Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Ladycim çok çok geçmiş olsun ,az önce dayanamayıp sağ yanağımı soydum şu an kızarık ve de yanma başladı inş. Geçecek ama ben nasıl dayancam bilmiyorm bu arada banyo yapsam bi sakıncası olurmu acaba çünkü sağ yanağımı soydum ve çok hassas şu anda bide kızarmış bi durumda ve son olarak yanağımı soyduğum zaman çillerimi soyduğum deride gördm :)bu beni çok mutlu etti ama kızarıklığın geçmesi gerek. Lady banyo yapmamda bi sakınca var mı acilen cevabını bekliyrm

KıZlar dayanamayıp banyoya girdm ama sağ yanağım fena kızarık diğer yanağımda soyulmak üzere onuda şimdi soyacağım yarına kadar daha iyi olursa mutlu olacağım gerçekten lady cim bana sitem ediceksin ama kendim soyduğum için umarım kalıcı hasar bırakmam

ben çok fazla su değdirmemeye çalışmıştım ilk zamanlarda. zaten çok fazla sıcak su ile duş aldığım için o sıcak suyu yüzüme değdirmemeye çalıştım değince yanıyordu çünkü. Handanirem en fazla 1 gün daha öyle olursun sonra büyük soyulmalar olur günlük yaşamına çok rahat dönebilirsin. Aynaya her baktığımda şükrediyorum vallahi :))

bugün itibariyle soyulma işlemim bitti cildim taptaze ve lekeler yok :)) iyiki yapmışım :))

Walla az önce diğer yanağımıda soydum ve şuan çok kızarık iki yanağımda inş. Kızarıklığıda geçer hemen banyo yaptım ama sıcak suyu değdirmemeyeözen gösterdim sıcak ve soğuk su bile değince çok fena acıyo bu arada acaba krem sürmem gerekiyomu gerçi elimi bile değemiyorum çok acıyo

günaydın kızlar ,
bugün işe geldim ama suratımda inanın tüp patlamış gibi kızarmış ,fakat alnım ve burnum halen soyulmadı 2 yanağım ve de çenem kızarık ,sabah sadece güneş kremi sürüp çıktım ama ladycim şu durumda krem kullanmalıyım ya da sadece güneş kremi yeterli mi ?
umarım bu kızarıklık da bir an önce gider ve normal hayatıma dönerim :))

her gün arkadaşlarım pekiştireç veriyor bende aynaya her baktığımda cildimi daha güzel daha aydınlık görüyorum :) az önce ev arkadaşım yüzünde bir şey var mı diye sordu :)) cilt rengimde de biraz açılma oldu. Ben çok sevdim şu TCA'yı :) Tabi uygulama aşamasındaki 1 hafta insanı asosyal yapıyor ama buna değer :)

bugün itibariyle soyulma işlemim bitti cildim taptaze ve lekeler yok :)) iyiki yapmışım :))

Senin adına sevindim canım sen kaçlık TCA kullanmıştın ne kadar süre yüzünde beklettin d.. kozmetiktenmi almıştın TCA yı bende ilk yapacağım için çok araştırıyorum olumlu sonuç alan arkadaşların yazılarını okuyunca cesaretleniyor insan....

bu yüzde 20lik benide biraz korkuttu.o yüzdenden handaniremin sonucunu merakla bekliyorum ona göre kararımı vereceğim....

Tatlım seninle benim cilt tipim aynı sanırım...Benimde 3.gün çeneden başladı soyulmalar oradan 4.gün yanaklara çıktı..ama burnum ve alnım soyulmadı..Yani 5. ve 6.gün çok hafif şekilde belli belirsin soyulma oldu...
Lütfen sakın sen soymaya çalışma..Bende o hatayı yaptım kızarıklık kaldı ve oralarda da sızlama oldu..Ben arko krem (tüpte olanı)bolca o kızarıklık yerlere sürdüm maske gibi bembeyaz ve benim kızarıklıkları o iyi geçirdi...Yaklaşık 1,buçuk günde toparladı..İstersen akşam eve giderken sende alıp kullanabilirsin.Eczane yada marketlerde bulabilirsin 1 tl lik bir şey..
Elbette normal hayatına dönersin:)Biraz sabırlı ol..İlaçlarla,kremlerle haftalar sürecek tedavinin sonuçlarını biz bir haftada almaya çalışıyoruz Tca ile..Yan etkileri de normal..
Bir de Kızlar bu uygulamayı yaparken Çarşamba akşamı yapmanızı tavsiye ederim...1 ve 2. günler perşembe,cumaya gelir ve bir şekilde işinize gider gelirsiniz.3.ve 4.günler soyulmanın olduğu zamanda hafta sonuna gelir cumartesi ve pazar evde olucağınızdan daha sakin geçirirsiniz bu süreyi....

canım ,inan ben soydum ama şu an pişmanım keşke soymasaydım diyorrum ama insan duramıyo işte ,ama alnım ve burnum halen soyulmadı yani onlar şu an soyulacak gibi durmuyo sadece biraz buluşmuş mesela onları soyamadım çünkü soyulacak gbi değiller fakat yanaklarım ve çenem soyulmaya müsaitti ve ben de soydum ama gerçekten halen kızarıklık devam ediyo nasıl geçecek bu ,şimdi bunun korkusu sardı beni arko krem evde var yani tüpte olan değil de normal kutu içinde olandan farkeden bişey olur mu illa tüp olanı mı alıp sürmem gerekiyo ,halen çünkü kızarıklık için güneş kreminin dışında bir krem kullanmadım ,ama hemen akşam eve gidince süreceğim teşkkür ederim bilgi verdiğin için bu arada.
eğer ki evde olsam asla sorun etmem ama işe geince bu süreç çok zor ve güç bi şekilde geçiyo ,eğer bu uygulama beni memnun ederse bir dahaki ay izin alıp öle kullanacağım ve bu sancıyı da çekmemiş olacağım.

bepanten de sürebilirsin kızarıklığa çok iyi geliyor.sadece soyulan yerlere sür .....

Merak etme tatlım çektiğin bu güç sürece inan değiyor..Tertemiz bir cilt çıkıyor ortaya..Ben eminim en geç hafta başına burdan memnuniyetini yazacağın çok yazılar olucak..:)
Bu arada canım normal kutu değil tüp şeklinde olanı al sen.Tüpteki daha koyu kıvamda oluyor..Onu akşam kızarmış yerlere bol bol sür..Benim ne zaman bir yerim kızarsa hemen ona koşuyorum.Gerçekten kızarıklıkları çok iyi gideriyor..
Neyse canım sana çok geçmiş olsun diyeyim..Güzel haberlerini bekliyor olucağım...

tsk ederım canım %25lik kullandım ben beyazlaşana kadar bekledim saniye saymadım.evet dediğin yerden aldım ve çok memnunum

Keşke kendi akışına bıraksaydın Handanİrem,umarım çabucak düzelirsin. Bepanthol güzeldir kullanın onu..

Ladyim ya bu cumartesi bebişimin doğum günü var ya,hafif bir makyaj yapsam zararı olur mu cildime?Merak ettim yaaa:44:

kızlar tavsiyelerinize uyacağım bu akşam bol kremleyip şu kızarıklığın geçmesini istiyorum. mericim inan duramadım yoksa ben soymak ister miydim ..
umarım önümüzdeki hafta size çok güzel şeyler yazıp birlikte mutlu olucaz :) hepinize tek tek teşekkür ederim beni yalnız bırakmayıp bilgilendirdiğiniz içn ,gerçekten insan bildiği şeyleri de unutuyor ...ama inş.geçecek ... güzel şeyler yazıp cilt lekelerimden kurtulduğumu burada size yazarım....

arkadaşlar benimde burnumda soyulma olmadı alnımda çok az oldu ben tca yı dengeli süremedim sanırım yanmaya başladı aceleyle nereye sürülsdü nereye sürülmedi anlayamadım, yanaklarımda az kaldı galiba gözükmüyo fakat pütürlü geliyo elime fakat yinede menmunum 2.seferde daha dikkatli olurum inşallah ayın 25 de kısmetse tekrar yapacağım sabırsızlıkla bekliyorum

Tatlım hep uyarıyorum lütfen biraz kendinize süre verin o soyulan yerleri kendinize dert etmeyin bırakın kendi sürecinde soyulsun.
zorlarsanız kızarıklık kalır tabi aslında senin soyabilirim olarak baktığın kısım tamamen soyulmaya müsait değil.
Müsait olmayışı senin soymanla kızarıklık şeklinde tepki veriyor, kim sana nasıl bakarsa aksın umursama bebek gibi surat çıkınca sende onlara cins cins bakarsın ne kullandığını sorana cevap vermezsin olur biter

Kızlar lütfen yüzünüzü hangi sebeple olursa olsun 7 gün boyunca soymaya çalışmayın.
İstediğiniz gibi duşunuzu alabilirsiniz, istediğiniz gibi yüzünüzü su ile yıkayabilirsiniz.
Sadece yüzünüzü ilk 3 gün sabun, şampuan gibi şeylerden uzak tutun ve asla, kesinlikle peeling yapmayın.

Yap bitanem sorun olmaz sadece gece bitimi iyi temizle cildini
Bebişi çok çok öpüyorum hayırlı uğurlu mutlu mesut kocaman bir hayat diliyorum iyi ki doğmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…