Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

roaccutane deriyi inceltir. deri kalkmasın diye kullanım süresince ağda vs yaptırılmaz. tahminen sizin lekeler de benimki gibi derin olabilir. 2 aydır her hafta özel bir maske ile cildim soyuluyor.buna rağmen lekeler geçmedi. sadece lekeli kısımlara tca sürüp deneyin isterseniz. boşuna tüm yüzü soymayın.

layd e vitamini çıkarttılar derken anlamadım...e vitaminli krem mi .....

Hayır krem değil, saf tokoferol (e vitamini)

Benimde soyulmalarım başladı
Şu buruşma süreci bana fena eğlenceli geliyor insanların garip bakışları hele kahkaha atmamak için zor tutuyorum kendimi

Sanırım yok tatlım.

Aaa sakın!
Yüzünüze sadece lekeli kısma uygularsanız bu durumda ton dengesizliği oluşabilir yanlış mantık yürütmeyin.
En azından 2 defa bütün uygulanmalı tca, daha sonra örnek olarak sadece yanak bölgesine uygulanabilir ama öyle minik minik sadece leke üstüne olmaz.

Son düzenleme:
ilkbahar ve yaz aylarında tca yapılmaz evet ama bu sadece yüz için mi geçerli vücudun güneş görmeyen yerlerimize uygulayamazmıyız ?

ilkbahar ve yaz aylarında tca yapılmaz evet ama bu sadece yüz için mi geçerli vücudun güneş görmeyen yerlerimize uygulayamazmıyız ?

Aslında tüm vücut için geçerli. Her ne kadar giysilerin bizi koruduğunu zannetsek bile öyle değil. Ultraviyole ışınlar giysilerden de geçip tenimize ulaşıyor

Merhaba bayanlar..Tcayı yapalı 4. günüm. Burnumun kenarları dışında hiç bir soyulma yok. Küçük küçük bile yok. Ama burnumun kenarlarını görseniz ne tatlı oldu,yani bütün yüzüm öyle olsa tamamdır bu iş.Sanırsam %15lik tca bende soyma işlemini yapmıyor.Şubat 24' de %20'lik yada % 25lik alacağım. Ama hangisini?Karar vermedim.:18:Fikirlerinizi de bekliyorum.

20'lik almalısın bence, konunun başından beri okumaya çalışıyorum. 20'lik ile 15'lik arasında çok fark varmış. 25 ağır gelebilir.

20'lik almalısın bence, konunun başından beri okumaya çalışıyorum. 20'lik ile 15'lik arasında çok fark varmış. 25 ağır gelebilir.

Ladyimde öyle diyor 25 lik sakın diyor ma diğer türlü de hiç bir gelişme yok. Yani sürekli bununla uğraşamam,bir kere yapıp temiz yapayım diyorum ama.Bir yandan da ürküyorum işte:18:.Çalışan bir bayanım,gerçi 4.5.günleri hafta sonuna getirmek yararlı.Öyle olunca çok sıkıntı olmaz. Ama işte. 20lik de yani 5lik asit te işe yarar mı diyorum ki? Hani o da yaramazsa sürekli tca mı alacağım. Kararsızım Kedim yani Sen yapacak mısın fikrin nedir?

ladyciğim vermiş oldugun linkten siparişlerimi verdim inşallah en kısa zamanda elime ulaşacak. vermiş oldugun linke bayıldım ince espriler süper ürünler umarım işe yarar. kullanmaya baslayınca buradan bilgi veririm kızlar.

Tatlım bende %15 tca yaptım ama bugün burun ve ağız kenarlarından soyulmam başladı, sen bekleme sürende kaç kat tca sürdün yüzüne:44:
%20lik alacağına elindeki %15'i bir kaç kat daha fazla sür güzelim. Gerçekten 20 ile 25 çok farklı bence senin cildine ağır gelir.

Tatlım 15 ile 20 arasında 20 ile 25 arasında emin ol ciddi fark var
Bence önce 15liği uygularken 4-5 kat sür baktın yine istediğin gibi olmadı o zaman 20lik tca ya geç.

Unutmadan 20lik tca kullanacak arkadaşların bekleme süresi 1dk yı aşmasın, böylece cildin vereceği ilk tepkiyi görmüş olursunuz

Merhaba,

%15 TCA uygulamasını lekelerden arınmak için nekadar süre ile yapmamız gerekiyor?
Ve bu süre içinde bahsettiğiniz leke açıcı ve nemlendiriciyi sadece akşamları TCA uygulamasından sonra mı sürüyoruz?

selam tca kardeşlerim bende dün itibariyle %20 lik tca mı uyguladım çok fazla kızarma olmadı 50 sn kadar bekletip hemen yıkadım.birde pamuğa 3 kere ters çevirerek sürdüm yüzümde sürdüğüm yerlerde yanma hissi oldu acaba yeterli sürdüm mü emin olmamadım.sabah kalktığımda yüzümde kızarıklık vardı ancak çok yoğun değil.kararmada olmadı.15likte yaşadığım süreci yaşadım.umarım soyulma iyi olur.hadi hayırlısı

30 günde bir yapıyorsunuz...yaptıktan 3. gün sonra soyulma sürecine giriliyor.bu süreçte çok fazla olmamak kaydıyla günde birkere e vitaminli kreminizi kullanabilirsiniz.çok krem kullanırsanız soyulmayı geçiktiriyor.soyulma bittikten sonra yağ uygulamasına geçeblirsiniz...

Merhaba.
Tca'yı kaç defa uygulayacağınız tamamen sizin elinizde, kaçıncı uygulamada ''işte bu istediğim sonuç'' dediğiniz yerde tca uygulama sayınız bitmiş olur.
Tca her akşam uygulanabilir bişey değil.
30 günde 1 defa uygulayabilirsiniz.
Nemlendiriciyi tca uyguladıktan sonra ister gece ister gündüz cildinizin ihtiyaç durumuna göre kullanabilirsiniz.
Soyulma sürecinde cilt kuru bırakılmamalı, ihtiyaç duydukça yenilenmeli.
Soyulma süreci bittikten sonra da e vitamini eklediğiniz nemlendiricinizi günlük yada gece olarak kullanmaya devam etmenizi öneririm

Çok doğru uygulama yapmışsın tatlım hadi bakalım hayırlı olsun

Tatlım günde bir defa nemlendirici sürmek bazı ciltlere yetmez en az 2 defa demek daha doğru olur.
Aslında nemlendirici sürme sayısından çok sürülen miktar önemli.
Tüm cilde 2-3 bezelye tanesi kadar nemlendirici yeterli gelir mesela

Bence Ladyyi dinlemelisin, dinlemeyenler sonra keşke yapmasaydım seni dinleseydim diyorlar. Ben ilk defa yapacağım için şimdiden 15'liğimi aldım bekliyorum, zaten beyaz tenli olanlar 15'lik kullansın diye söylüyordu Lady. 20 şubat gibi uygulamamı yapacağım. Bende çalışıyorum onun için en mantıklısı 15'lik (beyaz tenliler için) 1,5 dk içinde birkaç kat daha süreceğiz zaten. Birde şubat'ı atlattıktan sonra 20 martta da yine 15'lik uygularım. Önemli detayları not ettim bilgisayara, yaparken de çıkış alırım. Şişeyi çalkalamakta en önemli detaylardan birisi.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…