Zor gibiydi ama oldu diyet yapmadan 1,5 ayda 10 kilo verdim

penpepanter38

Guru
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2012
582
184
merhaba arkadaşlar sitenin eski müdavimlerinden olsam da yaklaşık 2 senedir hiç giremedim hep yazışmaları google'a yazdığım konu başlıklarından çıkan forumlardan takip ettim ama artık yeniden burda olmak istiyorum. beni aranıza alırsanız ne mutlu bana:)
Dikkatinizi çeker mi çekmez mi bilmiyorum ama nedense zayıflama hikayemi sizinle paylaşmayı çok istedim. belki de motive olabilmek, desteğinizi alabilmek ve bu gazla kalan 6 kilomu daha sizlerin önünde verebilmek.
çok fazla canınızı sıkmadan konuya girmek istiyorum:)
sitenin eski müdavimlerindenim dememin en önemli nedeni diyet topicleri ve bebek topiclerinde gezinmemdendi. 3.5 yıllık evliyim ve hayatımın her döneminde (1 yıl kadar değil) balık etli oldum ama baya kalın bir balık:)) Evlenince biliyorsunuz bir çok şey değişiyor ve cicim ayları geçince formunuza daha çok önem vermeye başlıyorsunuz benim için de öyle oldu. şu an 31 yaşındayım ve ilk diyetime 20 yaşımda başlamıştım ve evde bulduğum gazeteden belki 15 yıl önce çıkmış küçük bir diyet kitapçığıyla yoluma başladım. diyetin adı Muzaffer KUŞHAN diyetiydi. okudum inandım ve başladım o zaman arkadaşımla da eğer on kilo vereblirsem bana elbise alacağına dair söz aldım ve yürümeye başladım. evet adı geçen diyet belki de hayatımın ilk diyeti olması ve yaşımında küçük olmasından ötürü çok hızlı biçimde kilo vermeme neden oldu ve zamanını tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 2 ayda ben 71 kilodan 59'a düşmüştüm. yaklaşık 1 yıl da bu kilomu korudum. çünkü hayatımdan ekmeği çıkarmıştım ve dikkat ediyordum. ama sonrsında yine kilo almaya başladım çünkü sağlık problemlerim nedeniyle doğum kontrol hapı kullanmaya başlaynca iştahım çok açıldı. sonra hayatım bir kilo almaya bir vermeye deam edip durdu ama bir daha 59 kiloyu hiç tartıda görmedim ve görebileceğimi de sanmıyorum:)
bu arada ben kemikleri gerçekten çok iri bir bayanım yani boyum 1,71 ama kilom 59 iken ben kemik yığınına dönmüştüm. o yüzden bu rakamlar belki 45 kilo olan biri için devasa gelebilir.
gelelim sonraki diyet denemelerime; herbal life, muzaffer kuşhan, saçma sapanlar, ve dukan...
evet dukan hariç diğer saydıklarımın hiçbirinde kilo veremedim yani muzaffer kuşhanın diyeti 2. sefer bende işe yaramamıştı:) dukanla 80 kilodan 72 kiloya indim ve hamile kaldım tam 97 kilo ile doğuma girdim bu benim için kabustu. ama Dukan diyetinde yulaf kepeği yemekten de gına geldiği için bir daha denemek istemedim ve düşünmüyorum.
Kızım 1,5 yaşına gelmesine rağmen benim göbeğim hiç küçülmedi ve görenler yeniden hamile olup olmadığımı sordukça ben daha da fazla yediğimi ve bunalıma girdiğimi gördüm. ve karar verdim ne olursa olsun diyet yapmadan zayıflayacaktım....
karatay'ı mı denesem, Dilara Koçak'ın kitabını mı alsam, Dukan'a mı dönsem.. Bunu düşünürken kendi kendime bir karar verdim ve diyet yapmadan zayıflayacağım dedim.
ayrıca şunu da belirtmek isterim ki öğretmenim ve tek yaptığım hareket ders anlatmak ve evde yemek yaparken harcadığım kalori.. yani oldukça hareketsizim biliyorum ki spor yapabilsem çok daha çabuk zayıflayacaktım ama yapamadığım için 1,5 ay sürdü 10 kilonun gitmesi.
Şimdi sizden tek isteğim ilgilenenler varsa bu konuyu açalım ve konuşalım ben size yaptıklarımı anlatayım ama yoksa zaten anlatmaya da gerek yok:)) hepinizi öpüyorum..

merhaba canim :) topigin ilgimi cekti yazayim dedim. neler yaptin anlatirmisin? diyetteyim ac kaliyorum ama ustune aliyorum. bi yol gosterirmisin

canlarım hepinize öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. tabi ki anlatırım hem de seve seve.
ilk olarak kurallarımı söylemek isterim:
1.günde 1,5-2 litre su içtim
2.sabah aç karnıma ılık suya limon sıkıp içtim
3.ekmeği hayatımdan çıkardım.(sabah kahvaltısında bir dilim tam buğday hariç)
4.akşam 19.00'dan sonra asla ama asla hiçbir şey yemedim.
5.tuzu hiç kısmadım.
6.Yağ olarak sadece salatalarıma çok az zeytin yağı koydum. o da her zaman değil.
7.kilo vereceğime çok inandım ve iki üç günde bir tartıldım.
8. tatlı krizlerimi hurma (kabe hurması) ile dindirdim. yeri geldi bir günde 6-7 hurma yediğim oldu tabi farklı zamanlarda. tek seferde 3 taneyi asla geçmedim.
9.Altın kuralım her öğlen sonrası yeşil elma yedim ama yanında mutlaka bir kase yoğurtla. Yoğurtsuz meyce tüketmedim. önce meyvemi yedim arkasında yoğurdumu.
10.çok acıktığımda karnıbaharı parçalayıp tuz ve limonla yedim(lezzeti harika)
11. ara öğün olarak mutlaka bir kase yulaf ezmesi ile süt tükettim.
yani ara öğün olarak bakarsak benim ara öğünlerim; yoğurt ve meyve, hurma ve yoğurt, yulaf ezmesi oldu..
BENİM SİZE ASIL SÖYLEYECEĞİM ŞU ARKADAŞLAR BEN REJİM YAPMADIM BUNUN ADI REJİM DEĞİL BEN SADECE SAĞLIKLI BESLENDİM VE DEVAM EDİYORUM. DÜŞÜNSENİZE GÜNLÜK
BİR BARDAK SÜT
2 KASE YOĞURT
PEYNİR
YUMURTA
SEBZE
1 ADET MEYVE
ET-BALIK-TAVUK
TAM BUDAY EKMEĞİ
DAHA SİZCE NE YEMEYİP DE SAĞLIĞIMI TEHLİKEYE ATMIŞ OLABİLİRİM Kİ??
eğer isterseniz daha sonra da öğünlerimi ne yediği size yazarım hatta katılırsanız birlikte devam ederiz çünkü hala 6 kilom var zayıflık takıntım yok boyum 171cm 65 kilo olsam bana yeter:))

merhaba canim :) topigin ilgimi cekti yazayim dedim. neler yaptin anlatirmisin? diyetteyim ac kaliyorum ama ustune aliyorum. bi yol gosterirmisin

canım ben şunu anladım ki aç kalarak kilo verilmiyor ben de denedim ve olmadı tecrübeyle sabit. çünkü aç kalınca metabolizma resmen çöküyor ama ben sürekli bir şeyler yiyeyerek zayıflayanlara da inanmıyorum sadece metabolizmayı şaşırtmak önemli mesela ben çok acıktığımda 3 tane hurma bana 3 saat yeterli tokluğu veriyor.
ayrıca akşam 7'den sonra yemek yememek kesinlikle yağ yakıcı bir yöntem

merhaba arkadaşlar sitenin eski müdavimlerinden olsam da yaklaşık 2 senedir hiç giremedim hep yazışmaları google'a yazdığım konu başlıklarından çıkan forumlardan takip ettim ama artık yeniden burda olmak istiyorum. beni aranıza alırsanız ne mutlu bana:)
Dikkatinizi çeker mi çekmez mi bilmiyorum ama nedense zayıflama hikayemi sizinle paylaşmayı çok istedim. belki de motive olabilmek, desteğinizi alabilmek ve bu gazla kalan 6 kilomu daha sizlerin önünde verebilmek.
çok fazla canınızı sıkmadan konuya girmek istiyorum:)
sitenin eski müdavimlerindenim dememin en önemli nedeni diyet topicleri ve bebek topiclerinde gezinmemdendi. 3.5 yıllık evliyim ve hayatımın her döneminde (1 yıl kadar değil) balık etli oldum ama baya kalın bir balık:)) Evlenince biliyorsunuz bir çok şey değişiyor ve cicim ayları geçince formunuza daha çok önem vermeye başlıyorsunuz benim için de öyle oldu. şu an 31 yaşındayım ve ilk diyetime 20 yaşımda başlamıştım ve evde bulduğum gazeteden belki 15 yıl önce çıkmış küçük bir diyet kitapçığıyla yoluma başladım. diyetin adı Muzaffer KUŞHAN diyetiydi. okudum inandım ve başladım o zaman arkadaşımla da eğer on kilo vereblirsem bana elbise alacağına dair söz aldım ve yürümeye başladım. evet adı geçen diyet belki de hayatımın ilk diyeti olması ve yaşımında küçük olmasından ötürü çok hızlı biçimde kilo vermeme neden oldu ve zamanını tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 2 ayda ben 71 kilodan 59'a düşmüştüm. yaklaşık 1 yıl da bu kilomu korudum. çünkü hayatımdan ekmeği çıkarmıştım ve dikkat ediyordum. ama sonrsında yine kilo almaya başladım çünkü sağlık problemlerim nedeniyle doğum kontrol hapı kullanmaya başlaynca iştahım çok açıldı. sonra hayatım bir kilo almaya bir vermeye deam edip durdu ama bir daha 59 kiloyu hiç tartıda görmedim ve görebileceğimi de sanmıyorum:)
bu arada ben kemikleri gerçekten çok iri bir bayanım yani boyum 1,71 ama kilom 59 iken ben kemik yığınına dönmüştüm. o yüzden bu rakamlar belki 45 kilo olan biri için devasa gelebilir.
gelelim sonraki diyet denemelerime; herbal life, muzaffer kuşhan, saçma sapanlar, ve dukan...
evet dukan hariç diğer saydıklarımın hiçbirinde kilo veremedim yani muzaffer kuşhanın diyeti 2. sefer bende işe yaramamıştı:) dukanla 80 kilodan 72 kiloya indim ve hamile kaldım tam 97 kilo ile doğuma girdim bu benim için kabustu. ama Dukan diyetinde yulaf kepeği yemekten de gına geldiği için bir daha denemek istemedim ve düşünmüyorum.
Kızım 1,5 yaşına gelmesine rağmen benim göbeğim hiç küçülmedi ve görenler yeniden hamile olup olmadığımı sordukça ben daha da fazla yediğimi ve bunalıma girdiğimi gördüm. ve karar verdim ne olursa olsun diyet yapmadan zayıflayacaktım....
karatay'ı mı denesem, Dilara Koçak'ın kitabını mı alsam, Dukan'a mı dönsem.. Bunu düşünürken kendi kendime bir karar verdim ve diyet yapmadan zayıflayacağım dedim.
ayrıca şunu da belirtmek isterim ki öğretmenim ve tek yaptığım hareket ders anlatmak ve evde yemek yaparken harcadığım kalori.. yani oldukça hareketsizim biliyorum ki spor yapabilsem çok daha çabuk zayıflayacaktım ama yapamadığım için 1,5 ay sürdü 10 kilonun gitmesi.
Şimdi sizden tek isteğim ilgilenenler varsa bu konuyu açalım ve konuşalım ben size yaptıklarımı anlatayım ama yoksa zaten anlatmaya da gerek yok:)) hepinizi öpüyorum..
Merhaba canım benim sayfamı ziyarete gel yaşadıklarının aynısını yaşadım bende öğretmenim ve 96 kiloyla doğuma girdim tam bir facia su an zorla 77 kiloyum 179 boyum ve bende öğretmenim 16 aylık oğlum var beklerim canım

ayrıca bugünümü de sizinle paylaşmak isterim sabah 08.00'de dersim olduğu için kalkıp direkt derse gittim ve 10 gibi döndüğümde bir yumurta (katı), bir dilim tam buğday ekmeği, yörsan yarım yağlı beyaz peynir domates salatalık ve çay içtim.
1 saat sonra falan midem kazındı 2 hurma yedim yanında da yoğurt bir kase(ev yapımı) saat 2.30'da bir tane ekşi elma yedim ve saat 3'te yine derse gittim. beşte eve döndüm döndüğümde çok acıkmıştım dünden yapmış olduğum mercimek çorbam vardı sıfır yağlı onu yedim ve baya tok tuttu. 6'da ablama gittim orda bişey yemedim ve inanılır gibi değil ama bugünü o mercimek çorbasıyla kapattım:))

güzel valla hoşuma gitti yazdıklarınız ama benim beynim yok galiba bir ara yedim sanırım.
şu kafada bitirme işini yapabilsem ah

canım bazen öyle oluyor ben insanın kilo vermek için hazır olması gerektiğine inanıyorum yoksa mümkün değil gitmiyor.bizi aslında en iyi metabolizmamız tanıyor o yüzden pes etmeyip devam edince şok oluyor ve zayıflamaya başlatıyor.
mesela ben geçen ne yaptım duysanız inanmazsınız belki günlerdir canım kokoreç istiyordu. kalorisine baktım baya fazla ama kafaya koydum yiyeceğim. akşam 7'den sonra bir şey yemediğim için 7 olmadan eşimle gittik ve ben öncesinde bir koca tabak işkembe çorbası arkasından da yarım ekmek kokoreç yedim. masadan kalktığımda başım dönüyordu tansiyonum kesinlikle oynadı çünkü bir buçuk ay aradan sonra midem de şaşırdı. Ama inanın bana sabah tartıldığımda kilo vermiştim. öyle bir kilo falan değil ama 400gram kadar:))) demek ki metabolizmayı şok etmek işe yarıyor.:))

işte benim istediğim de bu, bir diyete bağlı kalmamak. ben de senin gibi kendi kurallarımı oluşturmuşdum, hem daha verimli oldu hme de daha sağlıklı. yeşil elma, yeşil çay, yoğurt ve su vazgeçilmez dörtlüm, metabolizmayı hızlandırıyorlar.
bugüne kadar kilolarımı sana yakın bir listeyle verdim son zamanlarda fazla yedim ama dünden itibaren titreyip kendime geldim :) ah bide hayatıma hareketi sokabilsem, ben de okuldan eve evden staja bi öğretmen adayıyım. istanbul beni fazlasıyla yoruyor, her gün kıta değiştiriyorum ve yoruluyorum. spora vakit ayıramıyorum bir an önce spor bilinci kazanmalıyım

bu topik yeni zaten. kaynaşırsak bi an önce başlayıp hep beraber kilo verebiliriz:KK59:
Hadi o zaman Kaynaşalım :stop:
Evdeyim ben genelde Simdi bir egzersiz videosu actım ama zayıflamadan yoracak beni iyice. 70 in ustundeyimdir uzun suredir tartılmıyorum. En iyisi once zayıflama sonra sıkılasma :KK70:
Sabah biraz su ictim ve tatlı istedi canım pasta yedim o_O
Şimdi yumurta kaynatıyorum ve yesil çayımı hazırlıyorum domates salatalık biraz çokelek ve 5-6 zeytin yiyecgim tabi bir dilim ekmekle :kk77:
bugun misafirlige gidecegim oradada dikkat edersem zaten sekersiz cay iciyorum bugunu atlatırım inşallah :mad:

Hadi o zaman Kaynaşalım :stop:
Evdeyim ben genelde Simdi bir egzersiz videosu actım ama zayıflamadan yoracak beni iyice. 70 in ustundeyimdir uzun suredir tartılmıyorum. En iyisi once zayıflama sonra sıkılasma :KK70:
Sabah biraz su ictim ve tatlı istedi canım pasta yedim o_O
Şimdi yumurta kaynatıyorum ve yesil çayımı hazırlıyorum domates salatalık biraz çokelek ve 5-6 zeytin yiyecgim tabi bir dilim ekmekle :kk77:
bugun misafirlige gidecegim oradada dikkat edersem zaten sekersiz cay iciyorum bugunu atlatırım inşallah :mad:
herşeyden az yicen. ve spor spor.
diyet tek bşaına cıks olmuyor.
mümkün oldugunca dikkat et misafirlikte.
benimde özel günüm. sürekli bi tatlı istegi içindeyim :KK70::KK59:

herşeyden az yicen. ve spor spor.
diyet tek bşaına cıks olmuyor.
mümkün oldugunca dikkat et misafirlikte.
benimde özel günüm. sürekli bi tatlı istegi içindeyim :KK70::KK59:
Spor Yapamam ki Kıcımı kaldıramıyorum :KK70: Biraz zayıflasam su hantallıktan kurtulurumda ahh tatlılar ahhh :)

X