Poğaçalar Zeytin ezmeli poaa(resimli)

everest

YILLAR GEÇİYORRR..
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
631
1
43
deneyin pişman olmayacaksınız.

ılık süt ve mayayı karıştırın, diğer malzemeleri katıp ele yapışmayan bir hamur yoğurun ortamın sıcaklığına göre 15 dk. ile 30 dk. arası mayalandırın.

bir su bardağı süt
bir su bardağı sıvı yağ
bir su bardağı yoğurt
iki yumurta birinin sarısı dışına
bir tane yaş maya
iki tatlı kaşığı tuz
bir çay bardağı şeker
aldığı kadar un
zeytin ezmesi

hamur biraz kabarınca yumurta büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayın daha sonra uzunlamasına açın içine bir çay kaşığı zeytin ezmesi sürün rulo yapın ,simit gibi burup iki ucunu birleştirin tepsiye dizip yumurta sarısını sürün, bir saat tepside mayalanmasını bekleyin 200 derece sıcaklıkta pişirin

Son düzenleme:
zeytin ezmesi nasil biseyki???
kendimde yapabilirmiyim???
hic görmedim buralarda öyle bisey
ellerine emegine saglik canim benim

zeytini çekirdeklerinden ayırıp eziyorsun zeytin ezmesi oluyor baharatta koyabilirsin(unutmadan zeytinin üzerindeki kabuğu soymayı unutma)

zeytin ezmesi nasil biseyki???
kendimde yapabilirmiyim???
hic görmedim buralarda öyle bisey
ellerine emegine saglik canim benim

zeytin ezmesi marketlerde satılıyor küçük kavanozlarda, lazım olmayınca dikkat edilmiyor daha önce bende farketmezdim, ama bulamazsan cardelens arkadaşın dediği gibi yapabilirsin afiyet olsun

ellerine sağlık everestim çok güzel görünüyor margarin olmaması iyiymiş

durucum küp şeklinde olan yaşmaya,şiddetle tavsiye ederim yumuşacık oluyor, ertesi gün bile afiyet olsuncokacimcoook

Süper görünüyor canım ellerine sağlık bende hafta sonu yapmayı düşünüyorum eşim çok sever hamur işlerini cokacimcoook

Canım dün yaptım tarifini ellerine sağlık tekrardan gayet leziz oldu.Dün kekler pastalar bölümünden elmalı tart,senin tarifini birde kısır yaptımm hepsi birbirinden güzeldi tavsiye ederimm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…