Yumurtlama var, progesteron 21. Gün 13 çıktı ama regl gecikti ??

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.780
685
31
ArkadaşlR
Yumurtlamayı testten regl in 15. Günü gördüm, diğer gün çatlamayı gördüm. Regl in 21. Günü progesteron değerim 13 çıktı . Bunlara rağmen regl gecikmesinin sebebi ne olabilir ?
Gebelik ihtimali dışında regl olmama ne sebep olabilir ? Eğer hormonlarla alakalı olsa o yumurtlMaya engel olur ve o şekilde regl gecikir ama yumurtlama car ve sağlıklı. Tıp ile ilgilenen arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Stres kaynaklı olsa , stresin regl i geciktirmesi için stresin yumurtlamaua zarar vermesi ve o şekilde gecikme gerekmez miydi ? Sağlıklı yumurtlMa ve çatlama var ise onun regl ile atması gerekmez mi?
Hayatımda regl im hiç gecikmemişti sadece geçen ay 2 gün gecikti fakat yumurtlamamda 2 gün geç olöuştu.
Bu ay yumurtlamamda zamanında oldu .
Acaba kadın vücudu gebe kalmadan önc ki aylar kendini gebeliğe hazırladığı için gecikme oluyor olsnilir ki böyle bi şeyler de okumuştum.
Geçen ay reglim 2 gün gecikti ve miktar olarakta biraz az gibime geldi bana mı öyle geldi bilmiyorum. Ama bu ların olabilöesi için yumurtlMamda sıkıntı olması gerekmez mi??? Ayy keşke sağlık alanında bi bölüm okusaysım🤣

ben iğne ile yumurta çatlattığımız ay çatlamanın 19.günü regl olmustum. yani evet sağlıklı olan yumurtlamadan 14 gün sonra regl olmak ama hep öyle olmuyor. bir cok şey bunu etkileyebilir.

X