kere ponçiksin. kırılmaya alınmaya müsaitsin. benim de ev arkadasim oldu ama tavrımı net olarak koyuyordum ben. evi aylarca temizlemediğinde direkt başka eve tasindim tek kelime etmeden. o da zaten evin kirasını tek basina ödeyemeyip memleketine döndü. ilk başta rahatsız olduğun seyi net olarak söylemen lazım. sen bunu yapamazsın, bana böyle davranamazsın diye. sürekli alttan aldığın ve hep bi denge kurmaya calistiğin için bocalamışsın hep. net bir tavrın yok. her tuşa basmıssın. ama baştan beri tavrın net olsaydı cesaret edemezdi bu kadar ileri gitmeye. üniversitenin ilk yılı yurtta oda arkadasim sürekli geceleri sevgilisiyle kavga ederdi bi de yetmez arar gece yarısı annesine ağlardı bu konuyu. kızın bütün aşk hayatını biliyordum. ben final haftası ders calisirken ısıktan rahatsız oldu ama hasbam. sinirimden ağlayarak yattım uyudum. gece yine baktım bu telefonda kalktım müdüre gittim. ben ayrılıyorum uğraşamam bu deliyle dedim. ve ailemi aradım geldiler aldılar beni bak gece vakti 😂😂 öyle gözümü karartıyorum. sabah esyalarımı almaya döndüm ağladı zırladı ben sana naptım vs diye. güldüm sadece ama sinirlerim bozuldu diye. atmislar onu yurttan😂 ona da sonra ne oldu bilmiyorum bak 😂

tavrını koy. aman beni yanlış görmesin, kötü bilmesin diye bi amacın olmasın. kendinden başka kimseyi memnun etmek zorunda değilsin. rahatsız olduysan söyleyeceksin gerekirse sert olacaksın. emin ol kaybetmiyorsun. üniversiteye gitmsissin kadının seni soktuğu strese bak. ne gerek var kuzum. madem istediğiyle kalmak istiyor ayrı eve çıksın. neden sen kendini kötü hissediyorsun yani. düsünce tarzını komple değiştirmem lazım. yarın bir gün iş hayatımda da böyle olur. senin hemen pıstığını görüp sürekli üstüne gelirler. ne yaptığın işten, ne aldığın maaştan keyif alırsın. keske hep karşımıza sağduyulu insanlar çıksa ama bu akraban tarzı insanlar inan ki cok yaygın

sen bi kere ponçiksin. kırılmaya alınmaya müsaitsin. benim de ev arkadasim oldu ama tavrımı net olarak koyuyordum ben. evi aylarca temizlemediğinde direkt başka eve tasindim tek kelime etmeden. o da zaten evin kirasını tek basina ödeyemeyip memleketine döndü. ilk başta rahatsız olduğun seyi net olarak söylemen lazım. sen bunu yapamazsın, bana böyle davranamazsın diye. sürekli alttan aldığın ve hep bi denge kurmaya calistiğin için bocalamışsın hep. net bir tavrın yok. her tuşa basmıssın. ama baştan beri tavrın net olsaydı cesaret edemezdi bu kadar ileri gitmeye. üniversitenin ilk yılı yurtta oda arkadasim sürekli geceleri sevgilisiyle kavga ederdi bi de yetmez arar gece yarısı annesine ağlardı bu konuyu. kızın bütün aşk hayatını biliyordum. ben final haftası ders calisirken ısıktan rahatsız oldu ama hasbam. sinirimden ağlayarak yattım uyudum. gece yine baktım bu telefonda kalktım müdüre gittim. ben ayrılıyorum uğraşamam bu deliyle dedim. ve ailemi aradım geldiler aldılar beni bak gece vakti 😂😂 öyle gözümü karartıyorum. sabah esyalarımı almaya döndüm ağladı zırladı ben sana naptım vs diye. güldüm sadece ama sinirlerim bozuldu diye. atmislar onu yurttan😂 ona da sonra ne oldu bilmiyorum bak 😂

tavrını koy. aman beni yanlış görmesin, kötü bilmesin diye bi amacın olmasın. kendinden başka kimseyi memnun etmek zorunda değilsin. rahatsız olduysan söyleyeceksin gerekirse sert olacaksın. emin ol kaybetmiyorsun. üniversiteye gitmsissin kadının seni soktuğu strese bak. ne gerek var kuzum. madem istediğiyle kalmak istiyor ayrı eve çıksın. neden sen kendini kötü hissediyorsun yani. düsünce tarzını komple değiştirmem lazım. yarın bir gün iş hayatımda da böyle olur. senin hemen pıstığını görüp sürekli üstüne gelirler. ne yaptığın işten, ne aldığın maaştan keyif alırsın. keske hep karşımıza sağduyulu insanlar çıksa ama bu akraban tarzı insanlar inan ki cok yaygın
🤗🤣🤣🤣
Zaten sonra o kız benim akrabayla başka kızlar arasında dedikodu taşımış.Kavga etmişler.Benim yanımda arkadaşım canım cicim en yakın dostum diyor.Sırf haksız çıkmanak için.Ailesine de ona yaptıklarını anlatıyor gizli gizli

🤗🤣🤣🤣
Zaten sonra o kız benim akrabayla başka kızlar arasında dedikodu taşımış.Kavga etmişler.Benim yanımda arkadaşım canım cicim en yakın dostum diyor.Sırf haksız çıkmanak için.Ailesine de ona yaptıklarını anlatıyor gizli gizli
sürtecek onun burnu zaten. sen hiç bakma o taraflara. ne yapabilir sana? seni sessiz görüp ezmeye calismis. ailesi de yani masallah öyle aileden öyle kız ne bekliyorsun. ortalığı sakinleştirmeleri gerekirken seviyesiz sohbetlere girmişler. hiç bence takma kafanı. seni onların söyledikleri belirlemez. konussunlar. istediğini yaptırtamadı, istediği gibi kullanamadı hala daha kuyruğu dik tutmaya calisiyor. sana kim ne yapabilir?? kendine geeell ve böylelerine acıma 🩵🥰

Çok teşekkür ederim.😊Ben bunları kimseye anlatamadım.Hep içime attıklarım yüzünden hayata küstüm.Eğer senin de bir sıkıntın olursa seve seve dinlerim.

Ailene çok kızdım neden istemediğin halde o kızla kalmaya zorlandılar ki seni.
Kız terbiyesizin biri. En kısa zamanda yurda çık onlarda selamlaşma bir daha.

Ayyy bu ne. İçim sıkıldı bir tane suratına yapıştırmak istedim o kızın ama sizi de bir sarsmak istedim ne demek ayakların titreyerek eve gelmek??? O hanımağaya dişli olacaksın o bağırırsa sen de bağıracaksın be sanıyor bu kendini? Kendini ezdirme özgüvenli ol biraz. Böyle yaparsan hep ezerler seni

Ailene çok kızdım neden istemediğin halde o kızla kalmaya zorlandılar ki seni.
Kız terbiyesizin biri. En kısa zamanda yurda çık onlarda selamlaşma bir daha.
Çıktım zaten benim de son dönemimdi.Bu kararı verdiğimde beni kalmam için zorladilar.Zaten kaç ay var.Biraz daha dayan yurtta daha iyi mi olacak.Ya kötu oda arkadaşların olursa diye.Ama ben hayatımda ilk defa dediklerini yapmadım.Ve iyi ki de yapmamısım.Yurttaki oda arkadaslarım melek gibiydi.

Zorba arkadaşlarım yoksa ama zorba kuzenlerim vardı. Sağ olsunlar çocukluğumu mahvettiler. Artık bir de kötü ebeveyn ilişkileri de olunca şu anda hastalıklı bir birey olarak ortaya çıktım. Ben ailenize kızdım niye zorladılar ki illa akrabayla eve çık diye yurt her zaman daha iyidir

X