Yurt dışına nasıl çıkılır

m1y1v

Guru
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2009
1.587
1.424
Merhaba... Bazı yaşadığım kişisel sorunlar nedeniyle bir kaç ay Yurt dışına gitmek istiyorum ama hiç daha önce gitmedim hiç bir fikrim yok... Bütçem 20 bin lira gittiğimde çalışıcağımda, dil okulumu dadılıkmı (yaşım 30 27 yaş altını tercih ediyorlarmış galiba) nasıl gidilir vize nasıl alınır.... Napıcam hiç bilmiyorum ama türkiyede yaşamaya devam edersem üzüntüden kanser olucapım..

Geniş kapsamlı bir konu. Öncelikle hem iş/okul seçeneklerinizi hem ülkeleri daraltmanızı öneririm.

Mesela dil okulu için gittiğinizde çalışma izniniz çok kısıtlı olacaktır.
Au pairlikte de yüksek bir ücret almayacaksınızdır.

Siz önce seçeneklerinizi araştırıp biraz daha bilgi edinin, vize en kolay kısmı olur.

Qatar Airways, Emirates Airlines vs. vs.

Her sene Türkiye ye geliyorlar ve toplu hostes alımı yapıyorlar. Maaşlar ise 7500 tl gibi bir fiyattan başlıyordu en son. Konaklamayı kendileri sağlıyorlar. Oralarda birkaç sene çalıştıktan sonra başka ülkelere zıplayabilirsiniz. Yalnız sanırsam yaş sınırı 30. Ben 30 uma gelmeden kesin deneyeceğim.

Bu başlık altında ben de sormak istiyorum mesela avustralya da bazı mesleklerin yetersiz eleman sayısından dolayı nitelikli göçmen vizesi veriyorlarmış . Sen de onu düşünebilirsin bir mesleğin varsa .

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Kırmızı listedeki mimarlık için başvurmak istiyorum ama süreç nasıl işliyor bilmiyorum.

Workawayler var Türkiye dahil dünyanın her yerinde. Bu şekilde aratırsan bir sürü kaynak,blog ve YouTube videosu bulursun.
Kısaca şu.
mesela taylanda mi gittin? Orada bir kreş var. Haftaici her sabah kahvaltı hazırlama karşılığı orada ücretsiz konaklayabiliyorsun. Ya da Ekim dönemi Fransa'da bir çiftlikte calisabiliyorsun günün belli saati, kalacak yer ve yemek onlardan oluyor. Ya da haftada birkaç saat çocuklara dil calistirabilirsin, köpek gezidirirsin...
Gezginlerin bütçelerini toparlamaya,daha fazla yormamaya calisan harika bir program.

Lise mezunuyum İngiltere İtalya Amerika tabi çok zordur.... Asyayı düşünmüyorum...

X