Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
günaydın lady ,
ya bu buruşukluk ne zaman bitecek ,bi türlü soyulmaya başlamadı :KK43: bir an önce soyulsun istiyorum ,belki de soyulma işlemi olmaz , daha ne kadar böyle buruş buruş gezecem :) tuhaf yani ,böyle güldüğm zaman falan tutup çekesim geliyo :)

:KK3:Günaydın.
4 ve 5. günler soyulma ve buruşukluk evresi oluyor, soyulma senin cilt yapın ile alakalı. Benim cildimde soyulma 6 ve 7. günlerde bitiyor mesela.
Lütfen müdahale etme, kendisi soyulmalı. Nemlendirmeye devam et:KK34:

Bugün 6. günüm 4.ve 5. günler kısmı soyulmalar oldu ağız cevremde cenemde ve alnımda bugun biraz daha hafifledi kepeklenme şeklinde deri döküyorum. Elmacık kemiklerimde ilk senasta hiç olmadı soyulma 2. uygulamada ilk önce elmacık kemiklerimin oldugu bölgeden başlıcam sürmeye buruşmalar da hafifledi cilt yenilenmeye başladı şuan parlak ve sıkı bi cilde sahibim sanırım 10. günde cilt iyice toparlanmış durumda olacaktır.İlk seans için etkiler iyi tabi çillerim ve lekelerimde bir değişiklik yok en az 3. 4. seansta bekliyorum onlardaki etkiyi şimdilik cilt ölü hücrelerinden arınıp temizlenip canlanıyor lekeler için daha uzun vadede uygulama gerekeck mart ayına kadar devam edicem bakalım en cok istediğim çillerimin silikleşmesi inş. oda olacak sabırla devam diyorummm :21: :KK1: :KK42:

Bu arada ilk seansta bepantheni sadece 2 kere sürme ihtiyacı duydum onun dısında sabah güneş kremini uyguladım akşamda bir kere fesleğen kremiyle nemlendirdim açıkcası cildi kendi haline bıraktım kuruyup gerilip çatlayıp ölü deriyi daha çabuk atsın diye nemlendirmedim çünkü ölmüş deriyi nemlendiriciyle geri yapıştırmış gibi bi his verdi bana bu şekilde de gayet iyi oldu bilginize

Son düzenleme:
Bugün 6. günüm 4.ve 5. günler kısmı soyulmalar oldu ağız cevremde cenemde ve alnımda bugun biraz daha hafif elmacık kemiklerimde hiç olmadı 2. uygulamada işk önce elmacık kemiklerimin oldugu bölgeden başlıcam sürmeye buruşmalar hafifledi cilt yenilenmeye başladı şuan parlak ve sıkı bi cilde sahibim sanırım 10. günde cilt iyice toparlanmış durumda olacaktır.İlk seans için etkiler iyi tabi çillerim ve lekelerimde bir değişiklik yok en az 3. 4. seansta bekliyorum onlardaki etkiyi şimdilik cilt ölü hücrelerinden arınıp temizlenip canlanıyor lekeler için daha uzun vadede uygulama gerekeck mart ayına kadar devam edicem bakalım en cok istediğim çillerimin silikleşmesi inş. oda olacak sabırla devam diyorummm :21: :KK1: :KK42:

Güzel plan:KK9:
İlk yaptığın uygulamayı tecrübe kabul et.
Elmacık kemiklerinden başla uygulamaya yanaklar, çene, alın, burun... bende böyle yapıyorum. Sizinde nasıl kolayınıza gelirse.
Nisanda da bir uygulama yapabilirsin, tabi güneşten cildini 50+ faktörlü bir koruyucu ile koruyup direkt güneşe maruz kalmamak şartıyla.
Uygulamada bekleme süresini de 1 yada 1,5 dk yaptığında sonuçlar istediğinden, beklediğinden de iyi olacak:KK34::KK16:

Son düzenleme:
Bu arada ilk seansta bepantheni sadece 2 kere sürme ihtiyacı duydum onun dısında sabah güneş kremini uyguladım akşamda bir kere fesleğen kremiyle nemlendirdim açıkcası cildi kendi haline bıraktım kuruyup gerilip çatlayıp ölü deriyi daha çabuk atsın diye nemlendirmedim çünkü ölmüş deriyi nemlendiriciyle geri yapıştırmış gibi bi his verdi bana bu şekilde de gayet iyi oldu bilginize

İşte cildi nemsiz bırakmak büyük hata:KK20:
Zaten cildi kendi doğal döngüsü dışında soyuyoruz nemlendirmelisin.
Nemlendirici soyulan deriyi yerine yapıştıramaz.
O kuruma ve çatlama diye tarif ettiğin durum alttan gelen taze dokuya zarar verir.
Nemlendiricisiz olmaz, aslında soyulmayı hızlandırmıyor zorlaştırıyorsun!!!

Güzel plan:KK9:
İlk yaptığın uygulamayı tecrübe kabul et.
Elmacık kemiklerinden başla uygulamaya yanaklar, çene, alın, burun... bende böyle yapıyorum. Sizinde nasıl kolayınıza gelirse.
Nisanda da bir uygulama yapabilirsin, tabi güneşten cildini 50+ faktörlü bir koruyucu ile koruyup direkt güneşe maruz kalmamak şartıyla.
Uygulamada bekleme süresini de 1 yada 1,5 dk yaptığında sonuçlar istediğinden, beklediğinden de iyi olacak:KK34::KK16:

Aynen ilk uygulama tecrübeydi acemilik eserimdi 2. ustalık eserim olacak inş. sayende tatlım sağolasın...:KK42:

İşte cildi nemsiz bırakmak büyük hata:KK20:
Zaten cildi kendi doğal döngüsü dışında soyuyoruz nemlendirmelisin.
Nemlendirici soyulan deriyi yerine yapıştıramaz.
O kuruma ve çatlama diye tarif ettiğin durum alttan gelen taze dokuya zarar verir.
Nemlendiricisiz olmaz, aslında soyulmayı hızlandırmıyor zorlaştırıyorsun!!!

Hiç nemlendirmiyorum değil de işte sabah önce doğal gül suyuyla tonikledim arkasından 50+ güneş kremi akşamda fesleğen kremi bu şekilde uyguladım nemlendirme işini ilk 2 gündede bepanthen sürdüm sırf sabah akşam

Aynen ilk uygulama tecrübeydi acemilik eserimdi 2. ustalık eserim olacak inş. sayende tatlım sağolasın...:KK42:

Ne mutlu bana:KK16:
Hiç nemlendirmiyorum değil de işte sabah önce doğal gül suyuyla tonikledim arkasından 50+ güneş kremi akşamda fesleğen kremi bu şekilde uyguladım nemlendirme işini ilk 2 gündede bepanthen sürdüm sırf sabah akşam

Gün içinde en az 2-3 defa fesleğen kremi sürmelisin tatlım ve soyulma tamamen bitene kadar devam etmelisin.
Alttan gelen bebek cilde iyi davranmalıyız:KK34::KK16::KK12:

günaydın ,
bu sabah uyandım ve minik minik soyulmalar mevcut ,sevindim:) ilk tecrübe olunca böyle azcık kullanıp azıcık soyulma olacak sanırım ,bu uygulma işlemnde çok etki edeceğini sanmıyorum ama 15gün sonra yapacağım uygulamada 2 dk.tutacağım ,sanırım 2 dk.dan bişey olmaz ,bepantene sürmeye devam tabiii

bende yapmak istyrm ya çokk heycanlandım :)

Uygulama yaparken heyecanlanmak, yazdıklarımın ve uyarılarımın dışına çıkmak yok ama sonuçları gördükçe heyecanlanmak serbest elbette :KK9::KK9:

günaydın ,
bu sabah uyandım ve minik minik soyulmalar mevcut ,sevindim:) ilk tecrübe olunca böyle azcık kullanıp azıcık soyulma olacak sanırım ,bu uygulma işlemnde çok etki edeceğini sanmıyorum ama 15gün sonra yapacağım uygulamada 2 dk.tutacağım ,sanırım 2 dk.dan bişey olmaz ,bepantene sürmeye devam tabiii

Tatlım bu uygulamanda süreyi yapılması gerekenin altında tuttuğun için soyulmanın az olması normal.
1,5 dk sürenin üstündeki sürelerde tecrüben, tecrübem yok cildin ne tepki verir bilemiyorum, lütfen tekrar uyarıyorum 1,5 dakikayı geçme.

Sen şimdi 1,5dk yı geçersen yarın bir başka arkadaşımız bundan cesaret alıp daha yüksek dakikada uygulama yapar ve hele tatsız bir reaksiyon, sonuçla karşılaşırsa hepimiz üzülürüz...

Cesaret verici olmayalım, güvenli süre, maksimum süre 1,5dk.

Neticede uygulama evde yapılabilir nitelikte ama oranı düşük olsa da asit uyguladığınızı unutmayın:KK34:

Son düzenleme:
selam ,
evet haklısın aslında ,netten araştırdığım kadarıyla maksm.2 dk.uygulanabileceğini okudum tabi ama yine de korkarım 2 dk.tutamam cildimde ,yapmadığım bir uygulama için kimseye buradan cesaret vermek istemem ,şimdilik öyle düşünüorum ,kararma falan olur ve bu da benm günlk yaşantımı etkileyebilir , ama 1.5 dk.tutarım söylediğni aynen uygulamak istiyorum çünkü.zaten bu minik minik soyulma da beni çok fazla rahatsız etmiyo ,fondöten kullanmadığm için şimdilik iyiyim ama fondöten kulllanırsam görüntü olduğu gibi görünecek .şimdilik iyiym böyle....ama bir an önce soyulsun istiyorum ama zaman alacak sanırım çünkü soyulma çok ufak ..bu da ilk uygulamam olduğu için böyle sanırım ,bir dahaki uygulamam da daha net uygulayabileceğim.

Canım bunlar senin cildinden soyulanlar mı???
Benim çok ince pul pul oluyor hep :KK17:

Evet canım benim cildimde soyulanlar ama göründüğü gibi çok çok kalın değiller yakından çekince öyle göründü sanırım.
En son yaptığımda 1,5dk tuttum tca yı ve bu sürede 3 defa tca sürdüm.
Sanırım birazda cilt yapısıyla alakalı ve diğer uygulamamı 1,5-2 ay önce yapmıştım bununda etkisi mutlaka vardır.:KK17:

selam ,
cildinin o şekilde soyulması bence çok güzel ,keşke benimde öyle soyulsa ama benimki çok ince ince minik mink soyuluyo ...bu arada yüüzm halen soyulma evresinde dediğim gibi minicik minicik ,ve ben duramıyorum ,devamlı elim gidiyo soymaya çalışıyorum ama soymamak için de kendimi çok zor tutuyorum ,biliyorum leke falan bırakabililrm ama bir türlü dayanamıyorum işte ,neyse ki işe gelince pek ilgilenemiyorum . bakalım ilerleyen günlerde nasıl olacak gerçi ilk denemem biraz acemi oldu ama 2.uygulamam da daha tecrübeli yapacağıma inanıyorum .
acaba diğer kullanan arkadaşların cilt durumları nasıl oldu ? mesajlarınızı bekliyorum ...

Evet canım benim cildimde soyulanlar ama göründüğü gibi çok çok kalın değiller yakından çekince öyle göründü sanırım.
En son yaptığımda 1,5dk tuttum tca yı ve bu sürede 3 defa tca sürdüm.
Sanırım birazda cilt yapısıyla alakalı ve diğer uygulamamı 1,5-2 ay önce yapmıştım bununda etkisi mutlaka vardır.:KK17:

hımmm benim atladığım bişey olmuş burda sen sürüp öyle 1,5 dk beklemiyosun bu sürede ara ara tca solüsyonunu tekrarlıyosun ıslatıyosun iyice anladığım kadarıyla yüzünü bu şekilde yapılmadığı takdirde seninki gibi bi soyulma yaşayamam kii :KK1: ben pamuğu ıslatıp yüzüme sürüp ondan sonra tekrarlamadan bir keere sürüp aynanın karşısında zaman tutuyorum bu zaman içinde ara ara solüsyonu tekrarladığımda iyi derecede bi netice alabilirim anladığım kadarıyla... :44:

Bu şekilde uyguladığım için minik minik pullanma şeklinde deri döktüm sadece neyse ilk uygulamayı biraz çekimser uyguladığımdan oldu cildim evresini tamamlasın 2. uygulamayı yapmak için sabırsızlanıyorum.

Son düzenleme:
selam ,
cildinin o şekilde soyulması bence çok güzel ,keşke benimde öyle soyulsa ama benimki çok ince ince minik mink soyuluyo ...bu arada yüüzm halen soyulma evresinde dediğim gibi minicik minicik ,ve ben duramıyorum ,devamlı elim gidiyo soymaya çalışıyorum ama soymamak için de kendimi çok zor tutuyorum ,biliyorum leke falan bırakabililrm ama bir türlü dayanamıyorum işte ,neyse ki işe gelince pek ilgilenemiyorum . bakalım ilerleyen günlerde nasıl olacak gerçi ilk denemem biraz acemi oldu ama 2.uygulamam da daha tecrübeli yapacağıma inanıyorum .
acaba diğer kullanan arkadaşların cilt durumları nasıl oldu ? mesajlarınızı bekliyorum ...

hımmm benim atladığım bişey olmuş burda sen sürüp öyle 1,5 dk beklemiyosun bu sürede ara ara tca solüsyonunu tekrarlıyosun ıslatıyosun iyice anladığım kadarıyla yüzünü bu şekilde yapılmadığı takdirde seninki gibi bi soyulma yaşayamam kii :KK1: ben pamuğu ıslatıp yüzüme sürüp ondan sonra tekrarlamadan bir keere sürüp aynanın karşısında zaman tutuyorum bu zaman içinde ara ara solüsyonu tekrarladığımda iyi derecede bi netice alabilirim anladığım kadarıyla... :44:

Bu şekilde uyguladığım için minik minik pullanma şeklinde deri döktüm sadece neyse ilk uygulamayı biraz çekimser uyguladığımdan oldu cildim evresini tamamlasın 2. uygulamayı yapmak için sabırsızlanıyorum.

evet bu sürede sadece beklemedim tam ve eşit sürdüğüme emin olmak için 3 defa tca'lı pamuğu ile sürdüğüm yerlere tekrar sürdüm.
İlk sefer acemiliğinizi atıp cildinizin tepkisini anladıktan sonra 2. uygulamanız çok daha başarılı olacak:KK34::KK16:

evet yaa bu da çok önemli bir şey ,ben de 2.uygulamam da aynen bu şekilde yapacağım ,böyle olması daha güzel olur...15 gün geçsin de hemen yapayım bende sabırszlanıyorum 2.uygulama için.
aynen ben de sürp öyle bekliyodum tekrar üzerine sürmüyodum ama çok iyi oldu bunu öğrenmem de :)
2.uygulama daha başarılı olacak :)

Arkadaşlar desenize hepimiz eksik yapıyormuşuz :KK43:bende sürüp hemen saniye çalıştırıp bekliyordum..Halbuki Lady bir kez sürdükten sonra bir daha üzerinden geçmiş olduğunu yazmış:KK43:
Ben ilk sürdüğümde pamuğu bayağı ıslatmıştım..ama üzerinden geçmememden dolayı sanırsam benimde pul pul soyulma olmuştu..2 cisinde ise daha korkak davranıp pamuga çok az almışım oda yok denilecek kadar az soyulmaya sebep oldu...Gerçi bunlar bile cildimin temizlenmesine yetti :)
3 cü uygulamada kat kat deneyeceğim...Bende Lady'nin cildi gibi cildim soyulsun istiyorum :KK9:

selam ,
ve benim dün itibari ile cildimde olan dökülmeler bitti :) şimdi heyecanla 2.uygulamayı bekliyorum arkadaşlar ,
sizler de durum nasıldır ?

X