Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Selam kızlar. Ben ilk kez %15 TCA yapalı bugün tam 18 gün oluyor. Soyulma tamamen sona erdi, cildim genel olarak daha berrak daha duru bir cilt halini aldı. Gözeneklerim daha az belirgin artık, çillerimde çok az bir fark var gibi. Aynı şey esas yapma amacım olan izlerim için de geçerli yani çok belirgin bir fark olmadı henüz ama genelinde bir iyileşme bir düzelme farkediliyor bu da başlangıç için çok iyi bence. %15 sosyal yaşamı hiç etkilemedi, çok hafif soyulmalar nemlendiriciyle kapanıyor. Yağsız fondotenle makyaj da yaptım, hiçbir sorun yaşamadım. Bir aya tamamlayıp tekrar yapmayı planlıyorum, görüşürüz kızlar

Elimde hem %10 hemde %25 glikolik asit var tatlım karar verebilmiş değilim hala düşünüyorum nasıl olsa vaktim var daha.:44:
Önce tca yapacağım
Laktik asitli tonik hazırladığın orana göre soyma değilde biraz kurutup pullanma şeklinde tepki veriyor.
Bence %15lik tca uygula.

LadySubaru Aslında %15 lik TCA karar verdim sayılır %20 likten korkuyorum açıkçası çevremdende tepkiler alırım. %15 liktede acaba soyulmayıp yüz rengim koyulaşırsa diye tedirgin oluyorum..

Tatlım soyulur niye soyulmasın.
1,5 dk lık bekleme süresinde 3 defa daha pamuğa tca döküp sür bak nasıl soyar
Yani kısaca cilde uyguladığımız miktar çok önemli

%15 Tca yı genel olarak beğendin yani canım kaç dk beklettin bekleme süresince kaç kere sürdün? %15 Tca oranı iyi yani devam diyorsun ...

Cevabın için teşekkürler canım bence sende %10 glikolik asit uygula önce ilk defa uygulayacaksan benim %20 glikolik asit pats uygulandı etkisi senin elindekilerden daha azdır ıslak mendil gibi birşeydi. Bakalım sende nasıl etki gösterecek merakla bekliyorum

aayyy ben bugün pek bi çirkin oldum kendimden iğrendim yüzüm kabuk kabuk attı.. bazı yerler dökülmedi kirli gibi gezdim sonra bi ara ellerimi yüzümde gezinirken buldum

aynaya bi baktım kırmızılı kahveli lekeli kırışık allı morlu bişi olmuşum....

pişik kremini yüzüme boca ettim 2 saat oldu sabaha kadarda kalacak...

yapacak olan kızlar nooluur dayanın kabukları kendiniz soymayın.. ben tutamadım kendimi kıpkırmızı oldum .... bide ewdw olcağınız gün 3.4.5. güne denk getirin en zoru soyulma aşamasıymış.....

ben de az önce %20 lik tca mı sonunda yaptım
ilk olduğu için 1dk beklettim
bekleme süremde 2defa pamuğa tca döktüm
bi baktım 55sn olmuştu bile...
bazı yerler hafif hafif beyazlamaya başladı 60.sn de yıkadım
ılık su hafifletmedi dolaptan buz gibi suyu aldım döktüm yüzüme
bepanthen vs. de sürmedim şmdilik
uyumadan önce gülden yapılmış nemlendiricim var ondan süreceğim çok az.
umarım güzelce soyulurum

Canım geçmiş olsun o kabuk soyma hatasını malesef bende yaptımBilirsin bu sefer çeneme ve alnıma uygulamıştım...
anlamadım o kadar az sürüp hiç bekletmeme rağmen 3.gün cumartesi sabah bir baktım kararma, buruşma ..bende dayanamadım bir yerden yakalayıp soymaya çalıştım ortaya kıpkırmızı bir çene çıkardım2 gün bepanthene plus 1 tüp bitirdim..Bu sabah iyiydi işe giderken bende sadece shea butter sürdüm öğlene çenem uçuk gibi kabarmasın mı(( gene eve geldim 1 tüp bepanthene plus
ile....
Cidden en kötü aşama soyulma oluyor..ve kesinlikle elle müdale etmemek gerekiyormuş..Kızarıklığı geçtim birde enfeksiyon kaptım ((

bepanten sürmeni tavsiye edrim en azında ilk gün....aşamaları mutlaka bize yaz umarım iyi bir sonuç alırsın

sana da çook geçmiş olsun canım.. benim de bugün enfeksiyon değil ama görenler nooldu sana diyor yüzüm acayip şişik çok ağlamış gibi yada çok uyumuş gibi... soyduğum için oldu galiba bide o kadar kırmızıydım ki mecburen fondoten sürdüm normal hayatta hiç kullanmam fondöten.:26:....

neyse acemiliğimize geldi :))))

Canım çok geçmiş olsun inşallah geçecektir sen kaçlık TCA uyguladın ben halen düşünüyorum sizlerin yazılarını okuyunca tedirgin oluyorumda:44:

bugün 1. günümdü
yüzüm oldukça gergin, güneşte kalmış yanmışım gibi hassas
dışarı çıkmak zorunda kaldım 50+ faktörlü güneş kremimi sürdüm
başka bir nemlendirici vs. sürmedim hiç.
bir an önce kurusun istiyorum, birazdan shea butter sürerim azıcık.
korkulacak bişey yokmuş hiç, 3. 4. günlerde de böyle düşünürüm umarım

onepte glikolik asit uygulaması yaptıkları zaman ilk olarak alında beyazlaşma başlıyor. beyazlaşan yere hemen nötralize edici solüsyon sürüyorlar. ani beyazlayan yerleri bu şekilde kontrol ediyorlar. sizde oyle bir şey alabilirsiniz. ılık su yeterli mi acaba. yüzümü özel bir temizleyici ile yıkatmışlardı.

Son düzenleme:
Bayanlar merhaba, % 15'lik tca kullananlara bir sorum olacak? Kullananlar da pütür pütür,ufak ufak mı soyulmalar oldu?Yoksa, böyle büyük büyük 3-5 parça halinde birden mi kalktı deriniz?Ben % 15'lik tca kullandım da ben de pütür pütür soyulmalar oldu.Tamam gündelik hayatı etkilemesin istiyorum da ama minik minik soyulmalarla da sürekli uğraşmak istemiyorum..Biraz aceleci miyim neyim? Yani bir kere uğraşayım temiz uğraşayım istiyorum..Uygulayanlar yazarlarsa mutlu olurum..Şimdiden teşekkürler...

bendede ufak ufak soyulma oldu.gündelik yaşamımı hiç etkilemedi o yüzden şubatta 20lik yapmayı düşünüyorum....

bendede ufak ufak soyulma oldu.gündelik yaşamımı hiç etkilemedi o yüzden şubatta 20lik yapmayı düşünüyorum....

meri özelden henüz mesaj atamıyorum. ben buğday tenliyim makyaj pamuğuyla yaptım aynı yanma ve batma hissi bendede oldu.yalnız soyulma çok az oldu.eğer ikinci uygulamada daha fazla soyulsun diyorsan bence 20 lik yap 25 lik ağır olur....

Burcin_79, teşekkür ederim canım cevabın için..Du bakalım beklemeye geçtim..20lik de nasıl bir etki yapıyor acaba?

Burcin_79, teşekkür ederim canım cevabın için..Du bakalım beklemeye geçtim..20lik de nasıl bir etki yapıyor acaba?

aslında 15 liği 1,5 dakika içinde birkaç kez süredebilirsin belki daha etkili olur.benimde ilk tecrübem olduğu için az sürmüştüm.çok sürünce farklı olbilir ayrıca iyice çalkalamak gerekiyor.şu anda bildiğim kadarıyla en son senta 20 lik uygulama yaptı onun yorumlarını dikkate al.etkilerini görürüz.

Yaklaşık 3-4 dakika kadar çalkaladım şişeyi ve bir kaç kez sürdüm yüzüme ama 1 dakika beklettim. Olmazsa 2.seans da %15liği deneyeceğim bu sefer süreyi uzun tutarım 1,5 dakika gibi..Bakalım bunda istediğim gibi bir soyulma gerçekleştiremezsem %20liği yada %25liği denerim..Bu arada sizleri takipteyim ama çok yazamıyorum..

Aaaaah ah ama hep uyarıyorum soymayın kendiniz, bekleyin sabredin 2-3 gün zaten kendisi soyulacak diye.
Geçmiş olsun tatlım fazla krem sürme pişik kremi sürmeseydin keşke içinde çinko var onların.

Tatlım lütfen uyarılarıma uyun, bakın her uygulamayı yapan bir kuralı mutlaka atlıyor
Uygulama sonrası cildini nemlendirmelisin.

Canım çok geçmiş olsun inşallah geçecektir sen kaçlık TCA uyguladın ben halen düşünüyorum sizlerin yazılarını okuyunca tedirgin oluyorumda:44:

Tatlım yazdıklarımın dışına çıkmadığın sürece sorun yaşamazsın boşuna tedirgin oluyorsun

Lütfen, cildi nemlendiricisiz bırakmıyouuuuuz

Tatlım soyulmaların küçük olması yüksek ihtimal tca yı az uygulamandan.
Benim gibi 1,5 dk içinde 3-4 kat daha tca sür soyulmaların daha fazla olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…