Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
arkadaşlar ben 1 ay önce tca 15 yapmıştım çok iyi soyulmadı ve uzun sürdü heralde ben esmerim diye yetmedi esmerler 25 yapsın diye duydum ve 25 yaptım çok karradı yaparkende beyazlamıştı zaten şindi altan gelen deri kırmızı bu geçici mi dün sıkıntıdan uyumadım geçici dimi çünkü 15 likte pek öle olmadı da daha soyulma bitmeden yapabilincek bişi varsa yapim lady ve diğer arkadaşlar konu hakkında bilginiz varsa yazın lütfen dört gözle cevabınızı bekliyorum

Son düzenleme:
Pinar93 bende dün ilk uygulamamı yaptım ama seninkinin aksine hafif bir kızarıklıktan başka hiç birşey yok %15 ile yaptim ben.. ben nerdeyse yazılanların hepsini okudum %25 yüksek bir oran o nedenle bence panik yapma oran yüksek olunca haliyle cildinin verdiği tepkide %15 te olduğu gibi olmuyor bir süre sonra geçecektir hep öyle okudumm çünkü.. tabi genede işin ehli lady son sözü o söyler sabırla bekleyelim :) burdan ilk kez yapacak arkadaşlara panik yapmamalarını söylemek istiyorum çünkü benim dün ki uygulamam vasattı pamuk değer değmez inanılmaz yaktı ağrı eşiğim çok düşüktür malesef. Pamuğu sürünce süreyi başlatacaktım o heyecanla unutmuşum, burnuma nerdeyse hiç sürmemişim, yanaklarımda sadece elmacık kemiklerime ve yakın çevresine sürmüşüm alt kısımlara pamuğu hiç dokundurmamışım bile yani kısacası Allaha emanet bir uygulama :) iş işten geçtikten sonra yüzümü yıkayıp rahatladıktan sonra anladım ki bu kadar panik yapacak korkacak heyecanlanacak birşey deil aslında lütfen ilk kez uygulayacak arkadaşlar benim gibi gereksiz panik yaşamayın.

teşekkür ederim mesajın için içim biraz rahatladı ihşallah sorun olmaz senin bi sorun yok dimi başka bilgisi olanlarda yazsın lütfen

teşekkür ederim mesajın için içim biraz rahatladı ihşallah sorun olmaz senin bi sorun yok dimi başka bilgisi olanlarda yazsın lütfen

Kızarıklık olan kısmı kendin soymadıysan eğer, bir sorun olmaz, nemlendiricini ve güneş kremini sür.

yo kendim soymadım sadece ağzımı oynatırken açılmış olabilir gibi ama elimle tutup soymadım

O zaman geçer, ama keşke 20'lik kullansaydın, 15'lik ve 20'lik arasında çok fark varmış çünkü. 25'lik ağır gelmiş olabilir. Güneş koruyucunu ihmal etme.

O zaman geçer, ama keşke 20'lik kullansaydın, 15'lik ve 20'lik arasında çok fark varmış çünkü. 25'lik ağır gelmiş olabilir. Güneş koruyucunu ihmal etme.

son uygulamam olcağı için birde esmerim olsun bitsin daha kısa sürer dedim çok kararsız kalmıştım ama tca 25 aldım işte neyse sorun olmasın da teşekkür ederim bu arada ilgilendiğin için :)

Arkadaşım nasıl bir anda %25 yapmaya cesaret ettin?Ben %15 başladım. ancak 3.tca denememde tam etkili bir soyulma oldu. umarım cildin toparlar. esmerler %25 yapsın diye bir yazı hiç okumadım. Bende esmerim Lady hep %15 diyor hiç %25 yapın demedi ki kimseye...

Arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum aslında nerdeyse tüm yorumları okuyan biri olarak ne zaman ne olacağını biliyorum ama gene de tecrubelerinizden bire bir faydalanıp teyit etmek amaçlı sormak istiyorum. Ben ilk 15 lik uygulamamı çarşamba akşamı yaptım bu gün ikinci günüm elmacık kemiklerimin olduğu yerler kahverengi kabuk bağlamış durumda ve yüzümün büyük bir kısmı buruş buruş henüz soyulma başlamadı ve ben çok fazla nemlendirmiyorum cildimi günde iki defa nem ve sabah kalkınnca güneş kremi sürüyorum. Sizce daha fazla nemlendirmeli miyim ve sizce buruşan her yer soyulur mu ? Teşekkürler.

Hayırlı olsun öncelikle güzelim. Sadece bir yanlış anlama var onu düzelteyim; ''cildimde yer ye beyazlamalar gördüm ki bunlar tca nın çalıştığının kanıtı idi '' demişsin ya, hayır bu şart değil, ya da kanıt değil. Her cildin tepkisi farklı. Kimi arkadaşlarımız bırak beyazlamayı uygulama anında veya sonrasında kızarmıyor bile :) Şifa olsun.

Güzelim onlar yağ skarları. Onlar mikrop vs sebepli olmuyor yani, cildin sebum salgıladıkça gözeneklerde birikiyor.
Öncelikle cilt temizliğini doğru yapmalısın ki onlar geçsin.
Ben mesela 2005/2006 yıllarından bu yana sebamed kompakt sabun ile temizliyorum cildimi ne sivilcem var ne yağ birikiyor gözeneklerde.
Kimyasal peeling cildi soyarak yeniler, doğal olarak genişlemiş gözenekler soyuldukça eski normal olması gereken haine gelir ve bunu 1 seansta elde edemezsin. Lekelerden kurtulmak genişlemiş gözeneklere göre çok daha kolay.

Merhaba hoşgeldiniz.
Öncelikle sabırlı ve istikrarlı uygulama yapmanız gerekli. Hep söylediğim gibi çukurların soyularak giderilmesi uzun sürüyor, ki baş belirleyici faktörü derinlikleri. Lekeler için daha çabuk sonuç alırsın ama o çukurlukları gidermek için sabırlı ol. Evitamininin yarısını koysan yeterli olur.

Öncelikle hemen 50 faktörlü güneş koruyucu almalısın, herşeyi saymışsın da güneş koruyucu dememişsin :)
Bepanthen i sadece ilk gün kullan ve diğer günlerde melisa kremini kullanmaya devam et.
Diğer arkadaşlara önerdiğim gibi cilt temizliğin için en yakın eczane veya marketten sebamed kompakt sabun var, hatta watsons ve gratis'in indirimlerini takip edin benim gibi daha uygun fiyata alırsınız

Ah güzelim ya bakın hep aynı sorunu yaşıyorsunuz.
Ben daima ne diyorum hepinize?
%15 ile yeterli soyulma olmaz ise o zaman %20 tca'ya geçin.
%25'i taş çatlasa 2 kişiye önerdim bu güne kadar, ki o arkadaşlarımız %20 ile çok az soyulmuştu
Lütfen gidip sebamed'in pişik kremini al ve kızarıklık geçene kadar gece uyumadan önce ve sabah uyandığın zaman uygulamaya devam et.!

Ya yaaa hep diyorum ama illa önce bi yaşamanız lazım anlamanız için.
Bunu tecrübe uygulaması olarak düşün, 2. uygulaman çok daha iyi olur.

Kızarıklık olan kısmı kendin soymadıysan eğer, bir sorun olmaz, nemlendiricini ve güneş kremini sür.

teşekkürler kedicim.

yo kendim soymadım sadece ağzımı oynatırken açılmış olabilir gibi ama elimle tutup soymadım

Acilen sebamed pişik kremi al ve kullanmaya başla güzelim.

son uygulamam olcağı için birde esmerim olsun bitsin daha kısa sürer dedim çok kararsız kalmıştım ama tca 25 aldım işte neyse sorun olmasın da teşekkür ederim bu arada ilgilendiğin için :)

15 açık tenliler 20 buğday tenliler 25 esmer tenliler yazıodu bi anlık oldu işte ihşallah sorunsuz atlatırım tek işsteğim bu şuan önereceğiniz bişe var mı tam soyulmadan bilmiom ne yapcağımı

Ah aaaaaah...
Güzelim ne demek olsun bitsin yahu?
Size ne kadar ''korkmayın'' desem de elinizdekinin asit olduğunu unutup böyle kafanıza göre oran yükseltirseniz çok normal bunları yaşamanız.
O yazıyor eyvallah ama !
Sonrasında ne diyoruz?
Cilt tiplerimiz ve yapılarımız birbirinden farklı, önce %15 deneyin olmaz ise %20'ye geçin.
%25 önerdiğim en fazla 2 kişidir ve onların cildi %20 ile bile soyulmayacak kadar dayanıklı olduğu içindir, siz nasıl istisnalar ile kendinizi bir tutabiliyorsunuz.
Acilen gidip sebamed pişik kremi al ve kullan.

Güzelim konunun ilk mesajına yazdım zaten ben bunun cevabını.
''Kabuk bağlamak'' nedir?
Eğer pamuğu bastırarak sürüp cildini tahriş etmediysen cilt kabuk bağlamaz, renk değişimi olabilir (bende olmadı)
Buruşma oluğunu ve soyulmaların 3. gün veya 4. gün başlayacağını da yazmıştım

Şükür kavuşturana LadySubaru :) şimdilik herşey yolunda. Kabuk bağlamak: emanet gibi duran yer yer kahverengi buruşuk bir ten diyim benim tabirimle :) yazılarını her gün okuyorum sorularımın cevabını da içeriklerinde buluyorum ne diyim Allah razı olsun senden. Bu arada ne kadar dikkatli okumaya çalışsamda malesef ikinci uygulamaya geçmek için gereken 30 günlük sürenin soyulma bittikten sonra başladığını bu gün öğrendim o nedenle nisanda da bir uygulama yapıp ekime kadar bekliycem. Dışarıya nerdeyse hiç çıkmıyorum tca için kendimi eve kapattım :) ikinci uygulamada da aynı şekilde mümkünolduğunca güneş görmiycem inşallah güneş koruyucuma da ilk günden itibaren dikkar ediyorum son olarak melisa kreminin içine e vitamininin tümünü koydum umarım sakıncası yoktur .. Bu kadar emek verdiğin için, tecrubeni paylaştığın için benim msjıma da cvp verdiğin için sonsuz teşekkürler :)

merhabalar arkadaşlar benimde çillerim var ne önerirsiniz bide tenimin rengi açılsan istiyorum sivilcelerim leke oluyor yani baya bişiler yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz

cevabın için teşekkürler lady artık akıllandım bu pişik kremini nasıl kullanıcam soyulmalarım bitmedi sadece kırmızılık yerlere mi yoksa o kabuklaşan daha soyulmamış yerlere de mi geciktirir mi soyulmayı orlara sürersem bide bepantholun pişik kremi var o olur mu olmazsa senin dediğini alayım bunu kullanınca geçicek dimi birdaha böle dikkatsizlik yapmıcam

Son düzenleme:
Acilen sebamed pişik kremi al ve kullanmaya başla güzelim.[/QUOTE]

lady çok üzgünüm ya naptım ben lütfen ya pişik kremiyle geçmezse napcam bir daha nisanda evde durup tca yaparsam geçer mi yanık gibi mi olcak çok korkuyorum tabi pişik kremini kullancam ama geçmezse diye korkuyom yardım et lütfen bugün 6. günüm daha soyulma bitmedi de çok mutsuzum ağlıyorum kendime kızıyorum lütfen yardım edinnnn

Son düzenleme:
benimde dün geldi siparişim ama şimdi yapmayı düşünmüyorum arkadaşımın kollarında izler var önce onda denicez hemen geçmez biliyoruz ama ilk kolunu yapıcaz sonrada yüzümüzü bakalım çok merak ediyoruz bu akşam uygulamaya geçicez

Günaydınlar arkadaşlar bu gün üçüncü günüm dün akşam itibariyle soyulmalarım başladı an itibariyle çenemin %50 si yüzümünde 1/4 lik kısmı soyuldu diyebilirim. Sanırım biraz hızlı soyuluyorum yalnız inanılmaz kaşınıyor fakat elimi dahi sürmüyorum yüzüme soyulmaya müdehale etmemek adına. Neyse şunu söylemek istedim çenemde gözlemlediğim kadarıyla çok büyük bir değişim olmadı lekeler hafiflemiş o kadar. Lady nin dediği gibi zaman ve istikrar çok önemli tca da. Yani kimse ilk denemede olağanüstü bir değişim beklemesin bilginize arkadaşlar..

merhaba ben bunu deneyeceğim ama doa kozmetikten melisa veya fesleğen kremini bulamadım.doa'ya msj attım cevabı daha gelmedi.ürünler kaldırıldımı acaba bilgisi olan yazabilirmi? aktarlarda da arayacağım eğer bulamazsam alternatif nemlendirici önerebilirmisin lady?

merhabaa , lady daha iyi bilir tabi ama doa o kremleri sanırım kaldırdı , sitede zaten satılmıyor bazen hediye olarak kargodan çıktığı oluyordu sanırım başka krem üretilecek . ben e vitamini ve hametan kremi karıştırıp sürüyorum çok da güzel oluyor , güzel nemlendiriyor , hametan eczanelerde satılıyor süperde cilt yenileyici bir krem ,ben memnun kaldım öneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…