zayıflamak...

Fitness imkanınız varsa muhakkak deneyin
Evde yada kapı önünde olacak iş değil o
1.5 aydır fıtness a gidiyorum. ekmek hariç yeme düzenim hala aynı.
sadece akşamları yemek yemiyorum.
onun yerine limonlu pul biberli yoğurt yada elma tüketiyorum
yemeklerimden hiç kesmedim. abur cubur yok.
ama tatlı krizimde çikolatayı muhakkak yerim. ondan asla vazgeçmem:KK45:
ılk ay kilo veremedim. kiloyu bırak gram vermedim de almadım da.
ama vücüt yağ oranım dan -2 kg gitmiş. kas oranım yükselmiş.
1 hafta once tartıldığımda -2 kg gördüm. daha da hırslandım.
önemli olan hızlı kilo vermek değil, önemli olan yağdan yakabilmek.
yağ ile giden kilo kolay kolay geri alınmaz.
ama vücut sudan ve kastan yakıyorsa eğer bu sağlıksız olur ve
çok kısa zamanda verildiği sanılan kilolar kesinlikle geri gelir.
birde spor sonrası muhakkak limonlu bol su tüketin. :spor:

Yuruyusu kac dk ve nasil yaptiniz tempolu yuruyerekmi koşumu iyi vermissiniz masallah bana bi on kilo lazim :))
diyetimde ilk 4 gün sadece protein serbestti yani et yumurta ve yoğurt yiyodum sadece sonraki 1 hafta ek olarak sebze çorbaları serbest oldu kalan son 1 hafta da normal sebze yemeklerine geçiş yapıldı. Bu sürede ekmek 1 dilim dahi yemedim pirinç tanesinin p sini bile ağzıma sürmedim. Doktor diyet bitti normale dön artık dedi ama ben kötü karbonhidratları almamayı 2 ay boyunca sürdürdüm. Bu sürede her gün 70 dk tempolu hızlı yürüdüm sahil yolunda. Protein bol aldığım için yüz çökmesi gibi bir durum yaşamadım bu arada :) doktor kontrolünde oldu hepsi

Fitness imkanınız varsa muhakkak deneyin
Evde yada kapı önünde olacak iş değil o
1.5 aydır fıtness a gidiyorum. ekmek hariç yeme düzenim hala aynı.
sadece akşamları yemek yemiyorum.
onun yerine limonlu pul biberli yoğurt yada elma tüketiyorum
yemeklerimden hiç kesmedim. abur cubur yok.
ama tatlı krizimde çikolatayı muhakkak yerim. ondan asla vazgeçmem:KK45:
ılk ay kilo veremedim. kiloyu bırak gram vermedim de almadım da.
ama vücüt yağ oranım dan -2 kg gitmiş. kas oranım yükselmiş.
1 hafta once tartıldığımda -2 kg gördüm. daha da hırslandım.
önemli olan hızlı kilo vermek değil, önemli olan yağdan yakabilmek.
yağ ile giden kilo kolay kolay geri alınmaz.
ama vücut sudan ve kastan yakıyorsa eğer bu sağlıksız olur ve
çok kısa zamanda verildiği sanılan kilolar kesinlikle geri gelir.
birde spor sonrası muhakkak limonlu bol su tüketin. :spor:
Tesekkur ederim denicem

Haklisiniz .ust bacagimda kas oldu sanki genis ve sıkı yuruyusu birakipmi zayiflasam acaba .zayifladiktan sonra sıkılasilirim .hangisi fogru olur bilemedim
Yürüyüş yerine plates yada evde zayıflama hareketlerinin daha etkili olduğunu düşünüyorum.. okul zamanında 40 dk yürürdüm eve spor olsn diye ama sadece sertleşti eninde bi değişiklik olmadı..

1 haftada kas yapmak mümkün değil.
Spor yaptığın için ödem olur fakat kas o kadar kolay inşa olan bi yapı değil maalesef bunun için insanlar günde bilmem kaç yumurta tavuk, Protein tozu tüketiyor.

Sizin yapacağınız amatör kas geliştirme çabalarınız bile sizi şişirmez aksine inceltir. 1 kilo kas, 1 kilo yağdan çok daha az yer kaplar.

Bölgesel zayıflama diye bişey yoktur aslında, yağ hücrelerinizin fazla olduğu bölgeleriniz vardır. Bunun için tüm vücut çalıştırılmalı, kalp ritmini arttıran kardiyo tarzı egzersizler yapılmalı.. Sağlıklı şekilde kilo vermek istiyorsanız o ter illa akacak...

Ekmeksiz sekersiz yuruyus yerine kosu o zaman :)
Ekmeksiz de olmasın, ideali öğün yanında altını çizerek söylüyorum tam tahıllı bir dilim ekmek yemektir. Sağlıklı karbonhidrat almanız lazım. Koşu bana iyi gelmiyor, yapabiliyorsanız ne mutlu, ben çok yoruluyorum, tempolu yürüyüş ve tempolu dans tercihim, gündüz boş dersimde sınıfımı kilitliyorum ohh kop kop =) akşam 1 saat yürüyüş =) 40 gün oldu 82 den 72 ye düştüm hedefim 65 =)

Ekmeksiz de olmasın, ideali öğün yanında altını çizerek söylüyorum tam tahıllı bir dilim ekmek yemektir. Sağlıklı karbonhidrat almanız lazım. Koşu bana iyi gelmiyor, yapabiliyorsanız ne mutlu, ben çok yoruluyorum, tempolu yürüyüş ve tempolu dans tercihim, gündüz boş dersimde sınıfımı kilitliyorum ohh kop kop =) akşam 1 saat yürüyüş =) 40 gün oldu 82 den 72 ye düştüm hedefim 65 =)
Oh masallah .kahvaltida bi iki dilim yiyorum zaten ama odan sonra yemiorum

Daha dün takip ettiğim bir kadın detox tarifi paylaşmıştı. Eşi ile 7 gün yaptilar. Kendi 3 eşi 4 kilo vermiş. Üstelik ödem atmışlar. Kesin sonuç falan diyordu. Marieessembion ismi. İstersen bir bakın.
Bence boyuna göre çok da bir kilon yok. Basenler için de üst bacak eritici sporlar yapabilirsin
Sedaaltiin_ isimli hesap evde bir sandalye ile bile yapacağın spor hareketleri gosyeriyory. bölge bölge-her alan için videolar paylaşıyor. Bence izle, kendine uygun bulduğun bir hareketi de istikrarlı bir şekilde devam ettir.
Ayrıca spora başladığın ilk haftalarda o bacaklar taş gibi sert olur zaten . Ama bu hemen sıkılaştiği için değil vücut henüz alismadigi için. Sen rahat ol :)

Sadece yürümeyle kas olmaz, keske öyle birşey olsa. Düzenli agirliklarla calisanlarin bile az birşey kas yapması aylar sürüyor. Suyu en az 2 litreye çıkarmak gerek gunde. Ayrıca az miktarda ve sıkça yemek de ise yarar. Gunde 5-6 kez yemek, iyice acikmayi beklemeden yemek ve doyduğunu hissettiğin an yemeyi kesmek. Yani yemek bitince çok bir (tıka basa) tokluk hissi olmamalı. Bu sekilde yemenin sebebi de metabolizmayı sürekli calisir halde tutmak. Ben bu sekilde yedigimde 1 ayda 2-3 kg farkediyor. Bir de sabir, alinan kilolar 1 haftada alinmadigina gore 1 haftada verilmesi beklenemez. En az 3 ay sabredin gözle gorulur sonuclar elde edebilmek icin.

Daha dün takip ettiğim bir kadın detox tarifi paylaşmıştı. Eşi ile 7 gün yaptilar. Kendi 3 eşi 4 kilo vermiş. Üstelik ödem atmışlar. Kesin sonuç falan diyordu. Marieessembion ismi. İstersen bir bakın.
Bence boyuna göre çok da bir kilon yok. Basenler için de üst bacak eritici sporlar yapabilirsin
Sedaaltiin_ isimli hesap evde bir sandalye ile bile yapacağın spor hareketleri gosyeriyory. bölge bölge-her alan için videolar paylaşıyor. Bence izle, kendine uygun bulduğun bir hareketi de istikrarlı bir şekilde devam ettir.
Ayrıca spora başladığın ilk haftalarda o bacaklar taş gibi sert olur zaten . Ama bu hemen sıkılaştiği için değil vücut henüz alismadigi için. Sen rahat ol :)
Bende 7 hurma yogurt diyetiyle 4 5 kilo veren insanlar biliyorum a bence cok sagliksiz kisa surede vermek istemiorum cunku sagliksiz ve geri donusu oluyor genelde

Malesef oyle bi imkanim yok .yuruyusu daha cok bacaklarim icin yapiyorum basen bolgem ne olsa bi 5 10 kilo versem gider die cok takmiyorum ( sanki cok kolay vermek :)) )
arkadaşım hiç spor yapmadan zayıflamıştı. Yani mümkün olmayan bir şey yok. 30 kilo falan verdi. Ama tabi spor vücudu sıkılaştırıyor. yürümeniz bile güzel. sadece hızlı yürümeye çalışın arkadaşların söylediği gibi. adım sayan uygulamalar var. telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz böylece.
bu arada arkadaşım 2-3 aydan sonra diyeti bıraktı sadece yediklerini kıstı. Diyetten kastım doktor diyeti. Daha doğrusu her şeyi yedi ama az yedi. tatlıdan uzak durdu falan.

Basen ,göbek ve üst bacak sorunum var .1.73 boyum 65 kilom
1 2 haftadir kapinin onunde 1 saat 6000 7000 adim civari yuruyorum
1 haftadirda sabah kahvaltisi haric ekmegi kestim
Yesil cay hergun en az bir bardak iciyorum ve en az 1 lt su

Gobegimde basenimde bi degisiklik yok bacaklarim sıkılasti ama kasmi oldu hic sevmedim goruntusunu incelmede yok (olcmedim ama goruntu oyle )

Ne yaparsam bu basenden gobekten ust bacaktan kurtulurum
Halada catliyor gobegim ust bacagim
Onerileriniz varmi yada neyi yanlis yapiyorum
bacakların bir haftada mı sıkılastı?

X