Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
bende az önce % 20 lik tca ve yağ siparişlerimi vermiş bulunuyorum.% 15 lik bendede işe yaramadı ama bu 20 likten çok ümitliyim.gelişmelerden haberdar ederim:)

Haklısın canım doğru ürünü bulmak çok zor bi sürü para döküyoruz işe yaramayan ürünlere Evet tca asit olunca ilk etapta korkuyor insan %15 lik tca kaç dk beklettin yüzünde lekelerin gittimi soyulunca yüzün alacalımı oluyor çalıştığım için işe nasıl geleceğimi düşünüyorum.

Ben laktik asitle başladım bu işe,laktik asitten sonra bir süre beklemem gerekliydi fakat ben 15 gün kadar bekleyip tcayı yaptım bende ufak ufak soyulmalar var küçük küçük daha doğrusu yüzümde komple var da soyamıyorlar kendinlerini :KK9: bunda sanırım laktik asitin etkisi var. g Yaklaşık 1 dakika beklettim.Yüzümdeki çillerimin gitmesi epey vakit alacağa benziyor çünkü çocukluğumdan kalma çiller yani.Yılların güneş lekesi en az 3-4 seans yapmam gerektiğini düşünüyorum.Ama burnumun kenarları soyuldu da yani bütün cildim öyle olsa çok tatlı olacak.:KK76:İlk 1.gün yüzüm kızardı 3.gün biraz buruşuk ve kırışık oldu yani çok büyük tepkilere yol açmadı bende.:KK17:

Soyulmalar bölüm bölüm mü oluyor yoksa yüzünün genelimi soyuluyor eğer kısım kısım soyulunca yüzde renk değişikliği olur dimi bende bundan tedirgin oluyorum soyulan kısım kızarır diğer yerler kara lekeler:44:

yüzümün genelinde bi soyulma vaR canım :)

Ben laktik asitle başladım bu işe,laktik asitten sonra bir süre beklemem gerekliydi fakat ben 15 gün kadar bekleyip tcayı yaptım bende ufak ufak soyulmalar var küçük küçük daha doğrusu yüzümde komple var da soyamıyorlar kendinlerini :KK9: bunda sanırım laktik asitin etkisi var. g Yaklaşık 1 dakika beklettim.Yüzümdeki çillerimin gitmesi epey vakit alacağa benziyor çünkü çocukluğumdan kalma çiller yani.Yılların güneş lekesi en az 3-4 seans yapmam gerektiğini düşünüyorum.Ama burnumun kenarları soyuldu da yani bütün cildim öyle olsa çok tatlı olacak.:KK76:İlk 1.gün yüzüm kızardı 3.gün biraz buruşuk ve kırışık oldu yani çok büyük tepkilere yol açmadı bende.:KK17:

Benimde %20 lik Glycolic acid padslerle 4 seans leke bakımı yapılmıştı hiç soyulma olmadı lekeler aynen duruyor belki seans az geldi. Bende ilk defa TCA siparişi vermek istiyorum acaba %15 mi %20 lik mi vereyim kararsız kaldım. %20 lik Glycolic acid bile cildimde hiçbir etki yapmadığına göre kafam karıştı ya... :)

herkese selam ,
layd hatırlarsan ben 2.uygulamam da herşeynormal seyrederken hiç bi şekilde soyulma olmamıştı ,bu hafta 20lik siparişi verdim ve 2 gün önce elime ulaşmıştı....c.tesi günü uygulamayı yapacağım 2.uygulama tarihim 12/12/2012 idi ,yarın da ayın 5.sanırım bu zaman aralığı yeterli olmuştur ,
bilgi bekliyorum senden ona göre yarın uygulamayı yapacağım.
görüşmek üzere ...

Ben alırım denerım ama suan korkuyorum cunku 6 aylık akne tedavısı oldum bırsey olurmu yapsam...

Tatlım akne tedavisi görenler maalesef tca, laktik asit gibi uygulamaları en az 1,5-2 sene yapamıyor:KK50:

Evet canım Glycolic asit pedler 50 tanesi 147 tl civarı gerçekten çok pahalı Eşim beni tca konusunda korkutuyor. Çevremizde bir arkadaşımz çocukken yaşadığı bir kaza sonucu yanmış ve derisi düzelmemiş halen buruşuk onu örnek gösteriyor. Sende bu tca asitiyle aynı duruma gelebilirsin Ben seni böylede seviyorum diyor. O yüzden cesaret edemiyorum yanımda tca yapan ve olumlu sonuç alan arkadaşım olsa bende yapacağım çünkü lekelerden kurtulmak istiyorum beni çok mutsuz ediyor. Devamlı araştırıyorum çoğunluk gg sitesinden s..marka olanı tercih edin diyor. Acaba d..kozmetikte marka varmı kullanan arkadaşlar memnunmu kusura bakmayın yazımla başınızı ağrıttım malum yüz olunca insan korkuyor en iyi sonucu almak istiyor Teşekkür ederim hoşçakalın..

Ben onu kullanıyorum gayet memnunum, korkmayın herşeyin bir dozajı ve uygulama yöntemi ve doğru ürünü vardır bunun dışına çıkmadığınız sürece sorun yaşamazsınız:KK34:

rica ederım canım yardımcı olabılmek güzel.evet ilk defa yapmıstım %15 lik ama ise yaramayınca %25lik aldım yaptım hicbir sorunla karşılaşmadım beyazlaşana kadar beklettim şuan soyulma aşamasındayım cok iyi gidiyor :)

Çok sevindimm:KK16:
Kızlar hiç korkmayın..Doğru ürünü doğru yerden aldığınız takdirde,doğru zamanda ve doğru oranda kullandığınız taktirde hiç bir sorunla karşılaşmayacaksınız.Bende tcaya öcü gibi bakardım.Yıllardır pahalı kozmetik firmalarına onlarca para dökmüşüztür. Ama sonuçlar genelde aynıdır,değişmemiştir.Bazılarında hüsrana uğradığımız bile olmuştur.Yüksek fiyatla aldığımız ürün daha kaliteli ve işe yarayacakmış gibi geliyor değil mi?Hayır,aslında öyle olmadı hiç bir zaman. Gayette ucuz fiyata kaliteli ürün üreten şerefli insanlarda var.Şimdi sizlerde bu Meri de acaba malum firmanın neyi oluyor diyeceksiniz ama hiç bir şeyim olmuyor maddi bir karım da yok.Ama manevi olarak en azından içim rahat diyebilirim. % 15lik tca alıp denedim korkulacak hiç bir sorunla karşılaşmadım. Tabi bunda Ladyimin hakkını yememek lazım her daim mesajlarıyla yanıtlarıyla yanımda oldu. :KK16:Teşekkürler.. :KK37::KK33:

Öncelikle tekrar tekrar ben hepinize teşekkür ediyorum. O kadar doğru bir yorum yapmışsın ki tatlım alkışlamak dışında ekstra birşey yazmak istemedim görünce.
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Bu çalkalama olayını bilmiyordum, hatırlatma için çok teşekkürler LadySubarucum.
Dediğin gibi çok fazla soyulacağını sanmıyorum ben de ama cildimde 2 gündür tam tarif edemediğim bir iyileşme var. Gözenekler mi küçüldü ödem mi azaldı ama her neyse çok daha duru görünüyor. Bir de yaptığım akşam yıkadım ben üstüne de Excipial Hydro sürdüm. Bugün sabah da kil sabunumla yıkayıp aynı kremi sürdüm. Çok krem sürmüyorum sadece normaldeki gibi sabah-akşam temizlik+nemlendirici diye düşündüm. Bu ilk uygulamamda cildim çok tepki vermediği için bilemedim acaba bu 2-3 gün filan sabunsuz yıkama soyulma hızlansın diye mi yapılıyor yoksa cilt çok hassaslaştığı için daha fazla dokunmayalım diye mi?

Cildi koruma amaçlı tatlım biraz sabun yada kimyasal temizleyicilerden uzak tutuyoruz. Duru suyla istediğin kadar yıka yüzünü ilk 2 gün sonra rutin temizliğine geri dönebilirsin ama peeling ürünleri kullanmak kesinlikle sakıncalı tahriş eder cildi.
1 ay sonra yapacağın uygulamada 1 yada 1,5 dk bekleme süresinde tca yı 1-2 kar daha sürersen daha başarılı sonuç alırsın ve dediğim gibi bephantene excipial gibi kremleri cildinize çok uygulamayın cildin soyulmasını zorlaştırıyor.
Uygulamanın ilk günü kullanın sonrasından melisa yada fesleğen kremini tavsiye ederim.

Haklısın canım doğru ürünü bulmak çok zor bi sürü para döküyoruz işe yaramayan ürünlere Evet tca asit olunca ilk etapta korkuyor insan %15 lik tca kaç dk beklettin yüzünde lekelerin gittimi soyulunca yüzün alacalımı oluyor çalıştığım için işe nasıl geleceğimi düşünüyorum.
Tatlım arkadaşlarımızın hepsi konuyu ilk açtığım mesajımda yazdığım gibi yaptı, yapmayanlar yani süresini az tutanlar, öncesinde laktik asit uygulayanlar, şişeyi uygulamadan önce çalkalamayanlar, bekleme süresinde 1-2 kat daha sürmeyenler çok daha az soyuldu ama yapan 10 kişiden 9,5 i memnun:KK9:
Bunlara dikkat edersen sende başarılı şekilde cildiniz soyar lekelerinden kurtulursun ama ilk uygulamada mucize beklemek yok.
Bu tür uygulamalar sabır işi ve leke derinliğine koyuluğuna çok bağlı lütfen bunu unutmayın:KK34:

bende az önce % 20 lik tca ve yağ siparişlerimi vermiş bulunuyorum.% 15 lik bendede işe yaramadı ama bu 20 likten çok ümitliyim.gelişmelerden haberdar ederim:)
Tatlım bence o 15lik tca nı bir 5 dk çalkala ve tekrar uygula ve hep diyorum ya 1,5dk lık bekleme süresinde 2-2 defa daha tca döküp pamuğa tekrar sür cildine:KK34:
20lik uygulayacaksan lütfen 1dk yı geçme cildinin tepkisini iyi gözlemle.

Benimde %20 lik Glycolic acid padslerle 4 seans leke bakımı yapılmıştı hiç soyulma olmadı lekeler aynen duruyor belki seans az geldi. Bende ilk defa TCA siparişi vermek istiyorum acaba %15 mi %20 lik mi vereyim kararsız kaldım. %20 lik Glycolic acid bile cildimde hiçbir etki yapmadığına göre kafam karıştı ya... :)
Bence 20lik tca alın ve ilk defa tca uygulaması yapacağınız için lütfen uygulama bekleme süreniz 1dk (60sn) hadi çok çok 75 saniyeyi geçmesin.

herkese selam ,
layd hatırlarsan ben 2.uygulamam da herşeynormal seyrederken hiç bi şekilde soyulma olmamıştı ,bu hafta 20lik siparişi verdim ve 2 gün önce elime ulaşmıştı....c.tesi günü uygulamayı yapacağım 2.uygulama tarihim 12/12/2012 idi ,yarın da ayın 5.sanırım bu zaman aralığı yeterli olmuştur ,
bilgi bekliyorum senden ona göre yarın uygulamayı yapacağım.
görüşmek üzere ...

Zaman aralığın gayet iyi tatlım ama 20lik aldığın için az önce simgesel e de söylediğim gibi 1dk yada 75 saniyeyi geçmeyin ve bu sürede tca yı 1-2 defa daha pamuğa döküp cildinize sürün ve bephanteni sadece uygulamayı sonlandırdıktan sonra bir defa uygulayın sonrasında melisa yada fesleğen kremi uygulayın. Bephantene geciktiriyor soyulmayı.

ladycim bilgilendirme için sana çok çok teşekkür ediyorum ....uygulama yarın ,sizi gelişmelerden haberdar edeceeğim...

Tesekkurler layd bu kadar bılgı sahıbı nasıl oldu bır egıtım sonucumu yoksa deneyım sonucumu merak ettımde:KK5:

Tesekkurler layd bu kadar bılgı sahıbı nasıl oldu bır egıtım sonucumu yoksa deneyım sonucumu merak ettımde:KK5:
Egitimiminde katkisini cok fazla tatlim (kimyasallar, yaglar, vitaminler, bunlarin yapilari islevleri vs) anneannem cildiyede hemsire oldugu icin doktorlar ile sohbetlerimden ve hastalarina uyguladiklari tedavilerden gozlemlerim, kendi bakim denemelerimle iyice oturmus oldu:KK34:

Cok sanslısın bunu söyleyım öncelıkle en azından yuzune ne surdugunu bılıyorsun ne surmedıgını benım gibi arayıs ıcınde degılsın suan nemlendırıcı bıle kullanamıyorum markalar hakkında duyduklarım benı asırı etkılıyor..

Normal kozmatık urun satan yerlere gidip sordugumda ıse dırek kendı magazasının urunlerıne yonlendırıyor husran:KK4:

Ama 2 sene dolsun allah kısmet ederse ölmez kalırsaam bu tca uygulayacagım vede sonucu yazacagım ...2 sene yıne yardımcı olursun umarım:love:

Kızlar 15 mi 20 mi alsam diye çok kafa yormayın, ben de aynen çok kararsız kalmıştım almadan önce. Sonra %15 verdim siparişi, çok ufak bir şişe geliyor zaten. Kendimde anladım ki yıllar yılı süren işlemlerim kremlerim jellerim sonrasında cildim asitli şeylere epey bir alışmış:KK9: Glikolikti, AHA'lı kremler yüz yıkama jelleri derken cildimi alıştırmışım sanırım bu yüzden 15%'lik ilk uygulamamda hiçbir şey hissetmedim yanma kızarma gibi. Zaten 2 dakikayı da geçirmedim yaparken, kimisi uzun tutuyor malum. Ben de dün bir uygulama daha yapmaya karar verdim, LadySubaru'nun da kat kat uygulamayı destekleyen sözlerini okuduktan sonra. Yurtdışı siteleri de inceledim, hep aynı şekilde "layering"i yani kat kat uygulamayı destekliyorlar cildiniz alışkınsa. Bu katları aşama aşama gidip tek seferde 5 kata kadar uyguluyorlar hem evde hem de enstitülerde. Her seferinde bir kat arttırıyorlar, öyle söyleyeyim. Ben de dün yıkadım yüzümü güzelce, bir kat sürdüm 60 saniye bekledim sonra bir kat daha sürdüm bir 60 saniye daha bekledim. Dün ilk defa yanma ve çok hafif kızarıklık oldu. Artık bundan sonraki uygulamam 3-4 hafta sonra olacak. Onu da %15 tca ile üç kat halinde yapacağım inşallah. Ha unutmadan, ilk söze girdiğim yere geldim yani hele hele 2-3 kat filan yapacaksanız şişe kısa sürede bitecek zaten. Bence önceden çok glikolik-laktik-salisilik asitli ürünler kullandıysanız, direkt %20 tca ile tek kat olarak başlayın. Ama korkuyorsanız (ben gibi:KK53:) hiç strese girmeyin direkt %15 alın deneyin.

Son düzenleme:
11.gün çenem soyulduda yüzüm kurak toprak gibi çatlak çatlak ben heyecandan tek kat sürmüştüm aceleyle belki bazı yerlere değmemiştir şimdi üzülüyorum haftaya laktik asite başlıycam,sizler ne durumdasınız uygulayan arkadaşlar lütfen bilgilendirin bizleri

bende de aynı durum var yanaklarım kupkuru dudak üstüm ve burnum da pul pul soyuluyor.%15 lik uygulamıştım ben o bile bu kadar yaptıysa bence iyi bir gelişme ikinci yapışımda %20 lik kullanacam.bence soyulma sürecin bitsin laktik asiti öyle kullan.....

Cok sanslısın bunu söyleyım öncelıkle en azından yuzune ne surdugunu bılıyorsun ne surmedıgını benım gibi arayıs ıcınde degılsın suan nemlendırıcı bıle kullanamıyorum markalar hakkında duyduklarım benı asırı etkılıyor..

Normal kozmatık urun satan yerlere gidip sordugumda ıse dırek kendı magazasının urunlerıne yonlendırıyor husran:KK4:

Ama 2 sene dolsun allah kısmet ederse ölmez kalırsaam bu tca uygulayacagım vede sonucu yazacagım ...2 sene yıne yardımcı olursun umarım:love:
Hiç merak etme tatlım rabbim ömür verdiği sürece keyifle yardımcı oluyorum ben hepinize:KK16:

Kızlar 15 mi 20 mi alsam diye çok kafa yormayın, ben de aynen çok kararsız kalmıştım almadan önce. Sonra %15 verdim siparişi, çok ufak bir şişe geliyor zaten. Kendimde anladım ki yıllar yılı süren işlemlerim kremlerim jellerim sonrasında cildim asitli şeylere epey bir alışmış:KK9: Glikolikti, AHA'lı kremler yüz yıkama jelleri derken cildimi alıştırmışım sanırım bu yüzden 15%'lik ilk uygulamamda hiçbir şey hissetmedim yanma kızarma gibi. Zaten 2 dakikayı da geçirmedim yaparken, kimisi uzun tutuyor malum. Ben de dün bir uygulama daha yapmaya karar verdim, LadySubaru'nun da kat kat uygulamayı destekleyen sözlerini okuduktan sonra. Yurtdışı siteleri de inceledim, hep aynı şekilde "layering"i yani kat kat uygulamayı destekliyorlar cildiniz alışkınsa. Bu katları aşama aşama gidip tek seferde 5 kata kadar uyguluyorlar hem evde hem de enstitülerde. Her seferinde bir kat arttırıyorlar, öyle söyleyeyim. Ben de dün yıkadım yüzümü güzelce, bir kat sürdüm 60 saniye bekledim sonra bir kat daha sürdüm bir 60 saniye daha bekledim. Dün ilk defa yanma ve çok hafif kızarıklık oldu. Artık bundan sonraki uygulamam 3-4 hafta sonra olacak. Onu da %15 tca ile üç kat halinde yapacağım inşallah. Ha unutmadan, ilk söze girdiğim yere geldim yani hele hele 2-3 kat filan yapacaksanız şişe kısa sürede bitecek zaten. Bence önceden çok glikolik-laktik-salisilik asitli ürünler kullandıysanız, direkt %20 tca ile tek kat olarak başlayın. Ama korkuyorsanız (ben gibi:KK53:) hiç strese girmeyin direkt %15 alın deneyin.

Canım senin cildin alışkın olduğu için evet 15 sana az gelir ama kesinlikle bu tarz şeyleri ilk defa kullanacak arkadaşlarımız 15 ile başlayıp kesinlikle 1,5 dakikayı geçmemeli ve eşit sürdüğüne emin olmak için 2-3 kat sürmeliler.
İlk uygulamayı çok fazla soyulmasa bile tecrübe olarak, cildinin tepkisini görmesi olarak düşünmeli sonraki uygulamalarında çok daha başarılı olacağını unutmamalı:KK16:

11.gün çenem soyulduda yüzüm kurak toprak gibi çatlak çatlak ben heyecandan tek kat sürmüştüm aceleyle belki bazı yerlere değmemiştir şimdi üzülüyorum haftaya laktik asite başlıycam,sizler ne durumdasınız uygulayan arkadaşlar lütfen bilgilendirin bizleri

Tatlım şöyle yapalım yüzünü sık sık sıcak su ile yıka o buruşuk kısım yumuşayıp cildinden ayrılsın, kese peeling gibi şeyler yapma ama o derinin yumuşadığını hissettiğinde parmak uçlarınla nazikçe yuvarlak hareketlerle ov :KK34:

Eğer 1 ay sonra tca yapacaksan ve başarılı olmak istiyorsan laktik asit uygulama cildine:KK31:

Merhabalar, daha derin soyulma için daha yüksek oran mı gerekir yoksa %15 i daha fazla bekletmek mi lazım, benim cildime pek etki etmedi %15 lik :KK43::KK43::KK43:

belki bu sefer işe yarar deyipte 5-6 kere denediğim her seferinde daha berbat olduğum yöntemdir. Sürdükten birkaç gün sonra lekelenmiş yüz arkaskndan soyulan ama çok iğrenç soyulan ne yapsan kapatamadığın insan içine çıkamadığın dahası soyulurken pancara çevirdiği yüzümü bir hafta sonra kahve lekeye döndüren en sonunda şişeyi çöpe attığım bir uygulamadır.

Merhabalar, daha derin soyulma için daha yüksek oran mı gerekir yoksa %15 i daha fazla bekletmek mi lazım, benim cildime pek etki etmedi %15 lik :KK43::KK43::O (

Ne daha yüksek oran nede daha fazla bekletmek.
Maksimum 1,5dk ve bu 1,5 dk bekleme süresinde 2-3 defa daha tca sürmek en etkilisi :KK16:
Kesinlikle 15 kullanmalısınız:KK34:

belki bu sefer işe yarar deyipte 5-6 kere denediğim her seferinde daha berbat olduğum yöntemdir. Sürdükten birkaç gün sonra lekelenmiş yüz arkaskndan soyulan ama çok iğrenç soyulan ne yapsan kapatamadığın insan içine çıkamadığın dahası soyulurken pancara çevirdiği yüzümü bir hafta sonra kahve lekeye döndüren en sonunda şişeyi çöpe attığım bir uygulamadır.

Çok iyi anlıyorum ama lütfen kullandığımız tca lar farklı olduğu için böyle demeyelim.
Bu tca yı uygulamadan önce zaten cildinizin ciddi şekilde soyulacağını bilmiyor mudunuz?
O kızarıklığı sizin aldığınız tca nın karışım olması sağlıyor. (gg de tca adı altında satılan o ürün bir kaç asitin karışımıdır saf tca solüsyon değil!)
Gg da satılan tca dan bahsetmiyoruz biz, böyle kötü tecrübe yaşamanıza ayrıca üzüldüm:KK34:

Ben geçen hafta pazartesi uygulamıştım. Çalıştığım için malesef kendim de müdahale ettim ve soydum ama buna rağmen gayet iyi sonuç. Yüzüm canlandı lekelerde de epey bir azalma var. 1 kez daha uygularsam lekelere son :) Diğer uygulamamı yarı yıl tatilinde yapacağım bu sefer müdahale etmeyeceğim . Uyguladım ve tavsiye ederim.

Ladycim sana çok çok teşekkür ederim. Bir de tek tük çok küçük soyulmayan yerler var oraları ne yapayım da soyulsun ?

X