Zor Olan Normal Doğumum

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.616
3.867
Aklımda hep buraya doğum öykümü yazmak vardı kısmet bugüneymis :) Burası bdv kadar yoğun değil ama olsun hatırlamak istedikçe açıp okumak için yazıyorum....
Tam doğum yapacağım tarih belli degildi çünkü geç döllenme olduğu için hep tahmin yürütülüyordu... önce 6 Ekim 2017 dendi sonra 15 Ekim 2017 sonra 22 Ekim 2017 derken 23 Ekim de rutin nst kontrolüme gittim doktorum nst mi beğenmediğini kızımın hareketlerinin az olduğunu ve çikolata tüketip tekrar girmemi söyledi yine böyle çıkarsa yatış yapacağım dedi eşim bunu duyunca heyecandan ne yapacağını şaşırdı acaba beklenen gün bugün mu diye:) tekrar girdim nst ye bizim bıdık uykudaydi herhalde yine hareketleri az çıktı. İkili tarama testime bakarak 40+5 olduğumuzu ve riske atmak istemediğini o yüzden yatmam gerektigini söyledi. Bende sandım ki o gün doğum yapacağım :) bir gece oyle bos bos yattim ilk kez alttan muayene ettiler ve hiç açılmam yoktu zaten ne suyum gelmişti ne kanamam olmuştu bütün gece nst ye girdim hastane koridorunda yürüyüş yaptim dedim bugün olmazsa yarin kesin dogururum. Tabi ben başka hastaneye gidiyordum hep ve oraya gitmedigime bin pişman oldum hamileligimin son donemlerinde esimin bir akrabasi kontrole gittigim hastaneyi kötülemiş bunlar israr kiyamet o hastaneden daha beter bir hastaneye gitmemi soylediler bende aman ne olcak ikisinde de dogurcam diyip yattim. Ama sadece bu degilmis mesele wc ler les gibi, refakatci yok, bir odaya bes lohusayi koyuyorlarmis vs vs yani kendi bildigimden şaşırttiklari icin kizgindim. Neyse bunlari dusune dusune sabahi zor ettim ertesi gun sabah tekrar alttan muayene yaptilar bu sefer 1 cm açıklığım vardi onu da ben onceki gece yapilan muayeneden oldugunu dusunuyorum hala :) esimi çağırıp balon takacaklarini bu balonun sisip rahmi açacağını soylediler ve bu islemi yogun bakimda yapacaklarini onun onayini almalari gerektigini söylediler bize mantikli geldi ve kabul ettik o gun oglen yogun bakima yattim. Ne telefon ne kitap hic bir sey yok sıkıntıdan patlıyorum. Yanimda bir abla var arada onunla sohbet ediyoruz falan. Bende hemen takacaklar saniyorum balonu . Gece on ikiye kadar bekletip on ikide taktilar aman Allah im dedim bu nasil bir aci. Bütün gece sanci cektim uyumaya calisiyorum yanimdaki abla horluyor :) sonra uyanip canim sende uyusana dogum yorar diyor:) diyemiyorum ki ablacim horlamandan firsat mi oluyor diye neyse ben butun gece sanci cektikten sonra sabah yine muayene ettiler 5 cm acilmam olmus cok şükür ama bizim bıdık o kadar nazli ki gelmeye niyeti yok ne suyum var ne kanamam bana sabah suni sanci vermeye basladilar. Oglen hasta ziyareti saati gelince hemsire soruyor herkes cikiyor mi diye. Doktor bakti herkese 14 numara haric herkes cikabilir. 14 numara benim icime okuz oturdu desem yeridir. Butun gece sıkıntıdan patlamisim zaten hassasin ailemi gormem lazim destek lazim ve ben cikamiyorum gittim doktorun yanina agladim benim psikolojim bozuldu diye yalvar yakar ciktim. İste bizimkilere diyorumki bu gecede yatarim bence siz gidin evinize beklemeyin dinlenin bir guzel birde bana kitap alin onlarda beni dinleyip gittiler. Ziyaretci saati bitti herkes koğuşuna modunda girdik ördek yavrusu gibi hepimiz yogun bakima sonra bir kadin geldi kimleri alayim dedi. Diyorum amaan ben bu gecede burdayim zaten kadin bir kac numara saydi ve 14 ded. Dedim cok sukur dogumhanenin yüzünü göreceğiz. Tabi ne yaşayacağımı bilmemenjn verdigi cahillikten olsa gerek ikinci üçüncü doğumunu yapanlar endişeli ben adeta polyanna edasiyla oturdum tekerlekli sandalyeye esime haber vermisler bir baktim dogumhanenin kapisinda gozleri parliyor adamin. Dedim kimseye haber verme sonra dedimki yooo haber ver herkese doguracam sonunda dedim bir gulustuk tabi yasananlari tahmin etsek aglardik beni üç kisilik sanci odasina aldıklar iste millet çığlıklar atiyor diger odalardan bana verdiler suni sanciyi ebeye diyorumki bu muydu ya niye bu kadar çığlık atiyorlarsa bakin bana aci esigim ne yuksek degil mi. Ebe dedi ki canim bir kac saat sonra goruselim her sey guzeldi iki saat boyunca iste hesap ediyorum iki uc saate doğursam yarin cikarim falan . Ben bunlari dusunurken bu arada kucuk kucuk gelen sancılarimi guya nefes egzersizlerimle saviyorum. Helal kiz sana diyorum birde bu isi bu kadar kolay atlatcan. Derkeen bir sanci vurdu ki hayatimda boyle bir aci hissetmedim oyle bir ciglik attim ki o ses benddn mi cikti dedim. Tam gecti diyorum bir daha geliyor. İste her sey simdi basliyor dedim. Gelip suyumu patlattilar sanci geldikce muayene ediyorlar ve bu canimi daha cok yakiyor. Bu arada horlayan ablayi da aldilar yan yataga aaa abla hosgeldin diyemeden bir ciglik daha bastim. Yok arkadas ben buna dayanamiyorum diyemeden bir sanci daha artik bitmis bir vaziyetteyim neredeyse. Dedim esimi cagirin ben cikcam burdan epudural yok, sezeryanada almiyorlar o zaman cikcam ben esimi cagirin dedim once dalga gectiler benimle baktim tiiye almiyorlar nst leri firlattim esimi cagirin diye bagirdim ugrasmak istemediler sanirim esimi çağırmışlar beni alip dogumhanenin girisine cikarttilar bir yandan ciglik atip bir yandan yalvariyorum ne olur beni ozele gotur epudural ya da sezeryan istiyorum diye annemde gelmis esimle ikisidr basladi aglamaya . Tabi bunlari onceden uyarmislar cikaramayiz ya bebege ya anneye bir sey olur acilmasi 6 cm diye. Bunlarda basladilar ne olur dayan sabret demeye olmuyor diyorum yapamiyorum nolur cikartin. baktim bunlarda bana yalvariyor o psikolojiyle ikinizede yaziklar olsun diyip ebeye artist bir sekilde dönelim dedim ikisininde suratina bakmadan ciglik ata ata döndüm bu arada butun hastane duymus cigliklarimi bizim aile perisan olmus dışarda bana uzulmekten hepsi aglamis. Geri dondum ama nasil kirginin esime. Beni ölüme terk etti yaziklar olsun modundayim. Sanci geliyor adeta kendimden geciyorum cigliklar duvarlari yumruklama saclarimi yolma gırla gidiyor. Bu arada devamli istifra ediyorum artik mecalim kalmadigi an ebe geldi ıkın artik dedi. Ikinıyorum ama halim yok 14 saattir sanci cekiyorum ve acliktan bitap dusmusum Allah im bana biraz güç kuvvet ver bari kuzumu dogurayim da bana ne olursa olsun diye bir kuvvetle ıkındım ama yok olmuyor yapamiyorum sanci geldikçe ıkın diyor ama o aci birak ıkınmayı nefes aldirmiyor. Ebe geldi artik vajinal muayene eder gibi bebegimin kafasini parmagiyla sanki ceker gibi yapti sonra sedye isteyip beni çatala götürdü. Evet diyorum artik dogacak cok şükür. Yok anacim bu kiz nazlı geri kaçmış kafasi ıkın diyorlar ıkınıyorum yok olmuyor. Once izbandut gibi bir ebe ben ıkınırken karnima bir çöktü dedim artik daha fazlasini yasayamam tam bunu derken baska bir doktor geldi o da çöküverdi gozlerim yuvalarindan cikti desem yeridir. artik kesi attilar ve kafasi cikti kuzumun sonra o küçücük pamuk bedeni bana gosterdiler kizin oldu diye. Evet biliyorum prensesim oldu dedim3600 kilosu 52 cm boyu . Once göğsüme koydular bu nasil bir duygudur yarabbim dedim minicik agziyla bana tutunmaya çakışıyor canimdan parcam. Sonra yanima koydular inanilmaz guzel. Gozleri yumuk yumuk degil bildiginiz beni inceler gibi bakislarini hic kaçırmıyor yavrum. dogumhaneden ciktik bizimkiler bir gordu Aman Allah im simdiye kadar ailede dogan en guzel bebek diyorlar inanamiyorlar gozler sonuna kadar acik. Tabi ben bitmişim rengim atmis üşüyorum bir sürü dikisim var acliktan ve susuzluktan ölmüsüm. İlk soyledigim sey allah rizasi icin bir yudum su oldu. Odamiza ciktik refakatci olmadigi icin kuzumla bas basaydik zor oldu ama o gunlerde gecti simdi dort aylık oldu meleğim iyiki cekmisim o kadar sanciyi diyorum o guzel gulumsemesini gordukce. Cok sukur Allahima saglikli bir evlat verdi bana darisi tüm isteyenlere olsun insallah

Son düzenleme:
Maşallah canim cok güldüm ara arada duygulanip goz yaslarimi tutamadim bu kadar miii guzel ve dogal yazilir ) rabbim yavrunu korusun bende 29+4 haftalik gebeyim zorlu bir dogum gecirmissin sana destek cikacak birinin olmamasi daha kotu olmus keske onceden arastirip oyle gitseymissin ama olsun sonucta saglikla almissin minigini kucagina rabbim sana bagislasinn ) sevdim seniii )

Cokk tesekkur ederimmm :) daha arada unuttuklarim olmus ebeye ben dogurmayacagim vazgectim falan demistim ebede dokuz ay once dusuncektin falan diyordu :) doktorlara neler neler saydirdim dogumdan sonrada gayet kibar ozur dileyip helallik istedim
Umarim sizde saglikla kucaklarsiniz yavrunuzu ve insallah size destek birileri olur yaninizda o an tek ihtiyacımiz o oluyor cunku

Allahin izniyle annem ve eşim yanimda olacak gurbetteyim ikimizinde ailesi memleketee malesef ...
Ikincii cocuguu dusunuyor musun bence ayni hastane seniii bidaa görmek istemiyordur illallah ettirmissin belliki baksana eşine hastane personeline ailene tribin alasini yapmissin sankii zorla hamile kalmana sebep olmuslar gibi ama iyi yapmissin oh olmus hepsine )

Evet sizin icin cok cok iyi olur destek. İnsallH bir avazda kurtulursunuz yavrunuzu saglikla kucaklarsiniz....
Yok valla simdilik oyle bir dusuncem tabi her sey Allah tan.... ama ne yapayim cok canim yaniyordu

Evet sizin icin cok cok iyi olur destek. İnsallH bir avazda kurtulursunuz yavrunuzu saglikla kucaklarsiniz....
Yok valla simdilik oyle bir dusuncem tabi her sey Allah tan.... ama ne yapayim cok canim yaniyordu
Henüz nasil bi tarif oldugunu bilemedigim icin bisey diyemicem belkide senin tepkilerinden fazlasini veririm yasamadan bilemem snuctaa ) cok saol bu arada amin ) bisey sorcam sana dogum sancisini tarif et desem nasil edersin dayanilmayacak kadar kotu muu agriyan neresi mesela )

İnsallah kolay olurda prenses gibi dogurursun zira ben tam bir cingeneydim :) yani tarifi imkansiz ama soyle soyleyim artik yorgunluktan sanci aralarinda ruyalar goruyordum genelde belden vuruyordu sanci hani tarif etmisler ya 20 kemigin ayni anda kirilmasi diye gercekten oyle oluyor ama gozunuz korkmasin bir cok arkadasimda cok kolay yaptim diyor demek ki kisiden kisiye fark ediyor ve sunu anladim en onemlisi yürüyüş yapmakmis kim kolay dogurduysa dedikleri sey iyiki yuruyus yapmisim oldu

Anladım canim anneme ayni soruyu sordum tarif et desem nasil edersin bana dedi tarifini yapayim sana ölmek istiyorsun ama olemiyorsunn diye )) saol canim yardimci oldugun icin onerini dikkate alip yuruyecem inşallah )

Anladım canim anneme ayni soruyu sordum tarif et desem nasil edersin bana dedi tarifini yapayim sana ölmek istiyorsun ama olemiyorsunn diye )) saol canim yardimci oldugun icin onerini dikkate alip yuruyecem inşallah )
Evet valla dogru soylemis aynen oyle oluyor
Haberlerinizi bekliyor olacagim insallah sizin dogum oykunuzude okuruz

cok gecmis olsun bu hikayeyi burda anlattiginiz iyi olmus normal dogum yapacaklara cok iyi moral olmustur :)

cok gecmis olsun bu hikayeyi burda anlattiginiz iyi olmus normal dogum yapacaklara cok iyi moral olmustur :)
Biraz kinaye sezdim
Belirtmek isterim herkesin ayni olacak diye bir kaide yok benim annem abimide benide iki saatte cok kolay dogurmus arkadaşlarim keza oyle.
Ben burda kalsinda hatirlamak istedikce okurum diye yazdim. Ozellikle zor yazdim ki okumak istemeyen okumasin diye
sizede hayirli dogumlar dilerim insallah bir avazda kurtulursunuz

ben normal yapacak olsam yazinizdan korkardim tabiki herkesin bir degil sizin zor olmus..kolay dogum yapanda nadir zaten bugune kadar pek duymadim.siz en iyisini yapmissiniz bence en dogrusu zorda olsa.benim kizim sezeryandi bu bebegimde oyle olacak.sezeryandada sonrasinda cok agri oluyor.Allah herkese yardim etsin

Haklisiniz ben olsam bende korkardim ki bilerek hamileyken dogum öykusu okumazdim ... ikisininde zorluklari var bence sezeryanda da bazi insanlarda uzun yıllar dikis yerlerinde sizi kaliyormus ve diger hamilelikte zorluklar yasayanlar oluyormus. Kadın olmak basli basina zor zaten Allah hepimize yardim etsin.

mevzu zaten şu kafayı çıkarma mevzusu.kafası bi şekilde çıktı mı gerisi halloluyor.inşallah herkesin kendinden ani sancı ve suyla gelir de nazlanmaz.yeni nesil çok fena sanki ömürlük orada kalacak gibi.

mevzu zaten şu kafayı çıkarma mevzusu.kafası bi şekilde çıktı mı gerisi halloluyor.inşallah herkesin kendinden ani sancı ve suyla gelir de nazlanmaz.yeni nesil çok fena sanki ömürlük orada kalacak gibi.
Evet ya kafasi cikana kadar zaten sancilar sonra bicak gibi kesiliyor birdenbire sormayin benim kiz cok nazliydi gelmeye hic niyeti yoktu... Allah im sizede hayirli dogumlar nasip etsin insallah

Evet ya kafasi cikana kadar zaten sancilar sonra bicak gibi kesiliyor birdenbire sormayin benim kiz cok nazliydi gelmeye hic niyeti yoktu... Allah im sizede hayirli dogumlar nasip etsin insallah
suana kadar bulantı olsun şişkinlik olsun beni hiç üzmedi kizim insallah doğumu da kolay olur

Hem üzüldüm hem güldüm hikayeni okurken. Ben iki oğlumu da sezeryan ile doğurdum. Hiç bur sıkıntı yasamadan. Biz de ben değil de esim fena kanal tedavisi yapilirken dr u öldürücekti "yakma canini kadının bayiltsana be adam diye"
O gün yani 17 yıl önce aramizda konuşmuştuk "Deniz seni dogumhane de oyle bağırtsalar var ya yıkarım ortalığı " demisti. Allahtan sezeryandan sonra hic agrım olmadı da dr yırttı .Hepiniz saglikla büyütün bebislerinizi

Esiniz cok hassasmis gercekten cok sanslisiniz Allah agzinizin tadini bozmasin :) evlatlarinizida saglikla buyutun insallahh... benim esimde cok yipranmis disarida ama doktorlar onlari korkutmus cikartirsak ya bebege birsey olur ya anneye diye elini kolunu baglamislar garibimin . Sigara icmeyen adam iki paket sigara bitirmis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…