Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Ladyim teşekkür ederim cevabın için.3 kere üst üste sürdüm. 1,30 dakika bekledim.Bugün 5.günüm.Burnum soyulurken çenem,yanaklarım ve alnımın soyulmaması ilginç geliyor bana.Diğer yerlere gücü yetmiyor diye düşündüm. %20lik de kullanırsam eğer 1 dakikayı aşmayacağım.
Kedi 83 canım sana da teşekkür ederim uyarın için. Yalnız bu ikinci yapışım cildimde ki etkisini gördükten sonra %20lik tca kullanmaya karar verdim ama beklemedeyim hala eğer soyulma gerçekleşirse tabi ki elimdeki %15lik tca yı kullanmayı düşünüyorum.

lady subaru l-askorbik asit nası kullanır ne işe yarar.konunu dağıtmak istemem ama bilirkişi seni buldum.cvp erirsen sevinirim:)kreme katıp kullansam olur mu?c vitamini göz altına iyi geliyomuş ya nasıl kullanabilirim sence?engin bilgilerinden yararlanabilirmiyim:)

arkadaşlar bu 20 lik tca benim günlük yaşamımı hiç etkilemedi.anlatılanlardan etkilenip az mı sürdüm acaba.çünkü uygulayanlar yüzünün karardığını buruş buruş olduğunu ifade etmişti.yada benim derim çok kalın.sadece cildim çok kuru sanki küçük soyulmalar olacakmış gibi geliyor.demekki herkeste farklı bir etki yaratıyor bilginize....

şuanda elime ürünlerim ulaştı fakat biraz cesarete ihtiyacım var kullanmam için sanırım :S

şuanda elime ürünlerim ulaştı fakat biraz cesarete ihtiyacım var kullanmam için sanırım :S

korkulacak bir şey yok bende ilk başta çok tedirgindim fakat öyle olmadığını gördüm rahatlıkla kullanabilirsiniz.yeterki kurallara uygun bir şekilde kullanın.

LAYD SUBARU umarım beni hatırlamışındır..Tca çatlaklarıma iyi geldi ama yüzüme çok iyi gelmedi %20 tca yaptım 2-3 dk beklettim sonra kremle sonlarndırdım bugün 12.gün soyulmalar bitti ama kızarıklıklar geçmedi hala kıpkırmızı duruyo ne yapmam gerekiyo yardımınıza ihtiyacım var lütfen

lady subarucum merhaba bende tca 15 lik aldım.hemen uygulamak istiyorum.yüzümüze sürerken boynumuzada sürsek bişi olurmu acaba,birde benim kolumda küçüklükten kalma yanık izi var orayada uygulasam işe yararmı,verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim sayende bi sürü para vermeden kendimize bakmayı öğrendik....

Ben dün gece ilk uygulamamı yaptım, ilk denemem oldugu için 1 dk tuttum bol bol da sürdüm. %15lik kullanmıştım ama yüzümde batma hissi oluştu baya,yıkadıktan sonra sizlerin belirttiği gibi beyazlama yada kızarma olmadı. Şuan da hala yüzümde bir değişiklik yok. Yine gelişmeleri size bildiririm.

bende 2. uygulamamı dün gece yaptım ama beklediğim kadarıyla kararma olmadı. Rahatlıkla dışarı çıkabilirdim. Bakalım yarın ne olacak.

bundan sonra %15lik tca yı 2-3 ayda bir yapacağım

amigo sen 25liği yüzüne çok fazla mı sürmüştün.günlük yaşamın baya etkilenmişti.ben 20lik uyguladım sanki 15lik uygulamış gibiyim.pamukla bütün yüzüme yedirdim ama pamuk ıslak gibi mi olmalıydı???

Yeter tatlım yeter soyulacak tüm cildin merak etme

Askorbik asit C vtamini tatlım. Gül suyunun içine ilave edip yüzüne tonik olarak kullanabilirsin.
Lavanta suyunun içine ekleyip saç diplerine sıkarak saç toniği olarak kullanabilirsin (ben lavanta suyunun içinde saç derisi bakım toniği olarak kullanıyorum)

Tatlım işte hep söylediğim gibi hepimizin cilt yapısı ve cilt inceliği kalınlığı farklı.
Buruşma hepimizde oluyor çünkü cilt atacağı ölü deriyi 3. gün buruşma olarak gösteriyor aslında sadece cilt rengine ve hassaslığına göre kızarma, kararma batma gibi hislerde değişkenlik var sadece ama süreç aynı

Tatlım hatırladım ama bu nasıl bi cesarettir yahu:44:
%20lik tca yı nasıl tuttun yüzünde 2-3 dk
Hele hele tca ciltten arındırılması gereken asit sınıfında bol suyla yıkaman gerekiyordu ben kremle sonlandırmayı hiçbir mesajımda önermedim
Ah be tatlım ah be tatlım tabi kıpkırmızı olursun sen cildinden tca yı arındırmamışsın
Sık sık soğuk su ile yıka ve bepanthene krem kullan nemlendirme için.

Boynuna da kullanabilirsin tatlım ama lütfen güzel arındır boynundan, yüzünüde boynunuda bol suyla yıka ve nemlendirmeyi ihmal etme.
Kol için bir yorum yapamıyorum çünkü deneyimim yok, sen denersen sayende bizde öğrenmiş oluruz
Rica ederim tatlım ne mutlu bana yardımcı olabiliyorsam

Tatlım ilk 3 gün cilt pek tepki vermiyor zaten, cildi benim gibi hassas ve beyaz olan arkadaşlarda geçici bir kızarıklık oluşturuyor. Yanma ve batma hissi oluşması zaten çok normal neticede asit uyguluyoruz cilde.

3 veya 4. günde ciltte biraz kırışık yada biraz buruşma gibi bir görüntüden sonra soyulmaların başlayacak. Hadi bakalım hayırlı olsun

1tl pamuk demiş o ne oluyor... :s

1tl büyüklüğünde bir pamuk kopartıp yuvarlayıp tca uygulamanızı yapabilirsiniz demiştim

Son düzenleme:
ladysubaru çok teşekkür ederim cevabın için.gül suyuna katıp tonik olarak kullanmayı düşünüyorum.bu toniği göz altına kullanabilir miyim sence?

Lady S. Merhaba,
Bahsettiğiniz %15 saf TCA'yı en güvenilir şekilde nereden temin edebilirim?
Doa sitesinde satılan TCA'yı önerir misiniz? yoksa eczanede mi yaptırmak daha iyi olur?:44:

Lady S. Merhaba,
Bahsettiğiniz %15 saf TCA'yı en güvenilir şekilde nereden temin edebilirim?
Doa sitesinde satılan TCA'yı önerir misiniz? yoksa eczanede mi yaptırmak daha iyi olur?:44:

dediğiniz gibi d... sitesindeki tca gerçekten saftır güvenilirdir bende ordan alıyorum :)

Merhaba bayanlar,yine o küçük küçük pütürler meydana geldi,kendim soydukça da sanki iz kaldı gibi hissediyorum E soymayınca da tuhaf bir şekilde yüzüm. Kremliyorum kremi emdikten sonra yine kalkıyor onlar Of bir soyulsa ya! Bu arada 8.günüm.

dün gece 15 lik tca yaptım nihayet tam 1.30 dk tuttum.yüzüm baya yandı bol bol yıkadım,kurulamadan suyunu çekmesini bekledim sonra bepentol sürdüm(sıvadım da diyebiliriz).1 saat sonra yine bepantol ve 1 saat sonra içine e vit karıştırdığım fesleğen kremini sürdüm yattım.kurudukça yine fesleğen kremi sürüyorum.heyecanla sonucu bekliyorum bakalım ne zaman soyulcak.....

meri benim yüzümde aynı şekilde pütür pütür soyuluyor.hiç derinin kalktığını görmedim.20lik uyguladığım halde böyle.iz şeklinde kalmıyor aksine yüzüm pürüzsüzleşti ancak lekelerde hafif açılma var.herhalde 4. denemeden sonra sonuca ulaşcam.sonuçta bunlar bizim için deneyim...

bugün benimde 8.günüm sadece çenem ve yüzümde ufak tefek soyulmalar oldu rengim bi tuhaf buruş buruşum bu ikinci yapmam ilki az sürdüm dedim bunda baya bi sürdüm 2 dak bekledim 15 lik kullandım lekelerim gitmedi inşallah iyi sonuçlar alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…