Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
peki ben buğday tenliyim %15 tca yeteli olur mu? %20 mi almalıydım? aldım15 i ama uygulamaya cesaret edemiyorum ya leke falan yaparsa diye

Merhaba Lady Sabura
Uzun süredir sizi takip ediyorum ve bahsi geçen firmadan sayenizde birçok ürün aldım. Bu arada tca da aldım ellerimde denedim sonuç olumlu sayılır .Fakat yüzümde çok koyu kahverengi lekeler var çalıştığım için henüz tam anlamıyla yüzümde denemedim. Sadece alnımın bir köşesinde denedim saçımla kapattım bölgeyi biraz aydınlanma oldu ama lekeler duruyor.Benim lekelerim melesma lekesi dermotolog öyle söylemişti ve hızlı ileriliyor ve eski lekelerde mevcut
İlk sürdüğüm zaman kızardı ve ertesi gün morardı sürdüğüm bölge oldukçada kalın soyulma oldu diyebilirim. 10 günde tamamlandı soyulma. % 25 lik kullandım. Tüm yüzde uygulamayı düşünüyorum bahsedilen firmada fesleğen veya melisa kremi yok sanırım üretmiyorlar.Bephantol haricinde yüzümü ne ile nemlendirmeliyim saf e vitaminide aldım fakat hangi kremle karıştırayım bir öneriniz var mı. Birde sizce kış bitene kadar 4-5 seansta lekelrim geçebilir mi gerçekten bu lekelerden psikolojim bozuldu. Bir çok ürün denedim. Ayrıca tca sonrasında yani soyulmadan sonraki aşamada leke yok edici toparlayıcı bir ürün kullanmamızda sakınca olur mu?
Çok yazdım farkındayım bu konuda size güveniyorum tecrübelerinizden yararlanmak istiyorumç. Cevaplarsanız sevinirim iyi günler

bende % 25 kullanıyorum şuan ama skin renu markasınınkini gayette memnunum... hafif lekeler 1 seasnta bile geçiyor bende eğer lekler büyük ve eski ise 3 seansta yok oluyor... bence ilk uygulayanlar en fazla % 20 kullansın ve ilk uygulamada çok sürüp uzun bekletmesin...

boyun daha ince bir deri ben tavsiye etmem...
merhaba dün akşam ilk tca uygulamamı yaptım sanırım 1 dk tutmayı başardım. Yüzüm yandı sonra hemen soğuk suyla yıkadım beyazladı gerildi bepanten sürdüm arkasından. Bugün işteyim ama kızardım biraz gerginimde. Güneş koruyucumu ve bepantenimi sürdüm. İnşallah en yakın zamanda bu deri atarda rahatlarım :)

bir hafta sabır... atmaya başlayacaktır. bepanthen yağsız olsun yada yağsız iyi bir nemlendiricide olur

bir hafta sabır... atmaya başlayacaktır. bepanthen yağsız olsun yada yağsız iyi bir nemlendiricide olur
bepantenimin üzerinde yağlı ve normal ciltler için yazıyor. Normaldede bunu kullanıyordum zaten. Çok fazla kızarmadım ben buğday tanli olduğum için sanırım ama yanaklarım yanıyor hafif hafif şuan alnımda çok hissetmedim ama sabrederim 1 hafta inşallah sonuç güzel olur benim için. Teşekkür ederim

merhaba bugün yüzümü biraz gergin hissediyorum kızarıklık geçti sanki ama gülümsediğimde buruşuyorum biraz geçecek en yakın zamanda diye umuyorum.. iyi süremedimmi acaba tca yı... baktığım resimlerdeki gibi çok kızarıp bozarmadım...

o gerginli ve kırışıklık atılmak üzere olan eski derinin habercisi.. 1-2 güne soyulma başlıycak ters bir durum yok yani

tca peeling cilde zarar vermeden soymaya yarayan bir asittir arkadaşlar. şimdi tca veya diğer asitleri en son çare olarak düşünmeniz yararınızadır. Yani tca nın bir zararı olmaz, ama soyulmuş cilde iyi bakamazsanız iz kalma riski var, sabah kalktığınızda bu surat niye böyle diye panik yapmayın zamanla geçecektir. tca ile ilgili bazı alıntılar yapayım, işin uzmanlarından okuyun.

"
Günümüzde bir çok peeling etkisi yapan madde olmasına rağmen en çok kullanılan maddelerden birisiTCA olarak söylenebilir. Öyle ki artık TCA ile ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ dünyanın hemen her yerinde çok sık olarak yapılmaktadır.

Çünkü TCA cilde zararlı olmayan ve sadece derinin üst tabakasını eriten kimyasal bir maddedir. Kan dolaşımına geçen bir ilaç olmadığı için vücuda da bir zararı yoktur." ( http://www.ankaraestetikcerrah.com/tr/tca-peeling/)

bir diğer bağlantıda şunlar yazıyor

"Yüze bir sargı vs uygulamaya gerek yoktur, yüz görünümünde değişiklik olmadan kişi hemen kalkıp gidebilir. Yüzeyel peelinglerde tedaviden yanıt alabilmek için 2-4 haftalık aralar ile 6-8 seans uygulamak gerekir. Bu ilk seansta elde edilen cilt ışıltısının artmasını sağlar. Uygulama sonrası 3-5 gün süresince ciltte geçici kizariklik, kabuklanma ve soyulma olabilir. Bu tür sikayetler peeling cilt tipine göre ayarlanarak sonraki seanslarda giderilebilir.

Orta derinlikte yapılan peelinglerde de uygulama sonrası ciltte değişiklik olmaz. Ancak ertesi gün yüz derisi koyulaşır (atılacak deri koyulaşır) ve bir kaç gün sonra da soyulma başlar. İlk hafta dolarken hemen tüm yüz soyulmuş ve alttan yeni ve pürüzsüz bir deri çıkmış olur. Orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralikla uygulanabilir.

Peeling sonrasında yenilenen deriyi korumak için hekim tarafından önerilen nemlendirici ve koruyucu preparatlar kullanılmalıdır. İlk 3 gün kozmetik ürün kullanmamaya, makyaj yapmamaya ve sıcak duş almamaya özen gösterilmelidir. Güneşden korunmak çok önemlidir hatta tercihen bu tedaviyi kışın yapmak gerekir.

Düzenli uygulanan kimyasal peeling tedavisinden sonra cilt daha canli ve parlak hale gelir. Tedavi devam ettikçe cildin yapisi daha saglikli bir hale gelir." ( http://www.aysebarutcu.com/estetik-uygulamalar/peeling/)

Bu da yazıyı detaylı incelemiş başka kaynak

"Bazı yerlerde TCA sonlandırma solüsyonu gibi şeyler yazıyor, muhtemelen karbonatlı sudan başka birşey değil, ancak bu yöntem ani asidik ortam sonrası baz uygulayarak cildinizde reaksiyon yapabilir, bu yüzden en güvenilir olanı bol çeşme suyuyla cildinizi yıkamak.

TCA Kullandıktan Sonra Bakım

TCA kullandıktan sonraki aşama işin en meşakkatli aşaması, bu aşamada, cildinize dikkat etmeniz gerekiyor, çnkü cildinizi incelttiniz, ve şimdi toparlamasına yardımcı olmanız gerekiyor. TCA kullandıktan sonra e vitamini, b5 vitamini b3 vitamini çinko oksit, gibi maddeler cildinizin hızlı iyileşmesini sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca cildinizi çok sıcak sularla yıkamamalısınız, sıcak ve ışık cildiniz için en zararlı şey. Yani TCA cildinizde iz vb. bırakmaz, iz vb. durumlar cildinizi iyi koruyamazsanız yaşarsınız. Cildiniz tahmini, olarak 4 gün ile 10 gün arasında soyulacak, kendiniz soymayın, bu da iz bırakabilir, bırakın kendi kendine soyusun.
Güneşten korunmak için fiziksel korunma oldukça önemli, bu yüzden güneşe maruz kalmayınız, 20 faktör ve üzeri güneş koruyucular kullanabilirsiniz, ama güneş koruyucu sürdüm diye güneşten korunurum gibi bir hayal hüsran olabilir, çünkü güneş koruyucular, terleme vb. durumlar yüzünden koruyuculuklarını yitirirler, bu yüzden sık sık yenilemelisiniz. Ancak geniş bir şapka ve büyükçe güneş gözlükleri oldukça yardımcı olacaktır silere.

TCA Kullanım Arası

TCA'yı en aşağı 21 gün yani 3 hafta arayla uygulayabilirsiniz. Tabi eğer yüzünüze kullanıyorsanız 1 ay geçmesi lazım, ama dövme silme, çatlak giderme gibi durumlarda cildiniz hızlı iyileşiyorsa 21 günde de kullanabilirsiniz. Bu konuda önemli olan cildinizin iyileşme hızıdır. E vitamini b5 vitamini b3 vitamini çinko oksit cildinizi çok hızlı iyileştirecek maddelerdir." ( http://www.kadininyeri.org/2014/09/tca-peeling.html)

şimdi gelelim kişisel deneyime, ben tca yı ayak mantarlarım için almıştım %25 doa kozmetikten, baya faydasını gördüm mantarda. ama yüzüme yapamadım hem okul hem de iş güç çalışıyorum.

lekeler için %10 glikolik asit ve c vitamini serumu kullanıyorum gene aynı yerden, c vitamni lekelere oldukça iyi geliyor. bununla ilgili detaylı bir araştırma yazısı yazarım yakın zamanda. ama unutmayın c vitminini gündüz kullanmayın, sadece gece kullanın.

o gerginli ve kırışıklık atılmak üzere olan eski derinin habercisi.. 1-2 güne soyulma başlıycak ters bir durum yok yani
Günaydın :) hafta sonu yüzümün çoğu soyuldu... Hafif bir aydınlanma var sanırım birkaç seansta istediğim sonuca ulaşacağım hepinize çok teşekkür ediyorum ilginiz için...

Kızlar tca gözeneklerde ve hafif çukurluklarda etkilimidir? Kullanınp sonuç alabilen varmı?
valla benim ilk uygulamam benimde gözeneklerim var onlara iyi gelmedi pek sanki ama lekeler için birebir deri soyulduğu için alttan taze deri geliyor.. 2. 3. uygulamamdan sonra gözeneklerde fark ederse yine yazarım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…