Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Hııı tatlım tamamdır, daha seri olayım :)Hadi ben bir cesaret girişiyorum 25 liğe,15 lik hafif geldiği için cildime ..sen nasıl eline o şişeyi aldın hala anlamış değilim

Komşumuz çatlakları için istemişti benim siparişlerle beraber geldi, uygulamasını beraber yapacak olduğumuzdan şişe benim dolaptaydı ben git şişeleri karıştır cayır cayır canım acıdığında yüzümü yıkadıktan sonra gördüm aaaah ah yorgunluk ve dalgınlık 25lik tca tecrübeme sebep oldu
yakın zamanda uygulama yapan yok muuu??herkes şubatı bekliyor desenize

Ben haftaya 15lik yapmayı planlıyorum ama elimde glikolik asitte var çok kararsız kaldım:44:

diğeri saç maskesiymişş

Ya güzelim bak kaç aydır bu foruma üye olduğun, kuralları bildiğin ve hatta uyarıldığın halde aynısını yapmaya devam ediyorsun.
Farkında mısın link paylaştığın için kaç gün ceza aldın? Foruma giriş yapamadın!

Link paylaşmak yasaktır!
Konu dışı mesaj yazmak yasaktır!
Konuyu sohbete çevirmek yasaktır!

Hele hele yönlendirmek derken!? Sordun yanıtladım, bu cümle yanlış anlaşılır.
Ben mümessil yada temsilcimiyim!???
Bu şekilde mesajlar yazmaya devam edersen sana cevap vermeyeceğim bilgin olsun.

layd resmini gördüm senin cildin çok iyi görünüyor.bence glikolik asiti deneyebilirsin.hem bize de tecrübe olur 15 liği biliyosun zaten

Kimse var mı
Benim tca larım geldi :)
Makyajımı çıkarayım uygulayacağım :)
Haber veririm :) Ama korkuyorum cayır cayır yanıyor diyorsunuz canımda çok tatlıdır
Ama güzellik uğruna korka korkada yaparım her şeyi:)

Ben geldim yine :)
Evet Tca yı yapmış bulunmaktayım :)
Ama öyle tüm yüzüme yapmadım sivilcelerin iz bıraktığı yerlere yaptım :)Ne de olsa ilk deneyim :) risk almayım dedim süreci öncelikle bu şekilde izlemek istedim.
Kulak temizleme çubuğuna biraz daha pamuk sardım şişenin içine batırdım iz olan bi kaç yere sürdüm baştan hiç acımadı yanmadı çubukla 5-6 kez üstünden geçtim çünkü yeterince ıslanmamıştır diye ve 2 dakika beklettim çünkü şişemi devirdim ve onu yerden alayım kapağını kapayım derken 2 dakika oldu .
Sonra canım acayip yanmaya başladı ve sürdüğüm yerler beyaz beyaz benek gibi iz bıraktı soğuk suyla 1-2 dakika yıkadım yüzümü ama o benekler hala duruyor tabi biraz hafiflemiş bi şekilde :) Canımın acısıda hafifledi nerdeyse şu an hiç yok gibi :)

Kızlar raporu veriyorum :)
Dün gece uygulamıştım o zaman kızardı yandı ve beyaz leke gibi olmuştu kısa bi süre sonra acıda beyazlıkta kayboldu.
2. gün yani bugün uyguladığım yer kahverengi ve kırmızımsı oldu ve biraz kuru ve pütürlü gergin aynı zamanda.
Hiç bir şey sürmedim yüzüme bakalım soyulma ne zaman başlayacak.
Yarın foto çekicem gözle görülür fark olduğunda yine çekicem bu şekilde tamamen iyileştiğinde ekleyeceğim.

yahu ben gene ne yaptım hayret birşey sadece geldi dedim teşşekkür ettim link falanda vermedim tamam ben başımın çaresine bakarım önemli değil

O arkadaşımız 5 dk üstü tuttu tatlım bacağında hoş onun lekesi kalmaz uzun tuttuğu için renk değişikliği oluşmuş geçer zamanla

benden bahsediyorsanız eğer, 5 dk üstü tutmadım en çok bir buçuk dk tuttuğumu ısrarla söylemiştim...hala da izler hafifilemedi durum aynı malesef...cildinde belirgin hassasiyeti olanların dikkatli kullanmasını öneririm,kullanım hatası yapmadığıma eminim yani..hafif beyazlar beyazlamaz shea yağıyla kremledim madecassol kullandım kendim soymadım kendi kendine soyulmasını bekledim... kendi cildimin hassasiyetine göre -tuttuğum süre kısa bile olsa- uzun gelmiş olabilir demiştim...benim şöyle bir sürüp 10 sn sonra hemen kremlediğim yerlerde bile-soyulma bile olmamasına rağmen,çünkü çok çok az beklettim- hafif koyuluk kalmış onu da farkettim bugünlerde...dediğim gibi benim cildim iz kalmaya çok müsait ondan kaynaklanmıştır ama 5 dk falan beklettiğimi hiçbir yerde söylemedim,bahsettiğiniz bacağında iz kalan arkadaş bensem eğer doğru bilgiler verelim lütfen

Son düzenleme:
ben en ufak bir faydasını göremedim

Ben TCA yı kullanmaya karar vermeden önce internet üzerinde kayıtlı tüm kullanıcıların yorumlarını okudum.Hatta yabancı kaynaklı sitelerdeki yazışmaları bile okudum..(buna youtube üzerindeki paylaşılmış tüm videolar dahil)Nihayetinde cilt bu ve kullandığımız ürün asit olunca geri dönüşü olmayan hatalar yapmamak adına ve cildimin çok fazla sorunlu olmamasından kaynaklı..
Sonuç itibariye olumsuz olarak okuduklarım genelde ürün kullanıldıktan sonraki ağır süreçler olmuş.. hatta bir çoğu bir daha asla kullanmam dedikleri halde sonucu görünce seansları çoğaltmış.:)
Bana çok enteresan geldi senin kullanıp hiç bir fayda görmemem :44: :44:

ben %25 uyguladığım için süreç ağır geçri ama sonucu da mükemmel. şubatta 1 uygulama daha yapacağım :)) tavsiye ederim

ben %25 uyguladığım için süreç ağır geçri ama sonucu da mükemmel. şubatta 1 uygulama daha yapacağım :)) tavsiye ederim

Fotoğraf koysan ?
Bizde görsek..
Sonuçta görsel şeyler her zaman daha faydalıdır.
Bütün yüzünüzü koyun demiyoruz ama en azından yüzün herhangi bi yerinden küçük bi foto koymak iyi olur nasıl bi hal almış görmüş oluruz.

ben yaklaşık 3 yıldır lekelerle mücadele ediyorum. tca yı doktoruma bugün sordum. uygularken çok çekindiği ve dikkat ettiği bir ürünmüş. 2 yıl önce de başka bir doktor yine isteksiz davranmıştı. şu an tedavim devam ediyor. çok yüksek harcamalar yapıyorum. bu tedavim işe yaramassa tca yı da doktoruma tekrar sormayı düşünüyorum. kullandığım devam kremi hergün yüzümü soyuyor. cilt soyulunca lekeleri giden arkadaşlar çok şanslı. demekki lekeleri derin değil. (not: hidrokinon içeren renk açıcı krem de kullanmıştım lekemi iyice koyulaştırdığını söyledi. hidrokinon içeren şeyler kullanmayın)

Son düzenleme:
benide gaza geldiiiimmm weeee yaptım gacılar .. ben beyazlar beyazlamaz yıkadım . malum roaccutane tedavisini bırakalı çok olmadı....

buruna pek etki etmedi ... oraya bölgesel tekrar sürsem mi diyorum ???

10-12 gün sonra ilk - son fotosu ekliceeeemmmm......

şuan gergin kızarık gezmekteyim.. ama roaccutane nin bana yaptıklarının yanında devede kulak....

layd resmini gördüm senin cildin çok iyi görünüyor.bence glikolik asiti deneyebilirsin.hem bize de tecrübe olur 15 liği biliyosun zaten

Nasıl kararsızım var ya bakalım salı gecesi elim hangisine giderse kısmet artık

Süreç doğru işliyor tatlım şimdiden hayırlı olsun keşke tüm cildine uygulasaydın

ben en ufak bir faydasını göremedim

Bana da çok ilginç geldi, cildi soyan bişey nasıl fayda etmez mantık dışı doğrusu

yahu ben gene ne yaptım hayret birşey sadece geldi dedim teşşekkür ettim link falanda vermedim tamam ben başımın çaresine bakarım önemli değil

Konuyu sohbete çeviriyorsunuz siparişlerinizi buraya yazmanız ne derece doğru ısrarla sohbet etmek istiyorsanız özel mesaj atın diye söylemiştim size.
Bana gerek özel mesajla gerekse konu içine yazıp danışan kimseyi yanıtsız veya yardımsız bırakmadım, lütfen böyle değilmiş gibi davranmayın...
Sadece kurallara uymanızı istiyorum

Hayır tatlım senden bahsetmedim ben, cildinde 1,5dk nın üstünde bekleten bir arkadaşımız vardı kullanıcı adını hatırlayamadığım için yazamadım.
Eski mesajlara dönüp arayıp alıntılamak için vaktim yoktu

Tatlım tecrübeleri olmadığı için çekiniyorlar. Ve bence hangi cilt yapısına hangi oranda tca kullanmaları gerektiği konusunda da pek fikirleri yok.
Kesinlikle leke derinliği çok önemli
''hidrokinon'' uyarın için çok teşekkürler, çok geçmiş olsun tedavinin başarılı olmasını diliyorum

Tatlım ne kadar oldu tedaviyi bırakalı?:44:
Roaccutane cilt altı yağlarını erittiği için tca yapmak çok sakıncalı, yabancı kaynaklar bu konuda ciddi uyarılar var en merak içinde izleyeceğim süreç şimdi seninki lütfen sık sık yaz:26:

Son düzenleme:

ben kimsenin fotoğrafını görmeden denemiştim pişman değilim. Önceleri fotoğraf koyma düşüncem vardı artık yok.

bendeki deli cesareti kimse de yoktur. Bende aknetrent tedavisi gördüm çok şükür sivilcelerimden eser yoktu ilaç kullanalı 1 hafta bittikten sonra ben uyguladım. ama bu tarz ilaç kullananların 1 yıl gibi bir süre kimyasal peeling yaptırmaması lazımmış.

Canım site içerisinde bir arkadaş resim koymuş incelemek istersen..Tca peling uyguladım,gün gün resimlerini çektim diye..Ben resimleri iyice inceledim aynen bende de 25 lik kullandığında o şekilde oldu...zaten arkadaşta 20 lik kullanıcısıymış :)Bilgine...

ben kimsenin fotoğrafını görmeden denemiştim pişman değilim. Önceleri fotoğraf koyma düşüncem vardı artık yok.

Bazı insanlar bilgilerini,yaptıkları uygulamaları paylaşmayı sever yardımcı olmak adına..
Bazılarıda kendine saklar. Ben foto mu gördüm yaptım banane başkasıda görmeden yapsın umrumda mı sanki misali oldu senin yazdığın.
Neyse...
Ladysubarı sağol canım sen bilgilerini paylaştığın için

Aslında google da ve youtube da yeteri miktar fikir verici resim olduğu için bende resim çekme ihtiyacı duymadım ki o resimler bence gayet yeterliydi sadece kullanılması gereken oran konusu çok kafamı karıştırıyordu en düşükle başlamak denemek her zaman en mantıklısıdır düşüncesiyle doğruyu buldum bende
Yazdıklarında sonuna kadar arkandayım, katılıyorum

Rica ederim tatlım sizlere yardımıc olabiliyorsam ne mutlu bana çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…