yüz üstü yatması gerekli mi?

sebnem-08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
115
0
Merhaba arkadaşlar,
Ben tehlikeli diye kızımı neredeyse hiç yüz üstü yatırmadım. Şimdi de kendisi yatmıyor. Kafasını şöyle bir iki kaldırıp bakıyor sonra yaygarayı basıyor. Sizce emeklemesi için filan şart mı? Eğer öyleyse nasıl alıştırabilirim?

emeklemesi için bilmem ama boyun kaslarının gelişimi için gerekli kısa sürelerle yatır istersen,

yatmazsa kendin uzanıp göğsüne yatırabilirsin kucakta tutar gibi oluyor, ben yapıyorum hem oynaşıyoruz hemde kafasını dik tuttuğu için boynuda güçleniyor

bende hiç yatırmıyordum ,kızım 3 aylık doktor son kontrolümüzde kaslarının gelişimi için mutlaka günde 3-4 kere yatırmam gerektiğini söyledi.bu aydan sonra yüzüstü yatarken kafasını dik kaldırıp karşıya bakmaya başlaması gerekiyormuş..

bende emzirdikten sonra göğsümde bu şekilde tutuyorum hem gazı çıkıyor hemde meraklı meraklı etrafı izliyor.

ben,mki aştı artık emerken kafayı bi kaldırıyor ayağa kalacakmış gibi etrafa bakıyor.Sonra tekrar memeye devam :) maşallah ya her halleri çok tatlı.

benim kızım ilk zamanlar çok gazlıydı yüzüstü yatırınca çok rahat uyuyordu şimdide alıştı geceleri hep yüzüstü yatırıyorum sırt üstü yatırmaya korkuyorum.geçen gün sırt üstü yatarken bogazına tükrügü sıçradı mosmor oldu yavrum.en iyisi yüzüstü yatırmak Avrupada da bebekleri hep bu şekilde yatırıyorlarmış.

Önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Dünden beri dediklerinizi deniyorum, yüz üstü yatma süresi biraz uzadı gibi..Artık günde 3-4 kere bağrış çağrış yatacağız ne yapalım:roflol:

Benim kızımda öyle yatmaktan hoşlanmıyor ama göğsümde yüzüstü durmaya bayılıyor. Hatta kakasını bile artık yatarak yapmıyor. İlle göğsünde tutacaksın elini de popoya koyacaksın o da dolduracak :)) Anneannesi alıştırdı.

benimki de yüz üstü yatırılmayı sevmiyor ama göğsümde yüz üstü durmaya bayılıyor.meraklı meraklı etrafı izliyor :)

benimde oğlum küçükken hep yüzüstü yatardı hiç sırtüstü yatmazdı çok gazlıydı onun için anaca öle yatardı ama emeklemek için gerekli olduğunu düşümüyorum emekleme zamanı gelince kendiliğinden gelişir bu davranışıda

benımkı ılk dogdugunda yatıyordu yada karsı koyamıyordu dıyelım :) sımdı kıyametı koparıyor hıc sevmıyor yuzustu yatmayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…