Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
selam ,
ve benim dün itibari ile cildimde olan dökülmeler bitti :) şimdi heyecanla 2.uygulamayı bekliyorum arkadaşlar ,
sizler de durum nasıldır ?

Bebek gibi cildimiz çıkınca neşemiz de katlanmış, hayırlı olsun bak bak doyama emi
Ben 4. uygulamamı ocak ayında yapmayı planlıyorum.
Normal bakımlarıma geri döndüm bu ara, ozon yağımı özelmişim

Bugün 12. günüm soyulmalar dökülmeler daha doğrusu bitti neredeyse aşırı bi soyulmam olmamıştı fakat ölü deriler gittikçe yüzüm gözüm açıldı lekelere yönelik uyguluyorum ilk seans oldugu için lekelere dikkat bile etmedim ama komşum farketmiş lekerin azalmış gibimi bana mı öyle geldi dedi gecen gün bilemiyorum kış mevsimi soluklaşır genelde ondan da olabilir.Şuan cildim gayet normal durumda döküntü kaşıntı hiç bişey yok bi 8gün daha bekleyip 2. seansımı uygulamayı planlıyorum bu kez zamanı biraz daha uzatıp ve zaman içinde uygulamayı tekrarlayarak yapıcam 2.sinden daha çok umutluyum soyulma konusunda ilk seans etkileirm bunlar

günaydın ,
evet yaa ,şu an için lekelrimde bir değişklik yok ama yine de cildimn düzeldiğini hissediyorum ,bide yanağımda sivilce çıktı belki alt deride kalan sivilceydi ,cildimde soyulma olunca hemen fırlayıverdi ama geçer o da naapalım ... sen tedavi aralarını baya uzun tutuyosun sanırım ,ozon yağı tedavisi de yapıyosun demek ,bravo walla ...

günaydın ..
aynen benimde öle oldu aman aman bi dökülme olmadı ama yine de döküldü.ölü deri gittii...lekelerin solmasın da mevsimin de büyük bir payı olduğunu düşünüyorum benimkiler de aynı şekilde çünkü ,kış mevsiminde renkleri solar .ama yine de güzel şeyler bunlar.tedavi arası 8 gün az değilmi ,lady zaman arasını 1 ay tutun diyo , sonra yanlış bir işlem yapma ,tabi sen bilirsn...
ben aralık ayının 13 ya da 14ü gibi yapacağım yaklaşık 19-20 gün oluyo .2.uygulama daha başarılı olacak :)

Gözenekler açılmaya başlıyor ilk 2 uygulamamda bende de 2 tane sivilce çıkmıştı, lütfen o sivilceler ile oynamayın geçecekler.
Çok canınızı sıkarsa ara ara bir aspirini azıcık su ile ıslatıp ezip sivilcenin üstüne koyun
Ozon yağı pek iyidir ozon gazının en temel etkisi dezenfekte özelliğidir, gıda ve kozmetik sanayisinde çok kullanılır.
Alttan gelen taze cildi korumak için kullanıyorum ama benim ozon yağım sıvı değil!
Araştırmama göre sıvı ozonlanmış yağlar yeteri kadar ozon gazına tabi tutulmuş değildir, en az 110 saat ozon gazına tabi tutulmuş olması idealdir.
Benim kullandığım buzlukta muhafaza ediliyor.
Alacaksanız buna dikkat edin..

En az 1 ay ara verin kızlar tca uygulama aralığı 8 gün olamaz!
Cildin incede olsa bir katmanını soyuyoruz, bırakın cilt kendini toparlasın...
Acele etmeyin 30 gün olsun uygulama aralıklarınız, zaten ''aralık- ocak- şubat- mart- nisan'' 4 uygulama yapmak için vaktiniz var

Son düzenleme:

iyide 8 günde olması imkansız ki zaten 8 günde soyulma devam ediyo benim, 8 gün sonra 20 oluyo yani 13. gün bugün 7 gün sonra 20 gün oluyo ilk seansım cok hafif gectiği için cildim suan toparlanmış durumda ve 20 gün iyi bi süre bu soyulmaya göre uygulamadan hemen 8 gün sonra yapcağımı nereden cıkardnız anlamadım

Son düzenleme:

Bende 8 e itiraz edip nasıl donkişot gibi ortaya fırlamışım onu anlamadım

oluyo öyle şeyler arada bazen ne yazmışım ben ya diye hönk'ten ( ) kalıyosun canım benim

Kesinlikle
Bu aralar epey yoğunum işim için gerekli olan bir yetki belgesi sınavım var bir yandan ona hazırlanıyorum, 16 aralığa kadar yapabileceğim tüm yanlış anlamalarım şimdiden affola hanımlar

Yüzümde kırmızı izler var benim. Öyle pembede değil ama.. Geçmesini istiyorum. Yaklaşık 4 yıldır sivilceler, izler falan.
TCA bu konuda yardımcı olur mu? İşe yarar mı? Herkes geçmez falan diyor moralim çok bozuluyor.

Kızarıklıklar henüz orada bir iritasyon olduğunun belirtisi onlar, soyularak geçmez maalesef.
Sivilce sorununuz devam ediyorsada tca yapamazsınız.
Yüzünüzü iyi temizleyin, nemlendirin bol su için zaman içinde o kızarıklıklar geçecek

Tedavi görüyorum zaten şuan.
En erken yaz ayında bir şeyler yapmaya başlayabilirim.......
Off. Çok kötüler ama ya..

Tedavi görüyorum zaten şuan.
En erken yaz ayında bir şeyler yapmaya başlayabilirim.......
Off. Çok kötüler ama ya..

Şimdiden geçmiş olsun diliyorum, sivilce tedaviniz başarıyla bitsin kalanıda halledilir
Ekstra birşey aramayın tedavinizde problem yaratmasın.
Cilt temizliğinde sebamed in sabununu tavsiye ederim ama

selam ,
burası karışmış :) sen yazında belirtmişsin ya 8 gün bekleyip yapacağım diye ,ben de ondan öle yazdım tabiki soyulma işlemi ancak 8 günde bitiyo ,bende onu demedim zaten :)

ben de bu ayın 10u gibi falan yapmayı düşünyrm,hatta 12.nde yapacağım çünkü soyulma işlemi 3-4 gün sonra başlıyo en azından soyulma dönmnde evde olurum ,bende sabırsızlıkla bekliyorum ....

Şimdiden geçmiş olsun diliyorum, sivilce tedaviniz başarıyla bitsin kalanıda halledilir
Ekstra birşey aramayın tedavinizde problem yaratmasın.
Cilt temizliğinde sebamed in sabununu tavsiye ederim ama

Teşekkür ederim önerin için. Yeşil kalıp sabununu kullanıyordum çok memnundum. Yeni bitti sayılır. Yine alırım.
Bu arada tedavim bitince ilk sana geleceğim izlerim için leydi daktır subaru...

Teşekkür ederim önerin için. Yeşil kalıp sabununu kullanıyordum çok memnundum. Yeni bitti sayılır. Yine alırım.
Bu arada tedavim bitince ilk sana geleceğim izlerim için leydi daktır subaru...

Teşekkür ederim, bilgim ve tecrübem dahilinde keyifle yardımcı olurum

merhabalar..ben daha yeni farkına vardım bu tca ların asitlerin yağların..32 yaşındayım cildimde sivilce çıkardı ama kurur giderdi .şimdi izleri kalıyor..geçmiyor.
forumu okuyorum günlerdir baya bi araştırdım..şu tca yı alıp almama konusunda kararsızım..acaba diyorum laktik asitli tonik yeter mi bana..
dün hastanede kimyasal peeling yaptırdım yatmamla kalkmam bir oldu..ve 100 ytl para verdim.çok pahalı..
şu önerileri yapsam mı acaba cildim açık ve hassas..
doğumdan sonra azıcık lekelerimde oldu.
birde şu doa kozmetik olayı var..sizce nasıl kullanıyorsunuz sanırım..güvenilir mi acaba??
yani o kremlerin hammaddeleri nerelerden geliyor..nasıl ve nerede hazırlanıyor?
çok ucuz ya ..
bana güzel bir laktik asitli tonik tarifi verir misiniz gül sulu falan :)
teşekkürler

Laktik asitli tonik size istediğiniz etkiyi vermez, laktik asitli toniği ben ve birçok kişi genelde cildi dinç tutmak ve pul pul soymak amaçlı kullanıyoruz.
Tonik oranı için ilk kullanıp memnun kaldığım tarifler bu linkteki mesajımda
​http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...i-parfumleri-kullananlar-37.html#post25467562
Tca cildi 7-10 gün içinde soyan bir kimyasal peeling ajanı ve evet isterseniz evde yapabilirisiniz, ilk mesajımda tecrübemi sizlere madde madde yazdım.
Öyle yüzlerce tl vermeden benim gibi 10tl civarı bir rakama alıp uygulayabilirsiniz.

Ben firmanın birçok ürününü yaklaşıl 8 aydır kullanıyorum sorun yaşamadım ürünlerinin hepsi belgeli sadece ahlaklı ticaret yapıp ulaşılabilir fiyata satıyorlar.
İlk zamanlar bende sizin gibi tedirgindim, çekinmeyin arayın firmayı sorularınızı sorun yardımcı oluyorlar.

Unutmayın pahalı ürün kaliteli ürün demek değildir, ucuz ürün kalitesiz ürün demek değildir.

Bu arada marka, firma ismi vermek forum kuralları gereği bu ana başlık altında yasak aklınızda olsun

Son düzenleme:
bu toniğin içinde yağlar falan var..tüylenme yapmasın bir süre sonra..çünkü çenemin yan tarafında 2 tüy var.
birde bu yağlar sivilceleri azdırmasın?
gül suyuyla yada lavanta suyuyla yapsam toniği olmaz mı..gerçi benim cildim karma..yanak kısımlarım aşırı kuru ,çene ve alın bölgesi yağlı
çok sorunlu yani..hangi kremi kullansam problem oluyor..normal ve karma olan kremler cildimi geriyor.yeterince nemlendirmiyor.
kuru cildler için olanlarsa parıl parıl parlatıyor hatta bazen sivilce çıkartıyor.
krem için öneriniz var benim bu sorunlu cildime.çünkü herşeyden korkar oldum ..1 sivilce çıktımı daha iflah olmuyor izi kalıyor.yakında suratımda böyle giderse doğru deri parçası kalmıycak..şu anda 5 ,6 tane ama çıkanlar kalıyor.
birde başka yağ yada krem öneriniz var mı???
teşekkürler
bu tca yı gg da buldum fda onaylı falan diyor..nasıl acaba?

Bu sorularınıza burada cevap verirsem sizde bende konu dışı mesaj yazmaktan ceza alırız.
Bu yüzden sadece tca ve laktik asitle ilgili sorularınıza cevap verebilirim.

Ama şunu söyleyeyim bitkisel yağların tüylenme falan yapmadığını su forumda bu tarz konuların konuşulduğu, bitkisel yağlar ile bakım yapılan başlıklarda ısrarla yazıyorum. Yaptı diyen varsa kanıtlasın! Gidip bir zahmet hormonlarına baktırsın...
Bitkisel Yağlar tüylenme falan yapmaz.

Anladığım kadarıyla problemli ve dengesi bozulmuş bir cildiniz var ve önce uzman bir cildiye doktoruna gitmelisiniz, bu durumda ben ne önersem yanlış olur, öneri verdiğim cildinize ters düşmesi durumunda suçlu olurum.
Ayrıca sivilce sorunu olanlar tca uygulaması yapamazlar.

Gg gibi sitelerde satılan sözde tca solisyonları kullanmadım kullanmam ve saf tca sattıklarına da inanmıyorum
Her FDA onayı var denilen ürüne inanılmaz, dikkat edin orada satılanlara şahıslar satıyor firmalar değil.
Benim için firma garantisi önce gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…