Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
sayın lady hanım,bu verdiğiniz karışımları yağları siparişl ettim yalnız birşey sormak istiyorum bu laktik asit ve yağlarla yaptığınız toniği kendiniz mi buldunuz yoksa bi yerden mi gördünüz..
diğer maskeler bakımlar içinde aynı şey geçerli yani neyle neyin nasıl ve ne kadar karıştıralacağını nerden nasıl biliyorsunuz.hani deneme yanılma yoluyla kendi yüzünüzde mi denediniz?
yani sonuçta asit ve yağ karışımı hani bir araya gelince değişik bir reaksiyon göstermiyecekleri ne malum.
merak ettim.sizin kendi buluşlarınız mı yoksa bi doktordan yada bilir kişiden bi uzmandan mı aldınız mı karışım tariflerini??
çünkü bende uygulamak istiyorum fakat neye dayanarak ve nasıl uyguladınız bunları?
teşekkürler...

Hepsi benim bilgim dahilinde. Asit diye gözünüzde büyütmeyin, asitten asite fark vardır, mesela laktik asit kaslar yorulduğunda salgılanır, doğal olarak yoğurtta da bulunur...
Bunun gibi şeyleri bilmek neyi neyle karıştırabileceğimi bilmem için bazı bilgiler gayet yeterli.

durbakalım konuyu dağıtmaktan ceza alacaksın! Sana cevap verdiğim için bende ceza alacağım.
Ayrıca yorumunu bir başlığa yazman yeterli, tüm başlıklara kopyalayıp yapıştırma.
Lütfen başlıktaki konu dışındaki sorularını özel mesaj atarak sorar mısın!

lady'cim bi sorum olcak izninle.
bu tca sürekli yapılması ihtiyaç olarak hissedilen birşey mi? yani mesela bugün yaptım, cildime iyi baksam gene de birdaha yapmaya ihtiyacım olur mu? ya da yılda 1 kere yapsak falan? yani demem o ki, sürekli cilt soymak, Allah muhafaza ciltte büyük sorunlar yaratmasın? bi de cildi soyduğumuz için, cilt daha da hassaslaşıp, lekelenme kapasitesi artmasın, melanin dengesinden dolayı?
tatlım sorularım saçma gelebilir, ama, yardımcı olursan çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler..

Merhaba.
Cilt soymak normal bir durum tatlım, istenilen safhaya gelince süreklilik gerektirmeyen bir işlem.
Yüzeysel olarak soyduğu için cildi merak etme incelme gibi sorunlar yaşamazsın ama tabi cildini 50+faktör ile lekelenmeye karşı mutlaka korumalısın.
Yazın güneşlenince cilt nasıl soyuluyor aynı şekilde soyuyor.
Mesela yüzünde lekeler var bu lekeleri 4-5 defa tca yapıp giderdikten sonra sen istemediğin sürece yapmana gerek yok.
Ben mesela cilt yenileme amaçlı kullanıyorum

%10 laktik asit kullansak nasıl olur acaba..Azmı etki eder..bu uygulamadan biraz tırsıyorum çünkü..
bide yüzümde tek tük sivilce var..sivilce olması durumunda uygulanabilirmi ?

Merhaba bayanlar..Topiği baştan sona okudum.Biraz tırsmayla birlikte birazda sizlerden destek alarak bende yapacağım yakın zamanda..Takipteyim sizi..
Laydimm ya nasıl bir sabırla tek tek cevaplamışsın soruları..Müthiş bir yetenek hayran kaldım doğrusu..Teşekkür etmek istedim sana..

Heyy ben geldiim,siparişimi verdim. 15nde gelecek Allah'ın izni ile.. azar günü kız arkadaşlarımla buluşacağım..Pazar akşamı yada pazartesi günü yapmayı planlıyorum.Yani 17si gibi.Ocağın 12snde de bebeğimin doğum günü var.Soyulmalar nedeni ile inşallah çok kötü görünmez yüzüm..:18:
En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir derler..Düşün düşün olmuyor yani.Aklımda bu uygulama varken,birde yüzümün çilsiz düşüncesi çok heyecanlandım..Açtım siteyi verdim siparişi.. Ayy Allah'ım sen bizi koru,Amin..

Yine ben geldim..Bebeğimi emzirdiğim için aldığım yeri aradım.Hiç bir sıkıntı olmayacağını önerdiler. Laydimin anlattığı gibi kullanmamı önderdiler. 1-2 dakikayı kesinlikle aşmamı önerdiler.Ve birde herhangi bir sabunla yıkayarak tcayı çıkarmamı önerdiler. İnternette böyle okumadığımı saf su ile yıkayarak işlemi sonlandırdığımızı okuduğumu anlattım ve oradaki beyfendi sabun kullanırsanız tcayı daha iyi yüzünüzden arındırırsınız dedi.Benim yine kafam çok karıştı çünkü Laydi saf su ile yıkayarak işlemi sonlandırdığını yazmış.Tekrar tekrar okudum.Çok okuyarak dallandırıp budaklandırmamam gerekli.Çok pimpirikliyim ya :18:

merhaba :) TCA eczanelerde bulunabilicek bir şey mi?

Eczanelerde eskiden bulunuyordu artık yasaklandı

%10 laktik asit kullansak nasıl olur acaba..Azmı etki eder..bu uygulamadan biraz tırsıyorum çünkü..
bide yüzümde tek tük sivilce var..sivilce olması durumunda uygulanabilirmi ?

Laktik asit ve triklosetik asit birbirinden farklı yapıda asitlerdir. İkisininde etkisi doğal olarak farklıdır.
Sivilceler büyük, derin ve iltihaplı yapıda değilse kullanabilirsiniz.
Korkulacak birşey yok çekinmeyin

Ben teşekkür ederim tatlım en baştan üşenmeden okuduğun için sizlere yardımcı olabilirsem ne mutlu bana
12sinde çoktan soyulmaları bitmiş pırıl pırıl bir cildin olmuş olacak hiç tedirgin olma
Çiller ilk uygulamada gitmez ama gözle görülür fark olur, 15lik tca aldın değil mi?

Şimdi tatlım ilk olarak uygulamadan önce bişey isteyeceğim, pamuğa dökmeden önce 2-3dk şişeyi çalkala sonra pamuğa döküp uygulamaya geç.

Tca yı cilde sürdükten yaklaşık 10-20sn sonra yanma hissi başladığı için o 1,5dk lık bekleme süresinde insanın gözü emin ol sabun falan görmüyor, musluktan akan suya koşturma ihtiyacı pek fena

Tatlım sonlandırmak için sabun vs gibi bir temizleyici kullanmayın, su yıkamak yeterli.
Sabun , yüz yıkama jeli gibi şeyler cildi tahriş edebilir.

Son düzenleme:
Ben teşekkür ederim tatlım en baştan üşenmeden okuduğun için sizlere yardımcı olabilirsem ne mutlu bana
12sinde çoktan soyulmaları bitmiş pırıl pırıl bir cildin olmuş olacak hiç tedirgin olma
Çiller ilk uygulamada gitmez ama gözle görülür fark olur, 15lik tca aldın değil mi?

Şimdi tatlım ilk olarak uygulamadan önce bişey isteyeceğim, pamuğa dökmeden önce 2-3dk şişeyi çalkala sonra pamuğa döküp uygulamaya geç.

Tca yı cilde sürdükten yaklaşık 10-20sn sonra yanma hissi başladığı için o 1,5dk lık bekleme süresinde insanın gözü emin ol sabun falan görmüyor, musluktan akan suya koşturma ihtiyacı pek fena

Tatlım sonlandırmak için sabun vs gibi bir temizleyici kullanmayın, su yıkamak yeterli.
Sabun , yüz yıkama jeli gibi şeyler cildi tahriş edebilir.
[/QUOTE]

Laydim,evet 15lik tca aldım 15i gibi gelecek.Belki 15gibi akşam vakti yaparım ama haftasonu da kız arkadşalarımla görüşeceğim,uzun zamandır görmüyorum onları görüşme bittikten sonra yaparım yani pazar akşamı gibi.Her detayı da yazmayı düşünüyorum.
Zaten ilk sayfadaki yazınızı bir kağıda not aldım.Hata yapmamak için tekrar okuyacağım.Şişeyi çalkalamam gerektiğini de not aldım,başlamadan önce 2-3 dk çalkalayacağım. Suu suu suu diye çığlık atacağım desene Yalnız Doadakiler öyle söylemedi ama ben sana güveniyorum.

kısa bir aradan sonra selam ,
bugün akşam 2.uygulamayı yapmayı düşünüyorum ve 1,5 dk.tutacağıım bir aksilk olmaz ise .sanırım hafta sonuna doğru soyulmalar başlar böylelikle evde geçirmiş olacağım ,2.uygulamada daha güzel olacak .

diğer arkadaşımız ne durumda acaba ,2.uygulamayı yaptı mı ? merak ediyoruz ...

Uygulama esnasında yelpaze defter kitap rüzgar yapıcı şeylerde alabilirsin yanına.
Sen bakma onlara, daha geçende bir arkadaşımız tca dan sonra temizleyici jel kullandı yüzü kızardı.
En az 5-6 gün temizleyici içeren şeyler cilde uygulanmamalı kullanılmamalı, hepimizin cildi birbirinden farklı hassasiyette alerji gibi tepkilerle karşılaşmamak için biz dikkatli olalım

Tatlım 2. uygulamadan önce senden de bişey isteyeceğim, pamuğa dökmeden önce 2-3dk şişeyi çalkala sonra pamuğa döküp uygulamaya geç.

hangi siteden aldınız acaba ben anlamadım....

hangi siteden aldınız acaba ben anlamadım....

Marka firma ismi, linki veremiyoruz ama sanırım size şu başlık yardımcı olacak google a bir danışmanızı öneririm

http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...ri-sabunlari-kati-parfumleri-kullananlar.html

tamam ladycim ,uyarını dikkate alıyorum ,2-3 dakika çalkalayıp öyle uygulayacağım

Öpüyorum tatlım başarılı bir uygulama yapacağına eminim

günaydın ,
evet dün 2.uygulamayı yaptım ve yaklaşık 2 dk.kadar şişeyi çalkalayıp daha sonra temizlemiş olduğum cildime uyguladım ,ve üzerine 3 defa tekrarladım ,1.50 dk.tuttum ve hemen yıkadım .havlu ile kurutmadım kendi halinde su damlacıklarının kurumasını bekledim ve hemen bepanten kreme boğdum kendimi ,sonra tv.izlemeye geçtim yeğenim hala senin cildin niye kızardı dedi ,koşa koşa aynaya gittim ve yanaklarımda acayip bir kızarma olduğunu görünce şok oldum ,eyvah dedim birşeyi yanlış yaptım ne yapacağım dedim ,devamlı bepanten krem ve fesleğen krem uyguladım ,yaklaşık 1 saat sonra kızarıklık geçti cildim eski haline döndü ,çok sevinidm demek ki normalmış kızarması ,başka bir yerde de okumuştum ,
bu sabah uyandığım da ilk işim aynaya bakmak oldu ,ama üzüldüm .çünkü o kızarıklık yeniden olmuştu şu an işyerine geldim ama cildim halen kızarık ,bepantene kremi ve fesleğen kremini getirdim gün içinde devamlı kullanacağım umarım uzun sürmez bu kızarıklık .hani böyle yanaklara allık sürersin ya ama biraz abartılmış hali aynen öle işte .sadece yanaklarımda var bu kızarıklık.

laydcim uygulamayı sana adım adım yazdım , ben uygulama da hata yaptım mı yoksa beklediğimiz gelişmeler böyle mi olacak ?

Ladyim,sana güveniyorum temizleyici ve sabun kullanmadan bol su ile yıkayacağım. O anda yelpaza ile hiç uğraşamam,birde bebek faktörü var bende aniden ağlarsa felan akşam yapmayı planlıyorum o uyusun rahat rahat yaparım..Ben yanağımın bir tarafının fotoğrafını çekmeyi planlıyorum tabii unutmazsam Ya birde yanmasından ziyade kaşıntı hissi veriyor mu?Ya ben kaşınmaya gelemiyorum,ama cı eşiğim yüksektir.Çok acı çekerim ama ağlamam
Handanirem,canım geçmiş olsun ee şimdi nasılsın uygulamada aynı ama 1,30 dkyı geçmişsin sanırım.1,50 tutmuşsun ya ondan olabilir mi acaba? Sık sık yaz olur mu lütfen gelişmeleri bilmek istiyorum.

selam meri
yok cnm 1.30 dk.tuttum özellikle dikkat ettim ama cilt bu tabi ,ne zaman nasıl tepki vereceğini bilemiyosun ,şu an sanki kıxarıklık biraz daha geçti ,ama devamlı kremliyorum ,sabaha göre durumu iyi ,ama kızarıklık okadar abes durmuyo ,şirinlik kattı bana :) ama yine de düzelsin istiyorum hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…