Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
meraba sabah ahşam bebantin ve 50 faktorlu guneş korayici kullanyorum soyulmam bitdi ama cenemde kara kara lekeler var bır ay ara ilan yapsam olurmu bu arada tca 30% ondan olabilirmi teşekkur ederim cevabiniz için
Öncelikle +50 faktörlü güneş kremini kullanmaya devam et.Nemlendirici olarak da ben E vitamini ve çinko oksit karışımını kullanıyorum.Bepanten soyulmayı azaltıyor.Onu kullanma derim.Birde ten renginiz ne ?

Ben yaklasik biryili askin suredir sicak agdayla dudak ustumu aldirdiktan sonra cildimde kararmalar oldu biyiklarim varmis gibi duruyordu bundan kurtulmak icin %25 tdc yapmaya karar verdin elimdegmiskende tum yjze yapip o yuzdeki gunes ve hamilelik lekelerinden kurtulayim dedim yapacak olanlar tavsiyelerim surmeye baslarken anlinizdan baslayin cunki en gec alin aciliyor sonra burnunuzdan sonra cok hizli bi sekilde yanak , cene ve dudak ustune surun zaten surdukten sonra tiras köpugunu andiran beyazlamalar baslayacaktir yuzunuzde cok fazla bekletmeyin bence 1dk kesinlikle asmayin zaten cildinizde yanmalar olacagi icin hemen yikayamak isteyeceksinizdir bu islemi arkadasinizla yapmanizi öneririm siz bi taraftan yaparken oda beyaza burunen yanagi kolayca sonlandirabilir islem bittikten sonra yuzunuzu bol soguk suyla yikamaniz yeterli hemen yuzunuze bol nemlendirici surun ve sskin ben ne yaptim diye pismanliklar yasamayin cildiniz pörsumeye baslayacak ertesi sabah uyandiginizda kararmalar baslamis hafifte sislik hissedeceksiniz yapmaniz gereken sadece bol bol nemlendirici surmek korku filminden firlamis gibi bi haliniz olacak sakin kimselere görunmeyin surec cok hizli ilerliyor ucuncu gun cildiniz catlayacak yavas yavas dökulmeye baslayacak cok burusuyor onun icin biraz rahatsiz ediyor sakin tutup kaldirmayin birakin dökulsun ben cildirdim kendimi o halde görunce onun icin aynalara uc bes gun kusun derim ama altindan gelen cilt o kadar guzel o kadar purussuz ve parlaktiki butun fondetenlerinizi tereddutsuz cöpe atacaksiniz derim ben dayanamayip ucuncu gun sökup attim onun icin su an yuzumde kirmiziliklar var ama daha cok yeni birkac gune oda gececek söyleyecegim tek sey tereddutsuz yapin ve sakin paniklemeyin aman allahim ben ne yaptim böylr kalirmiyim korkusu yasamayin inanin yuz kendini cok hizli topariyor

Merhaba, bende %20lik Tca kullanıyorum.Dün 2. kez uyguladım.Size bir sorum olacak; nemlendirici olarak hangi kremi kullanıyorsunuz?

Aman diyeyim bayanlar böyle tehlikeli islere kalkismayin ben yaptim pismanim renk dengesizlikleri ve kararmalar var yuzume bok surup gezzem bundan iyidir yuzum suan karayla sari arasi otan boktan bi renk aldi fondoten bile sursem olmuyor ilk zamanlar muhtesemdi ama kisa surdu o hale girmekte cabasi en dogrusu doktora gitmek kan degerlerine göre ilac yaziyorlar cildiniz pul pul atiyor o tarz seylere yönelin

Arkadaşlar ben 6 ocak'ta ilk tca peelingimi yaptım bugün 3. günüm ancak en ufak bir soyulma yok. sadece cildimde hafif bir gerilme var. Soyulmanın başlamaması beni tedirgin etti ve hayal kırıklığına uğrattı açıkcası. acaba soyulma daha neden başlamadı? Soyulmanın başlaması için yapabileceğim bir şey var mı?

Soyulma kişiden kişiye değişebilir.Tca'yı ne kadar süre yüzünüzde beklettiniz, kaç defa üstünden geçtiniz, ten renginiz ne ve % kaçlık Tca kullandınız ? Bu soruların cevabını verirseniz size daha rahat yorum yapabiliriz.

%20lik kullandım ve yaklaşık 1 dakika 30 saniye beklettim. açık tenliyim. ve 2 kez üstünden geçtim. şu an sadece cildimde kuruluk ve hafif bir gerilme var.

Evet günde 2 kez Bepanthol sürüyorum. Hala en ufak bir soyulma yok. Soyulmayı geçtim, cildim böyle kalacak diye korkuyorum
Yaptığın hata burda işte. Bepantholu sadece Tca'yı uyguladığın akşam süreceksin. Bepanthol soyulmayı engelliyor.Sonraki günlerde yüzüne güneş kremi ve nemlendirici başka bir krem kullanacaksın. Gün içinde yüzün gerilip kuruyacak sende nemlendirici kremi sürmeye devam edeceksin.Ben nemlendirici olarak E vitamini ile karıştırdığım Çinko oksitli krem kullanıyorum.

Bende tca % 25 yaptim ama yuzimde bazi yerlerde morarma ve kirmizliklar olustu dun yaptim bgun 2. Günüm soyilma falan yok fakat cok az bi gerilme var ne yapabilir yuzim bole kalmaz degilmi ya cok.korkuyorum acaba yuzumumi yaktim ya

Bende tca % 25 yaptim ama yuzimde bazi yerlerde morarma ve kirmizliklar olustu dun yaptim bgun 2. Günüm soyilma falan yok fakat cok az bi gerilme var ne yapabilir yuzim bole kalmaz degilmi ya cok.korkuyorum acaba yuzumumi yaktim ya

önce gerilecek sonra soyulmaya başlayacak zaten normali bu korkacak bir şey yok.. güneş kremini kullanmayı unutma yalnız..

Merhaba bende tca %15 peeling yaptım hiç bir etkisi olmadı hiç hemde 5 gün oldu bişi yok neyapabilirim tekrar deneyeyimmi?

Merhaba bende tca %15 peeling yaptım hiç bir etkisi olmadı hiç hemde 5 gün oldu bişi yok neyapabilirim tekrar deneyeyimmi?
Merhaba, Tca uyguladıktan sonra en az 30 gün üzerinden geçince yeniden uygulabilirsiniz.Sonuçta yüzünüzü asitle soyuyorsunuz bunu unutmayın ve yüzünüzün dinlenmesi lazım.Soyma kısmına gelince kullandığınız oran size az gelmiş olabilir bende çok aşırı beyaz tenliyim ve %15lik bende de soyma gerçekleştirmedi. Şimdi %20lik kullanıyorum ve gayet memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…