zaten hastasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sen o abiyi izala bi.Niye sen üzülüyorsun?? Kabahat onlarda içindekini kus onlar üzülsün.

O abiye de acımıyorum gelmiyorum demiş o da kabullenmiş.Gelmezsen gelme ben çocukları

alıp gidiyorum.Babamla kardeşim görecekler diyememiş.

Eğer böyle ciddi bir hastalığın varsa hem doktor yakınların olacak, paran olacak, eğitimli olacaksın

ki söyleneni anla araştır.Sen de biraz doktor olmak hastalığı bilmek zorundasın ki işin biraz daha

kolaylaşsın.3 senedir uğraşıyoruz ve bu 3 sene de anladığım en önemli şey vah çevresi olmayana,

vah parası olmayana, vah eğitimi olmayana.Ama bilmiyorlar karşılaştıkları şeyleri tedavi oluyoruz

zannediyorlar.Şimdi sağlık bedava, onkoloji hastaları özeller de bile bedava tedavi oluyor diyen,

sağlıkta çağ atladık ne diyorsun sen diyenlere cevabım .

gecmis olsun.
tüm cevaplari okumadim ama annem terapi görürken bizede yasakdi ona sarilmak vs.
terinde yüksek seviyede kemoterapi maddesi oluyordu- ve isin terapisinden sonra yine sarilmak öpmek vs. yasakdi. ben dinlemiyordum ama cocuklar yanina sokulmuyordu (kücük cocuk)
sizin nasil bir terapi aldiginizi bilemiyorum ama ne olursa olsun yengeniz baya baya dengesiz. ücüncü kisilere zarariniz olsa zaten hastanede kalirdiniz.
lütfen üzmeyin kendinizi.

Yengen tam anlamıyla sacmalamis aglamayin böyle insanları inanın taktiginiza değmez ins biran önce sağlığına kavusursun

Oncelikle Rabbim acil sifa versin. Bir tanidigimiz da kanser tedavisi goruyor. Kemoterapi aldigi donem zzararli dediler pek gorusmedik. Daha sonrasinda da bizden mikrop gecmesin diye gorusmedik. Ama sizinki cok ozel bir durum hala-yegen. Bu sekilde olmamaliydi. Rahatsiz etme konusunda da esimin ddedesi kalp ameliyat oldugunda bende cocugumla pek gitmedim. Hasta insanlarin yaninda çocuğun ne yapacagi hic belli olmaz. Ama biraz toparlayinca gitmistik

Canım benim, kemoterapi alıyorsan eger çocuklardan sana bir mikrop bulaşabilir diye düşünmüştür belki. Çocuklar sık hastalanır malum ve hijyene dikkat edemezler. Sanmıyorum kanserin bulaşıcı olduğunu düşünsün. Ya da kanser hastalarının aldıkları tedaviler ve görüntüleme yöntemleri (pet tomografi vs.) nedeniyle radyasyon saçtıklarını düşünebiliyorlar ondan olabilir.
Kötü düşünme ne olursun.
Ya da çocukları kemoterapi alan bir insan görmesin diye gereksiz hassasiyete girmiş olabilir. Lütfen kötü düşünme. Kanser bizim ülkemizde hala tabu. Seks konuşmak bile kanseri konuşmaktan daha az tabudur emin ol ki.
Damdan düşmüş biri olarak yazıyorum bunları...

Konu sahibi kemoterapi almiyor ve kendisi de abisiyle yengesi de amerikada yasiyor , ve yenge yabanci turk degil
Zaten ilerleyen sayfalarda konu sahibi acikladi yengesinin neden boyle yaptigini

Birçok kanser türü kesinlikle tedavi edilebiliyor günümüzde. Hatta biz kanserin evresinden daha çok tedavisi olup olmamasını önemsiyoruz. 4. Evreden dahi çok iyi tedavisi olup %70-80 oranında iyileşen türler var. O yüzden kanser çok korkulması gereken bir hastalık olmaktan çıktı.
Buna rağmen, kansere çare bulunması gibi bir tanım doğru değil çünkü kanser genelleştirerek tedavi edilecek bir hastalık değil. Her kanser türü kendi özelinde, çok kompleks yapıya sahip. Ben çözümün 'kişiselleştirilmiş ilaç' (ilk defa Türkçe' ye çevirdim bir garip oldu:)) olduğunu düşünüyorum hatta işin içinde olan bir araştırmacı olarak.

Konuya gelecek olursak yengeye hiç anlam veremedim. Ayıp desem de değil, kötülük resmen.

+1 ya Rus yengeye bak sen, Türk kadını yapsa yerden yere vurulurdu...

Geçmiş olsun, o dengesize de Allah akıl fikir versin. Kanserin bulaşıcı olduğunu düşünen bir aptal belli ki. Abin de karısına bunu açıklayamayacak kadar ezik mi yani ? Babası kalkıp Türkiye den gidiyor o bile göremeyecek torunlarını. Neden çünkü hanımefendi görümcesinin hastalığını bulaşıcı zannediyor

Allah şifa versin öncelikle.
Soruna gelince hiç umursama konunun senle alakası yok. İki türlü düşün yengen gerçekten çocuklar seni yormasin diye düşünmüş olabilir. İyi niyetli.
İkinci seçenek bulasmasin demiş olabilir salla derim .benim abimin eşi benim hastalığım olmamasına rağmen ben ortaokuldayken bana çocukken hemde kin guttu çocukları sevdirtmedi, hala bile dedirtmedi.cunku ruh hastasıydi. Bu durumda da o kötü niyetli konunun senle alakası yok. Yigenler izlenir elbette. Abine şöyle aranız iyiyse yengenin haberi olmadan görüşün çocukları da tembihleyin tabii

Çok yaşayın sağlıklı yaşayın e mi Kafanıza takmayın ablacım, iyileşmeye odaklanıp moralinizi yüksek tutun, abi yenge o bu hiç önemli değil, herkes ederini kendi belirliyor, bunu da böyle zamanlarda belli ediyorlar, maalesef bazı konularda cehaletin menşesi olmuyor, düşünün ki otizmin bile bulaşacağını sananlar var

İnsanlarımız çok cahil çoook...
Biran evvel iyileşip şifa bulmanızı temenni ediyorum. .
Lütfen moralinizi yüksek tutun kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin...

Almadığını okudum sizden önce yazmış, alıyorsa diye açıklama yaptım sadece, kanser hastalarının bağışıklığının düşük olduğunu bende biliyorum. Sizin bilmediğiniz kemoterapi ilaçlarının hasta olmayan bireyler için ne kadar riskli olduğu. Uygulayan sağlık çalışanı bile en ufak bir bulaş riskine karşı özel eldiven, önlük ve gözlük kullanır. O ilaçların vücuttan atılımı sırasında hastanın vücut sıvıları ile kontamine olmamak gerekir buda 2 gün içinde olur zaten. Kemoterapi ilaçları yüksek riskli ilaçlardır. Evet kanser bulaşıcı değildir ama tedavi sırasında hasta ve yakınları dikkatli olmak zorunda.

Çok geçmiş olsun.

Sen iyileşmene odaklan , bu konuya üzüldüğünü yani yengenin bu tavrına kırıldığını da abin ve yengenle mutlaka paylaş.

Kısa zamanda atlatman dileğiyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…