zayıflamak...

karamelimmmmm

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2017
284
116
33
Basen ,göbek ve üst bacak sorunum var .1.73 boyum 65 kilom
1 2 haftadir kapinin onunde 1 saat 6000 7000 adim civari yuruyorum
1 haftadirda sabah kahvaltisi haric ekmegi kestim
Yesil cay hergun en az bir bardak iciyorum ve en az 1 lt su

Gobegimde basenimde bi degisiklik yok bacaklarim sıkılasti ama kasmi oldu hic sevmedim goruntusunu incelmede yok (olcmedim ama goruntu oyle )

Ne yaparsam bu basenden gobekten ust bacaktan kurtulurum
Halada catliyor gobegim ust bacagim
Onerileriniz varmi yada neyi yanlis yapiyorum

Haklisiniz .ust bacagimda kas oldu sanki genis ve sıkı yuruyusu birakipmi zayiflasam acaba .zayifladiktan sonra sıkılasilirim .hangisi fogru olur bilemedim
Sağlıklı beslenmeden ve spor ikisini destekliyor biri olmadan diğeri ise yaramıyor eğer ust bolgende problem yoksa sağlıklı beslenmeye devam edip aynı zamanda alt bölgeler için eliptik bisiklet yapabilirsin

öyle bir haftada kas yapamaz hiç kimse endişe etmeyin kolay bir şey değil kas yapmak
bence kilo boy orantınız gayet iyi acaba pilatese mi başlasanız? incelir ve sıkılaşırdınız
Bir ara plates yaptim gercekten baya kilomda gitti hic diyet falanda yapmafkm 62 ye falan dusmustum ama yuzum baya zayiflafi biraktim .kas olmasindan cok korkyorum incelsin tek istegim bu

1 saatte 6bin adim az ama. Yanii tabii hareketsizlikten iyidir ama bu tur sporlardan sonuc almak icin tempolu yapmak lazim. Tempodan kasit ne? Normal yürüme hizimiz saatte 5 km. Bu da zaten hemen hemen ortalama 6bin adima denk geliyor. Yani siz yürüyüşe çıkmışsınız gibi. Bunu kilo verdirecek seviyeye getirmek icin saatte 5 km den fazla yurumek lazim. Ortalama 8 km ediyor, o da 10bin adima denk gelir. Ama bunu 1 saatte yapmaniz lazim.
Bunun dışında pilates ve yoga bence incelmek icin etkili. Bir de karbonhidratsiz diyet. Olabildiğince karbonhidrati azaltirsaniz daha hizli zayiflarsiniz.

Fitness'a gitme şansınız varsa gidin. Ben hiç diyet yapmadan hatta tatlıdan bile kesmeden zayıflıyorum. Karnımızdaki kasları yürüyerek çalıştırdığımızı sanmıyorum. İlk gittiğimde bir çok hareketi bu kaslarım zayıf olduğundan yapamamıştım. Yürüyüş kalori kaybettirir. Ama bölgesel zayıflama sağlamıyor. Önceleri her akşam 1 saat yürüyüş yaptığımdan biliyorum.

Fitness'a gitme şansınız varsa gidin. Ben hiç diyet yapmadan hatta tatlıdan bile kesmeden zayıflıyorum. Karnımızdaki kasları yürüyerek çalıştırdığımızı sanmıyorum. İlk gittiğimde bir çok hareketi bu kaslarım zayıf olduğundan yapamamıştım. Yürüyüş kalori kaybettirir. Ama bölgesel zayıflama sağlamıyor. Önceleri her akşam 1 saat yürüyüş yaptığımdan biliyorum.
Malesef oyle bi imkanim yok .yuruyusu daha cok bacaklarim icin yapiyorum basen bolgem ne olsa bi 5 10 kilo versem gider die cok takmiyorum ( sanki cok kolay vermek :)) )

X