Yunus a.s duasıyla birbirimize dua edelim

Bugünkü duaları okudum Allah kabul etsin inşallah

Sanırım liste devam etmicek.Duama amin diyen herkesten Allah razi olsun. Inşallah hepimizin duasi kabul olur.

Sana da ayrıca teşekkür ederim Kanguru_ Kanguru_ Allah senden razi olsun sayende başkalarından dua aldık dua ettik sağol. ALLAHIM seninde ne muradin varsa kabul etsin
Amin canim Rabbim hepimizn dualarini kavul etsin insallah

1. buttrfly buttrfly
2. Sealand Sealand
3. Kanguru_ Kanguru_
4. asli asli
5. gulbera gulbera
6. derinruzgar derinruzgar
7. cider13 cider13
8. Sleepyyy Sleepyyy
9. Nefs Nefs
10. saydin78 saydin78
11. M mavibilgisayar
12. G guzbahar
13. femmepetal femmepetal
14. C cansu_tr

Kızlar listemiz bu, Kanguru_ Kanguru_ yoğunluğundan dolayı devam edemiyor sanırım.Ben de çalışıyorum,2 de çocuk var ama yardımcı olmaya çalışacağım,tabi kabul ederseniz.Duamız bitmesin diye.
Bugün buttrfly buttrfly Sealand Sealand Kanguru_ Kanguru_ arkadaşlarımız için okunacak
dualarını yazsınlar lütfen.
Ben geri sayfalara dönüp okudum yazmış mı diye arama yapamam,çoğu zaman telefondan giriyorum.
Şöyle yapalım,Siz de bu mesajı alıntılayarak isminizin yanına "okudu" yazarsanız bana çok yardımcı olursunuz.
Sevgiler.

Canım ben de olamayacağım maalesef :KK43: mevcut duâlarım var.
Yetistiremiyorum geriliyorum teşekkür ederim femmepetal femmepetal

Diğer kızlardan da ses çıkmamış,o zaman iptal edelim grubu kızlar,
ben de çıkayım yeni grup açılırsa isteyenler oraya gelsin.
Benden yana varsa hakkım helal olsun,siz de helal edin.Sevgiler.

Kızlar hakkınızı helal edin hafta sonu giremedim şimdi bildirim yapayım dedim. Ama okumaya son verilmiş. Allah hepinizden razi olsun tüm dualarimizi kabul etsin ınşallah

HANIMLAR BEN DÜN BUNU ARAŞTIRDIM BAZI KUR'AN'I KERİM OKUNAN YERLER HAFTALIK YAPIYORMUŞ AMA BEN DÜN ÖĞRENDİM SİZDE FAZİLETİNİ ARAŞTIRIN İSTERSENİZ . MÜBAREK GÜN VE GECELERDE YAPILMASININ SEVABI BÜYÜKMÜŞ.

HATMİ ENBİYA NASIL YAPILIR?

Mevlid Kandili için islam alimleri Hatm-i Enbiya yapılmasını öneriyorlar. Peki Hatm-i Enbiya nasıl yapılıyor?

Hatm-i Enbiyâ yapmak için, önce 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 İhlâs-ı şerîf okunur.
Sonra: "Eûzu billâhis-semî'ıl-alîmi mineş-şeytânir-racîm. Rabbi eûzu bike min hemezâtiş-şeyâtıyn. Ve eûzu bike rabbi en yahdurûn"

Şu âyet-i celîle okunur ve buna göre hareket edilir:
-"Bismillâhir-rahmânir-rahîm. Yâ eyyühellezîne âmenusbirû ve sâbirû ve râbitû vettekullâhe lealleküm tüflihûn. Sadekallâhül-azıym"

Bundan sonra şu sıraya göre hatme devam edilir:

Bismillâhir-rahmânir-rahîm. İnnallâhe ve melâiketehû yüsallûne alen-nebiy. Yâ eyyühellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ. Sadekallâhül-azıym"

100 defa: Salevât-ı şerîfe,

500 defa:"Rabbenâ zalemnâ enfüsenâ ve in lem tağfir lena ve terhamnâ lenekûnenne minel-hasirîn"

500 defa:"Rabbi ennî messeniyed-durru ve ente erhamür-râhimîn"

500 defa:"Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn"

500 defa "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym"

100 defa: Salevât-ı şerîfe, okunur. Sonra duâ yapılır.

Görüldüğü gibi, Hatm-i Enbiyâ'da 500'er defa olmak üzere 4 duâ okunmaktadır. Bu duâların birincisi Hz. Âdem (a.s.)'in, ikincisi Hz. Eyyüb (a.s.)'ün, üçüncüsü Hz. Yunus (a.s.)'un, dördüncüsü ise bizim peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ (s.a.v.)'nın duâsıdır.

Bu tertibi bitirince Cenab-ı Hakk’a duâ ve niyazda bulunulur.
HAYIRLI KANDİLLER

Son düzenleme:
X